Třetí fáze listopadu 89

8.1.2011 12:06
Teď se nacházíme ve třetí fázi společenských změn po listopadu 89. Období před listopadem bylo chrakteristické nejen vládou jedné strany a jednou ideologií, ale i naprostou převahou společenského vlastnictví. První fází převratu tedy bylo uchopení moci - vznikaly nové politické subjekty jako OF a z něj další politické strany. Ve druhé fázi bylo třeba získat majetek. Tu charakterizují mnohasetmiliardové krádeže kupónové privatizace, ale i mnohamiliardové daňové úniky z nejrůznějších kauz typu topné oleje apod.. A nyní se nacházíme ve fázi třetí, kdy má být nakradený majetek, jenž je jednou ze základních podmínek faktické politické moci, navždy udžen a legalizován. Přicházejí tak na řadu sociální reformy, aby na obrovskou režii nezaslouženého luxusu bez jakékoli přidané hodnoty "dobrovolně" přispívaly miliony nemajetných. Proto jsou kapitálu podřízenými sdělovacími prostředky vytvářeny kampaně na vyvolávání strachu typu kolapsu Řecka i jiných zemí, jsou nám sugerovány viny na projídání státu a jeho fungování na dluh, proto jsou aktivovány fanatické bojůvky typu (zatím jen) vajíčkových válek, proto je předem hanobena a dehonestována jakákoli skutečně levicová politika, proto jsou štvány, zesměšňovány a uráženy osobnosti schopné jít proti tomuto koordinovanému trendu na vytvoření oligarchického státu, jenž nemá s demokracií a skutečnou svobodou občanů nic polečného. Jsme tedy ve třetí fázi sametové revoluce, která ale, pokud se levice včas nevzpamatuje, nebude vůbec sametová. Doposud jsme celosvětově zemí s nejmenšími sociálními rozdíly. Nedopusťme, aby se to i naší vinou stalo minulostí.
Teď se nacházíme ve třetí fázi společenských změn po listopadu 89. Období před listopadem bylo chrakteristické nejen vládou jedné strany a jednou ideologií, ale i naprostou převahou společenského vlastnictví.
První fází převratu tedy bylo uchopení moci - vznikaly nové politické subjekty jako OF a z něj další politické strany.
Ve druhé fázi bylo třeba získat majetek. Tu charakterizují mnohasetmiliardové krádeže kupónové privatizace, ale i mnohamiliardové daňové úniky z nejrůznějších kauz typu topné oleje apod..
A nyní se nacházíme ve fázi třetí, kdy má být nakradený majetek, jenž je jednou ze základních podmínek faktické politické moci, navždy udžen a legalizován. Přicházejí tak na řadu sociální reformy, aby na obrovskou režii nezaslouženého luxusu bez jakékoli přidané hodnoty "dobrovolně" přispívaly miliony nemajetných.
Proto jsou kapitálu podřízenými sdělovacími prostředky vytvářeny kampaně na vyvolávání strachu typu kolapsu Řecka i jiných zemí, jsou nám sugerovány viny na projídání státu a jeho fungování na dluh, proto jsou aktivovány fanatické bojůvky typu (zatím jen) vajíčkových válek, proto je předem hanobena a dehonestována jakákoli skutečně levicová politika, proto jsou štvány, zesměšňovány a uráženy osobnosti schopné jít proti tomuto koordinovanému trendu na vytvoření oligarchického státu, jenž nemá s demokracií a skutečnou svobodou občanů nic polečného.
Jsme tedy ve třetí fázi sametové revoluce, která ale, pokud se levice včas nevzpamatuje, nebude vůbec sametová. Doposud jsme celosvětově zemí s nejmenšími sociálními rozdíly. Nedopusťme, aby se to i naší vinou stalo minulostí.
zdobinsky
Je mi 55 let, pracuji jako řidič tramvaje, jsem ženatý a mám dvě studující děti.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

racek
Asi máte pravdu, ode mě to byla jen taková básnická ... tentononc. Konec konců, teď to hádání ničemu nevadí, jen ať se to vypustí a vyříká a pak se zvolí předseda. Ve volbách by měl stát pevný šik. Ale ty jsou až za 3 roky.
zdobinsky
Pane Racek, když vám už o nic nejde, tak to i chápu :-). Ve volbách volíme ale strany proto, aby za nás bojovaly, ne se hádaly.
racek
Nevnese, Pane Kyselý. Oni socani byli vždy nejrozhádanější stranou v čechách. Mě jsou tím tedy sympatičtí, bych řekl. Ale já jsem už dementní stařec, no.
zdobinsky
V jiném blogu si diskutující povzdechli, jak je ta naše levice rozhádaná, nejednotná a tápající. Snad platfoma předních levicových sociologů vnese trochu víc jednoty i více světla. Pravice vystupuje naprosto jednotně. majetek je obrovským tmelícím prvkem. Historicky je buržoasie nejkomaktnější sociální skupinou. Ví naprosto jasně, co chce. Kéž by se tomu naše levice alespoň trochu přiblížila.