Trojský kůň ve zdravotnictví

obrazek
25.2.2019 20:22
Ministr Vojtěch s ministryní Schillerovou připravili pro dnnešní Události překvapení. Stát už nebude platit pojištění za děti a důchodce a nezaměstnané atd. No, nepředstavili to tak průzračně, jak to zní, já le doporučuji s ohledem na věci příští zapamatovat si právě toto průzračné "řešení".

Zdroj: první relace dnešních událostí CŤ. https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/219411000100225/

Má jít ted o daňovou reformu, kd to, co se počítalo jako superhrubá mzda na příště půjde do zdraotního pojištění. Pak je ale třeba e ptát, proč, když nula od nul pojdě, toto právně záludné řešení,  kd děti a důchodci nebudou mít žádného plátce, kdžstát ted to, co dostával, nechýá plnout rovnou do pojšťovnÿ. 

Ted - nezmění se vůbec ni (jo  pardon, daně prý klesnou více, ale to se ještě uvidí!)c, ale změní se právní status všech.  Plátci jsou donátoři ostatních a ostatí  jsou  lidé, kteří nemají odkud odvozovart svýá práva, protože právě stát se ze všeho vxvlékl. 

Doporučovala bych ministrovi Vojtěchovi jinou věc -  zjišťovat, jak ušetřit jinak. Ale na to b bylo zapotřebí ěčeho, čím tento ministr nebládne - zajímat se o medicínu. 

Jsou léčb, které staré a konzervatiní mohou mít dobrý úspěch v léčbě, ale ne již cenu za novinku, totiž za patentovou ochranu. A jsou naopak léčb, které proto že  jsou levné a úspěšné,  jsou inovativní.  Je to bohužel  ověra, žed co je drahé, to je dobré.  Nemusím mazat opruzené zadky ničím jiným, než plhně vyhovujícím pityolem. A tak je to se vším. 

 Známe to - až zase toupne nezaměstnanost, přijde čas na to vyyměřovat doplatky. Jako na Slovensku - poplatek za administraci, poplatek za vyšetření a dvě antialegenní mastičky pro dítě s exémem - 68 euro. Mslím, že koneckonců, tak si šli naši borci i pro inspiraci. 

koncepce snížení daní za účelem zvýšení daňového výběru navíc vychází z díla Frederika Bastiata, jež ovšem vzniklo za doby  Benjamina Franklina, za onu krátkou dobu, kd stát měl monetární suverenitu, kterou my nemáme. Neplatili seigniorage a peněz bylo dost. U nás to bude spíše nefunkční už proto, že do normálního oběhu by se dostaly navíc jen stopové šušně.. 

Co málo kdo ví - ještě po roce 2001 a pravděpodobně dosud probíhalo/probíhá schvalování léčeb rakovin a možná i  dalších finančně náročnýcvh nemocí na ministerstvu.  Tetno systém by mohl vést k tomu, že nemocní , za které stát nic neplatí, b díky zhrošenému statusu při posuzování  mohli dostávat diametrálně horší léčby, než ekonomicky aktivní nemocní. 

26.2.201 9Reforma má podporu Babiše, ale naštěstí se ozývají hlasy proti - především t, jež upozrˇují, že systém by nebyl pružný v případě nějakých výpadků : https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/219411000100226/video/678103

28.2.2019 se ukázalo, že ministrVojtěch již enní tak nakloněn plá u, že protagonistou  záměru je  Schillerová , případně Babiš: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/219411000100228/video/678556

3.3. 2019 se v OVM o této změně daňového sstému bavili Schillerová a  Kalousek: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1126672097-otazky-vaclava-moravce/219411030500303/ Kalouskův návrh je solidní a dává smysl, jde o zrušení superhrubé mzdy ale placení zdravotního pojištění jako původně, přičemž zbytné peníze se útratami vícekrát obrátí, ted přinesou více daní. . 

4.3.2019 Návrh schillerové nepodporuje ani nikdo ve vládě: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vlada-proti-schillerove-navrh-na-zruseni-plateb-za-statni-pojistence-nikdo-nepodporuje-67406?dop-ab-variant=1&seq-no=1&source=hp

13.3.2019 Stnjur (") upozornil, že  opatření by zsáhlo nízkopříjmopvé OSVČ, jež díky odpočtům neplatí žádné daně, ale zdraotnické pojištění by e jim zvedlo o 4 procentní body. 

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: zdravotnictví

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

JJ, n+ěkdo tu také říkal: "To b bylo, abychom na ten sociální stát t peníze z chudejch nevyymlátilil!"

klokan

   ,, Až tu nezůstane stát na kameni kámen.."

                                                         Bří Nedvědové. / Již tehdy napsali naproto jasnozřivě/

                                              

    Tak zvaní odbornící na všechno a na nic se zřejmě iniciativně ureformují až do hořkého konce, jedna reforma stíhá druhou a mezi plebs vždy s velkým halasem uhodí jako blesk z čistého nebe. Zřejmě v nějakém tvůrčím rauši jak z obyčejných lidí vyždímat nějaké peníze, skupina jedinců, bez toho, aby se zeptala na názor širší odborné základny, vymyslí vždy nějakou ptákovinu a předkládá jí hned jako hotovou věc, zřejmě aby jim veřejnost jejich rozhodnutí již nemohla podstatně ovlivnit. Dělají z nás zřejmě čím dál větší hlupáky.