Tvrdý dopad k 1.1.2023 - vedlejší dílenský produkt vládnutí ČSSD

obrazek
11.4.2017 21:24
K 1.1.2023 stát přestává přispívat sociálně slabým na bydlení. Ale sociální byty nikdo zajistit nemá povinnost. Sociální bydlení bude existovat jen jako možnost, a ani to není parlamentem schválené. Přesně jak si to ministryně Marksová naplánovala v roce 2013. Ano, opravdu se ozývají hlasy, že se člověk stydí, že je také člověk, totiž, že "na to není" . že "jsou to nezasloužené výhody". Ale podívejme se, jak to chodí ve skutečnosti:

O tom, jaký má rozměr v yhodit lidi z ubytoven, protože se jim s bydlením nepomůže, a proč jsou lidé zranitelní, jsem psala v blogu: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/predrazene-ubytovny-nevhodny-napad-ministryne-mpsv-marksove-tominove  a podruhé  u příležitosti schvalování rušení příspěvku na bydlení: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/ubytovny-radnice-stat-se-pustily-do-vyroby-bezdomovcu-naveliko

Od té doby se toho k lepšímu nezměnilo - nic! 

Rómové stále sedí na igelitových taškách: Jaromír Baxa, zastupitel Liberce, poté, co k Mezinárodnímu dni Römů Liberec v yvěsil rómskou vlajku: "Z dnešní pošty: "Vy zkurveny a zasrany svine, tak vy budete vyvesovat cikansky vlajky na nasi radnici v nasem meste ? To vam nestaci vy zasrany zmetkove ze jim platime davky z nasich dani a ze maji vestsi prava nez my ? Prasata ! Chcipnete vy havlovsky dobytkove, kurvi synove a kurvi dcery !!!""

a Tibor Moravčík, jinak správný multikulti, vyvěsil na svou zeď: "tkz pozitvna diskriminacia ci az pozitivny rasismus pochopitelne ma nejaku reakciu na diskriminovanu vacsinu.. reakciou je narast rasistickych nalad. kazda nespravodlivost ma reakciu..uz len ostava otazka: je to zamer oligarchie, alebo len nahoda vypestovat v nas rasizmus a nenavist?"

Zejména v kontrastu s předchozím se  jeví být jasné, že  diskriminace Rómů na trhu s bydlením je a) všudy přítomná, b)  neprokazatelná soudně, protože ji každý zapře, i kdyby v realitce měli u nájmu napsáno "Rómům ne" - nikdo  to nedokáže takto odnést k soudu a usvědčit je,  notabene v případě pronajímatelů, c) nikdo nechápe, že rasismus je příčinou, proč musíme napravovt ne pozitivní diskriminaci, nýbrž diskriminaci reálné (jež se naprosto stejně a ze stejného důvodu odehrává i na poli práce)  - a ýe tedy sociáílní bydlení by bylo pouze kompenzací diskriminace, zatím se žádnáí pozitivní diskriminace v žádné , ŽÄDNÉ oblasti života vůči Rómům ani nikomu jinému  neodehrává!!! (Nahlédněte, že pro pozitivní diskriminaci rómů, by zákon musel rozeznávat Róma od  Neróma, což není možné, na to by nepřistoupil žádný právník - to by zavánělo Norimberskými zákony! - tedy kromě toho, že takto rozlišit Rómy od Nerómů nejde, prostě z praktických důvodů.))i A vřeštilové již vřeští. Vadí už rómská vlajka na radnici, natož celý Róm nebo nejhůř  rómská rodina a ve vlastním baráku  k tomu! Nebo tohle je také pěkný příklad rasismu: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/muz-odmitl-zamestnat-zenu-kvuli-jejimu-vyznani-muslimska-spi/r~bc29dff219f911e7b2a40025900fea04/

O tom, jak zhoubný rsismus je pro jakoukoliv politickou diskuzi - a  také  o otom, jak se to u nás vyvrbilo s tím, že 
Rómové= mnají pověst  devastátorů bytlů - jjsem psala ve vícero blozích, ale snad alespoň tento: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/nekolik-dat-z-romske-historie .

Paní Marksová ovšemže věděla, že v Parlamentu sedí takové asociální kousky, jako poslankyně za TOP09 Markéta Pekarová Adamová, ale "vyzbrojila se"  hned na počátku violebního období plánem  připravit a schvalovat tuto záležitost až v závěru volebního období. Je zároveň nejhorším propadákem ČSSD, že za levicové vlády mohl být  bez náhrady schválen zákon  o zrušení doplatků a zřejmě i příspěvků na bydlení. Proto si myslím, že bylo chybou odvolávat dientsbiera, Němečka i Mládka, odvolána měla býát tato ministryně. Pakliže to nebyl záměr celíého vedení,  předhodit voličům jen šišku k přževalování v hlavách. 

A zatímco ČSSD dělá, že dělá, tak  obce a města vesele dále rozprodávají svůj bytobý fond,  ba bourají  nepotřebné nemovitosti, aby se nestaly útočištěm chudých. Na což jim na MMR peníze dají ochotně. Na squattery se zde stále pohlíží jako na hajzly, co si přivlasňují cizí majetek. I o tom jsem psala. http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/petr-bergmann-o-squattingu Kdyby ČSSD zarazila alespoň tyto dvě praktiky a začala squatting ne zakazovat, ale po španělském vzoru regulovat, brala bch to nejen jako určitý znak pokání, ale jako nutný fontální postup, nutný k vymýcení bezdomovectví!!!  Ale jinak si nemyslím, že bychom se v otázce řešení bezdomovectví obešli jak bez sociálních dávek, tak bez poskytování přístřeší.Abychom si bezdomovce  naopak nevyráběli, když se je budeme snažit  dostat z ulice že... Plus bych přidala určité rozvolnění stavebního kodexu - aby nebyl takový problém stavěttřeba  zhliněného - válkového zdiva a kupříkladu dokulata.  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2083953-zakon-o-socialnim-bydleni-celil-kritice-poslancu-podle-opozice-nepomuze-a-bude-stat  - zde je ta zmínka o 1.1.2023 a konci vyplácení sociální podpory bydlení.

Podle odhadů je u nás bezdomovců skrytých nebo zjevných okolo okolo 200 000  osob,  téměř by to vyřešilo 70 000 bytů. 

Připomínám, že sociální bydlení byl jeden z důvodů, proč lidé  volili levici, a pan premiér ho  označil za jednu z vládních priorit!! 

Již v roce 2011 jsem apelovala na své veškeré okolí - dejte za úkol vyřešit uspokojivě toázku bydlení a bytů svůj politickým koňům, kandidátům na prezidenta i jiným politikům:  přičemž jim jako startovní čáru dáte rok 89 a oni budou mít tu výhodu, že vědí, co se stalo, co se udělalo, a k jakým koncům to vedlo. Navrhuji znovu: zkuste to! Projklepněte si své politiky! Poslední prezident, kterého jste si zvolili ale přispěl k tomu, že chlebíček vezdejší našich bezdomovců je ještě tvrdší, než býval: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/zemanna-vrcholu-ekonomicke-i-socialni-nekompetentnosti 

2.3.2017 Jana Ridvanová: "Mam kamarada Kamila. Je to bezdomovec. Mozna ho znate, stava uz roky na Dejvicky u metra a prodava kyticky. Doted prezival z 3000kc davky a co si vydelal. Ale s novym zakonem, kdy si ma sam najit 20 hod. verejne prospesnych praci, aby celou davku dostal, kdyz mu navic zdavotni stav neumoznuje fyzickou praci, je ztracen. Nemate nekdo moznost mu tu praci potvrdit? Diky...."

Velmi vás varuji, je žákladní otázkou přežití národa, jestli přistoupí nebo nepřistoupí na rétoriku, že bydlení je ryze zásluhovou záležitostí a musíte být takový nebo makový, abyste mohlil bydlet. Tudy ne. Maslowov pyramida psychických potřeb by vám neumožnila už nic jiného, než se chvět o stabilitu bašeho dočasného úkrytu -- a nic jiného!. Plánovat byste už nemohli nikdy nic, natož naplánované dotáhnout do cíle! . I pro zatímbydlící by se jejich cesta připodobnila peripetiím Whi3e Mouse z mého předchozího blogu.

Ano, choďte na předvolební mítinky a ptejte se politiků: co by v průběhu uplynulých 25let udělali jinak, mít tu moc,  když vědí, co se dělo a jak to na poli bydlení dopadlo.. 

Před 'CSSD  by nás všechny mělo do budoucna varovt, že se nedokázala vzpeířt na zadních (stavěla se vůbec na zadní?) proti  návrhu snižujícímu jistoty bydlení v okamžiku, kdy nebylo schválené žádné řešení, jímž by se to mohlo kompenzovat.  , 

Velká potíž je, že my potřebujeme nejenom nějakou levicovou stranu, my potřebujeme  stranu, která bude dělat výbornou levicovou politiku. Levicovou politiku si tu žádný  z aktérů neaktualizoval -  jaksi nečekali, že na ni někdy ještě dojde. Kdo by to byl řekl, že? 

doporučuji: http://denikreferendum.cz/clanek/25048-zakon-o-socialnim-bydleni-boj-se-presunul-do-snemovny-uz-muze-byt-jen-hur

Jarmila Sobotková:"...Sociálka nutí nájemníky, že musí mít trvalý pobyt v pronajatých bytech, jinak jim neche dát příplatky a příspěvky na bydlení. Takže na ulici skončili další rodiny i jednotlivci, protože majitelé to nedovolí...Mělo to vyřešit problém ubytoven a podobně. Nevyřešilo. Ale naopak, zničilo to tisíce dalších sociálně slabých občanů a skončili na ulicích nebo ubytovnách, u příbuzných jim na obtíž..."

*****

Joj! Právě jsem se dozvěděla - sociální bydlení i pozitivní diskriminace u nás již skutečně existují - a sice pro žalobce a soudce se stotisícovými platy, ale i podnikatele a manažera televize!  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/desitky-soudcu-a-zalobcu-v-praze-bydli-za-ceny-pro-chude-29910?dop-ab-variant&seq-no=1&source=hp

Také koluje na netu:""Dejme starší lidi do vězení a zločince do domovů důchodců!

Následkem toho: by naši senioři měli denně přístup ke sprše, volný čas, procházky, léky, pravidelné zdravotní a stomatologické kontroly.
Měli by nárok na kolečková křesla atd.
Dostávali by peníze, místo aby za ubytování platili.
Navíc by měli nárok na trvalý kamerový dohled, v případě potřeby by se
jim tedy dostalo okamžité pomoci.
Jejich postele by byly dvakrát týdně převlékány, jejich prádlo a
oblečení by jim bylo pravidelně práno a žehleno.
Každých 20 minut by měli návštěvu dozorce a jídlo by dostávali až na
pokoj. Měli by zvláštní místnost, ve které by přijímali návštěvy své rodiny.
Měli by přístup do knihovny, tělocvičny, k fyzické i psychické
terapii a také do bazénu a dokonce právo na další bezplatné vzdělávání.
Na žádost by byly legálně bezplatně k dispozici pyžama, boty,
pantofle a další pomůcky.
Soukromé pokoje pro všechny s vlastní venkovní plochou obklopené
velkorysou zahradou.
Každý senior by měl právo na vlastní počítač, televizi, rádio a
neomezené telefonování.
Existovala by ředitelská rada, která by vyslechla a řešila stížnosti,
dohled by musel dodržovat kodex chování!
Zločinci by dostávali většinou studené, v lepším případě vlažné
jídlo, byli by osamělí a bez dohledu.
Světla by se vypínala ve 20 hodin, měli by nárok na jednu koupel
týdně (pokud vůbec !). Žili by v malém pokojíku a platili za to 2000 EURO
měsíčně, bez naděje se z toho dostat živí!
A konečně by byla spravedlnost pro všechny!

Petr Pulec - pulec.blog.iDNES.cz""

19.6.2017: http://www.denik.cz/ekonomika/zprava-bez-domova-je-68-500-lidi-120-000-hrozi-ztrata-bydleni-20170609.html

Doporučený blog: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/otresny-pripad-pani-holubove

25.5.2018 Ministryně vlády v demisi navrhuje omezit příspěvek a snížit doplatek na bydlení:  http://denikreferendum.cz/clanek/27657-ministryne-nemcova-navrhuje-omezit-prispevek-a-snizit-doplatek-na-bydleni doplatek na 50%potřebné částky  a ne vícečetným rodinám + omezení příspěvku. více zde od 19:40 min : http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095426857-interview-ct24/218411058040521/titulky - zde je velmi málo, více zde:  http://www.ceskatelevize.cz/porady/10101491767-studio-ct24/218411058280522/

amiourful
Bioranger, členka Rómské demokratické strany, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

..???A v se opravdu domníváte, že kdo přinese trest smrti, přinese nějaký pokrok? Nějkou emancipaci?  

lojzo

Jsem presvedcen ze vesmes vsechny politicke spolky nemaji o obcany zajem,jen o cikany z Balkanu a islamisty Sobotkuv spolek bojuje,nebot se na tom zivi politicke strany.Jedina moznost zbavit se nadvlady nacku jsou podzimni volby,kdy se musi narod spojit a probudit a nedat hlasy ODS,CSSD,TOP 09,KDU CSL,ZELENYM,PIRATUM,ZIT BRNO A DALSIM PRIZNIVCUM KTERI CHTEJI ZOTROCIT A VYMAZAT CESKY NAROD Z MAPY SVETA!NEDOSTANOU LI 5%HLASU,MUZE JE NAROD POSLAT K LOPATE.DIVITE SE ZE BYL UNOR ROKU 1948???JA JIZ NE,ONI SI ZASLOUZI. KRIMINAL A OBNOVENI TRESTU SMRTI JAKO TOUDELA ERDOGAN!