Trapný Rusnokův plagiát ve prospěch balvana Balvína?

obrazek
4.8.2013 19:54
Eskapády kolem Národního divadla by vůbec neměly překvapovat. Stačí se podívat na minulost Zemanových soudruhů - Rusnoka a Balvína. Na internetu lze také najít koho kde a proč kopírovali.

Balvan společnosti, jejich soudruh Balvín, má s kulturou ty nejlepší zkušenosti, když mezi reklamy na hygienické potřeby s křidélky a jogurty vkládá pár hudebních klipů. Těmi klipy chtěl nalákat naivní sledovatelky klipů, aby ty hygienické potřeby více kupovaly. Jistě není lepší kvalifikace pro jmenování ředitele Národního divadla nebo rozhodování o kulturních památkách. Proč by během opery v pomlkách (či v činohře při změně kulis) nemohla proběhnout jevištěm dvojice s transparentem na hygienické potřeby. Jistě to nejednu soudružku divačku osloví. Na druhé straně – účel světí prostředky – odcházejí herci a další. Proč by tam měla nějaká herecká šmíra překážet? Klidně ať si jdou ti odporní komedianti. Stejně jsou odjakživa kverulantští rejpalové proti míru a růžovým zítřkům. Navíc co si lepšího přát, než budovu Národního divadla od nich vyprázdnit, a tak se konečně může privatizovat. Však jejich soudruh Pecina potřebuje na nás o tisíc policistů více. Budoucím kupcem by třeba mohli být pochopové jakékoli zbohatlické firmy. Určitě otevřeně do nákupu nepůjde spřízněný Lukoil. To se ani soudruhu Stalinovi nepodařilo z Národního divadla udělat obrovskou čerpací stanici. Justici máme na to dost zaplevelenou živly minulosti či jejich neumětelným potomstvem, tak by to prošlo.

Vedle toho se k situaci projevil Balvínův soudruh Rusnok. Zjistil asi, že tento kšeft jen tak neprojde, tak použil poupravené myšlení soudruha Jakeše z pověstného projevu v Červeném hrádku. Rozhodnutí balvana soudruha Balvína o odvolání ředitele Národního divadla zrušil. Neodvolal se na hodnoty nekomunistcké nezločinné společnosti, ale aplikoval argument – „kulturní fronta toho nežádá!“ (Pro připomenutí slova Jakeše: "A proto je tak důležitý, ta podpora zespodu, aby my jsme mohli říct: Ne my si to přejem, to lid si to žádá, my s tím souhlasíme, s tím lidem. My plníme jeho vůli, a ne prostě, aby my jsme tam byli sami jak kůl v plotě. ") Možná soudruh Rusnok tehdy seděl v tom sále taky a vzácná slova jeho komunistického guru mu utkvěla v paměti. To pomíjím skutečnost, že svou nynější funkci premiéra vykonává díky dřívějšímu aktivnímu šíření zločinné komunistické ideologie na veřejnosti. Jsou na to písemné dokumenty. Nejsou jen archívy StB.

Nutno přiznat, že v nedávné minulosti jsme měli premiéra, který si vybral jako své nejbližší spolupracovníky dva se silně pomalejšimi myšlenkovými pochody, aby v jejich přítomnosti lépe vynikala jeho genialita. Není nová protiústavní vláda právě takovým uskupením, aby lépe vynikl vůdce Zeman?

Lze i vidět pozitivní stránku věci. Věřme, že je nový ředitel Národního divadla odpovědným odborníkem na divadlo. Jistě pohotově rozšíří nedělní dětská dopolední představení. Má možnost angažovat nového šaška a tajtrdlíka Balvína. Odchází pan herec Miroslav Donutil. Ten se zapsal do vědomí diváků když dokonale zahrál debila – sluhu Truffaldína ve hře Sluha dvou pánů. Jejich soudruh Balvín je lepší – ten nemusí nic hrát. Jistě bude rychle angažován. To teprve budou tržby! A bez reklam na ty vložky!

Objektivně třeba doplnit - zkoumal někdo minulost nového ředitele Národního divadla Jana Buriana - moskevského rodáka a zasloužilého komunisty? Při minulosti Zemanova kamaráda Rusnoka - není podezřelé, že jej okamžitě přikázal jmenovat? Kdo pak vlastně je tím šaškem? My, plátci daní, kteří to vše živíme?

karel-svetnicka
Student doktorandského studia na PF UK a politologie na FSV UK. Jsem zvyklý nenadávat - to umí každý, ale publikováním pomoci věci napravovat.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach

No tento blog je podle mě hodně, ale hodně slabý. Neustálé narážky na neústavnost postupu prezidenta při jmenování vlády jsou již "na hlavu". Nic neústavního zatím neučinil.

Postoj Rusnoka při znovu jmenování ředitele divadla může být i chlapským postojem, kdy dokázal přiznat chybu a tu okamžitě napravit. Z tohoto pohledu pokračování protestů v této věci je zase "na hlavu". Otázka je, komu tato idiocie zase slouží -(

rku

 

Pane Světničko, Vy už jste někdy platil nějaké daně?

Stále slyšíme nářky, že ve školství je málo peněz. Co se za ty peníze asi studuje v oboru politologie na FSV UK, když tamní doktorand dokáže splodit takovýhle blábol. Nedaly by se peníze vyhozené na takovéhle studia použít lépe, třeba pro učňovské školství?

zenka

Pane Světničko,

Vaše motto je sympatické, ale já se přikláním k tomu, že "publikovat" by se měla skutečná a pravdivá realita.

Přinejmenším s Vaší větou: "Není nová protiústavní vláda právě takovým uskupením, aby lépe vynikl vůdce Zeman?" musím polemizovat! Nesouhlasím totiž s tvrzením, že nová vláda je protiústavní!  Prezident zatím postupoval přesně podle ústavy!!!

Také další zásady z Vašeho motta: "Jsem zvyklý nenadávat - to umí každý,.....", se v tomto článku příliš nedržíte. Co je podle Vás např. titulování ministra Balvína balvanem, šaškem a tajtrdlíkem jiného než nadávka?

Z. M.

 

 

heriot

No, tak já nevím pane studente, co jste nám touto kašičkou, kterou by neuvařili ani pejsek s kočičkou chtěl vlastně sdělit...:-).

Kormě soudruhování a obligántní zmínky o zlých komunistech a narážky na (asi hloupé, jak vtipné, chacha soudružky v hledišti) jste se k problému ND vlastně nevyjádřil. Nebo účelem té nesouvislé záplavy slov měla být zmínka o tom, jak je Donutil úžasný a že by on měl jmenovat ředitele ND?