Ükrajina, Rusko, svět - od 21.12.2015

obrazek
27.12.2015 14:16
Týdenní dvodka.Na obrázku bulvár Puškána v předvánočním Doněcku.

ruský analytik V.v. Pjakin Otázka - odpověď ze dne 21.12.2015: https://www.youtube.com/watch?v=CGhov7_nHUs

Pondělí, 21.12.2015:

1; Lidová strana vyhrává volby ve Španělsku. Tyto volby jsou ve Španělsku označovány za „historické“. Podle prognóz znamenají konec systému dvou stran, která v zemi fungovala více než tři desetiletí.

2; V Mariupolu byl krutě zavražděn příslušník Národní gardy. Velitelé se to snaží vydávat za sebevraždu. Příslušníci Národní gardy z jednotky 3057 jsou rozhořčeni komentáři tiskové služby Národní gardy Ukrajiny ohledně smrti jejich kolegy a označují to za krytí zločinnosti v mariupolské jednotce.

3; Trump prohlásil, že v případě svého zvolení urovná vztahy s Putinem v zájmu USA.

4; Porošenko v interview pro televizní stanici Inter zveřejnil představu jak znovu ovládnout Donbas a Krym prostřednictví přesvědčování obyvatelstva. Dále vyjádřil přesvědčení, že už v roce 2016 budou moci Ukrajinci volně vyjíždět do Evropské unie.

5; Ve Slovinsku se lidé v referendu vyslovili proti jednopohlavním sňatkům. V neděli 20. prosince bylo otevřeno 3,1 tisíce volebních okrsků, které mohlo navštívit kolem 1,7 milionu oprávněných voličů.

6; O hlavním efektu světové krize – názor experta. Nejméně očekávaným efektem sociální situace v období hluboké světové krize se neočekávaně stane krize individualismu – toho samého, který byl vytvářen celé století.

7; Kam spěchají USA? Od Kyjeva požadují splnění Minských dohod. Podle názoru expertů je Bílý dům nucen tlačit na Kyjev, aby Porošenkův režim a jeho hrdlořezové v Donbasu plnili Minské dohody. V opačném případě mohou být důsledky nepředvídatelné.

8; Političtí zbohatlíci ztratili smysl pro realitu. Od okamžiku skončení Druhé světové války, která vytvořila nový světový řád, se svět velmi změnil, což do této chvíle nevzali na vědomí mocní některých zemí, konstatoval prezident Vladimir Putin.

9; Experti komentují „hrozivou budoucnost“, která očekává Ukrajinu, rozpadne-li se současná koalice. Nedávný skandál s vrháním sklenice, ke kterému došlo na zasedání Ukrajinské národní rady pro reformy, se dostal na novou úroveň.

10; Slabomyslnost a odvaha k bankrotu. Ukrajinští úředníci se v první řadě řídí svou nenávistí ke všemu ruskému a teprve potom možná zdravým rozumem nebo alespoň finanční aritmetikou.

11; Raketový útok na předměstí Damašku stál život hrdiny Libanonu Samira Kuntara. Kuntar zahynul v důsledku teroristického raketového útoku na obytný dům.

12; Jeb Bush: Ztrácíme svůj vliv ve světě a Putin naopak posiluje. Proto je podle tohoto politika nejlepším způsobem boje s Ruskem demonstrace síly.

13; Vysokorychlostní zabijáci: Ruské bezpilotníky budou kontrolovat nebe od Arktidy po Sýrii. Už v dohledné době posílí ruskou armádu bezpilotníky zcela nového typu.

14; Radioaktivní odpočinek: V USA přemění jaderný komplex v národní park. Všechno je vyčištěno a naprosto bezpečné, tvrdí Američanům představitel ministerstva energetiky USA:

15; Bude v Donbasu Novoroční válka? Dělostřelecké vyostření v Donbasu korunované nakonec válkou není už možné.

16; Saúdové srazili ropu Brent na jedenáctileté minimum. Saúdská Arábie zvyšuje dodávky ropy. V říjnu 2015 export ze země vzrostl o 3,5 a činil 7,364 milionu barelů za den, což je maximum za čtyři měsíce.

17; V Mariupolu proběhl pochodňový průvod nacistů. V neděli prošel Mariupolem průvod nacistů z batalionu Azov.

18; Bojovník Národní policie Luganské republiky byl zraněn v důsledku ostřelování ukrajinského ostřelovače u obce Kalinovka v okolí Děbalceva.

19; Ázerbajdžán přešel na plovoucí kurs své měny. Centrální banka Ázerbajdžánu od 21. prosince přechází na plovoucí kurs národní měny, sdělil regulátor.

20; Ramzan Kadyrov byl pokutován po videu zveřejněném v Instagramu. Nejvyšší představitel Čečenské republiky prohlásil, že záměrně porušil pravidla silničního provozu, aby natočil video. Slíbil, že pokutu zaplatí už v pondělí.

21; Vítězství nebo zrada? Ledový dech bezvízového režimu s EU. Koncem minulého týdne ukrajinský politický – s prominutím – establishment spolu s nejmajdanovštějšími médii doslova skákal až do stropu.

22; V Las Vegas vjela žena do davu chodců Jeden člověk zahynul, 37 lidí bylo zraněno.Na hlavní ulici v Las Vegas došlo k velké nehodě. Jednou z vyšetřovacích verzí je i zlý úmysl.

23; Pět členů posádky plavidla „Mechanik Čebotarjov“ se vrátilo do Astrachaně. Propuštění námořníci nebyli několik měsíců doma.

24; Pod sutinami ve Volgogradu může být až pět lidí. Záchranáři pokračují v pracích na místě výbuchu. Trvá nebezpečí zřícení stavebních konstrukcí.

25; V Kyjevě došlo minulou noc ke střelbě – jeden mrtvý.

26; Rozhodnutí o prodloužení sankcí proti Rusku vstoupí v platnost 22. prosince, říká zdroj. Rozhodnutí bylo potvrzeno písemnou cestou.

27; V Moskvě vyhrožovali výrostci jménem Islámského státu výbuchem v pobočce Sberbanky. Mladí lidé tvrdí, že se rozhodli si udělat legraci a neměli v úmyslu výbuch uskutečnit.

28; Litva zavedla pro ruské těžké nákladní vozy poplatek za využívání silnic. Řidiči nákladních dopravců registrovaných v Rusku musí při průjezdu územím Litvy od 21. prosince platit za využívání litevských silnic.

29; Vyšetřovatelé posuzují slova Navalného o sdírání kůže s prodejného soudce. Za pomluvu vůči soudci hrozí opozičníkovi trest až dvou milionů rublů nebo nucené práce.

30; Cena 30 dolarů za barel je pro společnosti USA mezní hodnotou. Pád cen ropy v roce 2015 vytvořilo nové otázky ohledně zvyšování efektivity těžby břidličné ropy.

31; Ukrajinský dluh je splatný. Ukrajinu čeká bankrot. Měnové rezervy Ukrajiny jsou papírově 12 miliard dolarů, ve skutečnosti čistá nula.

32; Ozbrojenci z nacionalistických batalionů ostřelovali Spartak a Žabičevo z bojových vozidel pěchoty a minometů. Ozbrojenci ukrajinských nacionalistických formací minulou noc ostřelovali obec Spartak a sídliště Žabičevo na sever od hlavního města Doněcké republiky poblíž letiště.

33; Putin: Dohody Ruska a Kazachstánu umožnily ekonomikám obou zemí vyhnout se nárazu. Prezident Kazachstánu poznamenal, že považuje rozhodnutí o vytvoření Eurasijského ekonomického svazu za správné.

34; Peskov: Problémy mezi Krymem a vládou Ruské federace nelze považovat za krizi. Různé problematické situace vznikají kvůli tomu, že Krym ještě čeká proces dotahování celoruské úrovně.

35; Kličkova obvyklá úroveň. Kličko vystoupil z auta a jeho řidič se vrhl na fotografa jednoho z ukrajinských médií a požadoval zlikvidování záběrů, na kterých bylo zaznamenáno porušení zákona ze strany starosty.

36; Před pochodňovým průvodem nacistů v Mariupolu byl odříznut kříž. Během pochodňového průvodu Azova a odhalování pomníku Svjatoslava na místě zlikvidovaného Leninova pomníku byl pokácen památný kříž.

37; Američtí politici by neměli dělat ze vztahů s Ruskem rituální oběť prezidentské předvolební kampaně, říká Peskov. Kreml lituje, že v předvolební rétorice kandidátů na prezidenta USA se obětují vztahy s Ruskem.

38; Medveděv podepsal nařízení o ekonomických opatřeních proti Ukrajině. Rusko za účelem ochrany svého trhu zavádí vůči Ukrajině stejná opatření jako proti zemím podporujícím protiruské sankce.

39; Rusko musí z Ukrajiny dostat celý dluh i se smluvními pokutami. Moskva nemá žádné pochybnosti, že by Kyjev dluh nakonec nezaplatil.

40; Ukrajinští školáci se učí jak zapomenout ruský jazyk. Na kyjevském gymnáziu si myslí, že mluvit rusky je „pokušení“ a ruskou klávesnici je nutné zlikvidovat.

41; Mise OSN zahájila prověřování ohledně masového zatýkání na okupovaných územích Donbasu. Zplnomocněnec pro lidská práva Doněcké republiky Darja Morozova předala pozorovatelům OSN důkazy o masovém zatýkání lidí tajnými službami Ukrajiny na dočasně okupovaných teritoriích Republiky.

42; Jak se bude vyvíjet situace na Ukrajině po bankrotu? Odmítnutí Ukrajiny splatit třímiliardový dluh vede nevyhnutelně vede k zahájení soudního řízení.

43; Sebevražedný atentátník se odpálil u letecké základny USA v Afghánistánu. Na místě jsou mrtví a zranění. Sebevražedný atentátník na motocyklu zaútočil na společnou hlídku amerických a afghánských vojáků u letecké základny Bagram. Pět vojáků zahynulo, dalších šest bylo zraněno.

44; Skupina genetických rusofobů v Parlamentním shromáždění Rady Evropy se postupně zužuje, říká předseda Státní dumy Sergej Naryškin.

45; Síly protivzdušné obrany odrazily raketový úder z území Jemenu. Jak sdělilo velitelství, saúdští vojáci také zlikvidovali platformu, odkud byl útok veden.

46; Jedna ze série Máši a Medvěda získala už více než miliardu zhlédnutí na portálu YouTube a stala se tak prvním z ruských videí s takovou sledovaností.

47; V britském parlamentu požadují uznání zločinů Islámského státu proti křesťanům za genocidu. Poslanci britského parlamentu odeslali dopis Davidu Cameronovi s prosbou, aby vyvinul tlak na OSN v tom smyslu, aby vraždy a mučení křesťanů ze strany ozbrojenců Islámského státu byly uznány za genocidu.

48; Kyjev je ochoten kupovat plyn od Ruské federace v 1. čtvrtletí pouze za „evropské“ ceny. Kyjev platí za evropský plyn méně než 200 dolarů, proto ukrajinské úřady budou kupovat ruský plyn jen za cenu, která bude srovnatelná s tou evropskou, zdůraznil šéf ministerstva energetiky Ukrajiny Vladimir Děmčišin.

49; Pochodňový průvod v Mariupolu se ukázal jako přehlídka přespolních nacistů. Na stránkách Azova na sociální síti VKontaktě se objevila fotografie, která to potvrzuje.

50; Chystá se osa Istanbul-Kyjev-Rakka osvobodit Krym pro Turecko? Erdoğan je podobný člověku, který hází kameny po naštvaném slonovi z okna obchodu s porcelánem.

51; Pro Ukrajince se zavádí fixní platba za plyn. Od dubna budou spotřebitelé platit za plyn 17 až 19 hřiven měsíčně i v případě, že nespotřebují ani kubík.

52; Tygří mláďata – albíni v krymské zoologické zahradě zemřela v důsledku viru kočičího moru, nikoli v důsledku podchlazení. Podle slov ředitele zoologické zahrady nemohla být zvířata očkována, protože jim ještě bylo méně než osm měsíců.

53; V roce 2016 bude v Rusku o 10% úředníků méně, říká Medveděv.

54; Rusko se stalo největším dodavatelem ropy do Číny. Čína v listopadu zvýšila nákupy ropy v Rusku o meziročních 18% na 3,9 milionu tun, sděluje čínská hlavní celní správa.

55; Obyvatelé Ukrajiny zaplatili už 8 miliard hřiven do vojenské sbírky. Daň se vybírá už více než rok.

56; Poklonskaja: Majetek Isljamova může být konfiskován. Jednomu z organizátorů energoblokády Krymu Lenuru Islamovovi bylo sděleno na dálku obvinění ze spáchání diverze. Jeho majetek může být konfiskován.

57; Dvojí standardy: Uzná Západ bankrot Ukrajiny? Ukrajina dává přednost bankrotu před jednáním s Ruskem. Bankrot je očividný. Ale zatím to chápou jen v Moskvě.

58; Už oficiálně: Evropská unie prodloužila protiruské sankce o půl roku. Vyplývá to z prohlášení Rady EU.

59; „Timošenková je prostitutka“, říká Kolomojskij. Ukrajinský oligarcha Igor Kolomojskij prohlásil, že se v srpnu setkal v Evropě s Julií Timošenkovou.

60; Ve městě Feodosija byl zatčen starosta a jeho zástupce. Úředníci jsou podezřelí z vydírání.

61; Národní banka Ukrajiny poskytl ruské bance úvěr ve výši 200 milionů hřiven. Komerční Prominvestbanka, jejímž hlavním vlastníkem je ruská Vněšekonombanka, získala refinancování ve výši 200 milionů hřiven od Národní banky Ukrajiny.

62; Ve Vinnické oblasti se střílelo na hejno labutí. Místní obyvatelé zachraňují zraněné ptáky. Dvě labutě v důsledku těžkých zranění pošly.

63; Ministerstvo obrany Ruské federace: Odečíst informace z černých skříněk Su-24 není zatím možné. Uvažuje se o zapojení specializovaných vědeckovýzkumných institucích, které by dokázaly vytáhnout data bezprostředně z čipu.

64; Šéf Luganské republiky předal britskému novináři Grahamu Phillipsovi republikové vyznamenání za zásluhy o objektivní zpravodajství.

65; V Charkovské oblasti ozbrojenci z Azova naházeli Molotovovy koktejly do domů policejních šéfů.

66; Prodloužení sankcí Evropské unie povzbudí Kyjev k tomu, aby neplnil Minské dohody. Ruské ministerstvo zahraničí prohlásilo, že rozhodnutí prodloužit sankce proti Rusku o půl roku povede Kyjev k další sabotáži Minských dohod.

67; V chování Evropské unie je zjevná absence jakékoli logiky, prohlašuje ministerstvo zahraničí Ruské federace. Spojování evropských sankcí s vyřešením konfliktu na jihovýchodě Ukrajiny nemá racionální důvod. Rozhodnutí Bruselu postrádá jakoukoli logiku.

68; Za rok své existence operativci ministerstva státní bezpečnosti Luganské republiky zadrželi množství ukrajinských diverzantů, odvrátili teroristické činy a překazili prodej velkého množství narkotik.

69; Ukrajinské úřady prověří fyzickou přípravu obyvatel. Příslušné nařízení vlády č. 1045 z 9. prosince 2015 bylo zveřejněno na oficiálních stránkách vlády v pátek.

70; Ukrajinská armáda rozmístila kilometr od frontové linie reaktivní a těžké dělostřelectvo, hlásí rozvědka Doněcké republiky. Jde o tanky, reaktivní dělostřelectvo a děla ráže 152 mm.

71; SBU zakázala sólistovi skupiny Limp Bizkit vstup na Ukrajinu na pět let. Podle zprávy Fred Durst vyjádřil připravenost stát se součástí velké budoucnosti Krymu a Ruska.

72; Jednotka zvláštního nasazení Federální služby pro kontrolu narkotik zadržela na Krymu velkou ozbrojenou skupinu drogových dealerů. Při útoku na dům zahynul důstojník. Do klepet se dostalo jedenáct lidí, kteří vybudovali síť překladišť pro sladování, distribuce a odbytu narkotik ve velkém množství.

73; Policisté zbili ve Vinnické oblasti Ukrajiny čtyři lidi. Jeden zemřel. Policistům hrozí až deset let vězení.

74; Proběhla tisková konference Alexeje Uljukajeva k výsledkům setkání Rusko-Ukrajina-EU.

75; Ministerstvo popírá zprávy o smrti ruských vojáků v Sýrii. Informace o údajné smrti devíti ruských vojáků konajících službu v Sýrii je dezinformací, která byla uskutečněna už v říjnu, prohlásili představitelé ministerstva obrany Ruské federace.

76; Trestní formace Kyjeva začaly samovolně připravovat útok na Doněckou republiku, hlásí ministerstvo obrany Republiky. Trestní bataliony ukrajinských nacionalistů zahájily přípravu k útoku na pozice Doněcké republiky v okolí Gorlovky.

77; Ukrajina: Hrdý bankrot. Prezident centra systémových analýz a prognózování Rostislav Iščenko analyzuje možné způsoby obdržení finanční pomoci Ukrajinou v situaci faktického bankrotu.

78; Ceny ropy dosáhly jedenáctiletého minima, píše agentura Bloomberg.

79; Turecké lázně trpí nepřítomností ruských turistů, píší média. Zimní lyžařská centra na východě Turecka sčítají vážné ztráty kvůli ochlazení vztahů s Ruskem.

80; Dům ve Volgogradě v ulici Kosmonautů č. 47, v němž došlo k výbuchu, se nebude rekonstruovat a bude demolován.

81 ;Ve Voroněži byla evakuována škola po hrozbě od vymahače. Budova byla obklíčena.

82; Ministři obrany Ruské federace a Francie projednali vzájemnou koordinaci akcí v Sýrii. Během setkání se musí upřesnit některé momenty, které se týkají koordinace akcí v Sýrii, řekl Sergej Šojgu.

83; Španělská média obvinila Jevgenije Konopljanku, hráče ukrajinského národního mužstva a záložníka Sevilly z fašismu kvůli jeho nápisu vytvořeném v letadle: Sláva Ukrajině! Hrdinům sláva!

84; Firma Antonov se podle výsledků veřejného konkursu rozhodla, že nenazve An-178 jménem „Bandera“.

85; Ukrajina učinila další krok k fašistickému státu, říká Azarov. Rozhodnutí soudu o zákazu komunistické strany svědčí o tom, že na Ukrajině nefunguje ústava a cílem soudu je jen ve vytvoření atmosféry strachu a zvůle moci.

86; Syrská armáda pokračuje ve stahování smyčky kolem Deraya a vyhrožuje fyzickou likvidací skupiny teroristů. V Latakíji armádní jednotky za asistence oddílů národní domobrany získaly kontrolu nad obcí Al-Kábir a nad množstvím strategických výšin.

87; Ministerstvo zahraničí Libye: Vláda národního porozumění může požádat Ruskou federace o údery proti Islámskému státu. O vytvoření takové vlády se nyní snaží v Tripolisu, prohlásil ministr zahraničí této těžce zkoušené země.

88; Ukrajinská armáda ostřeluje okraje Doněcka z granátometů a bojových vozidel pěchoty. Mluví se o probíhajících bojích. Ukrajinští okupanti pokračují v provokačním ostřelování pozic armády Doněcké republiky.

89; Syrská armáda provádí zvláštní operaci v okolí Damašku. Bylo zabito kolem třiceti ozbrojenců. Palebnou podporu ze vzduchu zajišťují letadla syrských ozbrojených sil. Během posledních 24 hodin bylo na pozice teroristů provedeno kolem deseti útoků.

90; V centru Doněcka explodovala bomba, v Doněcké republice byl zaveden plán „Perechvat“ (honička), hlásí ministerstvo vnitra. V současné chvíli se upřesňují okolnosti události a údaje o možných obětech.

91; Cena ropy se nevyhnutelně vrátí na úroveň 100 dolarů za barel, tvrdí Ďukov. Stačí odebrat z trhu třeba jen 1,5 až 2 miliony barelů a ceny se okamžitě vrátí na úroveň 65 dolarů.

92; V Polsku zabavili množství kokainu za 27 milionů dolarů. Polská dopravní policie zabavila zásilku kokainu o váze 178 kg v ceně téměř 27 milionů dolarů.

93; Kolomojskij se distancuje od skandálního interview. Bývalý gubernátor Dněpropetrovské oblasti se ocitl v centru skandálu s médii. Oligarcha tvrdí, že žádné interview listu Politico nedával.

94; Rusko přijme nejvyššího Kurda Turecka. Moskva navazuje vztahy s Erdoğanovými oponenty. Šéf ministerstva zahraničí Sergej Lavrov se tento týden setká s lídrem prokurdské Demokratické strany národů Selahattinem Demirtaşem.

95; V USA zrušili zákaz darování krve homosexuály. Podobný zákaz platil v USA v posledních 30 letech v souvislosti s tím, že gayové jsou vystaveni extrémnímu riziku nakažení HIV (AIDS).

96; Rusko, Ukrajina a EU překročili obchodní Rubikon. Ukrajina získává zónu volného trhu s Evropou od počátku příštího roku a ztrácí preference ze strany Ruska. Ještě je možné jednat, ale už jen s „druhou“ stranou Rubikonu.

97; Nikdo neočekával, že Ruská federace v roce 2015 vykáže růst těžby ropy, píše Bloomberg. Množství drobných vylepšení v celém odvětví umožnilo ruským naftařům vykázat rekordní tempo růstu výroby a pád rublu ruským společnostem jen pomohl.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 22.12.2015:

1; Rusko klade Erdoğanovi pod zadek „minu“. Moskva má v úmyslu budovat vztahy s Kurdy a tureckou opozicí.

2; Jaceňukova slova o „symetrické odpovědi Rusku jsou nesmysl. Jeho slib symetrické odpovědi vyvolává jen nechápavé úsměvy.

3; Zrada: Ukrajinští tankisté jsou nuceni nosit vaťáky z dob Velké vlastenecké války.

4; Islámský stát připravuje diverzanty pro teroristické činy v Rusku. Na Kavkaz se plánuje vyslání diverzantů s falešnými pasy přes Ukrajinu.

5; Američtí vojáci najednou upozorňují na to, že v Sýrii neexistuje umírněná opozice. Žádná životaschopná umírněná opozice proti prezidentovi Bašáru Asadovi neexistovala a neexistuje. USA od samého začátku jen vyzbrojovaly extremisty.

6; Ruská elektrická energie pro Krym přicházející po energomostu z Krasnodarského kraje je o třetinu levnější než ta ukrajinská, říká ministr energetiky Ruské federace Alexandr Novak.

7; Perspektivy námořní blokády Krymu. Jeden z lídrů krymskotatarského medžlisu a organizátor potravinové a energetické blokády poloostrova Lenur Isljamov prohlásil, že akce na blokování Kerčského průlivu začnou na přelomu roku.

8; Iskandery byly rozmístěny v Burjatsku. Zvláštní pozornost byla věnována realizaci prvních elektronických odpalů bez praktické střelby, vysvětlili ve vojenském okruhu.

9; Ukrajinští nacionalisté využívají rozkol v pravoslavné církvi na Ukrajině pro upevnění svého vlivu. Zplnomocněnec ministerstva zahraničí Ruské federace pro lidská práva Konstantin Dolgov vyzval Kyjev k ukončení útlaku věřících na Ukrajině.

10; Vysoká poptávka po ruských S-400 vzbuzuje v USA hrůzu. Už několik zemí projevilo zájem o koupi protiletadlového komplexu S-400 od Ruska, píše rakouský list Contra Magazin. Nejdřív Čína, nyní Indie. USA to sledují s obavami.

11; „Hvězdné války“ supervelmocí začnou likvidací družic. Budoucí konflikty se rozvinou v kosmu. Soupeřící země se budou snažit vzájemně uvrhnout do technologického středověku a likvidovat spojové družice.

12; Uljukajev: Rozhovory ohledně Ukrajiny zkrachovaly. Ukrajina a EU nebyly schopny vzít v potaz ruské obavy, proto Rusko od 1. ledna zrušila režim Zóny volného obchodu s Ukrajinou a zavedla potravinové embargo.

13; Porošenko dovolil Maďarům to, za co byli vražděni Rusové v Oděse. Kyjevská moc už týden mlčí o sjezdu v zakarpatském Beregovu, na kterém bylo vyhlášeno vytvoření maďarského okresu, který spojí více než stovku obcí v oblasti.

14; Rusko je schopno přidělat problémy Turecku s Kurdy. Krize ve vztazích s Tureckem podle všeho mění vztahy Ruska s kurdským národním hnutím utlačovaným oficiální Ankarou.

15; Stavbu Krymského mostu je možno sledovat online pomocí stránky, na níž jsou zveřejňovány veškeré informace o průběhu výstavby dopravního spojení.

16; V Rusku byl odsouzen stoupenec Pravého sektoru. V Zabajkalsku odsoudil soud stoupence ukrajinské neonacistické skupiny Pravý sektor ke dvěma a půl letům podmíněn za extremismus.

17; Eva Merkurjeva: Co se dnes buduje v Donbasu a proč má Jihovýchod ještě všechno před sebou. Zajímavé shrnutí situace na pozadí historických událostí posledního čtvrtstoletí.

18; Vyšetřovací výbor provádí prohlídky u pracovníků „Otevřeného Ruska“ ve věci JUKOSu. Bylo to oznámeno na oficiálních stránkách hnutí. Informace byla potvrzena Vyšetřovacím výborem.

19; Ceny ropy začaly růst po rekordním pádu. Světové ceny ropy vykazují v úterý kladnou dynamiku v rámci technické korekce po snížení o den dříve. Svědčí o tom údaje přicházející z trhů.

20; Ozbrojenci nacionalistických batalionů zahájili kolem 10:00 hod. místního času ostřelování Doněckého letiště, hlásí zdroj z ministerstva obrany Doněcké republiky.

21; Bylo objeveno tělo třetí oběti pod sutinami zříceného domu ve Volgogradu. Mrtvé tělo ženy bylo objeveno pod sutinami v prvním patře zříceného osmipatrového domu na ulici Kosmonautů ve Volgogradu. Identita ženy nebyla ještě zjištěna.

22; Rozhodnutí Evropské unie o prodloužení protiruských sankcí o šest měsíců na období od 31. ledna do 31. července vstoupilo v platnost okamžikem zveřejnění v oficiálním periodiku EU.

23; Nacistický pluk Azov bude prý existovat do té doby, dokud bude existovat kyjevská junta. Každý pán je vděčný za zlého psa na svém řetězu.

24; Turecko zpracovává afghánské opium na heroin pro dodávky do Ruska a Evropské unie, hlásí Federální služba pro kontrolu narkotik Ruské federace. Prohlásil to ředitel FSKN Viktor Ivanov.

25; Ministerstvo průmyslu a obchodu navrhl omezení dovozu tureckého oblečení. Na ministerstvu si myslí, že je nutné zakázat dovoz 70 až 80% výrobků lehkého průmyslu z Turecka.

26; Setkání Džemileva s Erdoğanem není radno podceňovat. Sféry ukrajinské-turecké spolupráce se rychle rozšiřují: od financování vojenské základny na hranici s Krymem až po vytvoření krymskotatarských jednotek pro společný boj s „propagandou Kremlu“, ke které přizvali hlavní ukrajinské „specialisty“.

27; Žádné informace o zraněných při výbuchu na zastávce v Doněcku nepřišly, hlásí ministerstvo vnitra Doněcké republiky.

28; Vysoce postavený úředník ministerstva obrany Ruské federace byl zatčen pro podezření z korupce. Vyšetřovatelé si myslí, že hlavní auditor státních smluv ministerstva obrany Dmitrij Nědobrov patřil ke skupině korupčníků, kteří vyžadovali výpalné od dodavatelů státních zakázek.

29; Válečná daň: Ukrajinci za rok zaplatili více než 8 miliard hřiven formou sbírky na válku. Těch 1,5% srážených z platů Ukrajinců, aby byly peníze na válku, vytvořilo docela slušnou sumu.

30; Irácká vojska zahájila operaci na osvobození centra Ramádí. V neděli ozbrojené síly Iráku požádali obyvatele Ramádí, aby do 72 hodin opustili své domy v souvislosti s brzkým začátkem operace na osvobození města od ozbrojenců Islámského státu.

31; Zrušení volného trhu s Ukrajinou uchrání Rusko ztráty 3,5 miliardy dolarů. Potenciální škoda pro ruské společnosti v krátkodobém výhledu v důsledku dohody o asociaci mezi Ukrajinou a Evropskou unií by mohla činit až 3,5 miliardy dolarů.

32; V Kyjevě u budovy Nejvyšší rady postavili šibenici.

33; Aksjonov: Počet úředníků na Krymu zatím snižovat nelze. Úkoly, které nyní musí úřady regionu plnit, se liší od úkolů úřadů v kontinentální části Ruska, poznamenal nejvyšší představitel Krymu Sergej Aksjonov.

34; Nová ruská armáda se nezrodila za tři roky z ničeho, říká vojenský expert. Šéfredaktor časopisu „Arsenal Otěčestva“ a v minulosti též důstojník Generálního štábu ruských ozbrojených sil Viktor Murachovskij se vyjadřuje k výsledkům vojenské reformy a perspektivách ruské armády.

35; Po Ukrajině se šíří falešná proroctví o brzkém konci světa a o příchodu z nebe Džochara Dudajeva a Ísá Munajeva v Ivano-Frankovsku a Ševčenka s Banderou v Kyjevě. Je smutné se dívat na to, jak kdysi rozvinutá společnost s vysokou úrovní kultury a technického myšlení a velkým průmyslovým a vědeckým potenciálem sklouzává stále hlouběji do primitivního středověku.

36; Ukrajinská armády za posledních 24 hodin šestkrát ostřelovala území Doněcké republiky.

37; Proč zabíjejí velitele v Luganské republice? Graham Phillips vyzpovídal Igora Plotnického.

38; Ukrajinská armáda využívá režim příměří k intenzivní bojové přípravě a přesunu těžkých zbraní k linii dotyku, hlásí národní policie Luganské republiky.

39; V Europarlamentu zazněly termíny možného zrušení protiruských sankcí. Šéf výboru Evropského parlamentu pro zahraniční záležitosti si myslí, že se tak může stát na jaře nadcházejícího roku.

40; Čína podpořila Rusko: Úder Turecka na ruské letadlo byl označen za „ztrátu v boji proti terorismu“. Oficiální představitel čínského ministerstva zahraničí poznamenal, že ruský bombardér Su-24 byl sestřelen, když plnil misi na likvidaci teroristických cílů na území Sýrie.

41; Rozvědka Doněcké republiky objevila u linie dotyku 26 kusů vojenské techniky Kyjeva. Sdělilo to ministerstvo obrany Doněcké republiky.

42; Počet běženců, kteří přišli do Evropy, dosáhl jednoho milionu osob. Sdělila to v úterý Mezinárodní organizace pro migraci.

43; Čína se vyslovila proti antiruským sankcím. Čína vystupuje proti používání sankcí nebo hrozbám jejich použití v ukrajinské otázce, prohlásil v úterý oficiální představitel ministerstva zahraničí Čínské lidové republiky.

44; Británie a USA odmítají poskytnout Rusku informace o pozicích Islámského státu, říká velvyslanec Ruské federace.

45; Německo schválilo vytvoření „Severního proudu 2“. Ten předpokládá výstavbu dvou větví podmořského plynovodu z Ruska do Německa po dně Baltského moře jako doplněk k již fungujícímu „Severnímu proudu 1“.

46; Jeden obyčejný, jen trochu napjatější pracovní den v ukrajinském parlamentě: Parasjuk pobíhá po Radě se sekerou, Sobolev s granátem. Oba pánové patří k frakci „Samopomošč“ (Svépomoc).

47; Putin a Trump začínají hru proti Hillary Clinton. Jen za pár posledních dní nazvali soupeři Donalda Trumpa blbečkem, verbířem Islámského státu, fašistou, fanouškem diktátora Putina, čímž se mu snaží zabránit v cestě do Bílého domu.

48; Nejvýše položenou lanovku v Evropě se chystají otevřít na Elbrusu. Třetí úsek lanové dráhy od stanice Mir ke stanici Garabaši bude představovat nejvýše položenou lanovku v Evropě, jejíž nejvyšší část bude v nadmořské výšce 3847 metrů.

49; Kolomojskij: Spráskám Saakašviliho jako psa. Kolmojskij se už distancuje od skandálního interview, ale novinář zveřejnil v sociální síti informace, které potvrzují, že se rozhovor uskutečnil.

50; Šance vyhrát soud ohledně vymožení ukrajinského dluhu se blíží 100%, říká Uljukajev. Rusko dokáže dosáhnout kladného soudního rozhodnutí ohledně vymáhání třímiliardového dluhu od Ukrajiny, je přesvědčen ministr pro hospodářský rozvoj Ruské federace.

51; Je to sranda, vyjádřil se Chodorkovskij k prohlídkám v „Otevřeném Rusku“. Bývalý šéf JUKOSu Michail Chodorkovskij označil prohlídky u pracovníků „Otevřeného Ruska“ za tlak autoritativního režimu.

52; V Rusku bude vyvinut nový stíhací letoun. Ruská společnost MiG vyvíjí nový stíhací letoun, který nahradí MiG-31.

53; Avakov: Strpím vše – urážky, výpady. Všechno vydržím kvůli reformám Ukrajiny.

54; Ukrajina zcela ignoruje Minské dohody, říká Pušilin. Návrh změn ukrajinské ústavy předložený Nejvyšší radě neodpovídá Minským dohodám a nebyl projednán s představiteli Doněcké a Luganské republiky, říká Denis Pušilin.

55; Ministerstvo obrany Doněcké republiky popřelo obsazení obce Kominternovo v neutrální zóně, o kterém „informovala“ ukrajinská média.

56; Porošenko vyvádí své miliardy z Ukrajiny do daňových rájů, říkají experti. Ukrajinský politik a doktor právních věd Andrej Portnov odhaluje schémata vyvedení Porošenkových miliard do offshorového Belize.

57; Peněžní převody z Ruska na Ukrajinu poklesly na méně než polovinu. Peněžní převody z Ruska na Ukrajinu za devět měsíců tohoto roku poklesly na pouhých 43% ve srovnání se stejným obdobím loňského roku – z 1,8 miliardy na pouhých 770,5 milionů dolarů.

58; Putin odmítl obvinění ze zmaření rozhovorů EU-RF-Ukrajina. Ruští vyjednavači korektně a zásadově kladli otázky a vedoucí delegace EU vstala a odešla se slovy „Hra skončila“, poznamenal prezident Ruska. Podle jeho slov to nebylo příliš evropské.

59; Ukrajina a EU prakticky jen imitovaly rozhovory s Ruskem, říká ministerstvo zahraničí Ruské federace. Ruské ministerstvo prohlásilo, že nikdo z partnerů Moskvy se ani nechystal cokoli dohodnout a nehledal případné kompromisy. Rusko tudíž bylo nuceno přijmout opatření na ochranu svého hospodářství.

60; Řecký parlament uznal stát Palestina. Za přítomnosti prezidenta Palestiny Mahmúda Abbáse řecký parlament jednohlasně uznal státnost autonomního území.

61; Erdoğanův oponent se pokusí smířit Turecko s Ruskem. Vláda tureckého premiéra Erdoğana nedokázala budovat vztahy s Ruskem. Nyní se tohoto úkolu chopila opozice. Lídr Lidové demokratické strany se chystá navštívit Moskvu a setkat se s ministrem zahraničí Ruské federace.

62; Turecká média obviňují Rusko, že incident s Su-24 byl záměrný. Turecká média pokračují v aktivním komentování útoku na ruský Su-24, přičemž čtenářům předkládají stále nepravděpodobnější verze událostí.

63; Řecko povolalo velvyslance z Prahy na konzultace. Velvyslanec Řecka v České republice Panaiotis Sarris byl povolán do Atén na výzvu ministra zahraničí Nikose Kotsiase v souvislosti s nedávnými protiřeckými výroky českého prezidenta v tisku.

64; Syrská armáda čistí obce od teroristů Islámského státu. Syrská vládní armáda pokračuje v útoku na pozice ozbrojenců Islámského státu. Osvobozeno bylo kolem desítky obcí.

65; Pravý sektor obsadil budovu Dněpropetrovské městské rady.

66; Na Ukrajině prohlásili sólistu skupiny Limp Bizkit Freda Dursta za nežádoucí osobu kvůli krymské manželce. Zakázali mu vstup do země na pět let kvůli možnému ohrožení bezpečnosti.

67; Do Ruska bylo přesunuto 16 diverzantů z Ukrajiny, hlásí tajné služby. Podle policejních údajů je skupina speciálně připravena pro páchání teroristických činů na území Ruska.

68; Kolomojskij se distancoval od Korbana. Ve svém skandálním interview pro list Politico nechvalně známý ukrajinský oligarcha prohlásil, že lídr strany UKROP Gennadij Korban není jeho člověk.

69; Vláda Ruské federace neprojednává návrhy na omezení dovozu průmyslového zboží z Turecka. Předtím náměstek ministra průmyslu prohlásil že ministerstvo navrhuje zakázat dovoz 70 až 80% výrobků lehkého průmyslu z Turecka.

70; Sankce proti Rusku povzbudí Ukrajinu k bojům v Donbasu, píší německá média. Kyjev nepřestane se svou agresivní politikou v Donbasu, pokud to Evropská unie bude schvalovat a podporovat.

71; Ukrajinská vláda navrhuje zrušení konečného data platnosti moratoria na výplatu dluhů. Příslušný návrh zákona byl zaregistrován v parlamentu.

72; Obama zareagoval na Putinovy komentáře o Trumpovi. Prezident USA Barack Obama vystoupil s ostrou kritikou miliardáře Donalda Trumpa, který vede mezi republikány ve všech průzkumech veřejného mínění v předvolební kampani.

73; Irák: Bojové vrtulníky Mi-35 útočí na Islámský stát u Ramádí. Iráčtí vojáci zveřejnili video, na kterém bojové vrtulníky Mi-35 ruské výroby útočí na pozice teroristů Islámského státu v okolí města Ramádí.

74; Prezident Vladimir Putin je přesvědčen, že internet se může stát tahounem v rozvoji země a stát je připraven tomu po všech stránkách napomáhat.

75; Ulice poblíž doněckého letiště se v důsledku ukrajinského ostřelování změnily v dekorace pro hororové filmy. Místní obyvatelé v obavách o své životy opustili své kdysi komfortní domovy a chaty.

76; Vojenská činnost NATO představuje stále větší nebezpečí, říká Patrušev. Snahy NATO o zvyšování a modernizaci útočného potenciálu, rozmisťování nových druhů zbraní a vytváření globálního systému protivzdušné obrany, a to i kolem území Ruské federace, likvidují strukturu globální bezpečnosti.

77; Výzva přijata. Patrušev hovoří o obnovené Strategii národní bezpečnosti Ruské federace. Tajemník Rady bezpečnosti Ruské federace Nikolaj Patrušev hovořil o klíčových momentech obnovené strategie národní bezpečnosti Ruska do roku 2020.

78; Šéf „Gazprom něfť“: Návrat ropy ke 100 dolarům za barel je nevyhnutelný. Stačí odstranit 1,5 až 2 miliony barelů z trhu a cena se okamžitě vrátí k 65 dolarům. Ale ani jedna země se toho jednostranně neodváží, protože by riskovala ztrátu podílu na trhu.

79; Další teroristický čin byl odvrácen ve Francii. V důsledku vyšetřování, které trvalo několik měsíců byli v Orléans zadrženi dva podezřelí.

80; V USA byly rozšířeny protiruské sankce. Postiženy jsou například banka „VTB 24“ (dceřiná společnost Sberbanky) a „Yandex.Děngi“. USA tak podstatně rozšířily jak tzv. „černý“, tak i sektorový sankční seznam proti Rusku. Sdělila to správa kontroly zahraničních aktiv ministerstva financí USA.

81; V Sýrii byli zlikvidováni polní velitelé ozbrojenců, teroristé nutí bojovat civilní obyvatelstvo. Za uplynulých 24 hodin byly v důsledku leteckých úderů na Idlíb, Teyr Maalja, Chálid, Tel-Bis a Es-Sán ozbrojencům Islámského státu způsobeny značné ztráty.

82; Podle Asociace cestovních kanceláří Ruské federace bezprecedentně vzrostlo množství turistů přijíždějících do Ruska. Za rok 2015 se nárůst odhaduje na 10 až 15%.

83; Velitel batalionu Vikingi armády Doněcké republiky opouští svou funkci. Velitel motostřeleckého batalionu Vikingi se loučí s aktivní službou v ozbrojených silách Doněcké republiky.

84; Thajsko odmítlo ukrajinský tank Oplot a vybírá si mezi T-90MS a MVT-3000. Kontrakt s Ukrajinou na dodávku 49 tanků BM Oplot v ceně 200 milionů dolarů byl uzavřen už v roce 2011.

85; Rusko přijme opatření jako odpověď na sankce USA, říká Peskov. Tiskový tajemník prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov prohlásil, že Moskva prostuduje rozšíření sankčního seznamu USA a vypracuje odvetné návrhy.

86; V Mukačevu ukradli neznámí pachatelé z novoročního stromu hračky.

87; Ukrajinští okupanti večer ostřelovali okolí doněckého letiště.

88; Cla Ruské federace na dovoz z Ukrajiny se negativně odrazí na ukrajinské ekonomice, říkají analytici. Experti vyjadřují názor, že pozastavení Dohody o zóně volného obchodu s Ruskem bude mít negativní vliv na ukrajinské hospodářství.

89; Evropa mlčky sleduje Erdoğanovy zločiny, píší média. Německý novinář označuje vojenskou operaci turecké vlády na jihovýchodě Turecka za válku proti vlastnímu obyvatelstvu a upozorňuje na to, že v Evropě není nikdo, kdo by dokázal Erdoğana zastavit.

90; V Minsku znepřátelené strany přistoupily na to, že v době svátků přeruší vojenské manévry v Donbasu, hlásí OBSE. V průběhu jednání obě strany přislíbily dodržovat režim příměří.

91; VTB: Sankce USA se nebudou mít žádný vliv na klienty VTB-24. USA rozšířily sankční seznam vůči Ruské federaci a zahrnuly do něj řadu dceřiných společností Sberbanky a VTB, dále pak Novikombanku.

92; Sankce USA proti krymským vinařským závodům nebudou mít žádné ekonomické důsledky, říká obchodní ombudsman Boris Titov. Americké sankce proti krymským vinařským závodům označil za politické gesto, které podle jeho názoru nebude mít žádné ekonomické dopady.

93; Ukrajinská armáda ostřeluje z minometů a dělostřelectva předměstí Doněcka a Gorlovky. Jsou hlášeny bojové srážky. Dnes večer ukrajinští okupanti začali opět ostřelovat Okraje Doněcka a Gorlovky.

94; V Kyjevě se obchodník s novoročními stromky pokusil prodat kulomet. Za zboží tento muž žádal 2.000 hřiven, řekli na městské policejní správě.

95; Mladík z Moskvy odjel bojovat za Islámský stát do Sýrie. Bylo zahájeno trestní řízení. Vyšetřovatelé sdělí obvinění na dálku a vyhlásí po něm mezinárodní pátrání.

96; Stabilizace na Ukrajině není cílem sankcí USA, říká expert. Politolog a expert na rusko-americké vztahy Viktor Olevič prohlásil, že sankční politika Washingtonu neodpovídá deklarovanému cíli a ve skutečnosti vůbec nesouvisí se situací na Ukrajině.

97; Kontaktní skupina pro Ukrajinu bude ve své práci pokračovat i v roce 2016. V dalším kole rozhovorů o urovnání situace na Ukrajině podle očekávání nedošlo k průlomu.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 23.12.2015:

1; Agentovi tajné služby ukradli pistoli a odznak. Agent tajné služby USA nechal tyto věci v zaparkovaném autě v centru Washingtonu.

2; Erdoğan už není tím, který by mohl všechno diktovat, říká politolog. Německý expert si myslí, že Erdoğan ztrácí svou někdejší podporu a moc a samotné Turecko jen komplikuje boj s Islámským státem.

3; Ve Státní dumě navrhli zavedení omezení proti firmám Coca-Cola, Visa a MasterCard. Rusko má jak odpovědět velkým zahraničním společnostem a omezení by rozhodně pocítily.

4; Hackeři z Anonymous vyhlásili kybernetickou válku vládě Turecka. Internetoví aktivisté obvinili turecké úřady z podpory Islámského státu a prohlásili, že Ankara nakupuje od teroristů ropu a poskytuje jim lékařskou pomoc.

5; Je to neskutečný bordel. Místní obyvatelé se vyjadřují k řádění ozbrojenců batalionu Ajdar v Chersonské oblasti. V Kalančaku se lidé chápou zbraní a vytvářejí oddíly sebeobrany proti bandám, které vykrádají obchody a zastrašují místní obyvatele, píše redaktor místního listu Taras Buzak.

6; Proč všechny procesy na Ukrajině probíhají jen naoko? Protože tato země ve skutečnosti už neexistuje – jedná se o imitaci státu.

7; Kyjevanům dlužícím za služby spojené s bydlením hrozí obstavení a zabavování bytů. Přitom v městské administrativě tvrdí, že vymahači postupují podle práva.

8; Ukrajina požaduje úlevy od „agresora“. Kyjev se vyděsil, že ztráta zóny svobodného trhu s Ruskem ukrajinskou ekonomiku definitivně dorazí...

9; Plavidlo s migranty se potopilo u břehů Řecka. Deset lidí zahynulo. K incidentu došlo poblíž ostrova Farmakonisi v Egejském moři.

10; Fanoušek „Hvězdných válek“ v USA vyhrožoval vraždou kvůli ději filmu. Američan umístil na sociální síti fotografii s pistolí a slíbil, že si najde chlapce, který mu po shlédnutí premiéry poslední epizody kosmické pohádkové ságy odmítl vyprávět podrobnosti z děje filmu.

11; V Kalifornii neznámý pachatel zahájil střelbu na ulici. Podrobnosti z události nebyly sděleny.

12; Ukrajině se podařilo zavést Minsk-2 do slepé uličky. V rámci posledního letošního zasedání minské kontaktní skupiny se země zavázaly dodržovat režim příměří během novoročních svátků. Pokrok v Minsku-2 se zastavil výhradně vinou Kyjeva.

13; Homosexuálové v Řecku už mohou uzavírat smlouvy o soužití. Zákon, který poskytuje homosexuálům dědická práva na státní podporu a důchody takovýchto partnerů, byl přijat drtivou většinou hlasů v parlamentu.

14; Ve Volgogradu bylo objeveno tělo čtvrté oběti zřícení domu. Další oběť byla objevena při rozebírání sutin domu ve Volgogradu, kde došlo k výbuchu plynu. Části mužského těla byly nalezeny mezi pátým a šestým patrem, sdělují záchranářské instituce Volgogradské oblasti.

15; Americká námořní pěchota mučila afghánské vězně. V souvislosti s vyostřením situace na blízkém Východě a postupem Islámského státu a růstem teroristické hrozby začali mnozí obyvatelé západní Evropy nahlížet na všechny muslimy s velkou podezíravostí.

16; Na istanbulském mezinárodním letišti došlo k výbuchu. Jsou zranění.

17; Zacharova: Jsou pokusy vykládat konflikt v Sýrii jako náboženský. Rusko považuje za velmi nebezpečnou tendenci pokusy některých zemí blízkovýchodního regionu interpretovat krizi v Syrské arabské republice jako konflikt mezi sunnity a šíity, myslí si Zacharova.

18; Ukrajinská armáda čtyřikrát ostřelovala území Luganské republiky z minometů. Sdělila to národní policie Luganské republiky.

19; Kdo kontroluje školu, kontroluje budoucnost. V Lotyšsku chtějí zlikvidovat vzdělávání v ruštině. Kdo získá kontrolu nad dětmi, získá kontrolu nad budoucností – a to jde...

20; Pentagon pomáhal Asadovi potají proti vůli Bílého domu. Od podzimu 2013 Pentagon předával Damašku informace od rozvědky o Islámském státě a an-Nusrá, čímž pomáhal vojskům Bašára Asada. S tímto senzačním odhalením vystoupil britský tisk.

21; Panika v řadách ozbrojenců Islámského státu: Syrská vojska útočí na Tel-Bísu. Probíhají prudké boje o toto město.

22; Centrální banka Turecka liře moc nepomáhá. Turecká lira oslabila v úterý vůči dolaru o téměř jedno procento, akcie na burze v Istanbulu rovněž zlevnily. Je to reakce trhu na rozhodnutí Centrální banky ponechat úrokovou sazbu beze změny.

23; Pracovníci makejevské šachty „Sčelovskaja-Glubokaja“ patřící vedení uhelných dolů Donbass objevili nové naleziště se zásobou 600 tisíc tun uhlí, hlásí ministerstvo uhelného průmyslu a energetiky Doněcké republiky.

24; Američané tlačí Ukrajinu k Polsku. Polsko se stává operátorem ukrajinského projektu. USA dosáhly všeho, čeho chtěli: vyostřili vztahy s Ruskem, odtrhli od něj Ukrajinu a dál si s touto zahnívající mrtvolou nevědí rady...

25; Banka Ruska vydala pamětní bankovku s vyobrazením Krymu a Sevastopolu. Centrální banka Ruska oznamuje vydání bankovky o nominální hodnotě 100 rublů věnované Sevastopolu a Krymu. Byla vydána nákladem 20 milionů kusů.

26; Sýrie v předvečer Vánoc. Dvanáctimetrový vánoční strom na ruské základně a živé jedle ve válkou zmučených městech. Na ruskou základnu v Hmejmim v Sýrii k Novému roku poslali dvanáctimetrový strom osvětlený diodami, hlásí náměstek ministra obrany Ruské federace armádní generál Dmitrij Bulgakov.

27; Teroristé Islámského státu zakázali oslavy narozenin proroka Mohameda. Náboženský svátek Mavlid se slaví tradičně jak v sunnitských, tak i šíitských rodinách.

28; O politice Moskvy na Balkáně. Proč shromáždění v Černé Hoře nejsou zaměřeny jen proti NATO a co Černohorci očekávají od Ruska: Rusko by mělo skoncovat s nečinností.

29; Výbuch na letišti v Istanbulu mohl být teroristickým činem. Výbuch na letišti Sabiha Gökçen v Istanbulu, při kterém byli zraněni dva lidé, mohl být i teroristickým činem, sdělují turecká média.

30; NATO před branami: Jaká bude jaderná odpověď Ruska? Jen letos obdrží ministerstvo obrany 35 nových balistických raket různých typů, deset modernizovaných letadel Dálkového letectva a dvě jaderné ponorky.

31; Rusko posílilo navzdory prognózám CIA, říká Daily Telegraph. V roce 2000 CIA zaangažovala CIA skupinu expertů, která měla za úkol prognózovat situaci ve světě za patnáct let, píše list. Specialisté tehdy došli k závěru, že Rusko se stane slabou zemí bez většího vlivu na mezinárodní politiku.

32; Rusko a Írán připravují schéma vzájemného zúčtování v národních měnách. Ruská agentura pro pojišťování exportních úvěrů a investic (EXAR) a Írán se domluvili na vzájemných zárukách u smluv v národních měnách, prohlásil ředitel EXAR Alexej Ťupanov.

33; Na Chodorkovského byl vydán mezinárodní zatykač. Měl by jít do vazby.

34; Nový světový řád vyžaduje přesné formulace. Ve filmu „Světový řád“ prezident Ruska a další hrdinové filmu vyslovují důležité a otevřené myšlenky o světové politice.

35; V Arménii byla neutralizována banditská skupina, která se chystala odpálit prezidentovo letadlo bombou. Dne 19. prosince byl zadržen a uvězněn zástupce ministra obrany Arménie a zhruba 30 členů zločinného uskupení.

36; Moskva může symetricky odpovědět na rozšíření protiruských sankcí USA, říká Uljukajev. Ministr pro ekonomický rozvoj Ruské federace Alexej Uljukajev považuje za možnou symetrickou odpověď Ruska na rozšíření sankcí USA.

37; K budově Nejvyšší rady v Kyjevě, kde probíhá demonstrace horníků, byly poslány policejní náklaďáky.

38; Trump se nevybíravě navezl do Clintonové a pak obvinil média z toho, že ho špatně pochopila. Excentrický miliardář Donald Trump aspirující na post prezidenta USA tvrdě zkritizoval svou soupeřku Hillary Clinton.

39; Irácké ozbrojené síly zlikvidovaly osm šéfů Islámského státu. Během leteckých úderů letadla F-16 zlikvidovala desítky teroristů včetně osmi velitelů uskupení Islámský stát, prohlásili zástupci irácké armády.

40; Když výsledky voleb neuspokojují stávající moc, volby se prostě zruší... Krivoj Rog bude znovu volit svého starostu. Výsledky voleb starosty v Krivém Rogu byly prohlášeny za neplatné a Nejvyšší rada pod tlakem po poledni schválila zákon o opakování voleb tamního starosty.

41; Miller: V Evropě roste poptávka po ruském plynu. V roce 2015 dodá Gazprom do vzdáleného zahraničí 159,2 miliardy kubíků plynu, což bude po rekordním roce 2013 druhý nejlepší výsledek za celou historii fungování společnosti.

42; Jaceňuk žádá poslance Rady, aby dovolili zavést sankce proti Rusku. Vláda Ukrajiny žádá Radu, aby umožnila zavést ekonomické sankce vůči Rusku jako odpověď na rozhodnutí Moskvy.

43; USA vysvětlily, proč zavedly nové sankce vůči Rusku. Harmonizace seznamů Washingtonu a Bruselu zajišťuje, aby představitelé byznysu v USA a EU hráli podle stejných pravidel.

44; Ukrajina může zůstat bez úvěrů. Pro pokračování financování musí parlament p¨schválit státní rozpočet do konce tohoto roku.

45; Ukrajinská rozvědka prohlásila smrt příslušníků ukrajinské armády za smrt příslušníků domobrany. Zahynuly čtyři osoby, 16 je ve vážném stavu, dvacet se otrávilo alkoholem, pět z nich je v kómatu.

46; Bezpilotník málem zabil lyžařského šampióna. K incidentu došlo v Itálii během jedné z etap Světového poháru v alpském lyžování.

47; V USA byl odtajněn plán na jaderné zničení Moskvy a dalších měst. Američané plánovali bombardování průmyslových podniků i civilního obyvatelstva, které bylo do seznamu zařazeno vědomě.

48; Rozvědka Doněcké republiky odhalila více než 60 kusů vojenské techniky Kyjeva u linie dotyku. Ukrajinská armáda přesunula k frontové linii v Donbasu 61 kusů raketometů, samohybných houfnic, obrněné techniky a také 220 vojáků, sdělilo ministerstvo obrany Doněcké republiky.

49; Dvě nejnovější raketové lodi budou od 24. prosince vyráběny pro vojenské námořnictvo. Dostanou jména Uragan a Tajfun a budou dodány v letech 2017 a 2018.

50; OPEC prognózuje 160 dolarů za barel ropy. Tyto údaje jsou obsaženy ve světové ropné prognóze vydané 23. prosince.

51; Ukrajině hrozí náboženské války. Útoky radikálů na pravoslavné chrámy Moskevského patriarchátu hrozí Ukrajině občanskou válkou.

52; V USA byly omylem propuštěny tři tisíce vězňů. Počítačový program vězňům nesprávně počítal bonusy za dobré chování.

53; Porošenko se kvůli Saakašvilimu už jen chytá za hlavu. Na jednu stranu bývalý prezident Gruzie získává na Ukrajině na popularitě a může zastínit Petra Porošenka, na druhé straně je možné Saakašviliho využít jako zuřivého psa proti vládě, píše list Politico.

54; Ve Lvově evakuují lidí z nádraží kvůli hlášení o uložení bomby, které přišlo z Oděské oblasti.

55; Mezi Doněckou a Luganskou republikou se likviduje celnice. Úřady Doněcké a Luganské republiky se dohodly na zrušení cel mezi oběma republikami už od počátku příštího roku.

56; Evropská unie ponouká Ukrajinu k porušování závazků vůči Rusku, například v rámci zóny volného obchodu Společenství nezávislých států, říká oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova.

57; Počáteční objem státní půjčky Íránu od Ruska bude činit 2,2 miliardy dolarů. Novinářům to sdělil vicepremiér Ruské federace Igor Šuvalov.

58; Knihovnu ukrajinské literatury v Moskvě zavírat nebudou, hlásí odbor kultury. Ani snižování stavu zaměstnanců se neplánuje, dodal šéf kulturního odboru.

59; Na ukrajinské silnice se vrátily 90. léta s bandami a střelbou ze samopalů. Bandité na silnicích zastavují automobily pomocí hřebů a pak loupí a vyhrožují zbraněmi.

60; V centru Kyjeva neznámí pachatelé vyrabovali restauraci. V provozovně rozbili skla a zařízení odvážely auty, říkají svědkové.

61; Stát musí bandu Mišky Gruzínčíka (Saakašviliho) deportovat z Ukrajiny, říká poslanec Golubov za Porošenkův blok z tribuny Nejvyšší rady.

62; V USA vypukla panika kvůli „ruské raketě“. Objekt, který vylekal Američany, vypadal jako jasná zářící koule.

63; Na Jamalu zahynuli při přestřelce s chovateli jelenů manažeři Gazpromu. Mezi muži došlo ke konfliktu v honitbě v Jamalsko-něneckém autonomním okruhu.

64; Ozbrojenci Islámského státu se neúspěšně snaží probít k Damašku podzemními tunely. Bojové akce probíhají nejen ve volné krajině, ale v četných podzemních tunelech vybudovaných extremisty ze strategických důvodů.

65; Ruské letectvo zlikvidovalo velký tábor na přípravu teroristů v Sýrii, kde mezi teroristy z Turecka byli i ozbrojenci ze zemí Společenství nezávislých států.

66; Ukrajinci mohou zůstat na Nový rok bez „Ironie osudu“. Příčinou je fakt, že Valentina Talyzina, která ve filmu hraje, byla zařazena na „seznam osob představujících hrozbu národní bezpečnosti“.

67; V podvečer proběhla tisková konference ministerstva obrany Ruské federace pro novináře.

68; Ruské letectvo za šest dní udeřilo na 1.093 objektů ozbrojenců v Sýrii. Od 18. do 23. prosince ruské letectvo uskutečnilo 302 bojových startů a zaútočilo na 1.093 objektů v provinciích Idlíb, Aleppo, Deyr az-Zaur, Hamá a Homs.

69; USA obvinily Rusko z nedodržování principů WTO. Rusko je obviňováno z tržního protekcionismu a bezdůvodných sankčních opatřeních namířených proti sousedním státům a USA.

70; V parlamentu Doněcké republiky označili plánování rozpočtu za účasti amerických úředníků za velkou hanbu. Účast úředníků USA na plánování ukrajinského rozpočtu svědčí o nekompetentnosti lídrů sousedního státu.

71; Ministerstvo obrany: Ruské Su-34 zlikvidovaly v Sýrii za 24 hodin dvě ropné základny. Dále byla zlikvidována tři ropná těžní zařízení spolu s několika naloženými cisternami.

72; Ve městě Rovno kněží Moskevského patriarchátu přišli s křížovým procesím před budovu městské administrativy. Pokračují v obraně svého chrámu před útoky odštěpenců z tzv. Kyjevského patriarchátu“.

73; Cherson bude následovat Donbas. Vypadá to, že Kyjev získá další horký bod...

74; Rus byl zadržen ve Finsku na žádost USA. Moskva je znepokojena informací, která přišla od finských úřadů, o zadržení ruského občana a považuje za nepřípustné jeho vydání do USA, prohlašují na ministerstvu zahraničí Ruské federace.

75; Obrovské „Satanovo dělo“ syrských ozbrojenců pálí poblíž Aleppa. Syrští ozbrojenci natočili video o palbě z gigantického děla, které bylo vytvořeno podle vzoru středověkého moždíře.

76; Ceny ropy rostou o 3%. Ceny ropy se zvedají v souvislosti s poklesem zásob v USA a pozitivní prognóze OPEC, píše agentura Bloomberg.

77; Ministerstvo obrany Ruské federace označilo zprávu Amnesty International ohledně akcí ruského letectva v Sýrii za předpojatou. Ruské letectvo nepoužívá kazetovou munici, na letecké základně nic takového vůbec není, sdělil ve středu oficiální představitel ministerstva obrany Igor Konašenkov.

78; Syrští vojáci ukázali uniformy NATO ukořistěné u ozbrojenců. Syrská armáda objevila v ozbrojenci Džabhát an-Nusrá opuštěném tunelu v Tel-Bise věci teroristů – respirátory a masky.

79; Generální prokuratura navrhuje, aby se soukromé nevládní a mezinárodní společnosti zabývaly výběrem pracovníků prokuratury.

80; Předseda Ukrajinské vlády kritizoval Radu za průtahy s přijímáním rozpočtu.

81; V obci Darája je „kotel“, teroristé se buď vzdají nebo budou zlikvidováni. K ozbrojencům do Azaz dorazili turečtí důstojníci. V Aleppu dochází k roztržkám mezi jednotlivými bandami. 70 km na východ od Palmýry syrská armáda zlikvidovala kolonu automobilů Islámského státu. Největší aktivita je v Damašku a okolí. Podle údajů rozvědky do Harasty dorazily čerstvé síly uskupení Džejš al-Islám a skupina minometčíků.

82; Ředitel školy v Sýrii, kde zahynulo devět školaček, sdělil podrobnosti o útoku ozbrojenců Islámského státu. Dnes ráno teroristé z Islámského státu ostřelovali z minometů školu ve městě Deyr ez-Zaur. Zahynulo nejméně devět školaček, patnáct jich bylo zraněno. Ředitel sdělil podrobnosti o tragédii.

83; Turecko fakticky přiznalo, že likvidace Su-24 bylo naplánovanou akcí, říká ministerstvo obrany Ruské federace. Ministerstvo komentovalo prohlášení představitele turecké vlády Numana Kurtulmuşe, který sděloval údaje o bojových startech letadel ruských ozbrojených sil.

84; Kyjev v důsledku informační bezmoci inicioval projekt na vytvoření falešných internetových stránek Doněcké republiky, říká ministerstvo informací Doněcké republiky. Na internetu se začaly objevovat falešné republikové stránky, jejichž cílem je šíření záměrně nepravdivých zpráv o životě v Doněcké republice.

85; Kurs dolaru oslabil pod 70 rublů. Rubl rychle zpevňuje v souvislosti s rychlým růstem cen ropy.

86; Švýcarsko nevyloučilo vydání Chodorkovského do Ruska. Extradice bývalého šéfa JUKOSu Michaila Chodorkovského ze Švýcarska do Ruska je teoreticky možní na základě Evropské konvence o vydávání, která byla ratifikována oběma zeměmi.

87; Saakašvili chce na Ukrajině vytvořit hnutí pro boj s korupcí. Michail Saakašvili opakovaně prohlašoval, že ztráty ukrajinského rozpočtu v důsledku fungování korupčních schémat ve státních podnicích činí nejméně pět miliard dolarů.

88; Podezřelý z vraždy manažerů Gazpromu prohlásil, že se jen bránil. Byly zveřejněny nové podrobnosti přestřelky v tundře v Jamalo-něneckém autonomním okruhu, při které zahynuli dva lidé.

89; Ozbrojení lupiči v Kyjevě zranili dva lidi a ukradli 200 tisíc hřiven. Oba zranění přijeli do hlavního města z Kyjevské oblasti, aby si koupili cukr.

90; Židé vytvořili Ukrajinu, říká Porošenko. Židé byli bezprostředními účastníky vytvoření Ukrajiny.

91; V Moskvě okradli klenotnictví o 30 milionů rublů. Neznámí pachatelé v maskách vešli do klenotnictví na Leninském prospektu, pod hrozbou zastřelení donutili pracovníky obchodu lehnout si na podlahu, rozbili několik vitrín, sebrali výrobky a zmizeli.

92; Dvě monstra – dvojčata: Eduard Limonov o islamistech a Chorvatech. Islamisté zabíjejí bezvěrce se stejnou vášní jako ustašovci likvidovali Srby a Židy, říká známý spisovatel a politik Eduard Limonov.

93; Letadla ruského letectva zlikvidovala kolonu cisteren Islámského státu.

94; Premiér Gruzie Iraklij Garibašvili odstoupil z funkce. Předseda vlády Gruzie oznámil své odstoupení. Prohlášení učinil ve svém televizním vystoupení pro občany.

95; Puškov: Rusko se vrátí do Parlamentního shromáždění Rady Evropy v případě zaručení plnohodnotné účasti na práci instituce. Do této chvíle žádné seriózní návrhy o obnovení dialogu ze strany představitelů Parlamentního shromáždění nepřišly, poznamenal člen Státní dumy Alexej Puškov.

96; Avakov sdělil, kdy odstoupí z funkce. Podle slov ministra vnitra Arsena Avakova přišel na ministerstvo proti, aby uskutečňoval reformy, a ne proto, aby čelil politikaření.

97; Peskov: Obvinění vůči Chodorkovskému se netýká ekonomiky. Jde o trestní právo. Michail Chodorkovskij je obviněn z organizování vraždy a pokusu o vraždu dvou a více lidí.

98; Ázerbajdžán může přerušit spolupráci s USA v mnoha oblastech. Návrh zákona „o situaci s lidskými právy v USA“ předpokládá pozastavení vztahů mezi státními strukturami Ázerbajdžánu a společnostmi v USA, uzavření účtů a zákaz práce nevládních organizaci USA na území státu.

99; Arménie propojí energetické systémy Ruska a Íránu. Výstavba 400-kilovoltových přenosových tras Írán – Arménie a Arménie – Gruzie umožní rozšíření spojení mezi energetickými systémy Íránu, Arménie, Gruzie a Ruska.

100; Kyjev klade další ultimátum. Tržní cenu ruského plynu prý zlikviduje „generál Mráz“.

101; Spekulanti mohou stlačit cenu ropy až na 15 dolarů za barel, tvrdí Blomberg. Většina hráčů na ropném trhu usiluje o snížení cen. Obchodníci nakupují kontrakty, které se budou rentovat jen při snížení ceny ropy na 15 dolarů.

102; V centru Kyjeva lupiči rozházeli peníze po ulici. Zatímco policie vyslýchala svědky, kolemjdoucí sbírali bankovky.

103; Rogozin se vysmál Erdoğanovým obviněním na adresu „šéfa šachové federace“. Nedávno turecký prezident prohlásil, že jakýsi předseda šachové federace v Rusku se podílí na trhu s ropou teroristů.

104; NATO nevylučuje, že země Aliance rozmístí protivzdušné systémy Patriot v Turecku. Šest baterií systému Patriot – dva za USA, Německo a Španělsko, byly instalovány v okresech Turecka hraničících se Sýrií.

105; OSN nemůže potvrdit informace Amnesty International o leteckých úderech ruského letectva v Sýrii. Ve zprávě Amnesty International se píše o bombardování civilních objektů ze strany ruského letectva a o obětech mezi civilním obyvatelstvem v Sýrii.

106; Tak zle jako dnes na Ukrajině ještě nebylo, říká Saakašvili. Úroveň korupce a celkový stav ekonomiky Ukrajiny svědčí o tom, že tak zle jako dnes nebylo nikdy, prohlásil gubernátor Oděské oblasti Michail Saakašvili.

107; V Radě federace a Komoře advokátů žádají vyšetření krutého ubití ledního medvěda v Arktidě. Video trpící a zmrzačené medvědice vyvolalo široký ohlas na internetu, říká se ve výzvě výboru Rady federace.

108; Konstruktéři odhalili tajemství nezranitelnosti ruských raket. Jaderný štít Ruska – Jars, Topol-M, Iskander – to jsou zbraně, které garantují bezpečnost země na mnoho desetiletí dopředu.

109; V Izmailu neznámý pachatel hodil granát mezi policisty. Jsou dva zranění.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek, 24.12.2015:

1; Informace o útisku krymských Tatarů je pustá lež, prohlásil Aksjonov. Nejvyšší představitel republiky prohlásil, že několikrát navrhoval západním expertům, aby provedli experiment – bez přípravy přijet do libovolné obce v regionu a zeptat se lidí, jak se jim žije na ruském Krymu.

2; Bývalý šéf SBU obvinil ukrajinskou moc z krádeže 15 miliard dolarů. Nynější moc ukradla národu 15 miliard dolarů, a to jen letos, přičemž je do toho zapleteno okolí prezidenta Petra Porošneka a Arsenije Jaceňuka.

3; Otec norského národa a nynější šéf NATO spolupracovali s KGB. Dnes o tom informovala norská televizní stanice TV2.

4; Ukrajina se rozpadne i bez Putina, píše Bloomberg. Pěstní souboje v parlamentu a potyčka ministra s regionálním gubernátorem jen podtrhují rozpory, které hrozí potopit vládu a zmařit dohodu s MMF ve výši 17,5 miliardy dolarů.

5; Strach a nenávist v „nezávislé“ Ukrajině: Dněpropetrovsk se propadl do 90. let. Majdan přinesl nikoli demokracii, svobodu a „Evropu“, nýbrž strach a hrůzu místním obyvatelům, válku a jako následek navíc ještě zaplavení země zbraněmi a závratným růstem kriminality.

6; Peníze mu nestačily, zachtělo se mu moci, říká analytik o „revolucionáři“ Chodorkovském. Veřejné mínění je velice inertní a není příliš jasné, kdy se negativní vztah k velkým podnikatelům v Rusku změní, myslí si Alexandr Razuvajev.

7; „Nový sultán“ (Erdogan) uznal Islámský stát: Proč světové velmoci musí svrhnout Erdogana a ne Asada. Každá epocha nejspíš musí mít svého psychopata, aby většina rozumných sil světa překonala rozpory a sjednotila svá úsilí, aby mu sebrali moc, oslabila ho a nakonec úplně odstavila.

8; Donbas: Bitva o miliardy. Ukrajinská oligarchie se dosud nevzdala nadějí na znovuzískání významu a vlivu v Novorusku.

9; Krize politické elity na Ukrajině může vést k mimořádným volbám do Nejvyšší rady, říká politolog. Krize ukrajinské politické elity, která v poslední době hrozivě narůstá, může vést k rozpadu koalice a k mimořádným volbám do Nejvyššírady.

10; New York Times: Předvolební štáb Hillary Clinton mobilizoval širokou síť stoupenkyň, aby usvědčila Trumpa ze sexismu.

11; Účastníci protestní akce byli zatčeni v Minneapolisu. Účastníci pochodu požadují od vlády zveřejnění videozáběry, které zachycují moment vraždy čtyřiadvacetiletého Afroameričana minulý měsíc rukou bílého policisty.

12; Němci o plánech USA na jaderné údery: „A my jsme věřili v přátelství... Podle odtajněných dokumentů se Američané chystali shodit 91 atomových bomb na Východní Berlín, přičemž by byla zničena i západní část města.

13; Syrský ženský batalion: Dobrovolnice z řad syrských žen a dívek se učí bojovat proti nepříteli.

14; Novak: Těžba v mělčinách Ruské federace vzrostla o 16%. V zemi aktivně roste těžba ropy v pobřežních mělčinách, sdělil novinářům ministr energetiky Alexandr Novak. Za letošek vzrostla o 16% a dosáhla téměř 19 milionů tun.

15; Jak vychovat z dítěte skutečného násilníka. Na Ukrajině, kde údajně zvítězila důstojnost neustále pokračují v realizaci myšlenky převýchovy mladých lidí v banderovské zrůdy.

16; Turecko platí za své chyby. Syrská krize je největší chybou Erdoganovy strany.

17; Rusku hrozí druhá fronta. Vypadá to, že Rusko bude muset čelit islamistům také v Tádžikistánu a Kirgizii.

19; Merkelová sdílela s tajnými službami Velké Británie informace o Rusku. Merkelová prezentovala dokumenty o Putinovi, situaci na Krymu a nestabilitě na Ukrajině. Tajné služby Velké Británie předaly Merkelové informace o hrozbě Islámského státu.

20; Vláda na Krymu zesiluje boj proti extremismu. Je to spojeno s hrozbou vycházející od radikálních uskupení soustředěných na Ukrajině.

21; Bývalý pracovník Yandexu byl odsouzen za pokus o prodej zdrojového kódu. Dostal dva roky podmíněně za to, že se chystal investovat prostředky za prodej cizího duševního vlastnictví do vytvoření vlastního byznysu.

22; Luxusní automobilový park účastníků protikorupčního fóra v Kyjevě. Na parkovišti protikorupčního fóra parkovaly nejluxusnější značky automobilů – mercedesy BMW, Lexusy a Bentley.

23; Syrská armáda zahájila útok na Palmýru. S každým dnem se blíží osvobození starobylého města od ozbrojenců Islámského státu.

24; Ohnivý pozdrav z mořských hlubin: Čím vlastně jsou ponorky Varšavjanka? Nejnovější ponorka projektu 636.3 uskutečnila raketový útok na teroristy z podmořské pozice.

25; Účetní komora zahájila prověrku Rosnano. Revizoři zvláště pečlivě prověří společnost nejen kvůli nedávným prohlášením šéfa Rosnano Anatolie Čubajse, ale i v souvislosti s minulými trestními případy.

26; Ukrajinská armáda ostřelovala Spartak z minometů. Palba byla zahájena ze sousedního okupovaného sídliště Opytnoje.

27; Čečna získá do vlastnictví velkou ropnou společnost. Čečenská republika, která se mnoho let snaží získat kontrolu nad ropnými aktivy, může brzy dostat první z nich.

28; Už 48. humanitární konvoj Ministerstva pro mimořádné události Ruské federace dorazil dnes ráno do Doněcka a Luganska.

29; První start raketového nosiče Sojuz z kosmodromu Vostočnyj v Amurské oblasti je plánován na 25. dubna 2016.

30; Britský poslanec požaduje okamžité zrušení protiruských sankcí. Poslanec anglického parlamentu Daniel Kawczynski žádá vládu Velké Británie, aby neprodleně zrušila sankce proti Rusku.

31; Kyjev obviňuje Doněckou republiku z okupace neutrálních obcí kvůli svým vlastním útočným akcím, hlásí ministerstvo obrany Doněcké republiky. Ukrajinská strana cíleně diskredituje vojáky Doněcké republiky v očích veřejnosti.

32; V Dagestánu zločinec zahájil palbu na policisty. Odvetnou palbou byl zlikvidován.

33; Američané uzavřeli první kontrakt na export ropy od 70. let. Společnost Enterprise Products ve středu oznámila uzavření prvního kontraktu na export ropy, čímž se v tomto ohledu stala první společností od poloviny 70. let.

34; Zrežírovaná agrese: Německá televizní stanice natáčela herce ve videosnímku o „ruské invazi na Donbas“. Německá státní televizní stanice ZDF využila jako herce nezaměstnaného obyvatele Kaliningradu, který za peníze sehrál roli Rusa bojujícího v Donbasu.

35; Podmořské hledání zmizelého Boeingu v Indickém oceánu skončí v červnu 2016. Boeing letecké společnosti Malaysia Airlinies se ztratil z obrazovek radarů 8. března 2014. Předpokládá se, že letadlo se stalo obětí katastrofy v jižní části Indického oceánu.

36; CNN: Trump vede před svými soupeři více než o 20%. Nejbližší další soupeř, senátor Texasu, má podporu pouhých 18% dotazovaných.

37; Ukrajina od 1. ledna zavede obchodní embargo vůči Rusku. Pro návrh zákona umožňující vládě Ukrajiny schválit taková opatření hlasovali dnes poslanci Nejvyšší rady.

38; Hlídkové vozidlo dopravní policie zachránilo autobus s dětmi před srážkou s osobním automobilem. V Omské oblasti policisté nastavili svůj hlídkový vůz, aby chytil první prudký náraz neovladatelného osobního vozu a zabránili tak srážce s autobusem plným dětí.

39; V Kabardinsko-Balkarské republice byla zlikvidována banda připravující teroristické činy v Ruské federaci. Šéf této bandy předtím prošel přípravou v táboře teroristů v Sýrii.

40; Ministerstvu kultury Ukrajiny to pořád je málo. Nyní se „separatisty“ stali i Roy Jones, sólista Limp Bizkit, Rozenbaum, Charatjan a Leps.

41; Kyjev zabral už osm obcí v nárazníkové zóně. Oznámil to šéf delegace Doněcké republiky na mírových rozhovorech v Minsku a předseda Národní rady Denis Pušilin.

42; EU vyhrožuje Polsku sankcemi. Ústavní krize v Polsku se dostala na evropskou úroveň. Pravicová vláda má v úmyslu provést reformu ústavního soudu, což jí umožní dostat pod kontrolu soudní moc.

43; Ozbrojenci nacionalistických batalionů ostřelovali Spartak a areál Doněckého letiště. Nepřítel pálil z pozic v okolí okupované obce Peski.

44; Chodorkovskij přiznal pro BBC, že vyměnit vládu v Rusku sice chce, ale až za deset let. Uprchlý ruský oligarcha Michail Chodorkovskij prohlásil, že vláda se vymění až za deset let a že se toho chce aktivně účastnit. Dále řekl, že uvažuje o možnosti požádat v Británii o azyl.

45; Peskov: Debaty o předání Čečenněftěchimpromu Čečně jsou předčasné. Otázka předání ropného podniku se projednávalo ve vládě, ale činit jakékoli závěry je ještě předčasné.

46; Rusové budou očkováni proti Ebole před cestami do zahraničí. Před cestami do regionů ohrožených rozšířením viru Eboly budou Rusům nabízena očkování před touto smrtelnou nemocí.

47; Putin: Je nutné využít všechny tržní instrumenty k odvrácení růstu cen. Bezdůvodné zvyšování cen potravin, zboží a služeb dnes vede ke snižování životní úrovně lidí, zdůraznil prezident.

48; K budově Nejvyšší rady v Kyjevě přinesli rakev s prasetem. U rakve instalovali věnce se smutečními páskami s nápisem „Lid Ukrajiny se loučí s nízkými cenami potravin“.

49; FSB Ruské federace identifikovala struktury, které se podílely na pádu letadla A321 nad Sinají. Sdělil to dnes šéf úřadu Alexandr Bortnikov.

50; Alexandr Zacharčenko se setkal s „Matkami Ukrajiny“. Ani jsme nestihli vystoupit z auta a už dvě stě metrů od nás vybuchla mina. Za pár minut o něco dále další „pozdrav“, řekl o podrobnostech setkání s matkami ukrajinských vojáků šéf Doněcké republiky.

51; Statfor: Rusko našlo bolavé místo Turecka. Kremlu nelze upřít znalost geopololitických slabin jeho oponentů. A v případě Turecka si Moskva vybrala hlavní bolavé místo Turecka – Kurdy.

52; Ukrajinská armáda aktivně přisouvá těžkou vojenskou techniku a vojáky k linii dotyku v Donbasu, hlásí národní policie Luganské republiky. Ministerstvo zdůrazňuje, že zbraně a jednotky ukrajinské armády jsou soustředěny několik kilometrů od dělicí linie.

53; Boj zla se zlem. Hvězdné války jako odraz geopolitiky. Světlá strana je naprosto přesvědčena, že představuje dobro. A vůbec si nevšímá toho, že funguje prakticky stejně jako tmavá strana. Ale jen tmavá strana otevřeně přiznává, že bojuje o moc.

54; Zacharova: Moskva zvolí pro americké kolegy zvláštní odpověď na rozšíření sankcí. Odpověď na kroky Washingtonu ze strany Moskvy bude určitě následovat, prohlásila oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí.

55; Na ukrajinských hranicích budou hlídkovat lehká rakouská letadla. První tři už dorazila na místo dislokace.

56; Ukrajinský zákon o protiruských sankcích je bublina, prohlásil místopředseda výboru Rady federace. Ukrajina i tak už udělala všechno pro to, aby srazila obchodní vztahy s Ruskem na nulu. Nic principiálně nového v tomto ohledu už udělat nemůže, prohlásil Klincevič.

57; Šéf Lukoilu: Ceny ropy v roce 2016 vzrostou nad 50 dolarů. Průměrná roční cena za rok 2016 bude oscilovat kolem 50 dolarů za barel. Tuto prognózu učinil prezident Lukoilu Vagit Alekperov.

58; U Mosijčuka došlo ke krvácení do žaludku. Poslanec za Radikální stranu Olega Ljaška Igor Mosijčuk, který je podezřelý z řady zločinů, musel být znovu zachraňován po ztrátě vědomí 24. prosince ráno.

59; Kyjevská policie zadržela Santa Clause za nedodržení pravidel silničního provozu.

60; Židé v obci Konotop jsou v šoku z nového starosty – nacisty. Nový starosta ukrajinského města demonstrativně ukazuje obyvatelům, že spolu s nimi přichází neonacistická ideologie.

61; Tváří v tvář k nepříteli: Útok syrské armády na východě od Damašku. Syrská armáda a bojovníci národní domobrany před týdnem obnovili kontrolu nad leteckou základnou Mardž al-Sultán ve východním předměstí Damašku.

62; Putin navrhl zrušit dopravní daň kvůli vyřešení konfliktu s řidiči kamionů. Vladimir Putin je přesvědčen, že konfliktu kolem systému Platon bylo možné se vyhnout, kdyby vláda včas přijala opatření na kompenzaci finančních nákladů řidičů.

63; Čína vyčlení více než šest milionů dolarů na humanitární pomoc pro Sýrii.

64; Egypt požaduje od Turecka stažení vojsk z Iráku. Káhira odsuzuje vstup tureckých vojsk na území Iráku a požaduje jejich stažení.

65; Rusko má veškeré šance vyhrát soud ohledně ukrajinského dluhu. Ukrajině se nemůže podařit nalézt zákonný důvod jak se vyhnout zaplacení dluhu Rusku, takže soudní proces s Ruskem hrozí těžkými ekonomickými následky.

66; Soud Oděsy ukončil sdělování obvinění ve věci událostí z 2. května 2014. Následující zasedání Malinovského obvodního soudu v Oděse v této věci se uskuteční 18. ledna 2016, prohlásil advokát jednoho z obviněných Kirill Ševčuk.

67; Tak dost, paní Merkelová! Němci kritizují politiku své kancléřky. Občané Německa přiznávají, že otázka přílivu běženců je vyostřená. Obyvatelé mnoha německých měst chodí na protestní akce proti politice Angely Merkelové.

68; Za vybuchlý sklad munice v obci Svatovo budou z ukrajinské armády propuštěni čtyři generálové.

69; Polsko vyjadřuje nespokojenost s plány Německa ohledně výstavby Severního proudu 2. Druhý plynovod Severní proud škodí nejen polským zájmům, ale zvyšuje závislost EU na Rusku, prohlásil polský prezident Andrzej Duda.

70; Ozbrojenci Islámského státu v Iráku popravili 50 svých spojenců. Teroristé popravili obyvatele Ramádí, kteří se k nim přidali, poté, co si odmítli připevnit na tělo pásy sebevražedných atentátníků.

71; Generální štáb Ukrajiny potvrdil rozhodnutí o odvolání velitele pozemních vojsk. V současné době se připravují oficiální dokumenty.

72; Arcikněz Vsevolod Čaplin byl uvolněn z funkce. Podle informací zdroje arcikněz opustil pozici šéfa synodálního odboru pro vzájemné vztahy církve a společnosti.

73; Vytvoření systému „Mir“ za 640 dní. Trh uznal úspěchy platebního systému Ruské federace. K vytvoření vlastní platební infrastruktury Rusko přistoupilo v roce 2014. Nedávno byly vydány první karty, které dostaly název Mir.

74; Kyjev připravuje nástupní plochy pro útok u Mariupolu – zabírá obce v nárazníkovém pásmu a obviňuje z toho domobranu. Dnes ukrajinské oficiální osobnosti a média začaly aktivně šířit obvinění na adresu armády Doněcké republiky, která údajně převzala kontrolu nad třemi obcemi u Mariupolu – Kominternovo, Zaičenko a Voďanoje.

75; Nové vydání knihy Mein Kampf bude vhodné pro školy, říká ministerstvo školství Německa. Německý ministr školství si myslí, že díky tomuto přístupu Hitlerovy výroky nezůstanou bez protestů.

Zdroj: rusvesna.su

 

Pátek, 25.12.2015:

1; Ukrajina se při vyšetřování sestřelení Boeingu nad Donbasem chová podezřele, píší nizozemská média. Ukrajina neposkytla údaje z radarů po sestřelení Boeingu 777 letecké společnosti Malaysia Airlines na trase MH 17.

2; Prokurdská strana v Turecku odsoudila slova premiéra ohledně sestřelení Su-24. Monopol Strany spravedlnosti vládnoucí v Turecku na zahraniční politiku vytváří velká rizika, prohlásil zástupce šéfa prokurdské Strany demokracie národů Turecka Nazmi Gür.

3; Zpráva Amnesty International o působení vojenského letectva Ruské federace v Sýrii je primitivní kachna, říká Dolgov. Kdyby raději zaměřili svá úsilí na masové používání kazetových zbraní ukrajinskou armádou v Donbasu, prohlásil představitel ruského ministerstva zahraničí.

4; Lukoil opouští Litvu a Lotyšsko kvůli protiruským náladám. Ruská ropná společnost Lukoil se rozhodla prodat svá zbývající aktiva v Pobaltí.

5; Putin: Indie je důstojným kandidátem na stálé členství v Radě bezpečnosti OSN. Rusko se zasazuje o další posílení role Indie v rozhodování globálních a regionálních problémů, prohlásil prezident Ruské federace Vladimir Putin.

6; Takovým způsobem, jakým Porošenko ponížil Ukrajinu v Izraeli, se to ještě nikdy nikomu nepodařilo, říká Ljaško. Lídr ukrajinské Radikální strany Oleg Ljaško označil omluvy prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka v izraelském parlamentu za ponížení ukrajinského lidu.

7; Doněcká republika vyloučila výměnu zajatců do konce roku. Výměna válečných zajatců ve formátu všechny za všechny není do té doby možná.

8; Irák slibuje využít veškeré prostředky, pokud Turecko nestáhne vojáky. Pokud bude pokračovat hrozba pro bezpečnost a celistvost Iráku, bude využito všech zákonných prostředků pro odpověď na toto napadení.

9; „Jste horší než Janukovič, vy dobytkové“ vmetl Ljaško poslancům. Lídr ukrajinské Radikální strany, poslanec Oleg Ljaško od plic vynadal poslancům Nejvyšší rady.

10; Putin řekl, jak Rusko odpoví na omezení ze zahraničí. Rusko bude zdokonalovat činnost policejních, vyšetřovacích a soudních orgánů a bude také aktivně rozvíjet ekonomické vztahy s jinými zeměmi.

11; Místo novoročního stromu v Dněpropetrovsku instalovali reklamu. Úřady Dněpropetrovska slíbili vyzdobit město neobyčejným novoročním stromem s „energeticky úspornými technologiemi“.

12; Naryškin: Postoje evropských politiků se mění ve prospěch Ruska. Rychlost změn není tak velká, jak bychom chtěli, ale změny jsou, poznamenal předseda Státní dumy. Samozřejmě stále existuje nezanedbatelný kontingent rusofobů, dodal.

13; Ropné společnosti v USA rychle bankrotují. Množství bankrotů ropných a plynových společností ve třetím čtvrtletí dosáhlo rekordních čísel od okamžiku Velké recese.

14; Ve Francii hrozí deseti Ukrajincům doživotí za drogy. Zadrženým Ukrajincům, členům posádky plavidla Carib Palm, které převáželo z Kolumbie rekordní dodávku kokainu (2,4 tuny), hrozí doživotní trest odnětí svobody.

15; Pokusný starat rakety Topol byl uskutečněn na polygonu u Astrachaně. Tréningová bojová část mezikontinentální balistické rakety s plánovanou přesností zasáhla cvičný cíl na polygonu v Kazachstánu, sdělili v ruském ministerstvu obrany.

16; Cena ropy Brent na londýnské burze ICE se zvýšila nad 38 dolarů.

17; Arabská koalice připravila více než 700 vojáků pro armádu Jemenu. Výcvikem jemenských vojáků se zabýval vojenský kontingent ze Súdánu, který zahájil svůj přesun do Jemenu v říjnu na žádost ostatních členů arabské koalice.

18; Čína se rozhodla zasáhnout do syrského konfliktu kvůli ropě. Čínu zajímá syrská ropa. Do roku 2011 Peking prakticky monopolně kontrolovala těžbu ropy v Sýrii a chce si svůj vliv zachovat.

19; Ministerstvo zahraničí Polské republiky komentovalo obvinění z protiruského barbarství. Na polském ministerstvu zahraničí prohlásili, že svědomitě a pečlivě hlídají všechny ruské hřbitovy.

20; Naryškin: Akce USA a Evropské unie jsou čirý banditismem. Uvnitř Evropy narůstá počet nových politiků, kteří vidí jako hlavní sílu při obnově míru právě Rusko, myslí si předseda Státní dumy Sergej Naryškin.

21; USA protlačily v Nejvyšší radě rozpočet, který bude pro Ukrajinu smrtící. Zmítající se Ukrajině říkají do očí: Buď přestanete léčit vlastní nemocné nebo vám přestaneme dávat peníze – a bez našich peněz nedožijete ani půl roku, rozčiluje se publicista Grigorij Ignatov.

22; Byl zatčen podezřelý z vraždy manažerů „Gazpromu“. Podezřelý byl vzat do vazby na dva měsíce, prohlásil představitel vyšetřovací správy Vyšetřovacího výboru Ruské federace pro Jamalsko-něneckou oblast.

23; Ukrajinská armáda ostřeluje okraje Doněcka a Gorlovky. Jsou hlášeny bojové srážky.

24; V obchodním centru v USA došlo ke střelbě. Podle předběžných informací byl zločinec zabit v přestřelce s policisty.

25; V Rostovské oblasti byl zadržen vymahač vyhrožující výbuchem v mateřské škole. V současnosti bylo zahájeno trestní řízení podle článku o vydírání.

26; Válka kvůli míru. V Kirovogradské oblasti se uskutečnil neonacistický pochod. Podle slov účastníků byla akce věnována památce kyjevského knížete Svjatoslava Chrabrého, jehož pomník ozbrojenci Azova odhalili v Mariupolu 20. prosince.

27; Konec matrjoškové diplomacie. Publicista Jegor Chomogorov uvažuje o tom, co může reálně oslabit sankční politiku Washingtonu.

28; Nejvyšší rada schválila přístup zahraničních vojsk na Ukrajinu za účelem účasti na cvičeních. Návrh zákona č. 3720 byl zaslán do Rady prezidentem Ukrajiny Petrem Porošenkem.

29; Kotel v obci Deraya se stahuje, v těžkých bojích dobývá syrská armáda Východní Gutu. Na severu provincie Latakíja syrští vojáci za podpory ruského letectva získali pod svou kontrolu obec An-Núba.

30; Kurdové předepsali Erdoğanovi „kýbl valeriánských kapek“. V Turecku začíná skutečná občanská válka.

31; Kotel ve městě Deraya: Syrské tanky útočí na město. V okolí města byl vytvořen kotel a ozbrojenci se buď vzdají nebo budou zlikvidováni.

32; V Kongresu USA trvají na uznání genocidy křesťanů ozbrojenci Islámského státu. Skupina třiceti amerických kongresmanů vyzvala administrativu prezidenta USA, aby obvinila teroristy Islámského státu z vražd křesťanů a uznala tyto činy za genocidu.

33; Adolf Hitler je spolu s námi, Adolf Hitler je v každém z nás, říká poslanec-radikál. Na internetu bylo zveřejněno video, na kterém poslanec za Radikální stranu Arťom VItko v písni vychvaluje Adolfa Hitlera.

34; Rozsáhlý obchod s otroky v Uzbekistánu: Otroci po 10 tisících rublů, ženy jako prostitutky, muže na práci, a kdo se bude protivit, toho zabít... Koncem listopadu šokovaly čtenáře informace médií o vraždách dvou uzbeckých tanečnic v Indii. Indický list Indian Express“ sdělil, že Atadžanova Šachnoza a její krajanka Šachnoza Šukurova se staly obětí obchodu s lidmi.

35; V Dněpropetrovsku byl zadržen Gennadij Korban. Korban byl proti své vůli odvezen policisty ze svého bytu. Podle předběžných zpráv do Kyjeva, sdělila tisková tajemnice strany UKROP.

36; V noci na pátek Nejvyšší rada Ukrajiny přece jen schválila státní rozpočet na rok 2016.

37; Odstavený arcikněz Čaplin vysvětlil své odvolání rozpory ohledně Donbasu s patriarchou Kirillem. Podle jeho slov konflikt začal kvůli jeho výrokům na podporu válečných operací v Donbasu.

38; Rusko obnovilo svou vojenskou sílu a už hodilo rukavici Západu, píší New York Times. Ještě nedávno mnoho expertů na Západě předpokládalo, že vojenská síla Ruska byla pohřbena s rozpadem SSSR:

39; Nejvyšší rada schválila rozpočet podle pokynů MMF. Dnes v noci Nejvyšší rada schválila státní rozpočet Ukrajiny na rok 2016 zformovaný se zohledněním potvrzených úprav v daňové legislativě země.

40; V Rusku byly vytvořeny bezpilotníky vyzbrojené plamenomety a granátomety. Multikoptéry nové generace mohou na palubě nést granátomety a plamenomety a také uskutečňovat manévry, které je činí prakticky nezranitelnými pro střelné zbraně nepřítele.

41; V Pentagonu není všechno tak jednoznačné. Zdaleka ne všichni si přejí odchod Asada. Vyšlo najevo, že američtí vojáci tajně dodávali Asadovi informace pro jeho boj proti Islámskému státu.

42; Prosinec se stal pro dolar nejhorším měsícem od dubna. Americký dolar vykázal v prosinci krajně slabou dynamiku. Index americké měny ke koši šesti hlavních měn vykázal nejvyšší propad od dubna tohoto roku.

43; Matvienko: Rusko se ctí přečkalo končící rok navzdory sankcím a tlaku. Ukázaly se první příznaky toho, že země se nachází na prahu obnovení ekonomického růstu, poznamenala předsedkyně Rady Federace Valentina Matvijenko.

44; Ukrajinský soud prohlásil obyvatele Krymu za neobčany Ukrajiny. Navzdory halasným slovům o „dočasné okupaci“, ukrajinské úřady fakticky vyloučily obyvatele Krymu z řad ukrajinských občanů.

45; Z průčelí Charkovského tankového závodu sundali sovětské řády. Podnik opravující tanky pro ukrajinskou armádu přišel o sovětské znaky v rámci „dekomunizace“ Ukrajiny.

46; Média se dostala k podrobnostem o umístění bomby na palubu letu A321. Bomba, která explodovala na palubě Airbusu letícího z Šarm eš-Šejchu do Petrohradu, byla vyrobena na bázi plastické trhaviny C-4 (Composition 4), která byla vyvinuta v USA a která se nyní vyrábí v mnoha zemích světa.

47; Nucená „dekomunizace na Ukrajině jde ruku v ruce s derusifikací v rozporu s veřejným míněním. To hlavní pro kyjevskou juntu je nadšený potlesk západních rusofobů.

48; Kyjev znovu odmítl poskytnout malajským expertům údaje z radarů ohledně Boeingu 777 sestřeleného nad Donbasem. Ukrajiny do této chvíle neposkytla expertům provádějícím vyšetřování okolností sestřelení malajského letadla v červenci 2014 údaje ze svých radarů.

49; Doněck a okraje Gorlovky byly opět ostřelovány z minometů ráže 120 mm.

50; Brzy ráno byl Gennadij Korban proti své vůli v doprovodu šesti autobusů plných samopalníků převezen do Kyjeva za účelem nucené zdravotní prohlídky.

51; Nebojíme se. Chráníme přece svou zemi a své blízké, říkají ženy – bojovnice v řadách syrské domobrany. Mezi těmi, kdo se vypravil na frontu bojovat proti teroristům, jsou nejen sestry a manželky padlých vojáků syrské armády, ale prostě jen vlastenky své země.

52; Gref: Západ je nadšen počínáním Ruska v podmínkách sankcí. Šéf Sberbanky si myslí, že Ukrajina na dlouhou dobu zničila svou reputaci. Přitom Rusko a tamní společnosti naopak demonstrují svým partnerům spolehlivost a posilují svou dobrou pověst.

53; Šéfové Islámského státu povolili vyříznout orgány zajatcům a zběhům. Teroristické uskupení Islámský stát povolila vyjímat orgány zajatcům a zběhům pokud se tím zachrání život muslima.

54; Turecko se ocitlo na samém prahu plnohodnotné občanské války. Operace na potlačení odporu mladé generace zakázané Strany kurdských pracujících se nyní nachází ve své vrcholné fázi.

55; Německo vybuduje „Severní proud 2“ navzdory nespokojenosti Evropy, píší německá média. Německo si nepřeje přerušovat výstavbu Severního proudu 2, nehledě na ostrou kritiku ze strany států Východní Evropy, píše německý časopis Der Spiegel.

56; V Povolží se verbíři Islámského státu pokusili koupit seznamy členů domobrany Donbasu. Za seznamy lidí s bojovými návyky nabídli teroristé pět tisíc dolarů.

57; Živý štít z obyvatel Doněcka v nárazníkové zóně. Obyvatelé Doněcké republiky se vypravili na demonstraci. Obyvatelé Doněcka unaveni „příměřím“, které se ze strany Ukrajiny prakticky nedodržuje, zorganizovali demonstraci v nárazníkové zóně nedaleko od linie dotyku.

58; Rada federace definitivně stvrdila zrušení volného obchodu s Ukrajinou. Platnost dohody o zóně volného obchodu s Ukrajinou se pozastavuje v souvislosti s tím, že od 1. ledna začíná platit obchodně-ekonomická část dohody o asociaci mezi Ukrajinou a Evropskou unií.

59; Vicepremiérka Goloděc promluvila o perspektivách zvyšování penzijního věku v Rusku. Budeme muset ještě dlouho pracovat, než bude na stole otázka zvyšování důchodového věku.

60; Velké nákladní vozy pokračují v cestách ze Sýrie do Turecka, říká generální štáb Ruské federace. Ruské letectvo během operace v Sýrii nadále věnuje pozornost likvidaci zdrojů peněžních příjmů teroristů, poznamenal náčelník hlavní operační správy Generálního štábu Ruské federace generálporučík Sergej Rudskoj.

61; A znovu zrada: Interpol odmítl vydat zatykač na Janukoviče. Ani po Janukovičovi, ani berkutovcích se nechystá Interpol jakkoli pátrat. Srážka s objektivní realitou vyvolává u majdanovců hysterii.

Zdroj: rusvesna.su

 

Sobota, 26.12.2015:

1; Rusové označili Putina za osobnost roku. V rozsáhlém průzkumu se vyjadřovali i k dalším svým preferencím, například k nejoblíbenějším filmům.

2; Times: NATO musí zachránit Arktidu před ruskou hrozbou. Po Ukrajině a Sýrii buduje Putin ruské pozice i v Arktidě, což představuje hrozbu pro bezpečnost v regionu. „Neagresivní“ NATO mu musí vytvořit protiváhu v severních mořích, píše list.

3; Ukrajinští Židé vše pochopili a utíkají do Izraele. Izrael prožívá nejmasovější repatriaci Ukrajinců za posledních dvacet let.

4; U Oděsy vyhořela kasárna ukrajinské armády. Budova kompletně shořela.

5; Obec Spartak byla ostřelována bez přestání více než deset hodin.

6; Moskva posiluje svou vyjednávací skupinu v Minsku a proti Porošenkovi postaví Gryzlova, Stěpašina nebo Ivanova. Velvyslanec pro zvláštní poslání Azamat Kulmuchametov, který dnes zastupuje Rusko na minských setkáních, může být posílen o zkušenějšího politika a diplomata.

7; Národní garda se bude převádět na standardy NATO. Ukrajina pokračuje v budování militaristického státu.

8; Předseda Rady ministrů Luganské republiky Gennadij Cypkalov podává demisi.

9; Turecko znovu zasadilo úder do zad., říká gubernátor Sevastopolu Sergej Meňajlo. Podle názoru gubernátora Sevastopolu Turecko nadále ukazuje svou skutečnou tvář. V tomto případě jde o podporu ministerstva obrany Turecka aktivitám spojeným s blokádou Krymu.

10; Isljamov se chystá dobýt zpět Krym bez Sevastopolu už v roce 2016. Námořní blokáda Krymu zatím absolutně nefunguje. Příčina je jednoduchá – v Oděse je málo patriotů. Přesto má Lenur Isljamov spoustu plánů na rok 2016.

11; Erdogan vyzval Blízký Východ ke spojení sil proti vyvolávání nenávisti. V interview pro televizní stanici Al Arabíja Erdogan prohlásil, že země Blízkého Východu musí překonat tyto problémy, a pokud se jim to podaří, islámský svět se stane mocnějším.

12; Představitelé OBSE a Společného centra pro kontrolu a koordinaci v Donbasu přijeli do obce Kominternovo, které bylo ostřelováno ze strany ukrajinské armády. Členové inspekce přikročili k prohlídce obce.

13; Zplnomocněným zástupcem ve skupině pro Ukrajinu byl jmenován Boris Gryzlov. Prezident Ruska jmenoval bývalého předsedu Státní dumy Borise Gryzlova zplnomocněným zástupcem ve skupině pro otázky Ukrajiny.

14; Soudnictví po ukrajinsku: Poslanec hájící zájmy Korbana hodil několik láhví po soudci na znamení protestu proti rozhodnutí předvést Gennadije Korbana před soud. Soudce však dokázal uhnout a usnesení bylo předneseno.

15; V pobřežních oblastech Ruska jsou vytvářeny štáby pro boj s terorismem. Prezident Ruska se rozhodl vytvořit v řadě pobřežních měst operativní štáby, které budou uskutečňovat řízení protiteroristických operací a vedení boje s terorismem.

16; Ve Španělsku se rozhořely masové nepokoje po vraždě Afričana spáchané skupinou Cikánů. Hasiči hasí požáry v oblastech, kde k nepokojům došlo.

17; Ministerstvo státní bezpečnosti za rok odhalilo 36 agentů zahraničních služeb a zhruba 20 případů korupce. Dnes o tom během plenárního zasedání Národní rady informoval ministr státní bezpečnosti Luganské republiky Leonid Pasečnik.

18; V japonské jaderné elektrárně Takahama došlo k mimořádné události. Během zavážení jaderného paliva do třetího reaktoru jaderné elektrárny Takahima zavadilo pouzdro s jaderným palivem o přepravní kontejner.

19; Na organizátora blokády Krymu Isljamova se shromažďují podklady pro zahájení trestního řízení, říká Poklonskaja. Veškeré policejní orgány Krymu fungují v zesíleném režimu.

20; Erdogan odmítl bojovat proti Islámskému státu, dokud stojí v čele Sýrie Asad. Legitimita prezidenta Sýrie Bašára Asada vyvolává pochybnosti. Poznamenal nejvyšší představitel Turecka.

21; Odchod ozbrojenců z Damašku je Putinova zásluha, píší média. Po čtyřměsíčních rozhovorech s úřady tisíce ozbrojenců z takových uskupení, jakými jsou Islámský stát a Džebhat an-Nusrá jsou ochotny opustit okolí Damašku.

22; Iráčtí vojáci osvobodili od teroristů Islámského státu čtvrť poblíž vládních budov v Ramádí. Iráčtí vojáci získali plnou kontrolu nad čtvrtí El-Hoz v centru města Ramádí. Probíhá očista tamních vládních budov provincie Anbar, sděluje agentura Iraqi Media News Agency.

23; Tisková konference Národní policie Luganské republiky o situaci na linii dotyku. Ukrajinská armáda přesunula k linii dotyku v okrese Stanica Luganskaja 20 kusů obrněné techniky, sdělil zástupce Národní policie Luganské republiky plukovník Igor Jaščenko.

24; Ukrajinská strana zmařila inspekci OBSE v ostřelované obci Kominternovo, hlásí ministerstvo obrany Doněcké republiky. Ukrajinská strana dnes zmařila inspekci monitorovací mise OBSE a Společného centra pro kontrolu a koordinaci režimu příměří v obci Kominternovo.

25; Turecko už dlouho hraje krymsko-tatarskou kartou, říká Klincevič. Už dříve Lenur Isljamov prohlásil, že ministerstvo obrany Turecka začalo poskytovat vojenskou pomoc krymskotatarskému dobrovolnickému batalionu Nomana Čelebidžichana vytvářenému na Ukrajině.

26; Bývalí ozbrojenci Islámského státu vyprávěli o příčinách své dezerce z uskupení. Hlavní příčinou, kvůli které lidé, kteří vstoupili do Islámského státu, odtamtud utíkají, je nadměrná krutost uskupení a také fakt, že život na Islámským státem ovládaných teritoriích ani zdaleka nepřipomíná náboženský ráj slibovaný propagandisty.

27; Írán potvrdil zrušení žaloby na Rusko ohledně dodávek protivzdušných systémů S-300.

28; Teroristé z Islámského státu za rok a půl popravili v iráckém Mosulu 837 žen. Většina popravených žen byla zastřelena po vynesení rozsudků šaríjským soudem ustaveným teroristickým uskupením Islámský stát.

29; Kyjev se zapletl do vlastní lži o situaci v nárazníkové zóně, říká ministerstvo obrany Doněcké republiky. Ukrajinské vedení zvyšuje napětí kolem situace v obci Kominternovo, které je situováno v nárazníkové zóně na jihu Donbasu, ale nedokáže věrohodně vysvětlit, co se tam stalo.

30; Ukrajinské úřady ztratily autoritu mezi vojáky i mezi obyvatelstvem, říká ministerstvo obrany Doněcké republiky. Situace na linii dotyku v Donbasu ukazuje na strmý pád prestiže ukrajinské moci jak v ukrajinské armádě, tak i v celé zemi.

31; Teroristé využívají hitlerovské tanky pro svou propagaci. Na agitačním vyobrazení nad tankem Třetí říše vlaje prapor ozbrojenců Islámského státu, jeden z ozbrojenců stojí před „Tigrem“.

32; Ministr vnitra Ukrajiny Arsen Avakov vyjádřil názor, že rozpory, které existují v tuto chvíli ve společnosti na Ukrajině, nejsou schopny přivést lid na další Majdan.

33; V Kyjevě došlo k výbuchu. Jsou oběti. Oznámení o výbuchu v Doněcké ulici přišlo dnes kolem 10:35 hod.

34; Je výtečný vyjednavač, komentovali v Radě federace jmenování Gryzlova zplnomocněným zástupcem Ruské federace v kontaktní skupině pro Ukrajinu.

35; Studenti z Maroka byli vyloučeni z letecké přepravy „Kyjev-Paříž“ kvůli rozhovoru o teroristech. Tři studenti původem z Maroka na palubě letadla z Kyjeva do Paříže zažertovali o svých kontaktech s teroristy, za což byli z letadla vysazeni.

36; V roce 2015 spatřil Západ v osobě Vladimira Putina „železného muže“, píší média. Od počátku kampaně Ruska v boji proti Islámskému státu se vztah západních politiků k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi kardinálně změnil.

37; Likvidace „Armády islámu“ bude mít politické dopady, poznamenává syrská opozice. Likvidace polních velitelů mudžáhidů u Damašku ohrožuje celý politický proces, který musí být zahájen v lednu 2016 v Ženevě, prohlásil Rijád Hidžáb.

38; Hlavním problémem Evropské unie v roce 2016 bude polský nacionalismus, píší média. Reakční politika strany Právo a spravedlnost, která vyhrála volby v Polsku, nectí základní hodnoty EU a může vést k negativním následkům pro ekonomiku Evropské unie jako celku.

39; Porošenko povolil účast zahraničních vojáků v mnohonárodních manévrech na Ukrajině v roce 2016. Je naplánována účast jednotek Ozbrojených sil USA a dalších členských zemí NATO a států podílejících se na programu Partnerství pro mír.

40; Stoupenci a odpůrci Asada uskuteční rozhovory v Ženevě 25. ledna.

41; Syrská armáda likviduje velitelská stanoviště a opevněné body teroristů, ozbrojenci dezertují pod tlakem syrské armády. Syrská armáda od poloviny měsíce uskutečnila 168 startů letadel a udeřila na 190 cílů, které mají vztah k teroristům v předměstích měst Homs, Hamá, Idlíb, Aleppo a také na předměstí Damašku.

42; Syrská armáda zlikvidovala šéfa „Fronty revolucionářů Sýrie“ v provincii Damašek.

43; Kyjev proti Doněcku: Radioaktivní stromky, otrávené peníze a turečtí špióni v Doněcké republice, to je útok ukrajinských „kybernetických vojsk“. Před pravděpodobně hrozícím útokem ukrajinští trollové uskutečňují informační útok a snaží se způsobit paniku v republikách Novoruska. Prvními obětmi této propagandy se stala města v Doněcké republice.

44; Během několika let dostane ruská armáda nový protivzdušný komplex „Verba“.

45; USA bojují proti odpůrcům Islámského státu, říká analytik. Politika USA řízená vlivem magnátů a finančních elit je zacílena na boj s těmi, kdo bojují proti ozbrojencům Islámského státu.

46; Turecko zahájilo evakuaci etnických Turků (tzv. Meschetinců), kteří žili na území Donbasu.

47; Ukrajinští ozbrojenci ostřelovali území Doněcké republiky ve třech směrech – na Mariupol, Gorlovku a Doněck.

48; Islámský stát zveřejnil na internetu poselství s výhrůžkami na adresu Izraele. Už dříve britská média informovala, že ve zprávě šéfa teroristické skupiny Islámský stát Abú Bakra al Bagdádího se mluví o hrozbách Izraeli z palestinských území.

49; Generálmajor Sergej Kozlov byl potvrzen ve funkci předsedy Rady ministrů (vlády) Luganské republiky.

50; Černohorci očekávají ruskou přítomnost na Balkáně. Vyplývá z interview s Vladimirem Božovićem, profesorem černohorské univerzity a předsedou organizace „Matica Srpska“

51; Ukrajinská armáda podstatně zintenzivnila ostřelování pozic armády Doněcké republiky v okolí Gorlovky.

52; Policisté v USA za rok 2015 smrtelně zranili kolem tisícovky lidí. Ve většině případů, kdy policista střílel a smrtelně zranil člověka, který napadl někoho pomocí zbraně, byl útočník bílé pleti.

Zdroj: rusvesna.su

 

Neděle, 27.12.2015:

1; Ze zajetí bylo vykoupeno 25 křesťanských Asyřanů, říká zdroj. V únoru se ozbrojenci Islámského státu zmocnili 36 křesťanských vesnic na řece Habur v provincii El Hasake.

2; Jeden ze šéfů Islámského státu byl unesen iráckými vojáky v Ramádí, tvrdí zdroj. V tuto chvíli provádí irácká armáda mohutnou operaci na osvobození celé provincie Anbar na západě země od ozbrojenců. Jedním z nejžhavějším míst speciální operace zůstává hlavní město provincie Ramádí.

3; NATO rozmístí v Turecku letadla pro radiolokační detekci (včasnou výstrahu). Severoatlantická aliance chce v Turecku posílit protivzdušnou obranu a vyslala letadlo německé armády s technologií AWACS na syrskou hranici.

4; „Tygři vlasti“ přivezli humanitární pomoc a poblahopřáli dětem z Gorlovky k nadcházejícím svátkům. Několik tun humanitární pomoci mladí ruští patrioti rozdali mezi obyvatele Gorlovky a přilehlých obcí na linii dotyku.

5; Američtí vojáci v Japonsku se skryli v bunkrech, když se vylekali neznámé osoby, která pronikla na základnu. K incidentu došlo kolem 17:00 hod místního času. Informace a identitě vetřelce sdělena nebyla.

6; V kotli kolem města Deraya hrozí teroristé, že opustí své pozice, pokud jim nebudou poslány posily a protitankové řízené rakety. Banditské skupiny z Džabhát an-Nusrá operující v okolí Deraya zatím kladou zoufalý odpor vládním vojskům, ale začíná to mezi nimi vřít.

7; USA organizují hon na Rusy ve Finsku. Bývalý velitel specnazu Ministerstva vnitra Ruské federace Jurij Jefremov byl unesen na hranici.

8; Mohutný letecký úder ruského letectva šokoval teroristy v Sýrii. Teroristé natočili na video okamžik dopadu bomby na úkryt jejich kolegů ozbrojenců na jihu Sýrie v provincii Damašek.

9; Donbas proti vlkodlakům: O útěku a zradě ukrajinských oligarchů. Existuje pohádka, kterou rádi opakují (dobrovolní i nedobrovolní) stoupenci nového režimu. Pohádka je o tom, že veškeré okolí Viktora Janukoviče (tzv. „Rodina“) bylo prorusky naladěno a pracovalo v zájmu Kremlu.

10; Jedním výstřelem po Su-24 zničilo turecko turistické odvětví své země. Turistické odvětví Turecka čekají velké ztráty, pokud se neobnoví vztahy mezi Moskvou a Ankarou.

11; Na památníku s věčným ohněm v ukrajinském Pavlogradě bude instalován plynoměr. Město se nejspíš chystá ušetřit na plynu Věčného ohně.

12; V Dagestánu byl vyhlášen režim protiteroristické operace. Probíhají operace zaměřené na vyhledávání ozbrojenců, hlásí policejní struktury v Dagetánu.

13; Porošenkova obliba je níž než Janukovičova v předvečer Euromajdanu, vyplývá ze zahraničních průzkumů. Ukrajinci jsou svým prezidentem jednoznačně rozčarováni.

14; Rozprodej Ukrajiny do harému. Chersonská oblast je politická celina, kterou Džemilev a jeho kumpáni za podpory kyjevských mocných začali okamžitě okupovat hned po likvidaci jejich politického života na Krymu.

15; Putin poblahopřál pracovníkům ministerstva pro mimořádné události k svátku záchranářů.

16; Puškov svým obvyklým ironickým tónem komentoval slova státního tajemníka Kerryho a bývalého velvyslance USA v Rusku Mc Faula o tom, že USA nemají v úmyslu izolovat nebo dokonce destabilizovat Rusko: Chtějí pro nás jen dobro – učinění Santa Clausové...

17; Ministerstvo obrany Ruské federace: S-400 udělal pořádek na nebi nad Sýrií. S dodávkou protiletadlového systému S-400 do Sýrie udělaly ruské letecké síly pořádek ve vzdušném prostoru Sýrie.

18; Proč je ukrajinská knihovna důležitější než tisíc ruských knihoven a než oběti z Oděsy? Prostě nelze beztrestně zasévat nenávist...

19; Celou noc probíhalo ostřelování Petrovského obvodu Doněcka. Ostřelováno bylo hornické sídliště šachty Trudovskaja.

20; V Kyjevě ozbrojenci z nacistického dobrovolnického batalionu „Kyjevskaja Rus“ demonstrují před budovou Generálního štábu ukrajinské armády. Nechtějí se vzdát výhodného postavení, které jim umožňuje konflikt v Donbasu.

21; Nejvyšší velitel ruského letectva v Sýrii: Ani jednou jsme se nespletli. Ruská letadla nikdy nebombardovala školy, nemocnice nebo mešity, přestože jsou z toho ruské síly neustále obviňovány. Všechny operace byly namířeny výhradně proti teroristům.

22; Chicagská policie omylem zastřelila matku pěti dětí. Policejní násilí v USA nabírá obrátky navzdory protestům veřejnosti.

23; Basurin a představitelé OBSE se dostali pod palbu v Donbasu. Inspekční skupina zahrnovala představitele Zvláštní monitorovací mise OBSE a Společného centra pro kontrolu a koordinaci režimu příměří v Donbasu.

24; Rozvědka Luganské republiky: Kyjev přisouvá k linii dotyku diverzanty v uniformách Luganské republiky. V Souvislosti s hrozbou diverzí a teroristických činů je nutné zachovávat bdělost především během nadcházejících svátků.

25; Jeden a půl tisíce demonstrantů se shromáždilo na spontánní demonstraci „Ukrajina není pro lidi“ na linii dotyku v Luganské republice.

26; Co znamenají společná cvičení s NATO na Ukrajině v roce 2016? Na Ukrajině se rozbíhá proces legalizace přítomnosti zahraničních vojáků a žoldáků.

27; Proč se NATO bojí Tu-95? V případě strategického raketového bombardéru Tu-95 je takřka vše unikátní – od technických řešení, díky nimž letadlo dosud zůstává ve výzbroji, až po bojové použití.

28; Pravý sektor ostřeloval ruský televizní štáb a pozorovatele OBSE. Pozorovatelé OBSE a Společného centra pro kontrolu a koordinaci příměří byli v Donbasu ostřelováni ze samopalů.

29; Francouzský sběratel vymyslel fintu z lásky ke krymskému vínu. Vymyslel si, jak obejít embargo, které funguje v Evropské unii na dovoz zboží z Krymu. Zorganizoval oficiální hostinu na ruském velvyslanectví v Paříži a víno se tam dostalo po diplomatické linii.

30; V Doněcku vyznamenali nejlepší záchranáře v den jejich oficiálního svátku. Slavnostní akce u příležitosti nadcházejícího Dne záchranáře se dnes konalo v Centru slovanské kultury.

31; Bagdád odmítá pomoc Turecka při osvobozování Mosulu. Irák nedovolí žádnému státu vysílat svá vojska za účelem osvobozování Mosulu, poznamenal oficiální zástupce irácké armády Jahjá Rasúl.

32; OBSE potvrdila ostřelování pozorovatelské mise poblíž Kominternovo v Donbasu. Zranění nejsou hlášeni. Informoval o tom šéf mise.

33; Boris Gryzlov bude bojovat o Minsk-2. Dostal jsem úkol od prezidenta, říká Gryzlov a experti jsou přesvědčeni, že jmenování posílí vyjednávací pozice Ruska ohledně Ukrajiny.

34; Ozbrojený terorista byl zlikvidován během speciální operace v lesnaté krajině Dagestánu.

35; Počkej, až domyjeme nádobí... Uživatelé internetu se vysmívají prohlášení vůdce Islámského státu, které vyzývá muslimy celého světa, aby se přidali k ozbrojencům teroristické organizace.

36; Připraven na jadernou válku. V Británii získává na popularitě obchod se zbožím pro případ konce světa. Britský obchod prodává zákazníkům produkci, díky které je možné přežít jadernou válku.

37; Rozvědka Luganské republiky zveřejnila informace o jednotce ukrajinské armády, která ostřeluje Kominternovo. Jedná se o 56. motorizovanou pěchotní brigádu ukrajinské armády.

38; Donbas 2015: Příměří na hranici války. Po celý uplynulý rok žili obyvatelé donbaských republik v očekávání nové velké války.

39; Do Norsko mohlo v přestrojení za běžence proniknout více než sto válečných zločinců. V posledních měsících norské policejní orgány dostaly více než stovku zpráv o válečných zločincích, kteří se dostali do země jako běženci.

40; Ukrajinské politické špičky pořádají okázalé novoroční bankety pro zvané – bažanti, zpěvačky nahoře bez... Akce pro veřejnost a novináře vše proběhla více než skromně.

41; Dvě civilní osoby zahynuly v důsledku ostřelování Zajceva na sever od Gorlovky. Mezi vojáky Doněcké armády oběti nejsou, ale mezi civilním obyvatelstvem ano.

42; Dívka z taxi-dispečinku pádně odpověděla nacistovi, který ji vyzval, aby přestala mluvit rusky. V Kyjevě se rozhořel skandál kolem výroku nacionalisticky naladěného novináře Vladimira Bojko.

43; V Mariupolu byl nalezen na ulici mrtvý policista v hodnosti majora.

44; Oficiální stránky šéfa Luganské republiky Plotnického zveřejnil výzvu adresovanou obyvatelům Chersonské oblasti.

45; Dne 24. prosince poslal prezident USA Barack Obama občanům Libye blahopřání ke Dni nezávislosti a popřál jim, aby se úspěšně vyrovnali s obtížemi v ekonomice a bezpečnostní sféře. Libyjci toto blahopřání pochopili jako výsměch.

46; Barack Obama prohlásil, že se vedle příslušníků námořní pěchoty cítí jako malý chlapec. Šéf Bílého domu, který tráví dovolenou tradičně na Havaji, každoročně navštěvuje námořní základnu Kāneʻohe Bay, aby si potrénoval v tréningové hale.

47; Sexuální džihádisté znásilnili 1.400 dívek, aby je vycvičili pro válku s nevěřícími. V Británii probíhá soud z pákistánskými přistěhovalci, kteří ve městě Rotherham po třináct let šikanovali teenagery.

48; USA evakuují nejvyšší představitele Islámského státu z Iráku. Velitel dobrovolnických šíitských sil Al-Hašd Al-Šaabí si myslí, že Washington se rozhodl evakuovat nejvyšší představitele teroristů.

49; V Krasnoarmějsku se konal večer na památku Bandery. Na okupovaných územích Donbasu se Ukrajina snaží zasít nacistickou ideologii.

50; V Izraeli jsou znepokojeni písněmi ukrajinského poslance o Hitlerovi. Týden poté, co se Petr Porošenko omluvil za účast Ukrajiny na holocaustu, se na internetu objevil videozáznam, na kterém ukrajinský poslanec zpívá píseň na počest vůdce nacistického Německa Adolfa Hitlera.

51; V Doněcku vydali kalendář na rok 2016 s Putinem, Poklonskou, Mozgovým a Motorolou.

52; Saakašvili versus Avakov a Jaceňuk. Pozadí a perspektivy. Základem událostí, které pozorujeme nyní na Ukrajině, je množství neřešitelných rozporů.

53; V Kirovogradě došlo k potyčkám mezi stoupenci a odpůrci přejmenování města. Kvůli přejmenovávání ulic vznikají problémy při placení nájemného.

54; Korbana se pokoušejí odvézt do nemocnice. Pracovníci prokuratury a SBU brání odvezení politika od soudu.

55; Byly zveřejněny unikátní záběry z místa smrti Pavla Dremova z ptačí perspektivy. Britský novinář Graham Phillips oznámil vlastní vyšetřování okolností tragické smrti Pavla Dremova.

56; Ministr zahraničí Ukrajiny Klimkin vysvětlil podání ruky Čurkinovi. Lze tvrdit, že krátký stisk ruky Klimkina je jediným kladným počinem Ukrajiny ve směru k normalizaci vztahů s Ruskem.

57; Ve Lvově byl ostřelováno vozidlo bus-taxi. Jsou zranění. Podle předběžných informací se střílelo z plynové pistole.

58; Donald Trump označil Hillary Clinton za slabošku a obvinil ji ze smrti tisíců lidí. Prý není dostatečně houževnatá a její politika byla vždycky chybná.

59; V Afghánistánu byli popraveni čtyři ozbrojenci Islámského státu. Video z popravy bylo umístěno na stránkách afghánské informační kanceláře.

60; Krymští Tataři jsou z Turecka vysíláni na Ukrajinu.

61; Zatímco Ukrajina bojuje uvnitř sebe samé, Krym v tomto roce přijal více než 4,5 milionu turistů, což je o 25% víc než loni.

62; Ukrajinský blogger byl nucen hledat azyl v Rusku. Podle jeho názoru je dnes na Ukrajině u moci teroristická junta.

63; Saúdské Arábii se nepodařilo pokořit Rusko, píše německý list. Rusko dokázalo zmírnit důsledky západních sankcí a snižování cen ropy díky zvýšení dodávek surovin do Číny.

64; Ruské letectvo zlikvidovalo další dávku cisteren teroristů z Islámského státu ve městě Maaret al-Naasan. Zajímavé je, že přestože na videu hoří cisterny, hlas komentující událost mluví o vybombardovaném tržišti...

65; Vejce jsou poslední chloubou Estonska. Odvetná opatření Ruska likvidují zemědělský sektor země.

Zdroj: rusvesna.su

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: Donbas, EU, Krym, MMF, NATO, Rusko, Sýrie, Turecko, Ukrajina, USA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.