Tomáš Haas: Nová úroveň propagandy

obrazek
30.5.2017 22:35
Podrobnější text Tomáše Haase komentuje také Tomáš Mráz: "Další level propagandy - něco navykládám novináři zahraničního tisku. Pak vezmu článek, co na základě těch plků vyjde a na jeho základě zase doma napíšu svůj článek, kde se ale odkážu už jen na ten zahraniční článek. A Uroboros Cthulhu je na světě."

Tomáš Haas: "Praha je základnou ruských špionů, píše britský tisk

Echo24, 27. května 2017, voš, NOVÉ

Tedy za prvé to není nové, redakce Echo24 nás tahá za nos.
Jde o článek v britském The Observer (Guardian) z ledna, 5 měsíců starý.

Proč Echo 24 ten článek vydává za „NOVÝ“ nevím. Možná to má souvislost s těmi „kampaněmi“ o kterých článek hovoří.

Pokud si přečtete ten český článek, nezapomeňte si přečíst i ten britský z Guardianu,. o kterém je řeč. A pak si pečlivě opravte všechny reference ke Guardianu a nahraďte je originálními autory těch tvrzení.

Nepíše to britský tisk, ten píše jen to, co mu nadiktoval Jakub Janda a jeho „Think Tank Evropské hodnoty“, anonymní ,„úředník“, nebo snad „důstojník“ ministerstva vnitra (anglické slovo „officer“ může znamenat obojí) a státní tajemník pro EU, Tomáš Prouza.

Britským novinářům samozřejmě neuniklo nic – vše jim i se zárukou prodali naši pomlouvači, špiclové a „demokraté“.
O těch ovšem v tom, co je předloženo českým čtenářům nepadne ani slovo. Máme věřit, že Česká republika je ve smrtelném nebezpečí, které představují masy ruských špionů a agentů na nezávislých serverech, a je to předmětem horké diskuze až v Británii.

Nikde není podán jediný důkaz, pokud důkazem nemá být „domnívám se“, věřím že“ a „všichni přeci víme že“. To proto, že důkazy nejsou, „je to těžko prokazatelné“, přiznávají české zdroje anglickému listu. "Čeští novináři nemohli zjisti,,,", "ale zkušení politiáci pokládají za jisté že..." Ale o to více zarputile a sebejistě vrší pyramidu svých obvinění.

Narušitelé chtějí ovlivnit volby tím, že budou odrazovat lidi od volby „demokratických stran“ a přesvědčovat je volit někoho jiného.

Já jsem si vždy myslel, že podstatou svobodných voleb je odradit mého souseda, samozřejmě nenásilně a solidními argumenty, od volby oponenta a přesvědčit jej, aby volil mou stranu.

Pokud jej budu přesvědčovat, aby volil stranu, kterou neschválí a za „demokratickou“ neprohlásí, pan Janda, pan Prouza a důstojníci, či pracovníci Ministerstva vnitra, stanu se „narušitelem“.

A opět jsme v době, kdy se demokracie má hájit cenzurou, vyšetřováním, a odhalováním „narušitelů“ kdy informace jsou prověřovány Ministerstvem vnitra.

Slova jako „narušitelé“,"nepřátelští agenti“, „nepřátelé“, rozvrat“ a „komunikace vládních stanovisek“ se opět stávají částí našeho politického slovníku.

Prý je to na obranu demokracie.
Jsem dost starý na to, abych si ještě pamatoval hesla jako „republiku si rozvracet nedáme“.
A je už jen krůček ke „kdo není s námi, je proti nám“.
Musíme bránit demokracii.
Jejich předchůdci bránili „lidovou demokracii“
Chrání „Evropské hodnoty“.
Jejich předchůdci chránili „socialistické ideály“.
„Nihil sub sole novum.“
Nic nového pod sluncem.
Naším tiskem nepřátelští agenti neprojdou.
Je to náhoda, že ten nový úřad pro ochranu demokracie, sídlí v bývalém výslechovém prostoru STB?

Tentokrát se nám dostává jako již mnohokrát výsledku „bumerangového efektu“, mimochodem staré a časem prověřené dezinformační metody.
Český práskač využije cizích novin k otištění své dezinformace.
A české noviny to pak citují jako „Britský tisk upozorňuje…“
„Obrana demokracie“ již byla mnohokrát cestou k její likvidaci.

A krásně to vše popsal George Orwell. Jeho „1984“ a „Farma zvířat“ by měla být povinným čtením. Nebo raději jen čtením, protože povinné čtení není právě čtení nejpopulárnější a Orwell si čtenáře zaslouží. 
________________________________________
Ruští špioni v Praze
Britský týdeník The Observer (magazín listu The Guardian), se zabývá Prahou. Označuje ji za středoevropskou základnu Putinových špiónů. V článku si klade otázku proč jich v české metropoli operuje tak velké množství. Špioni se snaží ovlivňovat média i politiky. Britským novinářům neunikl ani Zemanův výrok o likvidaci novinářů.

Podle Observeru je v celku pochopitelné, proč se česká metropole stala středoevropským centrem ruských špiónů. Česká republika přitahuje Kreml svým členstvím v Evropské unii a v NATO. Praha je zároveň velice příjemné místo pro práci a pro život. Navíc jsou v české společnosti, i přes invazi v roce 1968, patrné silné proruské nálady, a podniká zde i mnoho ruských firem. Kreml si v České republice vybudoval pozici bezprostředně po skončení studené války, když to bylo ještě relativně snadné.

Po roce 1989 rozpustila Československá vláda tajnou policii, která byla pod vlivem KGB a začala budovat nové zpravodajské struktury. Trvalo však několik let, než se noví čeští špioni naučili svému řemeslu. Tu dobu využily ruské tajné služby k zapuštění silných špionážních kořenů. České úřady mají poslední dvě dekády obrovské problémy vypořádat se s obrovským rozsahem ruské špionážní sítě.

The Observer se odkazuje na výroční zprávy BIS, podle kterých funguje v České republice přibližně 140 špiónů z nichž 90 procent pracuje na ruské ambasádě v Praze a zbytek na konzulátech v Brně a v Karlových Varech. Autor upozorňuje, že rozsah ruské diplomatické mise je s přehledem největší v České republice. Na americkém velvyslanectví pracuje například jen 70 zaměstnanců.

Do toho se ještě musí připočíst špióni, kteří se do země dostanou jako turisté, nebo jako obchodníci. Zemi navštíví ročně přibližně tři miliony Rusů, proto není pro ruské tajné služby problém své lidi utajit.

Ruští špioni se v zemi podle Observeru snaží rekrutovat agenty uvnitř české vlády a v bezpečnostních strukturách. Dále se pokouší ovlivňovat tisk a veřejné vnímání Ruska. Finančně podporují politiky a strany, které Kreml považuje za spřízněné a šíří propagandu a dezinformace proti EU a NATO.

The Observer taktéž upozorňuje na proruskou orientaci prezidenta Miloše Zemana a vyčítá mu výroky o likvidaci novinářů, které pronesl při setkání právě s Putinem. Autor v této souvislosti upozorňuje na řadu novinářů, kteří byly v putinovském Rusku zavražděni. Proto takové žertování považuje za více než nevhodné.
________________________________________
Česká republika v boji proti ‚falešný zprávám‘ s expertní jednotkou 
Prosinec 2016, The Guardian
Česká vláda zřízuje specializovanou jednotku proti „falešným zprávám“ jednotky ve snaze úředníků řešit nepravdy, převážně o migrantech, které, jak tvrdí, jsou šířeny internetovými stránkami podporovanými vládou ruského prezidenta Vladimira Putina.

Nová jednotka bude mít za cíl působit proti interferenci v nadcházejících Českých říjnových všeobecných volbách, zatímco roste evidence, že on-line dezinformace ovlivňují veřejné mínění a hrozí destabilizací demokratického systému země, existujícího po pádu komunismu v roce 1989.

I když specifická spojení jsou jen těžko prokazatelná, úředníci tvrdí, že jsou přesvědčeni, že Kreml je za asi 40 českojazyčnými internetovými stránkami s radikálními názory, spikleneckými teoriemi a disinformacemi. Úředníci věří, že cílem rozvrátit současnou politickou orientaci České republiky jako západní země.

„Hlavním cílem ruské propagandy v České republice je zasít pochybnosti do myslí lidí, že demokracie je nejlepší systém uspořádání země, vybudovat negativní představy o Evropské unii a NATO, a odradit lidi od účasti na demokratických procesech“, řekl Guardianu Tomáš Prouza, státní tajemník české vlády pro evropské záležitosti.
Dezinformace: zákeřný zlovolný trend, který se rychle stává celosvětovým problémem

Součástí ministerstva vnitra je nové Středisko pro boj proti terorismu a hybridním hrozbám, které začne fungovat od 1. ledna s 20 specialisty na plný úvazek. Budou sídlit v budově, která kdysi byla výslechovým pracovištěm tajné policie bývalého komunistického režimemu v v dobách studené války, kdy tehdejší Československo bylo blízkým spojencem Sovětského svazu.

Odborníci budou zkoumat dezinformace a pokusí se jim čelit prostřednictvím vyhrazeného účtu na Twitteru a nové sekce stránek ministerstva vnitra, věnované komunikaci vládních stanovisek. Centrum bude rovněž školit státní úředníky, v rámci prevence vydírání a v odolnosti vůči zahraničnímu lobování.

„Zajištění svobodných a spravedlivých voleb je naším základním cílem,“ řekl vysoký úředník Střediska, který hovořil pod podmínkou zachování anonymity.

„Budeme koordinovat přípravu voleb, aby se minimalizovalo nebezpečí interference. Budeme pozorně sledovat, co se děje ve Francii [která na jaře volí nového prezidenta] a v Německu [kde se všeobecné volby očekávají v září] a uvidíme, co se můžeme dozvědět v České republice.“

České obavy jsou odezvou na vyjádření šéfa německé vnitrostátní výzvědné služby, že s Ruskem spojené stránky věnované „dezinformacím“, mohou narušit německé volby. Objevily se indicie ruské kybernetické činnosti, zaměřené na ovlivňování prezidentských voleb v USA minulý měsíc, ve prospěch Donalda Trumpa.

„Nepochybně se budou snažit ovlivnit nadcházející volby tím, že budou odrazovat od hlasování lidi, kteří by s největší pravděpodobností hlasovali pro demokratické strany“, řekl Prouza.

V podzimních volbách budou voliči rozhodovat o složení Sněmovny poslanců České republiky a složení své příští vlády. Zemi je v současné době řídí koalice tří stran, kterou tvoří ministerský předseda Bohuslav Sobotka s CSSD, KDU-ČSL a ANO, populistická strana, vedená bohatým podnikatelem Andrejem Babišem. ANO je široce považováno za favorita který se z voleb vynoří jako největší strana, s Babišem, Euro-skeptikem, který má nakročeno stát se příštím premiérem.

Nové „protidezinformační středisko“ je již obviněno, že bude centrem cenzury, špehování a spoutání svobody projevu. Tato nařčení jeho vedení odmítá.

„Dezinformační kampaně se snaží radikalizovat společnost a podkopat její psychiku. A do určité míry to funguje. Můžete to vidět na vlastní oči,“ řekl anonymní úředník. „Strany a síly podporované v těchto kampaních nejsou konstruktivní a demokratické. Jsou kritické k demokratickému systému a elitám. Často neříkají, co vlastně chtějí, ale, ale poprvé je zde obviňována sama demokracie.“

Online agitace v České republice byla zvláště vlivná během uprchlické krize, a byla koordinovaná se spoustou anti-Islámských demonstrací obvykle za účasti protestujících s transparenty odsuzujícími EU, NATO a Angelu Merkelovou, německou kancléřku. To podnítilo obavy veřejnosti z terorismu a přílivu lidí ze Středního východu, a to i přesto, že Česká republika má jen malou muslimskou populaci, a byla uprchlickou krizí jen minimálně ovlivněna.

Když dav mávající červenými kartami snažil vypískat prezidenta, Miloše Zemana při pražském ceremoniálu oslavujícího 25. výročí protikomunistické sametové revoluce za jeho promoskevský postoj, internetové stránky AE News tvrdily – a citovaly jen chatrné důkazy - že Zeman byl obětí vzpoury typu ukrajinského „Maidanu“, která byla naplánována na americkým velvyslanectvím.

Snaha odhalit původ lokalit, jako je AE zprávy selhaly. „Jsou tak dobře zajištěny, že čeští novináři nebyli schopni zjistit, kdo je za nimi,“ řekl Jakub Janda, zástupce ředitele pražského Think tanku Evropské hodnoty, který provozuje program s názvem Kremlin Watch.

Ale zpravodajské služby a zkušení politici nemají pochybnost. Obviňují elementy v podle odhadů 45.000 lidí silné ruské komunitě v České republice a rozlehlé pražské velvyslanectví - dědictví studené války.

Moskva má, podle odhadu české domácí bezpečnostní agentury, BIS jejíž nejnovější Výroční zpráva popisuje ruskou špionáž jako zamířenou na „falšování a dezinformace“ a podpoře motta „všichni lžou“, „nejaktivnější zahraniční zpravodajské služby“ na českém území, 
Agentura si stěžuje na počet ruských diplomatů v České republice, který se odhaduje na 130 až 150 lidí, dvojnásobek přítomných amerických diplomatů, a říká, že mnozí z nich jsou ve skutečnosti tajní vyzvědači.
Ivan Gabal, nezávislý poslanec a místopředseda sněmovního výboru pro obranu, obhajuje vyhnání ruských občanů odsouzených za prodávání falešných zprávy a vypovězení Moskevských diplomatů podezřelých ze špionáže.
„Tato země se po dobu 20 let po komunismu snažila vytvořit otevřenou, demokratickou společnost, která je součástí západu, a nyní jsme dosáhli uznávaného místa ve svobodném světě. Nevzdáme se ho, pro nějakého chlapa z KGB“ řekl s odkazem na Putinovu bývalou činnost v sovětských zpravodajských službách.
„Putin se snaží rozdělit Evropu až na jednotlivé členské státy, které by vzájemně bojovaly o ruské zdroje a ruskou přízeň. Riziko je velké. Myslí si, že stále patříme do jejich sféry vlivu. Jsme pro ně větší hrozbou, než Británie, protože jsme byli posledních 25 let demokratickou zemí a dokazujeme, že přechod od totality k otevřené společnosti je možný“.
________________________________________
http://echo24.cz/a/irz4f/praha-je-zakladnou-ruskych-spionu-pise-britsky-tisk

 a 

https://www.theguardian.com/media/2016/dec/28/czech-republic-to-fight-fake-news-with-specialist-unit#img-1

 

 

doporučuji též: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/tretine-cechu-podle-pruzkumu-nevadi-kremlem-placena-media-hl/r~cef00500421a11e7ba1d0025900fea04/?redirected=1496563042

 

starší - Babišova role: https://www.pokerarena.cz/rubriky/zaklady-pokeru/legislativa/babisova-cenzura-internetu-miri-do-snemovny_9612.html

 

 

Ach ti provokující Noční vlci...

Zapletl jsem se do nekonečné diskuze s jedním čtenářem jinde na Internetu.
Vynadal mi že jsem slepý a že mi nevadí sovětské symboly a Stalinovy portréty, kterými ti provokatéři mávali.

Já jsem nic takového neviděl, ale nemohu být všude a jsem takový trouba poctivý, že než napíši odpověď, snažím se zjistit o čem vlastně diskutuji.

Nebudu rozebírat jeden v českém tisku rozšířený citát šéfa Nočních vlků, kterému, vzhledem k tomu, že je chirurgem, říkají jeho rafinovní kamarádi "Chirurg".

Ten si zaslouží zvláštní komentář, jedná se vlastně o dvě krátké věty, které jsou každá vytržena z jedné mnohem delší věty a pak jsou slepeny v obráceném pořadí tak, aby jejich smysl byl přesně opačný, než to, co Chirurg opravdu v rozhovoru řekl.

Možná, že o tom něco napíši, ačkoliv je to u nás tak vžitá forma boje proti tiskovým manipulacím a dezinformacím v hybridní válce s podvratnými Ruskými servery, že to už skoro za koment ani nestojí.

Ale zpět k tomu Stalinovi. Ten mi nedal spát a tak jsem si na Googlu zadal dotaz na "Noční vlci v Česku". Google nezklamal a nabídl mi asi 500 obrázků.

Udělalo mi radost, že na několika z nich jsem poznal své známé.

Co jsem dlouho marně hledal, byl ten Stalin, kterým měli Noční vlci z motocyklů mávat kolemjdoucím.

Nakonec jsem jich našel 16. Těch Stalinů, ale nikdo s nimi nemával. Měli je na svém transparentu účastníci Peszynského protivlčího valu na Václavském náměstí. Noční vlci tam nepřijeli a tak nebylo komu Stalinem mávat, což Tomász Peszynski označil jako své velké vítězství. Myslím, že byl rád, že Vlci nepřijeli a nemusel mávat, je tak trochu přes váhu, dokonce víc než já, a tak by mávání těžkým Josefem Vissarionovičem nebylo lehké.

Kolik jsem řekl, že jich bylo?
16.
No, ve skutečnosti tam bylo 13 Peszynského Stalinů, dva neurčití, přivázáni k motocyklu, který byl vyfocen v nějaké skupince na níž Noční vlci podle mně nebyli, ti lidé měli na sobě bundy jiného, západního střihu a bez Vlčích nášivek. Na těch dvou byl vyšit Stalin a heslo "Za vlast, za Stalina". Což by mohlo někoho urazit a vyprovokovat k nějakému násilí. To bych mu neradil, těch motorkářů tam bylo dost, ruských, českých, bulharských, německých a slovenských a buh ví jakých a z Ameriky jsem si přivezl poučení, že s bikery se nediskutuje, bikerům se neodmlouvá, a už vůbec se s nimi rozumný člověk nepere, pokud ovšem není tak silný, jako ten známý český silák Peszynský.

No a na jednom byl jakýsi osamělý děda v neurčité lokaci a v zimníku, nesoucí Stalinův portrét. Dal bych na to krk,že nebyl z Nočních vlků. Možná to taky byl někdo z Peszynského úderky a šel domů, protože Vlci zbaběle nepřijeli provokovat.

A tak skončila akce "Hledej Stalina".

Pravda je, že Noční vlci vezli vlajky, kterým se říká Vlajky vítězství, jsou to rudé vlajky se srpem a kladivem a dedikací jednotce, která vlajku vztyčila, a jsou to kopie té slavné vlajky, jejímž upevněním na Říšské kancléřství Rudá armáda symbolicky ukončila své vítězné tažení od Moskvy do Berlína.

Ale jsou rudé, ty vlajky, a z mexické koridy, kterou jsem kdysi viděl, si pamatuji, že když hovězí dobytek spatří rudou, rozzuří se, jde mu pára z nozder a přiblížit se k němu může jen zkušený toreador.

Což já nejsem a tak jsem ten souboj tiše opustil, protože byl naprosto marný. Ten zaseklý pán jen opakoval Stalin... Stalin... Stalin...

A pak, musel jsem o tom marném boji napsat svým čtenářům, aby věděli, že jsem stále zde.

 
 

 

 
amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.