Azyl po česku

obrazek
14.1.2015 21:25
Čísla - sumy dotací vynaložených na to, aby byl stát z obliga při svém vyhýbání se závazkům udělovat z humanitárních důvodů azyl běžencům, vyplývající z mezinárodních smluv, postačí, komentáře nejsou třeba. Zejména v posledních deseti letech je počet jak žádostí o azyl, tak udělených azylů ještě menší, než v letech devadesátých, kdy zhruba do konce desetiletí udělil, jestli mi paměť dobře slouží, okolo dvoutisíc azylů. A v to se počítají i lidé, s nimiž jinak nejsou žádné výdaje, protože jde o slučování rodin a mají živitele nebo alespoň zázemí. Připomínám známé, náš stát, který neumí dát práci ani jednomu člověku, se nyní chystá rozhodnutím vlády na "velkou ránu" - totiž že přijme celkem sto lidí, 70 syrských křesťanů a 30 volyňských Čechů. Dobře si pamatuji, jak jsem se na několik z těchto organizací obrátila jako manželka cizince, jenž zde byl ženat a měl dítě, žena měla kde bydlet, on podle práva měl nárok bydlet, kde jeho manželka, ale neměl povolení k pobytu, protože majitel domu řekl, že mu potvrzení pro cizineckou policii vydá jen v případě, že si u něj zaplatí neregulovaný nájem - takto cca 33 000 měsíčně. Přístup těchto organizací byl zcela salámový, přislíbili mi, že se tím budou zabývat a posléze zavolali, že to nejde. A to i přesto, že kromě manželky a dítěte měl manžel jako žadatel další humanitární důvod, protože v jeho zemi tehdy panovalo násilí. I vydal se manžel do azylového tábora. Za celý měsíc ho nikdo ani nevyzval, aby přednesl svou věc, i když se snažil dostat k lidem, kteří to měli na starost. Takže nyní je to ještě horší, některé objekty, v nichž byly ubytovny pro žadatele o azyl, byly dokonce prodány. Myslím, že šlo o Červený Újezd, Bělou a nově o nějaké objekty, jež se přilehlá vesnice rozhodla zakoupit, aby tam nevzniklo rómské ghetto (nedávná kauza). Udělení azylu není nárokové a český stát 70% i více žádostí zamítá právě s tímto prostinkým odůvodněním,nidko by se tak nberozčiloval, kdyby bylo snadné si zařídit vízum nejprve ke krátkodobému, pak dlouhodobému a trvalému pobytu bez nápomoci národní mafie, klientů Cizinecklé policie, kteří zařizují pomrně snadno to, co je pro cizincenezaříditelné -vyhledají pronájem a práci, snadno a elegantně,tito lidé navazují funkční kontakty v bordelu. Vytrvají léta a máí to pro ně přínos i při malém houfci odíraných i 3000 jeden každý den. Každá národní komunita ale takovouto mafiozní obsluhu nemjá a je to právě rasismus Čechů, co brání tomu, aby si potřebné zařídili sami. Samostatně nelze na ciziniecké polici zařídit takřka nic, za dvacet let se zvýšil počet cizinců, ne tak kanceláří, v nichž se odbavují jejich podání, a celý stém je tak neprůhledný, že můžete trávit celé dny ve frontách aniž byste jakkoliv v zařizování pokročili. Nemluivě o tom, že buď musíte prokázat nějaké dostatečně velké vlastní finance, nebo se musí stát vaším garantem právě takový "klient" jenž si nasmlouval zakázku na práci takových otroků, jako jste vy.

Navíc český stát jedná s uprachlíky a žadateli o azyl jako se zločinci, zavírá je za dráty, odebírá jim doklady a peníze: 

Ivan Vohrna

S uprchlíky se nesmí jednat jako se zločinci už proto, že z podstaty své situace doklady mít nemohou. Označení názvem "Zařízení pro zajištění cizinců" je proto zcestné z mnoha důvodů:

1. "Cizinec" i bez dokladů není zločinec.

2. Tím meně "uprchlík," který už z podstaty své situace doklady mít nemůže, neměl by být podrobován represím jako zločinec.

3. Implikuje nebezpečnou lež: "cizinci nebo uprchlíci - to je jedno - s doklady či bez dokladů jsou jednoduše CIZINCI nezpůsobilí k tomu, aby s nimi správa státních institucí hostitelské země jednala jako s lidmi."

4. Zastrašuje i civilní obyvaele stejnou represí, neboť za situace, kdy použíá represivní prostředky proti jakýmkoli nevinným lidem, vysílá do světa signál, že je použije proti komukoli.

5. Představuje esenci institucionalizované xenofobie odhodlané provokovat neklid a strach, a v případě potřeby uměle vytvářet podmínky pro šíření nenávisti a násilí.

V roce 2001 bylo v ČR 18140 uprchlíků a nikdo nic nepoznal, čísla průběžně poměrně strmě klesala až zhruba na 395 osob v roce 2014.

 

 

 

 

 

Saša Lienau: "Za posledních let jsem nikdy nezažila tak šťastnou názorovou shodu mezi představiteli ČSSD a ODS - obě strany v naprostém souladu neustále omílají mantru "když ti lidé, rozuměj migranti, do Česka nechtějí, přeci je nemůžeme nutit". Vůbec žádná, nulová sebereflexe - kolik úsilí podnikly tyto strany a vláda v tom, aby lidem na útěku a v nouzi vysvětlili, jaké je to v České republice? Že kdo tu, v dost bohaté zemi, požádá o azyl, tak ho v případě, že vyhovuje podmínkám, také dostane? Namísto toho se už v Evropě a jinde ví, že "do Česka proboha ne", tam nás zavřou do detenčních zařízení s ostrahou, seberou nám peníze, pak nás vyhodí na ulici. A lidi se nás budou štítit a nechtějí nás. - Nikde nic o možnostech skutečné integrace, podpory, šancí... Nejen pověst České republiky, právě znovu úporně podpořená českými politiky i z Bruselu, je strašlivá, je to i realita." A.A.:"

 

Ano, český export vojenského materiálu byl zdroj produkující krom smrti, bídy a utrpení mimo jiné také i uprchlíky:

 

 

Rozoumek ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům v Hydeparku  byl opravdu skvělý a je to profesionál. Po těch Kurasech a Samkové někdo, kdo tomu opravdu rozumí.ČT navíc tím řeší její velký dluh co měla vůči divákům.": http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10252839638-hyde-park-ct24/215411058080901-hyde-park/

 

 

http://zpravy.e15.cz/domaci/politika/cesko-zadrzuje-uprchliky-neopravnene-ti-za-to-navic-plati-1229190#utm_medium=selfpromo&utm_source=newsletter&utm_campaign=e15news 

 

 

Evropská komise obvinila 19 zemí , že porušují evropské dohody o podmínkách zacházení s uprchlíky,z nedodržení evropských právních předpisů o uznávání uprchlíků, norem a postupů pro udělování azylu.http://russian.rt.com/article/118659

A jaké se pobírají na uprchlíky dotace v ČR:  

 

 

Tak ještě jednou (čísla byla převzata z tohoto blogu: http://www.parlamentnilisty.cz/profily/Martin-Ambros-7562/clanek/Jak-neziskovky-kradou-Wintonovy-deti-37727  jde o čísla za dotační období) - ale ukázala se bý podvrhem, jak naznačuje dole linkovaný článek Deníku Referendum , přepublikovávám jen proto, že nadělal hodně velkou paseku mezi lidmi:

Jenom pro představu, kolik tyto české neziskovky kasírovaly za poslední 3 roky z EU:
Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) 46 786 527,56 Kč
Sdružení pro integraci a migraci (SIMI) 30 079 876,64 Kč
Poradna pro integraci (PPI) 22 973 418,46 Kč
InBáze 10 565 144,46 Kč
Multikulturní centrum Praha (MKC Praha) 23 611 803,41 Kč
Člověk v tísni, o. p. s. 249 628 650,43 Kč
Sdružení občanů zabývajících se emigranty (SOZE) 7 016 246,80 Kč
META, o.p.s. - Sdružení pro příležitosti mladých migrantů 21 042 731,16 Kč
Centrum pro integraci cizinců, z.s. (CIC) 25 969 612,26 Kč
Evropská kontaktní skupina o.s. (EKS) 31 227 714,76 Kč
MOST PRO, o.p.s. 6 004 237,30 Kč
Charita Česká republika (pozorovatel) (nepřehledné, v řádech desítek až stovek milionů)
Lačhe Čhave (LČ) (pozorovatel) nedohledáno
NESEHNUTÍ 3 779 695,17 Kč Kč
Slovo 21, z.s. 25 148 073,65 Kč
AMIGA, z.s. (pozorovatel) nedohledáno
La Strada CR, o.p.s. (pozorovatel) 1 169 596,29 Kč
Poradna pro občanství, občanská a lidská práva 50 547 441,22 KC Rebell
Nevládní sdružení obdržely celkem 555 550 769,57 Kč

K tomu ještě Vládní Agentura pro sociální začleňování, i ta se velmi aktivně zapojuje do prosazení přílivu imigrantů a i když by se mohlo zdát, že je financována naší vládou, tak skutečnost je jiná. Z dohledatelných příjmů je možné uvést například částku 91 754 762,15 Kč z prostředků EU a 32 913 000 Kč z Norských fondů.

 

 

Připomínám, že žádná z výše jmenovaných organizací se nestará o výživu, ubytování, či ošacení a hygienu běženců, žadatelů o azyl.  David Vorovka: Prohlédl jsem namátkou výroční zprávy Evropské kontaktní skupiny a Sdružení pro integraci a migraci. Vyplývá z nich, že okolo 2/3 příspěvků vyplýtvají na náklady spojené se mzdami. Dobrý byznys placený z fondů EU a rozpočtů. Bez bych by nebyly ty brožurky a "experti" zvaní do TV. Pseudo-občanská parazitická společnost třetího tisíceletí

 

 Předpokládám, že tyto organizace jsou tolerovány a podpláceny za pomoc státu s falšováním počtu běženců, stát v každém případě azyl takřka neuděluje a práce těchto organizací je víceméně symbolická.

Nadpis je trochu zavádějící - nikoho jiného, než Volyňské Čechy MV repatriovat stejně nehodlá: http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/vlada-da-66-milionu-na-presidleni-krajanu-i-z-ukrajiny_330148.html#.VLbYVWO6Hbh  a syrští křesťané: http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/cesko-prijme-syrske-uprchliky-kdyz-budou-chtit-natrvalo_330081.html#.VLbd8GO6Hbh  povšimněte si, že pro takovou titěrnost, jako pomoc sedmdesáti lidem eurodotace nestačí a musí se hustě přitlačit ještě penězmi z normálního rozpočtu.

 

Myslím, že do budoucna, vzhledem k nastaé humanitární situaci, nebude možné nechávat obsazovat volná místa Ukrajinci a jinými námezdními pracovníky bez ptaní, zda tato místa nemohou být obsazena buď Čechy nebo azylanty. Přijetí cca 70 uprchlíků ze Sýrie je humanitárním gestem, o které Česko požádal úřad vysokého komisaře OSN.  

Chovanec k syrským imigrantům

Vida, takže on se počet přijímaných imigrantů nezvětšuje, přesto byly vypláceny na dotacích takové pálky. O odborníky ale zájem není: http://www.novinky.cz/domaci/358640-stat-prestava-podporovat-arabistiku-hrozi-ubytek-odborniku.html

V pořadí druhá věštba/píseň v podání Věštce Ivana naznačí, kde bychom mohli být, nebýt našich osvícených vůdců. Ať se propadnu do Západního Německa (řečeno s...

Podobné požrače penz mají Rómové - nikdy ale pro nikoho nic neudělaly dobrého: 

Kdyby to nebyla opět jen žumpa na peníze-ani slovo....

1)Rada vlády pro záležitosti romské menšiny 
2)Oddělení kanceláře Rady vlády ČR pro záležitosti romské menšiny 
3)Sekretariát Rady vlády ČR pro záležitosti romské menšiny 
4)Výbor pro spolupráci se samosprávami a koncepci romské integrace 
5)Výbor pro Evropskou Platformu a Dekádu romské inkluze 
6)Monitorovací výbor pro činnost Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách 
7)Komise pro vybudování Památníku romského holocaustu 
8.)Platforma pro začleňování Romů 
9)EU Roma Network 
10)Výbor expertů pro romské záležitosti při Radě Evropy 
11)Národní demokratický institut pro vedoucí národních romských agentur
12)Evropské centrum pro prevenci a kontrolu přenosných nemocí mezi Romy 
13)Koncepce romské integrace na období 2010-2013 
14)Koncepce romské integrace na období 2014-2017 
15)Zpráva o stavu romské menšiny v ČR 
16)Materiální a sociální revitalizace sociálně vyloučených lokalit 
17)Monitoring situace romských komunit v ČR 
18)Podpora terénní práce 
19)Podpora romských poradců pro obce s rozšířenou působností 
20)Podpora koordinátorů pro romské záležitosti 
21)Strategie podpory sociálně vyloučených romských komunit při sčítání lidu, domů a bytů v roce 2011 
22)Ethnic Friendly zaměstnavatel 
23)Akční plán pro Romy a Sinty 
24)Deklarace o narůstajícím anticiganismu a rasistických útocích proti Romům v Evropě 
25)Evropský školící program pro romské mediátory 
26)Prevence sociálního vyloučení a komunitní práce 
27)Dekáda romské inkluze 2005-2015 
28)Akční plán Dekády romské inkluze 2005-2015 
29)Středoevropská romská strategie v rámci Visegrádské čtyřky04001 
30)Podpora koordinátorů romských poradců. 
31)MARE ČHAVE - ASOCIACE ROMSKÝCH OBČANSKÝCH INICIATIV
32)Cikne Čhave 
33)Čačipen 
34)Český západ 
35)Čhave Jilestar 
36)Čhavorikano lima - Kroužek her a nápadů o.s. 
37)Demokratická aliance Romů ČR 
38)Demokratický svaz Romů 
39)Dětský hudební a taneční soubor CIKNE ČHAVE 
40)Dětský klub 10 
41)DROM - romské středisko 
42)Dům romské kultury o. p. s. 
43)Etnická asociace ETNICA 
44)Hnutí občanské solidarity a tolerance 
45)IQ Roma servis 
46)Kale jakha - Rožnovský svaz Romů 
47)Khetane-Spolu 
48)Klub pomoci Romům 
49)KoCeRo - komunitní centrum Romů, o.p.s. 
50)Komunitní centrum Chánov 
51)Kotec o.s. 
52)KULTURNÍ A ZÁJMOVÉ SDRUŽENÍ ROMŮ 
53)Kulturní svaz občanů romské národnosti 
54)Lačhe Čhave 
55)Liberecké romské sdružení 
56)Muzeum romské kultury Brno 
57)Muzeum romské kultury, o.p.s. 
58)Muzeum romské kultury, státní příspěvková organizace 
59)Nadace Open Society Fund Praha 
60)Nadace R-MOSTY 
61)Nadace rozvoje občanské společnosti 
62)Nevo dživipen (Občanské sdružení Nový život) 
63)Nevodrom - Sdružení moravských Romů ČR 
64)Nová škola, o.p.s. 
65)o.s. Pardubických Romů 
66)O.S. Romů Integrace NOVUM Chomutov 
67)"Občanské sdružení ""Sdružení Romů sev. Moravy""" 
68)Občanské sdružení Amare Krupka 
69)Občanské sdružení DŽIVAS 
70)Občanské sdružení ESTER 
71)Občanské sdružení olašských Romů 
72)Občanské sdružení pro romský národnostní tisk ČR 
73)Občanské sdružení přátel města Milovic 
74)Občanské sdružení ROMANE ČHAVE 
75)Občanské sdružení Romodrom 
76)Občanské sdružení Romů - NEVO DROM 
77)Občanské sdružení Romů - základní organizace Třebíč 
78)"Občanské sdružení Romů ""ADAM""" 
79)Občanské sdružení Romů Rakovník 
80)Občanské sdružení Spektrum 
81)"Občanské sdružení ŠES-T škola etnicky smíšená - ""Tolerance""" 
82)Občanské sdružení za lidská práva rómských občanů 
83)OPIM - organizace na podporu integrace menšin 
84)OS Galerie Romale 
85)OS Orlických Romů 
86)OS Romů rychnovského regionu 
87)Pomozme olašským Romům 
88)Rada Romů města Chomutova 
89)Ratolest Brno, o.s. 
90)Regionální sdružení DŽENO Ostrava 
91)"Regionální sdružení olašských dětí a mládeže ""FEDER ROMA""" 
92)Romane Čhave 
93)Romane čháve-romští chlapci 
94)Romea 
95)Romská občanská iniciativa ČR 
96)Romská SŠ sociální s.r.o. 
97)RÓMSKÁ UNIE 
98)Romské křesťansko-vzdělávací sdružení Matice romská 
99)RÓMSKÉ OBČANSKÉ SDRUŽENÍ - STŘEDISKO PRO LIDSKÁ PRÁVA 
100)Romské občanské sdružení Karlovy Vary 
101)Rómské občanské sdružení mládeže OV Louny 
102)Romské sdružení občanského porozumění 
103)Romské sdružení Savore 
104)Romské sdružení Šluknov 
105)Romské studentské informační centrum Athinganoi 
106)Rozvojové občanské sdružení Tolerance Šumava 2000, o.s. 
107)Sdružení broumovských Romů 
108)Sdružení dětí a mládeže Romů ČR 
109)Sdružení DŽENO 
110)Sdružení Chrastavských Romů 
111)Sdružení kolínských Romů 
112)SDRUŽENÍ PŘÁTEL ROMSKÉ KULTURY 
113)Sdružení přátel romské Střední školy sociální 
114)Sdružení Romano jasnic 
115)"Sdružení romských žen Berouna ""BEROMA""" 
116)Sdružení Romů a národnostních menšin Plzeňského kraje 
117)Sdružení Rómů a národnostních menšin v České republice 
118)Sdružení Romů a národnostních menšin v ČR o.s. 
119)Sdružení Romů a národnostních menšin v Hodoníně 
120)Sdružení Romů České republiky 
121)Sdružení Romů ČR 
122)SDRUŽENÍ RÓMŮ ČR LOVOSICE 
123)Sdružení Romů Kopidlnska 
124)SDRUŽENÍ ROMŮ MĚSTA LITVÍNOVA 
125)Sdružení Romů města Mostu 
126)SDRUŽENÍ ROMŮ MĚSTA MOSTU 
127)Sdružení Romů v Náchodě 
128)Sdružení Romů v Žádovicích 
129)SDRUŽENÍ SLOVÁCKÝCH ROMŮ 
130)Slovo 21 
131)Sociální sdružení Romů-základní organizace Hodonín 
132)Společenství Romů na Moravě (Romano jekhetaniben andro Morava)
133)Společnost přátel časopisu Romano Džaniben 
134)Sportovní Federace Romů ČR 
135)Svaz Romů v Břeclavi 
136)Svaz sdružení Romů 
137)Tolerance a občanská společnost (OS Tolerance) 
138)Unie Olašských Romů 
139)Vize Romů Rokycan

 

 

****V týdnu před 30. květnem se EU dohodla na povinných kvotach pro uprchlíky, na naléhání středomořskýh států, které již nebyly ochotny příliv uprclíků putujících přes moře, zvládat.

 

V případě ČR se mělo jednat o něco přes 500 lidí, posléze byla kvota zdvihnuta až snad na 1800 osob v první vlně a do tisícovky, nebo okjolo tisícovky ročně. Více lidí přijíždí do Čech na dlouhodobý nebo trvalý pobyt legálně,  i z islámských států. Přesto organizace IVČrN - neboli Islám v ČR nechceme, spustila točo, s petičními stánky a skandálnímio články, jež se zhusta ukázaly být jen maximáloně polopravdivé. 

 Náklady spočítala kolegyně: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/bankrot-na-obzoru-1800-uprchliku-za-6-korun-mesicne

 

 

1. Podle mezinárodního práva mají státy POVINNOST poskytovat azyl uprchlíkům před pronásledováním a válkou. Definuje to Konvence o uprchlících, která byla schválena na mimořádné konferenci OSN dne 27. července 1951. Vstoupila v platnost dne 22. dubna 1954. Původně se tato Konvence týkala jen uprchlíků z Evropy, protokol z roku 1967 odstranil "jakékoliv geografické omezení" ohledně původu uprchlíků. Dánsko bylo prvním státem, který tuto konvenci 4. prosince 1952 ratifikovalo. V červenci 2013 Konvence měla 145 signatářských států a 146 států podepsalo protokol. - See more at: http://www.blisty.cz/art/77698.html#sthash.wjPwYXZY.SgpSvHZi.dpuf 

 

 

Cesta migranta za azylem - migrace 20147 - ve Studiu 6 ČT: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096902795-studio-6/215411010110701-studio-6-ii/ 

 

 

Zajmavý výnatek z Kadafio projevu v OSN:

"Na libyjské hranici jsem nedávno zastavil tisíce afrických migrantů na jejich cestě do Evropy. Zeptal jsem se jich, proč tam jdou. Řekli mi, že chtějí, aby vrátit jejich ukradené bohatství, jinak se nevrátí zpátky. Kdo může vrátit bohatství, které nám bylo ukradeno? Pokud se rozhodnete vrátit všechno bohatství, nebudou žádní další přistěhovalci z Filipín, Latinské Ameriky, Indie a na Mauriciu. Dejte nám zpět naši ukradené bohatství! Afrika si zaslouží kompenzaci 7,77 bilionů dolarů. Je to náhrada ze zemí, které měly v Africe kolonie. Afričané budou vyžadovat tuto částku.

 

Pokud nechcete zaplatit svůj dluh 7,77 bilionů dolarů, Afričané půjdou tam, kam jste je odnesli. Mají na to právo. Musí sledovat stopu peněz a dostat je zpět." https://janica9.wordpress.com/2012/12/16/historicky-projev-muammara-kaddafiho-na-valnem-shromazdeni-osn-23-zari-2009/

Nedá se než sním souhlasit....

související článek: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/italie-hlasi-letosni-zvyseni-prilivu-uprchliku-jde-na-vrub-situace-v-syrii

 

13.3.2017:  Důležitý článek o neziskovkách od Deníku referendum: http://denikreferendum.cz/clanek/24839-pohadka-o-zlych-neziskovkach

2.4.2017: http://www.info.cz/cesko/advokatni-komora-se-bije-za-cizince-novy-zakon-podle-ni-porusuje-lidska-prava-7229.html

 

27.6.2017 Dnes se v parlamentu projednávala novela zákona o pobytu cizinců. Vratislav Dostál:"Kdyby si nějakou souhrou náhod vzali dneska všichni lidé dovolenou a pustili si dění ze sněmovny v čase projednávání novely zákona o pobytu cizinců, myslím, že by to netrvalo dlouho, a byl by šmitec. Václav Láska se totiž jako zástupce horní komory odvážil napadnout zákon, který už dříve ostře kritizovali experti na lidsko-právní problematiku, návrh se nelíbil ústavním právníkům, odmítly ho také Advokátní nebo Hospodářská komora. Láska to schytal hlavně od poslanců ODS a Milana Chovance z ČSSD, nejspíš za všechny své minulé i budoucí postoje. Zastal se ho pouze Jiří Zlatuška z hnutí ANO a Ivan Gabal z KDU-ČSL. Nechutný bylo hlavně to, jak očividné přesile Láska čelil, aniž by mohl reagovat na káždý výpad."

A jak vypadá takové řízení v praxi: Magda Faltová 12.1.2018: "Vedu takovou letitou komunikaci s OAMP MV. V roce 2013 jsme s klientkou podali žádosto o trvalý pobyt pro jejího nezletilého syna, který na něj má právní nárok dle zákona. MV se ale rozhodlo, že to teda ne. Takže ten případ je zatížen absurdní nečinností a následnou nekompetencí OAMP. Nejdříve mě buzerují a chtějí dokládat náležitosti, pak rozhodnou, my se odvoláme a komise jim to vrátí s tím, že dítě má nárok, neb splnilo zákonné podmínky. Klientka mezitím musela ze závažných důvodů vycestovat domů, teď se nemůže vrátit. Poslední pokus vnitra byl o tom, že špatně doručovali klientce a ne mě, která ji zastupuje. Opět komise usnesení o zastavení zrušila. No a hádejte, přišla výzva, že do 10 dnů má nezletilý předložit cestovní doklad osobně na pobočce OAMP v ČR. Jako nemám slov, ať žije nekompetence a šikanozní výkon státní správy." 26.4.2018: "Tak dnes opět pokračuje korespondence s vnitrem. Klientka v Kyrgyzstánu, správní orgán to ví. Vedeme řízení o trvalém pobytu od roku 2013 pro jejího nezletilého syna. Je tam jasný právní nárok. Vnitro zákon zcela opomíjí a komise několikrát věc vrátila s tím, že tam je nárok na pobyt. V lednu přišla výzva, že máme do 10 dnů doložit pas dítěte (vypršela platnost za pět let řízení) osobně na ministerstvu na území. Požádala jsem o prodloužení lhůty a upozornila opakovaně správní orgán, že matka ani dítě zde nejsou. Lhůtu mi prodloužili pouze na 90 dnů (chtěla jsem 180) s tím, že řízení se vede proto, aby bylo vydáno rozhodnutí a lhůta je zbytečně dlouhá. Klientka může pas předložit na konzulátu v Biškeku. Mno, klientka se dostavila na konzulát v Biškeku a konzulka pas nepřijala, nevěděla, co s tím má dělat. Nedalo se jí dovolat, česky ani anglicky nemluví, na maily neodpovídá. Poslala jsem na vnitro kopii a žádost, ať zjednaj nápravu. A dnes mi přišel další fakáč. Dali nám lhůtu 30 dnů na předložení pasu na území nebo na velvyslanectví v Kazachstánu a píšou, že došlo k nedorozumění ze strany správního orgánu, že na honorárním konzulátu v Biškeku není možné pas předložit. JAKO ANI SE NEOMLUVÍ, prostě jede se dál. Je jim jedno, že celé řízení jednaj nezákonně, že jsou nečiní.

Tvl. zásady dobré správy to je jen takovej hoax, co se učí na právnický fakultě a na vnitru jim o tom ještě neřekli."

10.3.2019 Budiž tato noticka prvním počinem nového nepravidelného cyklu Perličky z české legislativy, který brán poctivě by vydal na samostatný blog a zaměstnal na plný úvazek středně velkou redakci. Dnes je na paškále vyhláška č. 68/2019 Sb., kterou se provádí zákon o azylu a zákon o dočasné ochraně cizinců, stanovující tzv. seznam bezpečných zemí, tj. zemí, z nichž pocházející žadatelé o azyl jsou automaticky odmítnuti.https://tribun.red/2019/03/10/perlicky-z-ceske-legislativy-i-seznam-bezpecnych-zemi/?

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes tlačítko Kateřina Amiourová - blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.