Ty tanky s rudou hvězdou byly první

kveten 1945
29.4.2019 11:26
30. dubna 1945 zavlála nad říšským sněmem v Berlíně rudá vlajka. Tanky s rudou hvězdou, dojely od Moskvy a Stalingradu až do Berlína. Válka skončila, v Evropě se tančilo…. Vítězní spojenci se v dubnu 1945 setkali na Labi. Ten snímek přátelství amerických a sovětských vojáků obletěl celý svět. Američané 21. dubna vstoupili u Aše na území Československa, Plzeňáci jako správní hoši, nepočkali na US tanky a osvobodili se 5. května sami. Američané 6. května následně byli slavnostně uvítáni v Plzni chlebem a solí.

V těchto květnových dnech si každoročně připomínáme výročí konce 2. světové války v Evropě. S touto válečnou hrůzou jsou spojeny desítky milionů obětí, miliony zmařených lidských osudů. Za touto válkou zůstala zničená města, vyvražděné a vypálené vesnice. Při německém tažení na východ, měly být slovanské národy porobeny, vyhlazeny.

V těchto květnových dnech si připomínáme také hrdinství těch, kteří osvobozovali naši vlast od německé okupace! Tisíce jejich pomníků, je rozeseto po celé naší vlasti. Těm, neznalým dějin, či těm nenávistným, připomínáme, že v Československu našlo svou smrt 140 tisíc vojáků Rudé armády, 33 tisíc rumunských vojáků, ale i stovky vojáků dalších našich vítězných spojenců. Mezi nimi 116 vojáků americké armády. Všichni mají naši úctu.

Nezapomínáme ani na hrdiny domácího odboje, na tisíce československých vojáků, kteří padli na své bojové cestě. Vážíme si obětí všech hrdinů, co padli za svobodu Československa.

Hlavní tíhu bojů za svobodu našich národů nesla Rudá armáda. Byla to ona, která již 6. října 1944 vstoupila společně s 1. československým armádním sborem na území Československa. Osvobodila celé Slovensko a v konečném průběhu války v roce 1945 většinou měst a obcí v českých zemí. V ranních hodinách 9. května Rudá armády vstoupila do bojující Prahy. Nadšení Pražané připravili hrdinům Rudé armády nezapomenutelné přijetí. Záplavy květin se staly symbolem poděkování osvoboditelům….. Nemusí se to mnohým líbit, ale taková je skutečnost, proto hrdiny nekádrujeme, dějiny neměníme!

Odmítáme snahy nových vykladačů dějin nechat zapomenout, ponížit, či zneužit památku těchto hrdinů. Současná protiruská rétorika vyvolává naše obavy, je cestou do doby studené války.

Přemysl Votava

premysl-votava
Místopředseda strany Národní socialisté.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Běžní občané si zamozřejmě pamatují kdo nás od fašistické poroby osvobodil. Jest toliko ostudou nám vládnoucích k USA vzhlížejících lokajských elit  a jejich posluhovačů, jak se tito mamonu chtiví ve své sebestřednosti nazývají, očekávajících bakšiš právě od těchto svých novodobých pánů, jimž se bezostyšně a naprosto ve všem podřizují až do té míry,  až jsouce ochotni budoucnost našich národů česko- slovensko-moravskoslezkých, nejen zaprodat, ale poštvávat nás k válce  proti těmto našim osvoboditelům, že se jim tato fakta musí neustále, ovšem marně, připomínat. Samozřejmě, že nás odbydou sdělením, že jsme si tyto elity samotní svobodně a naprosto demokraticky zvolili. Odhlíží se však od skutečnosti, že tyto volby jsou manipulovány právě množstvím peněz, které mohou politické strany vynaložit na ohloupnutí lidí předvolebnímí sliby. Dříve tedy před volební guláš a nyní koblihy. Lidé již dávno samozřejmě pochopili, že poltickým papalášům nejde vůbec o zajištění jejich blaha, ale o zasedací pořádek u tučných mocenských koryt. V míře čím dál menší tedy budou tedy občané chodit téměř ke každoročně se opakujícím volbám, dělat takto a stále užitečné idioty a křoví těmto veskrze nejrůznějším mocí posedlým ziskuctiivcům. Tito nenažranci nám nejen za dobu třiceti naprosto zpustošili životní prostředí, zavlékli nás na pokraj další světové války a dále nás ohlupují, ale jejich vinu budou klást nadále na naše bedra.