V Právu Trest pro PUSSY RIOT zastínil střelbu do špatně placených dělníků v JAR

obrazek
18.8.2012 18:51
Střelba policistů v jihoafrickém dole na platinu zabila na čtyřicet s výškou mzdy nespokojených horníků, kteří k prosazení svých zájmů sáhli k okupační stávce. Jestli jsem situaci dobře pochopil, před stávkokazy.

Je pro mne smutným zklamáním, že je v Právu informace ČTK o této události zakončena výčtem ekonomických ztrát firmy Lonmin, které se prý od počátku protestů propadla těžba o 15 tisíc uncí platiny a zřejmě se jí proto nepodaří splnit celoroční plány vytěžení 750 tisíci uncí, včetně informace , že se její akcie propadly o 13 procent. 

Ani řádka na straně šest o smutku a sociální tragédii pozůstalých, ani řádka o kritických reakci světových politiků. 

Možná tento masakr, narozdíl od rozsudku s Pussy Riot, světoví politici a umělci přehlédli. Možná ho nepřehlédli, "pouze" jim může připadat, že boj za sociální spravedlnost je to poslední co ve svých zemích, ve kterých také roste nezaměstnanost a nespokojenost, potřebují. Nic se selektivní slepou, jindy hlasitých ochránců lidských práv, nezmohu. To však neznamená, že ji pro její nespravedlnost nemohu alespoň touto formou odsoudit. 

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: média

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Jsem rád, že to tak nevidím sám. Žebříček hodnot světa začíná být mimořádně pokřivený. Dobrovolný protes je hoden větší ochrany světa, než nedobrovolná chudoba.

antoninsebek

Máte plnou pravdu, pane. Nejde bohužel jen o JAR.  Naštěstí se například v zuboženém Řecku nestřílí. Přestože jsou tam statisíce lidí, kteří by rádi pracovali, kdyby nějaká práce byla.  Sociální problémy "nejsou v kurzu".

Děvčata z Moskvy viditelně netrpí, započte se jim 6 měsíců. Do vánoc budou na svobodě, "na půlce trestu" je pustí. Uspořádají celosvětové turné. A zase bude o čem psát.

Co se bude v té době dít v hornické kolonii v JAR nebo mezi prostým řeckým obyvatelstvem, je zřejmě pro masmedia nezajímavé.