Ukrajina, Rusko, svět - od 4.1.2016

obrazek
10.1.2016 13:31
týdenní svodka.A zajímavý příspěvek, který zůstal v trezoru ukrajinské vlády a který ani naše média nepublikovala. Podle vyjádření OSN Ukrajina od roku 1991 nemá registrované hranice svého území a bez Ruska jako nástupce SSSR to nemůže udělat.

Tenpříspěvek:https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2014/07/01/oswiadczenie-onz-panstwa-ukraina-nie-ma-i-nigdy-nie-bylo/ Taťjana Blišáková O tom se ví, léta. NESTIHLI prý tak učinit v daném časovém limitu.

Pondělí, 4.1.2016:

1; Starosta estonského města: Pravoslavné Vánoce by se měly stát svátkem. Podle slov starosty estonského města Mustvee Kaxe Kaura je třeba pravoslavné Vánoce doplnit do kalendáře volných dnů v Estonsku.

2; Banderovec, který zneuctil Leninův pomník v Doněcku, se ukázal jako politováníhodný homosexuální deviant. V sociálních sítích získává popularitu video, ve kterém mladý banderovec zneuctil Leninův památník v hlavním městě Doněcké republiky tím, že namaloval na pomník ostudnou banderovskou symboliku. Kromě toho ale propaguje ještě jednopohlavní svazky a další „práva“ homosexuální menšiny.

3; Saúdská Arábie ruší diplomatické vztahy s Íránem požaduje od diplomatů, aby opustili zemi. Saúdské království požaduje od íránských diplomatů a struktur spojených s diplomatickou misí, aby opustili zemi do 48 hodin.

4; Francie zlikvidovala centrum Islámského státu pro výrobu raket. Akci uskutečnila čtyři letadla Rafale vybavená raketami.

5; Zhruba 50 pracovníků diplomatických misí Saúdské Arábie opustilo Írán. Už předtím ministr zahraničí Saúdské Arábie oznámil přerušení diplomatických vztahů s Íránem za jeho nepokryté vměšování do vnitřních věcí království.

6; Ozbrojení muži napadli indický konzulát v Afghánistánu. Ozbrojenci zaútočili na konzulát Indie v afghánském městě Mazari-Šaríf.

7; Washington musí odsoudit zvůli Rijádu, říká expert. 2. ledna bylo v Saúdské Arábii popraveno 47 lidí odsouzených za teroristickou činnost, mezi nimi šíitský kazatel Nimr an-Nimr, známý svou kritikou na adresu saúdské moci.

8; Moldávie na pokraji chaosu: K čemu mohou vést spory eurointegrátorů? Parlament Moldávie posoudil v pondělí otázku míry důvěry vůči premiérovi země Ionu Sturzovi, nové sestavě vlády a programu jejich činnosti.

9; Stockholm obnovuje režim hraničních kontrol. Takto chce Švédsko zastavit proud nelegálních migrantů, kteří přijíždějí do země.

10; Pentagon brání Baracku Obamovi, aby uzavřel Guantánamo. Ministerstvo obrany USA brání administrativě prezidenta Baracka Obamy, aby uzavřela vězení pro teroristy na základně Guantánamo na Kubě.

11; Šíitští povstalci v Saúdské Arábii podpalují vládní obrněné vozy. Nepokoje, které zachvátily Království po popravě vlivného kazatele šejcha An-Nimra, hrozí přerůst v plnohodnotnou revoluci – Šíitské jaro.

12; Čína a Rusko udeří na dolar pomocí zlata. Na globálním trhu lze očekávat ekonomickou bouři.

13; „Jsi zatracenej putinovec!“ Těmito slovy a dalšími nadávkami napadl Ukrajinec jedenáctiletého Lukjaněnkova syna kvůli prohře v šachové partii. Můj syn si nyní navždy zapamatuje, co jsou Ukrajinci zač, komentoval známý spisovatel fantasy Sergej Lukjaněnko a podělil se o historku, která se přihodila jeho jedenáctiletému synovi během novoroční noci.

14; Ukrajinští nacionalisté obvinili Sofii Rotaru z vlastizrady za účast na ruské novoroční show „Goluboj ogoňok“. Nacionalisté na sociálních sítích odsoudili vystoupení zpěvačky a hrdinky Ukrajiny Sofie Rotaru v novoročním pořadu ruské televizní stanice.

15; Probíhají prudké boje o Východní Gutu, Kurdové útočí na Aleppo. V provincii Aleppo byla v důsledku útoku kurdských jednotek osvobozena obec Kištaar. Ozbrojenci přišli o 47 mužů, kteří byli zabiti. Vítězové se zmocnili podstatné části zbraní i s municí.

16; Nastávající výsledek války v Sýrii bude špatnou zprávou pro Evropu. Nazývat válku v Sýrii hlavní událostí uplynulého roku je dost divné, když válka probíhá už pět let...

17; Sympatie Trumpa vůči Putinovi mohou být „danajským darem“. V roce 2016 se Amerika dozví jméno nového prezidenta a není vyloučeno, že se jím stane Donald Trump.

18; Proč na Ukrajině zakazují to, co zbylo z komunistické strany? Obvodní správní soud v Kyjevě uvalil zákaz činnosti na Komunistickou stranu Ukrajiny.

19; Arménský kněz: Z našeho kostela v Sýrii nechali Turci jen zdi. Podle duchovního Arménské protestantské církve města Keseb jen vzdělání může učinit současnou Sýrii prosperující zemí.

20; Ceny ropy v souvislosti s konfliktem Saúdské Arábie a Íránu rostou. Světové ceny ropy začaly růst v souvislosti s konfliktem Saúdské Arábie a Íránu kvůli popravě šíitského kazatele.

21; Kyjev přisouvá techniku k linii dotyku a buduje se palebná postavení, hlásí národní policie Luganské republiky. Ukrajinská armáda porušuje Minské dohody a pokračuje v přesunu obrněné techniky k frontové linii. Tam si buduje pozice pro konvenční a raketové dělostřelectvo.

22; Jordánsko odsoudilo útok na velvyslanectví Saúdské Arábie v Teheránu. Útok je hrubým porušením mezinárodního práva a dohod o bezpečnosti diplomatických misí.

23; Turecko podává žalobu na Rusko k WTO. Turecko zahájila shromažďování dokladů o ztrátách, které utrpěl tamní byznys kvůli omezujícím opatřením zavedeným Ruskem, prohlásil ministr hospodářství země.

24; Vraťte se jako vítězové, ale hlavně živí a zdraví. Julija Čičerina zazpívala pro ruské vojáky na letecké základně Hmejmim v Sýrii. Zpěvačka sdělila, že do Latakíje přijela z Luganska.

25; Administrativa Petra Prosošenka se pokusila omluvit „upravenou“ titulní stranu „Economistu“. V Kyjevě prohlásili, že zfalšovaná obálka byla „svátečním nápadem“ a odpovědnost za vzniklý humbuk nesou „lidé bez smyslu pro humor“.

26; Kdesi v Polsku si postěžoval zneuznaný reformátor, říká ukrajinský politolog o Jaceňukových slovech o eurointegraci. Premiér Ukrajiny prohlásil, že Kyjev provedl za 22 měsíců stejně složité reformy jako Varšava za 14 let.

27; Rubl zahájil obchodování růstem vůči světovým měnám. Podle informací z moskevské burzy kurs dolaru klesl o 64 kopejek a činil 72,95 rublu. Kurs eura se snížil o 73 kopejek na hodnotu 79,7 rublu.

28; Západ se nadále ponižuje před Saúdskou Arábií i po masových popravách. Poprava šíitského kazatele staví Západ před nejdelikátnější problém Blízkého Východu – nutnost poklonkovat a ponižovat se před bohatými a autokratickými monarchy ze zemí Perského zálivu.

29; Ukrajinská armáda v pondělí ráno ostřelovala území Doněckého letiště. Při ostřelování byly použity minomety ráže 82 mm, granátomety a střelné zbraně.

30; V Makejevce byly obnoveny dodávky tepla do domů, hlásí radnice. Zhruba 60 tisíc odběratelů ale zůstává v důsledku diverze bez dodávek plynu.

31; Ve Francii kritizovali karikaturu Boha-vraha na obálce Charlie Hebdo. Na titulní straně časopisu, který vyjde na výročí střelby v redakci Charlie Hebdo, bude umístěna kresba zobrazující vousatého šedovlasého starce s kalašnikovem za zády.

32; Ruské letectvo dostalo novou sestavu S-400 Triumf. Systém Triumf dostala složka protivzdušné obrany dislokovaná v Moskevské oblasti.

33; Přehlídka suverenit: Dvě třetiny obyvatel Korsiky požadují nezávislost na Francii. 13. prosince 2015 zvítězil blok umírněných nacionalistů „Za Korsiku“ v regionálních volbách. V budoucnu Korsičané zvažují možnost uskutečnění referenda o nezávislosti ostrova.

34; Mohutné zemětřesení v Indii: Devět mrtvých, přes 200 zraněných. Zemětřesení mělo sílu 6,7 stupňů Richterovy stupnice.

35; Moskal: Současná Nejvyšší rada Ukrajiny je nejnevzdělanější za celou historii. Je to první parlament Ukrajiny v historii země, kde sedí tlupa lidí, co s odřenýma ušima prolezli osm tříd základní školy, stěžuje si gubernátor Zakarpatska.

36; Zoufalí ukrajinští horníci slibují blokování celních přechodů s Polskem. Horníci z Lvovské oblasti, kterým zaměstnavatel dluží 78% mzdy za listopad a 100% za prosinec 2015, slibují, že 12. ledna 2016 přehradí celní přechody s Polskem.

37; Přání Turecka zažalovat u WTO ruská opatření nemají vyhlídku na úspěch. Nedávno turecký ministr hospodářství prohlásil, že Ankara má v úmyslu podat žalobu v souvislosti s řadou omezujících opatření ze strany Ruska vůči Turecku.

38; Kyjev zastavil dodávky vody do Luganské republiky. Jeden vodovod je odpojen zcela, druhý dodává 50% původního množství vody.

39; Konflikt Saúdské Arábie a Íránu způsobil růst ceny ropy. Cena jednoho barelu ropy Brent už poskočila o 3% po prudkém zhoršení vztahů mezi Saúdskou Arábií a Íránem.

40; Bahrajn oznámil přerušení diplomatických vztahů s Íránem. Už předtím totéž oznámila Saúdská Arábie.

41; Na Ukrajině hrozí rozhlasovým stanicím bez ukrajinských písní odebrání licence. Ministr kultury Ukrajiny Vjačeslav Kirilenko pohrozil odebráním licence těm ukrajinským rozhlasovým stanicím, v jejichž vysílání nebudou znít ukrajinské písně.

42; Kurs jüanu v pondělí klesl rekordním tempem od srpna 2015. Příčinou je pád fondového trhu Číny.

43; Ukrajinská armáda zesílila výzvědnou činnost v Donbasu, hlásí národní policie Luganské republiky. Ukrajinská armáda rovněž přisouvá bojovou techniku k linii dotyku a porušuje tím Minské dohody.

44; Obama vstoupí do dějin jako „chromá kachna“, říká americký expert. Obama byl špatně připraven na výzvy současnosti. A události na Blízkém Východě ho zastihly v nedbalkách, myslí si analytik.

45; Sevastopol, Anapu a Novorossijsk propojí rychlostní spoje na katamaránech. O plánech rozvoje námořní dopravy mluvil gubernátor Sevastopolu Sergej Meňajlo.

46; Súdán přerušuje diplomatické styky s Íránem. Píše se to v prohlášení administrace prezidenta země Omara al-Bašíra.

47; V ukrajinském protikorupčním zákoně byla nalezena skandální oprava, která může zmařit naděje na bezvízový styk. Poslanec Nejvyšší rady odhalil, že elektronické deklarování veškerých aktiv nezbytné pro zavedení bezvízového režimu s Evropskou unií bylo odloženo o rok.

48; Na Ukrajině zamrzl rychlostní vlak mezi Lvovem a Kyjevem. Rychlostní vlak Intercity+ jedoucí ze Lvova do Kyjeva se porouchal cestou kvůli mrazům, hlásí Ukrzaliznycja.

49; Polsko vyzvalo NATO, aby rozmístilo vojska na území země. Ministr zahraničí Polska Witold Waszczykowski v interview pro list Bild prohlásil, že jeho země by chtěla mít stejný status bezpečnosti v NATO jako země západní Evropy.

50; Polsko chce, aby „Severní proud 2“ procházel přes jeho území. Bylo by to projevem solidarity a partnerství EU se zeměmi Střední a Východní Evropy, prohlásil polský ministr zahraničí Witold Waszczykowski.

51; Hackeři napadli stránku ministerstva obrany Saúdské Arábie. Jak prohlásila skupina hackerů, která se k napadení přihlásila, kybernetický útok byl podniknut jako odplata za popravu šíitského kazatele Nimra an-Nimra vládou Saúdské Arábie.

52; Jak se stát hvězdou. Prakticky přímo bylo řečeno: Ukrajina si své místo ve světě ukradne na něčí úkor. Půjdeme cestou padělání, manipulace, lsti a podvodů. Sociální sítě se hemží dalšími návrhy zobrazujícími Porošenka na titulních stránkách světových časopisů – např. Playboy, Vogue, Time – v těch nejbizarnějších podobách.

53; Saúdskou Arábii nezachrání před Íránem ani peníze ani USA, říká Satanovskij. Podle slov prezidenta Institutu pro Blízký Východ přímý střet Teheránu s Rijádem povede ke zhroucení Saúdské Arábie.

54; Ukrajinští okupanti o svátcích opustili svou vojenskou techniku a nezřízeně se opíjeli, hlásí ministerstvo obrany Doněcké republiky. Alkoholismus v řadách ukrajinské armády vedl začátkem roku k opuštění bojových pozic, což vedlo k zamrzání vojenské techniky po celé délce fronty.

55; Kyjev přesunul k frontové linii žoldáky z Lotyšska a samohybné houfnice Akacija, tanky a množství munice, hlásí rozvědka Doněcké republiky.

56; Ve městě Rovno byla rozbita pamětní deska Stěpana Bandery, která byla instalována 1. ledna.

57; Ruská vláda zdvojnásobila slevu na plyn pro Ukrajinu. Ruský premiér Dmitrij Medveděv podepsal výnos o výši cla pro dodávky plynu na Ukrajinu pro první čtvrtletí roku 2016, píše se na oficiálních stránkách pro právní informace.

58; Pokud vláda využívá tanky proti vlastnímu lidu, jde o válku, říká turecký poslanec. Turecká vláda pokračuje ve vojenské operaci proti kurdskému obyvatelstvu na jihovýchodě země. V řadě regionů, kde neustávají pouliční srážky ozbrojenců a stoupenců Kurdské strany pracujících, byl vyhlášen zákaz vycházení.

59; V Německu se střílelo na ubytovnu pro běžence. Během ostřelování ubytovny ve městě Dreieich u Offenbachu v Hessensku byl jeden člověk zraněn.

60; Saúdská Arábie přeruší letecké spojení s Íránem. Podle slov ministra zahraničí Saúdské Arábie Adila al-Džubejra má země v úmyslu přerušit veškeré obchodní vztahy s Teheránem a zavést zákaz návštěv Íránu pro všechny královské poddané.

61; Liga arabských států uskuteční mimořádné setkání k saúdsko-íránskému konfliktu, prohlásil zástupce generálního tajemníka organizace Ahmed ben Hellí.

62; U Mariupolu zemřel ve spánku důstojník ATO. Vitalij Kondakov narozený v roce 1973 byl kapitánem třetího stupně a zástupcem náčelníka elektro-mechanické služby pohraniční ochrany.

63; George Lucas Sovětští režiséři měli více svobody než já. Známý americký režisér George Lucas prohlásil v nedávném interview, že v Sovětském svazu měli režiséři mnohem více tvůrčí svobody než má on v Hollywoodu.

64; Islámský stát oznámil dobytí libyjského města poblíž důležitého ropného přístavu. Ozbrojenci teroristického uskupení Islámský stát oznámili dobytí libyjského města Ben Džavád.

65; Zemřel generál GRU (rozvědky) Ministerstva obrany Ruské federace generálplukovník Igor Sergun. Zemřel náhle a neočekávaně ve věku 58 let.

66; Porošenko může zbavit občanství vyjednavače Doněcké republiky, říká Zacharčenko. Šéf Doněcké republiky si myslí, že Porošenko může odejmout ukrajinské občanství vyjednavače zastupující zájmy Doněcké republiky v Minsku.

67; Rusko je na rozdíl od USA schopno smířit Saúdskou Arábii a Írán, myslí si expert. Blízký Východ se v USA zklamal a americká diplomacie těžko dokáže vyřešit spory mezi Iránci a Saúdy. Zachránit situaci může jen Rusko.

68; Pokud Porošenko nedokáže vést dialog s Donbasem, tak ať to dělá jiný ukrajinský prezident, říká Zacharčenko. Osud Ukrajiny se rozhoduje v Doněcku a dialog s vedením Doněcké republiky je třeba vést přímo, myslí si šéf Republik Zacharčenko.

69; Ukrajina prohlásila, že Rusko zastavilo tranzit ukrajinského zboží. Podle informací ministerstva pro hospodářský rozvoj a obchod Ukrajiny Rusko k 4. lednu zcela zastavilo tranzit zboží z Ukrajiny přes své území.

70; Srbsko má zájem o nákup nejnovějších ruských termovizních zaměřovačů pro střelné zbraně.

71; Popravený kazatel bojoval za věc, která je pro Saúdskou Arábii děsivá, píše Satanovskij. Poprava šíitského kazatele Nimra an-Nimra nemá žádný vztah k ostatním popravám.

72; Izrael zaútočil letecky na Libanon. Izraelské ozbrojené síly zaútočily letecky na město Al-Vazzání na jihu Libanonu.

73; Životní úroveň na Ukrajině v roce 2015 dosáhla minima za celou dobu sledování. Průběžné hodnocení životní úrovně se snížilo u všech věkových kategorií obyvatelstva a činí čtyři body v desetibodové stupnici.

74; Saúdská Arábie přerušila letecké spojení s Íránem. Po útocích na velvyslanectví Saúdské Arábie v Teheránu přerušil Rijád diplomatické styky s Íránem a hodlá zpřetrhat veškeré obchodní vztahy.

75; Oleg Carjov: Stínové účetnictví Kolomojského bandy. GPU odhalila u Korbana schémata, podle kterých se uskutečňovaly loupeže, a zabavila seznamy, podle kterých byly vypláceny peníze spolupachatelům.

76; SBU si předvolala k výslechu představitele Pravého sektoru ohledně odpálení stožáru elektrického vedení v Chersonské oblasti. Poslanec a bývalý šéf Pravého sektoru Dmitrij Jaroš v tomto případu nefiguruje.

77; Donbassgaz vyslal dalších 160 specialistů za účelem obnovy dodávek plynu do Makejevky.

78; Třetí světová je za dveřmi: Írán spálí Saúdskou Arábii a Spojené arabské emiráty na prach. Nový rok 2016 nepotvrzuje naděje, že s rokem 2015 všechno špatné odchází do minulosti a že nás čeká už jen to lepší.

79; Avakov navrhuje Ukrajincům, aby se tři měsíce obešli bez soudů. Ministr vnitra Ukrajiny Arsen Avakov navrhl, aby se na tři měsíce zastavila práce ukrajinských soudů kvůli zformování nového soudního systému.

80; Záhadná smrt v ATO: Generální štáb ukrajinské armády tři dny utajoval smrt příslušníka speciálních jednotek v Donbasu a informoval o „nešťastné náhodě“. V zóně ATO zahynul bývalý člen pluku zvláštního nasazení Dněpr-1 a stávající člen specnazu ukrajinské armády R. Bočarov. Kolem tohoto úmrtí se na Ukrajině rozvinul skandál.

81; Donald Trump vydal agitační video, ve kterém slibuje usekat hlavy ozbrojencům Islámského státu. „On (Trump) dokáže useknout hlavu Islámskému státu a sebrat teroristům ropu a navíc ukončí nelegální migraci, postaví zeď na americké jižní hranici a Mexiko ji ještě zaplatí“, říká se ve videu.

82; Starosta ukrajinské obce Geničesk v Chersonské oblasti se obrátil na Putina s prosbou, aby zajistil dodávku plynu a umožnil tak obyvatelům města přežít silné mrazy, sdělil tiskový tajemník prezidenta Ruské federace.

83; Turecko odsoudilo popravu šíitského kazatele v Saúdské Arábii. Turecko je proti jakýmkoli popravám, zvláště když jsou politicky motivované, prohlásil vicepremiér Numan Kurtulmuş.

84; Rusko zvítězilo nad USA poměrem 2:1 a dostala se do finále Mládežnického mistrovství světa v hokeji.

85; Saúdové a Írán – čeho se můžeme dočkat od konfliktu na Blízkém Východě. Útok íránských demonstrantů na saúdské diplomatické mise – velvyslanectví v Teheránu a konzulát v Mešchedu se stal záminkou pro přerušení diplomatických styků Rijádu s Teheránem.

86; Plyn z Ruska začal proudit do ukrajinského Geničeska. Z území Krymu do Geničeského okresu Chersonské oblasti začal proudit ruský plyn, sdělil vicepremiér Ruské federace Dmitrij Kozak.

87; Vzhůru k vítězství: Jednotky syrské armády pokračují v útoku na severu Latakíje.

88; Egyptská armáda zlikvidovala přes 50 ozbrojenců Islámského státu na severu Sinaje. Podle informací médií se do nejrozsáhlejší protiteroristické operace za poslední měsíce zapojily útočné helikoptéry, letadla a pozemní jednotky.

89; Světoví lídři pracují na porcování Ruska, říká Čubarov. Existuje mnoho projektů na rozdělení Ruska, aby se předešlo novým hrozbám, prohlásil Čubarov.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 5.1.2016:

1; Ukrajinský „Oplot“: Tuhle zbraň nám byl čert dlužen!“ Charkovský zázračný tank vyvolává spoustu stížností u těch,kdo si ho koupili.

2; O „morální převaze“ Západu a jeho křivé hubě: USA a země jádra EU podporují jakoukoli odpornou bandu, pokud jim to přináší prospěch.

3; Šéf Naftogazu označil dodávky plynu do ukrajinského Geničeska za ruskou propagandu. Na své stránce ve Facebooku Andrej Kobolev slíbil, že oficiální komentáře Naftogazu budou poskytnuty ve středu 6. ledna.

4; Saúdská Arábie vyslovila podmínky pro obnovení styků s Íránem. Stálý představitel království při OSN prohlásil, že k tomu dojde, až Teherán ukončí „vměšování do vnitřních záležitostí jiných zemí včetně té naší“.

5; Rodící se sunnitská koalice proti šíitskému Íránu: Situace na Blízkém Východě se rozpaluje. Vzniká sunnitská koalice, která vystupuje proti šíitskému Íránu. Zvláště nestabilní situace vzniká v takových zemích, jako je Bahrajn.

6; Pentagon: Rusko nemá důvod vidět v USA hrozbu. Představitel ministerstva obrany USA komentoval novou strategii národní bezpečnosti Ruska.

7; Ve Velké Británii zjistili identitu dítěte z nedávné popravy Islámského státu. Čtyřletý syn bývalé obyvatelky Londýna dostal analogicky se zabijákem Islámského státu Džihádí Johnem přezdívku Džihádí Junior.

8; Překladač Google označil Ruskou federaci za „Mordor“. Služba Google Translator velmi volně překládá řadu vět týkajících se Ruska a Rusů z ukrajinštiny do ruštiny.

9; Ukrajinští ozbrojenci pokračují v ostřelování území Doněcké republiky. 5. ledna ráno bylo z minometů ostřelováno území Doněckého letiště.

10; Na Ukrajině bylo oznámeno ukončení opravy plynovodu v Zakarpatsku. Připomeňme, že k požáru plynovodu došlo první den roku 2016.

11; Washington Post: Saúdská Arábie se přepočítala, když rozpoutala cenovou válku na ropných trzích. Tento názor vyjádřil ve svém článku zveřejněném v pondělí list Washington Post.

12; Představitel Státního departmentu USA spadl z motorky. Americké ministerstvo zahraničí považuje za jakousi vizitku úrazy svých představitelů – počínaje Jennifer Psaki s noho v sádře až po vážný úraz Johna Kerryho ve Francii.

13; Velvyslanci ven! O rozsáhlé diplomatické krizi na Blízkém Východě. Proč přátelé Saúdské Arábie přetrhávají vztahy s Íránem a co to znamená pro Rusko?

14; Kuvajt odvolal svého velvyslance v Íránu. Velvyslanec Kuvajtu byl odvolán na protest proti útoku na saúdské diplomatické objekty v Íránu.

15; Bezpečnostní síly zastřelili útočníka, který napadl vojáka u Jeruzaléma. Pachatel zaútočil nožem na vojáka izraelských ozbrojených sil. Bezpečnostní síly na útok zareagovaly a útočníka zastřelily.

16; Na tržišti v Charkově explodoval nákladní automobil. Při výbuchu byl zraněn muž narozený v roce 1982.

17; FSB vykázala z Krymu nákladní loď s ukrajinským kapitánem, která narušila hranici Ruské federace. Plavidlo narušilo režim státní hranice Ruské federace tím, že se odchýlilo od doporučeného kursu a nabralo směr k obci Černomorskoje bez dovolení přístavních služeb.

18; Naftogaz se vyjádřil k ukrajinskému plynu, který přitekl do Geničeska z Krymu. Vymysleli si pohádku o tom, že zbytek plynu vytěženého v létě se přesouvá k dočasnému uskladnění do zásobníků Glebovskoje, které se nacházejí na dočasně okupovaném území.

19; Facebook považuje národní symbol Dánska za nepřístojný. Vyobrazení významného dánského pomníku Malá mořská víla bylo zablokováno na Facebooku na stránkách dánského poslance.

20; Ve Lvovské oblasti horníci uspořádali shromáždění, kde požadují své mzdy. Pokud mzda nebude vyplacena, 9. ledna se horníci opět sejdou na demonstraci už v hojnějším počtu a 12. ledna budou blokovat silnici mezi Lvovem a obcí Rava Russkaja, prohlásil šéf hornických odborů.

21; Boje v Jemenu: Tank USA Abrams proti sovětské protitankové střele „Konkurs“. Jemenská domobrana likviduje americké Abramsy M1A1, které využívají ozbrojené síly Saúdské Arábie, pomocí sovětských protitankových střel „Konkurs“.

22; Google vysvětlil přeměnu Ruska na Mordor. Internetová společnosti Google vysvětlila chybu v překladatelské službě tím, že systém musel zpracovávat množství dokumentů.

23; Prezident Íránu: Saúdská Arábie nemůže zakrýt svůj zločin spočívající v popravě duchovního vůdce tím, že přeruší diplomatické styky s Íránem, prohlásil Hasan Ruhání.

24; Vyloučení Ruska z G8 bylo od samého počátku chybou, říká lídr německé strany Die Linke. Velká Osmička se změnila opět v Sedmičku po vstupu Krymu do Ruské federace.

25; Obyvatelé ukrajinského Genčeska děkují Vladimiru Putinovi za plyn. Tři dny jsme neměli plyn. Děkujeme Putinovi, který slíbil a také dodal plyn. Bez něho bychom seděli a mrzli bez plynu.

26; Vladimir Kličko byl vyloučen z boxerského žebříčku IBF.

27; Kyjev soustředil u Novoajdaru a Bezginova až 70 kusů vojenské techniky, hlásí národní policie Luganské republiky. Rozvědka Luganské republiky registruje fakta svědčící o využívání příměří k přisouvání zakázané vojenské techniky a vojáků ukrajinské armády k zóně dotyku.

28; Rozvědka Doněcké republiky zaregistrovala ozbrojené střety mezi ukrajinskými skupinami. Jsou i ranění. Už dříve doněcká rozvědka opakovaně informovala o srážkách mezi různými uskupeními ukrajinských ozbrojených sil v zóně konfliktu v Donbasu.

29; Ministerstvo zahraničí Ruska vyzývá k vyšetření používání chemických zbraní v Sýrii. Několikrát jsme zaznamenali případy použití chemických zbraní ze strany Islámského státu a v širším smyslu islámskými radikály, připomněl zástupce ministerstva zahraničí Ruské federace.

30; „Rychle osvobodíme Donbas od okupantů, místní odštěpenci a alkoholici neumějí bojovat“, znějí otevřená slova čečenského teroristy bojujícího na straně ukrajinské armády. Osmajev obviněný v Ruské federaci z atentátu na Putina si myslí, že vhodné podmínky pro „osvobození Donbasu“ mohou nastat koncem roku 2016, až Rusko dostatečně zeslábne.

31; Dalších 20 tisíc odběratelů bylo připojeno k rozvodu plynu v Makejevce, hlásí radnice. Čety opravářů v Makejevce za 24 hodin obnovily dodávky plynu pro zhruba 20 tisíc odběratelů. Bez plynu jich však zůstává ještě asi 40 tisíc.

32; Na pobřeží Turecka moře vyplavilo desítky těl utopených migrantů. Těla jednadvaceti migrantů včetně tří dětí byla objevena na tureckém pobřeží Egejského moře.

33; Nad Petrohradem bylo možné pozorovat úkaz „falešných sluncí“. Vzácný optický jev se naskytl obyvatelům severního hlavního města Ruska.

34; Kyjev obnovil dodávku vody do Luganské republiky. Ukrajinská strana obnovila dodávky vody do Luganské republiky ze Západní filtrační stanice v okrese Lisičanska a z Petrovské vodárny.

35; Ukrajinská armáda připravuje provokační ostřelování obcí u Mariupolu, hlásí rozvědka Doněcké republiky. Podle informací rozvědky nepřítel plánuje využití dělostřelectva, které je dislokováno poblíž linie dotyku.

36; Muž v USA vzal jedenáct dětí jako rukojmí. Neznámý muž ozbrojený nožem zajal jedenáct dětí a ženu, která je doprovázela.

37; Novoroční popíjení se stalo příčinou úmrtí deseti ukrajinských vojáků v Donbasu, hlásí ministerstvo obrany Doněcké republiky. Kromě toho stoupl počet ukrajinských vojáků, kteří užívají narkotické a psychotropní preparáty.

38; Lídr krajně levicové separatistické strany Katalánska se rozhodl nepodporovat novou regionální vládu a je připraven vyhlásit nové volby.

39; Kyjev přesunul k frontové linii v Donbasu těžká samohybná děla Pion a Giacint ráže 203 a 152 mm, hlásí rozvědka Doněcké republiky.

40; Rusko pomáhá Ukrajině přežít mrazy. Podstatnější zlepšení počasí se neočekává, meteorologové naopak varují před bouřemi na celém území Ukrajiny.

41; USA zastrašují sami sebe propagandou z Ruska. Proč Spojeným státům nevoní, když jsou považovány oficiální hrozbou pro bezpečnost Ruska?

42; Ukrajina 2016: Co čeká Ukrajinu v příštím roce? Sebelikvidace bude pokračovat.

43; Zorjan Škirjak zvaný též „Himalájský“ požaduje od Porošenko výměnu náčelníka generálního štábu. Podle názoru hlavního nepálského „zachránce“ Ukrajiny se v generálním štábu ukrajinské armády dějí mírně řečeno podivné věci.

44; V Kolíně nad Rýnem bylo před Novým rokem spácháno kolem 80 přepadení žen. Podle předběžných informací je spáchala zhruba tisícovka agresivně naladěných mladých mužů.

45; Protestující Kurdové obsadili budovu strany Davida Camerona v Londýně. Kurdští aktivisté obsadili budovu Konzervativní strany Davida Camerona v Londýně na protest proti podoře Turecka vládou Velké Británie.

46; Všude číhá na Ukrajince zrada: Coca-Cola uznala Krym za ruský a Ťagnibok propadl hysterii. Společnost Coca-Cola se omluvila Rusům na svých oficiálních stránkách VKontaktě poté, co zveřejnili nepřesnou mapu Ruska (bez Krymu). Svou chybu poté napravili.

47; Saúdská Arábie dostává lekci, že její epocha skončila.Kdo usmíří Saúdskou Arábii a Írán?

48; Strůjce Majdanu navrhl bojkot Coca-Coly kvůli zradě. Mustafa Najem vyzývá „uvědomělé“ Ukrajince, aby odmítli výrobky společnosti Coca-Cola, a „uvědomělí“ Ukrajinci jej s radostí podporují.

49; Americký pilot zahynul při ostřelování helikoptéry USA v Afghánistánu. Jednotky amerických sil zvláštního nasazení se v úterý 5. ledna dostaly do minometné palby v provincii Hilmand na jihu Afghánistánu.

50; Po syrské operaci budou chtít mnozí koupit Su-34, píše National Interest. Po využití bombardérů Su-34 Ruskem v Sýrii začalo být jasné, že Moskva v posledních letech dosáhla velkých technologických úspěchů a že bude nemálo zájemců o koupi těchto letadel.

51; Bahrajn přerušuje letecké spojení s Íránem. Další blízkovýchodní stát vyjádřil svůj postoj v rámci začínajícího „Šíitského jara“.

52; Po Rusku se společnost Coca-Cola omluvila i Ukrajincům, ale ti jsou neúprosní. Ukrajinské zastoupení společnost Coca-Cola chce co nejdříve obrousit hrany a omluvila se jak v Rusku, tak i na Ukrajině. Byznys především...

53; Konflikt Teheránu a Rijádu zkomplikuje urovnání v Sýrii, říká ministerstvo zahraničí Německa. Celý region Středního Východu a především Saúdská Arábie a Írán nesou odpovědnost za stabilitu regionu před světovým společenstvím, prohlásil německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmaier.

54; Online útok: Uzbečtí ozbrojenci Islámského státu zaznamenali na kameru útok v syrském Aleppu. Na záběrech je vidět skupina banditů v maskách, jak se přesouvá mezi pobořenými domy a pálí z automatů.

55; V diplomatické čtvrti Kábulu došlo k výbuchu. V této čtvrti jsou diplomatické mise USA, Velké Británie, Indonézie, Indie, Pákistánu a Německa.

56; V Turecku spadla lavina ze střechy mešity na kolemjdoucí. Jsou zranění. V tureckém městě Rize sněhová lavina náhle zasypala lidi stojící u mešity. Událost se podařilo zaznamenat na video.

57; Saúdská Arábie nemá zájem na nastolení míru v Sýrii, myslí si politolog. Politologové vyjádřili přesvědčení, že Saúdská Arábie nemá zájem na tom, aby na Blízkém Východě nastal mír. Rijád se rozhodl, že má právo určovat, kdo bude stát v čele Sýrie.

58; Je to bez šance. Po Coca-Cole i Pepsi uznala Krym za ruský. Na schematické mapě výrobních kapacit zveřejněné v prezentaci Pepsico je poloostrov Krym označen jako území Ruské federace.

59; Kyjevané mrznou ve svých bytech. Obyvatelé Kyjeva si masově stěžují u komunálních podniků na chlad ve svých bytech, ale odpověď nepřichází...

60; Skandál: Obrněné vozy, které byly slíbeny Porošenkem pro ATO, budou dodány do zahraničí. Nikolajevský poslanec odhalil praktiky ministerstva obrany Ukrajiny: Obrněné vozy určené původně pro tzv. ATO půjdou místo na Donbas do Spojených arabských emirátů.

61; Disharmonický svazek mezi USA a Saúdskou Arábií začíná štvát obě strany, píší New York Times. Washington nadále nazývá Rijád spojencem, ale je to spíš jen spojeno se zájmy USA v regionu, proto akce saúdské vlády začínají Washington stále více dráždit.

62; Kurdistán nevytvářejí pouze Kurdové, ale i velké mocnosti. Kurdská otázka se dostává do centra blízkovýchodní politiky.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 6.1.2015:

1; Egyptská armáda zlikvidovala 32 teroristů na severu Sinaje. Do nejrozsáhlejší antiteroristické operace za poslední měsíce s názvem „Právo mučedníka 2“ se zapojily útočné helikoptéry, letadla a pozemní jednotky.

2; Státní department USA připravuje nové sankce vůči Íránu. USA zahájily vměšování do vznikajícího íránsko-saúdského konfliktu.

3; Funkci Vsevoloda Čaplina v Ruské pravoslavné církvi převezme Alexandr Ščipkov. Alexandr Ščipkov byl jmenován úřadujícím prvním náměstkem předsedy Synodálního odboru pro vzájemné vztahy církve se společností a médii. Dříve tuto funkci vykonával arcikněz Vsevolod Čaplin.

4; Ukrajinští ozbrojenci zahájili palbu na kola automobilů poblíž hraničního přechodu na Krym. Ministerstvo vnitra jedná. Na odbočce směrem na Červonyj Čaban, kde byl dříve dislokován batalion Ajdar, zastavili neznámí ozbrojenci dopravu směrem na Krym. Požadavky nekladou, automobilovou dopravu ale blokují v obou směrech.

5; Zásobování Makejevky plynem bylo obnoveno v celém městě. Téměř o celý den dříve než zněl plán. Za poslední den bylo připojeno 60 tisíc odběratelů.

6; Bohoslužby v luteránském kostele v Rize budou slouženy v ruštině. V Lotyšsku je kolem 40% obyvatelstva ruskojazyčného, ale ruština zde má přesto status cizího jazyka.

7; Obama se demonstrativně rozplakal během svého projevu o zpřísnění kontroly zbraní v USA, když hovořil o obětech přestřelek v USA.

8; Zatímco se občan Nikolajeva účastnil trestní operace v Donbasu, podvodnice prodala jeho byt. Nový vlastník získal obydlí za 15.000 dolarů.

9; Turecko prohlásilo Athos za oblast svých vojenských cvičení. Turecko v souvislosti s realizací vojenských cvičení oznámilo omezení pro leteckou navigaci v okolí svaté hory Athos a dalších částech Egejského moře na výsostném území Řecka platná od 1. ledna do 31. prosince 2016.

10; Konflikt Teheránu a Rijádu nesmí poškodit ruské zájmy. Neshody mezi Íránem a arabskými zeměmi se nadále vyostřují.

11; KLDR provedla údajně zkoušku vodíkové bomby. Severokorejské úřady potvrdily provedení jaderné zkoušky na území polygonu „Pchungeri“ v provincii Rjanggang. Je to už čtvrtá zkouška, při které se KLDR prohlašuje za jadernou mocnost.

12; Ozbrojenci Islámského státu získali zbraň schopnou sestřelovat civilní letadla, píší média. Bojové hlavice s tepelným samonaváděním lze využít pro uskutečnění útoků na civilní i vojenská letadla.

13; Rada bezpečnosti OSN uskuteční zasedání po zkoušce vodíkové bomby v KLDR. Předchozí tři podobné zkoušky měly za následek sankce Rady bezpečnosti proti této zemi.

14; Koalice v čele se Saúdskou Arábie rozbombardovala centrum péče pro slepce v Jemenu. Během bombardování se v nemocnici nacházely děti.

15; V Kyjevě zabíjejí účastníky ATO. V ukrajinském hlavním městě se objevily billboardy s prosbou o pomoc při hledání vrahů účastníka ATO.

16; Buk-M3 proti ATACMS: Proč ruské rakety překonávají americký komplex? Letos pozemní vojska mají dostat do výzbroje první brigádní komplety protivzdušného raketového komplexu středního doletu Buk-M3.

17; Nejvyšší představitel Luganské republiky oznámil rozhodnutí propustit všechny zajaté ukrajinské vojáky. Všichni vojáci ukrajinské armády, kteří se nacházejí v zajetí na území Luganské republiky, budou propuštěni domů, prohlásil Igor Plotnickij a upřesnil, že se tak stane na počest svátku narození Krista.

18; Strategická raketová vojska k roku 2020 plně přejdou na digitální technologie. Do výzbroje raketových vojsk se dostávají nové digitální systémy přenosu informací pro dislokace raketových divizí a digitální telekomunikační vybavení.

19; Čína vyjádřila rozhodný protest ohledně jaderných zkoušek v KLDR. Sdělilo to ministerstvo zahraničí Čínské lidové republiky.

20; Sériově vraždící strážci pořádku: Na koho nejraději střílejí američtí policisté? Koncem prosince se v USA konala slyšení v případu důstojníka Jasona va Dyka, který je obviněn podle šesti článků z vraždy černošského chlapce v Chicagu v roce 2014.

21; Jakékoli akce KLDR při realizaci jaderného programu ohrožují bezpečnost Ruské federace. Jaderný program KLDR se realizuje v zemi, která má s Ruskem společnou hranici. Z Pchjongjangu je to do Vladivostoku méně než 700 km. A jakékoli akce v tomto směru se přímo týkají národní bezpečnosti Ruska.

22; Udat syna nebo se stát matkou vraha – příběh jednoho vahábity. Byl zveřejněn příběh ženy, která stanula před těžkou volbou – jak zachránit syna, který se dal k teroristům, a zároveň ochránit další lidi před zločiny, které by mohl spáchat.

23; Saúdská Arábie je pro USA zátěží, nikoli přítelem, říká americký politolog. V minulosti Rijád několikrát pomohl Washingtonu a získal tak svého ochránce. Avšak poslední události ukázaly, že Saúdská Arábie nejen nepodporuje USA, nýbrž jim i škodí, říká expert.

24; Polsko opustilo cestu k evropským hodnotám, píší Financial Times. Po příchodu konzervativní strany Právo a spravedlnost k moci v Polsku je demokracie a zákonnost v zemi ohrožena.

25; Rusko se zbavilo závislosti na vývozu ropy a plynu, říká senátor. Podíl ruského exportu zboží s vysokou přidanou hodnotou v roce 2014 převýšil podíl vyvážených surovin. Rusko opouští surovinovou závislost svého vývozu, myslí si senátor Maxim Kavdžaradze.

26; Kancelář Angely Merkel byla uzavřena kvůli podezřelému předmětu.

27; Ukrajinská armáda v noci na dnešek ostřelovala sídliště Zajcevo na sever od Gorlovky. V noci došlo v ulici Popova ke třem přímým zásahům obytných domů.

28; Politická rizika 216: Čína a Velká Británie chystají překvapení. Analytikům se těžko podaří odhadnout nejdůležitější geopolitické události roku 2016, jelikož letošek bude ještě nepředvídatelnějším než předchozí rok, píše list.

29; Co oči závidí, ruce ochotně ukradnou... Lze vůbec zmírnit choutky saúdských šejků? Dnes potřebují válku s Íránem, o které sní jestřábi v Tel Avivu a Washingtonu. Saúdům se zdá, že jejich plány nevycházejí právě kvůli Íránu. Jenže jejich neúspěchy jsou způsobeny nesouladem mezi jejich přáními a jejich možnostmi. I bez Íránu potomci Saúda vyčerpali limit svých možností.

30; Ukrajinský novinář se pokusil provézt na Krym náboje. Náboje byly odhaleny pracovníky FSB v automobilu dopisovatele ukrajinského obchodního časopisu. Narušitel nebyl puštěn přes státní hranici Ruské federace.

31; Další zrada: Adidas uznal Krym jako ruské území. Společnost Adidas v nejbližší době doplní seznam zrádců, který už začali sestavovat kyjevští politici.

32; Merkelová požaduje tvrdou odpověď na útoky na ženy v Kolíně nad Rýnem. Angela Merkel komentovala události v Kolíně nad Rýnem, kde během silvestrovské noci bylo napadeno 90 žen. Podle jejích slov musí úřady země zareagovat tvrdě.

33; Barack Obama zavedl nová opatření v omezení prodeje zbraní. Nejvyšší představitel amerického státu zavádí nová opatření svým osobním výnosem a obchází tak opozici v Kongresu.

34; Vladimir Putin věnuje svůj volný čas hokejovému tréningu. Kromě posilovny se zdokonaluje v hokejových technikách.

35; Je ještě brzy na to, abychom mluvili o tom, že KLDR disponuje skutečnou vodíkovou bombou, myslí si expert. Nepříliš velká síla výbuchu v důsledku zkoušky uskutečněné v KLDR svědčí o tom, že nepůjde o zkoušku skutečné termojaderné nálože, myslí si expert na jadernou energetiku Alexandr Uvarov.

36; Saakašvili se podobá Ostapu Benderovi, jen je nudnější. Oděský gubernátor Michail Saakašvili předvádí naprostou bezmoc během svých vystoupení, myslí si bývalý premiér Ukrajiny Nikolaj Azarov.

37; Dolar dosáhl hodnoty 74 rublů poprvé od prosince 2014. Rubl urychlil pokles a dolar poprvé od prosince 2014 dosáhl hodnoty 74 rublů v podmínkách sílícího pádu světových cen a zhoršující se nálady na kapitálových trzích.

38; Ceny ropy spadly na jedenáctileté minimum kvůli silnému dolaru a slabým ukazatelům z Číny, která je druhým největším spotřebitelem ropy, píše The Wall Street Journal.

39; Národní policie varuje obyvatele Luganské republiky před možnými provokacemi ze strany Ukrajiny. Představitel Národní policie poznamenal, že ukrajinská armáda nadále využívá příměří k budování palebných a obranných pozic na linii dotyku.

40; Německo čekají pogromy a teroristické činy. Němečtí novináři pět dní vydrželi mlčet o událostech v Kolíně nad Rýnem během silvestrovské noci a začali mluvit až v okamžiku, kdy další mlčení by už nebylo možné.

41; Policistovi omrzly ruce poté, co věnoval své oblečení mrznoucím lidem u Orenburgu. K mimořádné situaci došlo na silnici mezi Orenburgem a Orskem, kde se kvůli hustému sněžení zastavila doprava. Během záchranné operace bylo evakuováno 84 lidí.

42; Výpalnictví se vrací. V Kirovogradské oblasti mladíci v maskách nepokrytě olupují zemědělce. Do areálu zemědělského podniku vjela asi stovka mladíků v maskách, kteří prohlašovali, že mají rozhodnutí soudu na základě kterého začali nákladními vozy odvážet semena slunečnic. Policisté, kteří se dostavili na místo události, proti tomu vůbec nezasáhli.

43; Lídři medžlisu se po neúspěšné blokádě Krymu budou zabývat rozkládáním ukrajinské armády. Jeden z organizátorů blokády Krymu Lenur Isljamov oznámil vytvoření dobrovolnického batalionu v rámci ukrajinské armády. Podle názoru gubernátora Sevstopolu je to dobrá šance, jak definitivně dorazit ukrajinskou armádu.

44; Kreml je znepokojen prohlášeními KLDR o zkouškách vodíkové bomby. Prezident Ruska vydal pokyn, aby se důkladně prověřila data ze všech seismologických stanic, a v případě, že se potvrdí informace o zkoušce vodíkové bomby, zahájit důkladnou analýzu situace.

45; Kyjev přesunul k jižní části frontové linie kolonu s těžkým dělostřelectvem, hlásí rozvědka Doněcké republiky.

46; V Kyjevě už poněkolikáté zapálili chrám Moskevského patriarchátu. 5. ledna kolem druhé hodiny v noci byla pomocí hořlaviny zvenku zapálena stěna oltářní části chrámu.

47; Gallup: Životní úroveň na Ukrajině poklesla v roce 2015 na své historické minimum od okamžiku začátku sledování tohoto parametru počátkem 90. let. Sdělila to americká společnost Gallup International na základě provedeného průzkumu.

48; Doněcká republika se v nejbližší době chystá uskutečnit výměnu zajatců s ukrajinskou stranou.

49; Unikátní Hitlerova limuzína hnije na Ukrajině. Už kolem deseti let se automobil (Opel Super z roku 1938) nachází na oděském parkovišti a postupně se mění na bezcenný šrot.

50; Světově největší ruský atomový ledoborec Arktika bude spuštěn na vodu v květnu. Podnik Baltské loděnice má v úmyslu 26. května spustit na vodu univerzální atomový ledoborec Arktika z projektu 22220.

51; Špiónské letadlo USA vyletělo ze základny v Japonsku před výbuchem v KLDR. Je pravděpodobné, že letadlo pozorovalo teritorium KLDR. V lednu roku 2013, kdy Pchjongjang uskutečnil předchozí jadernou zkoušku, americké výzvědné letadlo rovněž provádělo let ze základny v Okinawě.

52; Nezlomení pravoslavní věřící na Západní Ukrajině se chystají oslavit Vánoce. Těžce zkoušená obec Moskevského patriarchátu v obci Ptičja v Dubenském okrese Rovenské oblasti se chystá oslavit významný svátek Narození Krista u stěn svého chrámu.

53; Na mapách Google zmizely všechny předchozí názvy ve městě Vinnica a společnost okamžitě zohlednila veškerá přejmenování.

54; V Kyjevě prohlašují, že čekají od Doněcké a Luganské republiky seznam zajatých Ukrajinců. Kyjevské úřady za sebe navrhly všechny možné mechanismy propuštění válečných zajatců, prohlásila představitelka Kyjeva v humanitární podskupině kontaktní skupiny pro urovnání konfliktu v Donbasu.

55; Idealizovaný svět Angely Merkel se zhroutil během jediného momentu, píší média. Útoky migrantů v Kolíně nad Rýnem potvrzují kolosální neúspěch německé kancléřky.

56; USA stanovily Asadův odchod na březen 2017. Bílý dům očekává, že úřadující prezident Sýrie opustí svůj post v březnu 2017 a ve stejný okamžik opustí své funkce i okruh jeho blízkých, píše agentura Associated Press.

57; Na masové násilí ze strany migrantů zareagují německé úřady „Pochodem míru“.

58; V Belgii na jednom z bruselských náměstí s výkřiky „Allah akbar!“ zapálili migranti vánoční strom.

59; Reformy otevřou Ukrajincům oči ohledně Porošenkových prázdných slibů, píší média. Reformy, které se Ukrajina zavázala provést po začátku platnosti dohody o volném trhu s Evropskou unií, mohou vést k politické nestabilitě. Vždyť prezident země Petr Porošenko velmi štědře slíbil, že Ukrajina brzy vstoupí do EU.

60; Bylo zveřejněno video ze zkoušky vodíkové bomby v KLDR. Pokud naše hranice nebudou narušeny, nepoužijeme ji, říká se v prohlášení státní informační agentury země.

61; Cena ropy spadla už pod 35 dolarů na základě signálu slabosti ekonomiky Číny a také v očekávání údajů o zásobách energetických nosičů v USA, sděluje agentura Bloomberg.

62; Inflace na Ukrajině překonala dvacetiletý rekord. Za rok 2015 činila 43,3%, zatímco v roce 2014 to bylo „jen“ 24,9%.

63; Absolventi vysoké školy v Lotyšsku dostanou na památku prsteny s hákovým křížem.

64; Pád rublu se urychlil. Dolar podražil nad 75 rublů. Propad cen ropy pod psychologicky důležitou hodnotu 35 dolarů vyprovokoval další oslabení kursu ruské měny.

65; Německo přijalo rekordní počet běženců v roce 2015: 1,1 milionu, sdělil ve středu ministr vnitra Thomas de Maizière.

66; Džibutti přerušuje diplomatické vztahy s Íránem. Sdělil to oficiální zdroj v tomto východoafrickém státě pro kanál Al Arabíja.

67; Byl zlikvidován „ministr války“ Islámského státu, říkají iráčtí vojáci. Dále se sděluje, že spolu s ním byl zlikvidován jeden z předních šéfů ozbrojenců na západě Iráku Hadvan ar-Ráwí.

68; Bylo zveřejněno prohlášení nejvyššího představitele Luganské republiky Igora Plotnického o propuštění válečných zajatců ukrajinské armády. Jsme připraveni předat válečné zajatce bez jakýchkoli předchozích podmínek, prohlásil Plotnickij.

69; Islámský stát je připraven sestřelovat letadla. Vědci pracující pro Islámský stát dokázali vytvořit tepelný akumulátor pro rakety země – vzduch.

70; Odhalená lež. Turecká a ukrajinská média podvrhla „důkazy“ o rozhovorech Ruska a ozbrojenců Islámského státu. Tentokrát si „práce“ rusofobních novinářů zaslouží pozornost. Šlo totiž ve skutečnosti o rozhovory ozbrojenců Islámského státu s TURECKÝMI důstojníky.

71; Jordánské ministerstvo zahraničí povolalo velvyslance Íránu kvůli útokům na saúdské velvyslanectví. Jordánsko vystupuje proti vměšování do vnitřních věcí arabských zemí, sdělilo ministerstvo.

72; V roce 2016 bude Severní flotila nadále řešit úkoly v Arktidě Nejdůležitějšími směry činnosti zůstane ochrana zájmů Ruska v daném regionu, zajištění bezpečnosti Severní námořní cesty a zachování parity a rovnováhy sil v regionu.

73; Brigádní generál Saad Maan, který je oficiálním představitelem iráckých bezpečnostních sil, prohlásil, že irácké letectvo zlikvidovalo konvoj Islámského státu a zničilo přitom sedm kusů techniky a 21 ozbrojenců.

74; Vodíková bomba KLDR je reálnou hrozbou pro agresory z USA a Japonska. Od dnešního dne to nejsou hollywoodské fantazie, ale neodvratně se přibližující možnost, že KLDR vstoupila do klubu zemí, které jsou schopny způsobit Spojeným státům nepřijatelnou škodu.

75; „Antidekomunizace“: V Poltavské oblasti přejmenovali ulici Nebeské setniny na Leninovu ulici. Centrální ulice města Chorol se tak vrací původní název.

76; Rusko a Čína hodily rukavici americké flotile, říká nejvyšší velení amerického námořnictva. Vojenské námořnictvo USA poprvé za 25 let narazilo na konkurenci ze strany Ruska a Číny, které posílily své vojenské možnosti a které se snaží využít zranitelná místa americké flotily, prohlásil admirál Richards.

77; Sýrie: „Rusko, děkujeme!“ Obyvatelé Latakíje vyjádřili svou obrovskou vděčnost vojenským pilotům a napsali na střechu jednoho z domů velkými písmeny „Dobré jitro, Rusko. Jste naši přátelé a naši bratři, DÍKY“. Z události bylo zveřejněno video natočené z helikoptéry.

78; Poslední události ze Sýrie: Armáda útočí, teroristé násilně mobilizují místní mládež a kompenzuje tak své nemalé ztráty v bojích. Ve Východní Gutě během posledních tří dnů se bandité snaží využít mlhu a omezenou viditelnost k pronikání do týla vládních vojsk s cílem provádění diverzních akcí. Každý takový pokus ale zatím skončil neúspěchem.

79; V důsledku ostřelování obvodů města Aleppo Tellál a Al-Azazíja byl zraněny děti. Během oslav svátku teroristé ostřelovali městské obvody kolem nemocnice Salúm a ulice Níl velkým množstvím munice.

80; V důsledku minometného ostřelování obytných oblastí Damašku a jeho předměstí teroristy spojenými s režimem Al-Saúda zahynulo osm lidí.

81; Ekonomický triumf Ruska v Syrské válce: vojenské kontrakty za bilion. V srpnu byly podepsány kontrakty za celkovou částku 40 miliard dolarů.

82; V Dněpropetrovské oblasti vezl voják linkovým autobusem více než deset granátů. Policisté zabavili dvacetiletému vojákovi 9 granátů RGD-5 a dva granáty F-1.

83; Erdogan se nikdy nemůže stát partnerem Západu, píší média. Akce tureckých ozbrojených složek provádějících protiteroristickou operaci na jihovýchodě země mohou donutit lidi, aby opustili svá bydliště, což povede k nové vlně běženců, píše německý list Die Welt.

84; Vězňové Islámského státu vyprávějí o hrůzách zajetí. Bezprecedentní exploze teroristické aktivity na Blízkém Východě a severu Afriky je doprovázena represemi vůči Kurdům a Jezídům ze strany džihádistů.

85; Jpaonsko vyzvalo Radu Bezpečnosti OSN, aby tvrdým jazykem odpověděla na akce KLDR. V případě dalších jaderných zkoušek musí přijít další odvetná opatření ze strany Rady Bezpečnosti OSN, prohlásil stálý představitel Japonska při OSN Motohide Yoshikawa.

86; V Sýrii byl zlikvidován šéf jedné z největších teroristických skupin Achrar aš-Šám, kterou podporuje Saúdská Arábie. Je to další vážná ztráta jednoho z lídrů ozbrojenců. Morální duch džihádistů upadá každým dnem a syrská opozice se postupně rozkládá po neúspěších ve městech Hamá a Aleppo, píše syrský tisk.

87; Bývalý náčelník hlavního štábu strategických raketových vojsk objasnil příčiny paniky ze zkoušky bomby v KLDR. Panika vzniklá v důsledku zpráv o jaderných zkouškách v Severní Koreji je dána nepředvídatelností režimu v této zemi.

88; Flandry odmítly dodávat vojenské zařízení Saúdské Arábii. Ve středu šéf vlády belgického regionu Flandry obdržel žádost o povolení k vývozu vojenského materiálu do Saúdské Arábie.

89; V prosinci bylo zlikvidováno v důsledku leteckých úderů koalice 2,5 tisíce ozbrojenců Islámského státu. Nyní se na území Sýrie a Iráku může nacházet až 30 tisíc bojovníků Islámského státu, sdělil novinářům představitel koalice Steven Warren.

90; Starostka Kolína nad Rýnem šokovala Němky svou radou, jak se vyhnout obtěžování. Vlna rozhořčení zaplavila německá média a sociální sítě poté, co primátorka Kölnu poradila Němkám, aby se neprocházely samy a aby se od neznámých osob držely na vzdálenost natažené ruky.

91; Unikátní kosmické relikvie se vrátily do Muzea letectví a kosmonautiky DOSAAF v Moskvě. Ve dnech školních prázdnin počínaje 3. lednem v Ústředním domě letectví a kosmonautiky DOSAAF Ruska očekává návštěvníky setkání s nefalšovanou Historií.

92; Adel al-Džubejr: Rusko je mohutná síla a Saúdská Arábie má v úmyslu s ní rozšířit spolupráci. Saúdská Arábie chce navázat těsné hospodářské styky s Ruskem, protože v něm vidí mohutnou sílu, prohlásil ministr zahraničí Saúdské Arábie Adel al-Džbuejr ve vysílání televizní stanice CNBC.

93; Katar odvolal velvyslance v Íránu. Poprava šíitského duchovního v Saúdské Arábii vyvolala protestní akce v Íránu. Ty pak vedly k pogromu na saúdské velvyslanectví v íránském hlavním městě.

94; V Aleji andělů v Doněcku uctili památku dětí, které se staly obětí agrese ze strany Kyjeva. Ceremoniál na památku dětí, které zahynuly v důsledku vojenské agrese Kyjeva v Donbasu, se dnes konal v Aleji andělů v doněckém Parku Leninského komsomolu.

95; Arbitráž v Haagu přikročila k projednávání žaloby ukrajinského oligarchy Kolomojského vůči Ruské federaci. Kolomojskij je v Rusku obviněn z organizace vražd, používání zakázaných prostředků a metod vedení války.

96; Merkelová uvrhla evropský kontinent do chaosu, říká německý politik. Halasná hesla nemohou nahradit konkrétní kroky vlády, je přesvědčen německý politik Christian Lindner, který vidí řešení problému v přijetí zákona o imigraci.

97; Jižní Korea vydává výbuch sovětské vodíkové bomby za jadernou zkoušku v KLDR. Jihokorejská televizní stanice YTN vysílal pořad věnovaný novince o úspěšné zkoušce vodíkové bomby v Severní Koreji.

98; Navzdory zradě: Kyjevané vytvořili v krutém mrazu obrovskou frontu na bezplatnou Coca-Colu. Akce byla organizována společnosti na Sofijevském náměstí v Kyjevě navzdory včerejším rozhořčeným reakcím na uznání Krymu Coca-Colou za ruské území.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek, 7.1.2016:

1; USA neuznávají KLDR jako jadernou mocnost, říká Kerry. USA odsuzují poslední jaderné zkoušky v KLDR a nemíní uznávat tuto zemi za jadernou mocnost, prohlásil ve středu státní tajemník USA John Kerry.

2; Patriarcha Kirill vedl vánoční bohoslužbu pro tisíce věřících v kostele Krista Spasitele v Moskvě.

3; Po útocích v Kolíně nad Rýnem dosáhla nenávist k běžencům nevídaných rozměrů, píší německá média. Sexuální napadání ze strany mladých lidí arabského vzezření vůči ženám během silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem se mohou stát událostí, která změní německou společnost, myslí si komentátor Deutsche Welle Volker Wegener.

4; Isljamov oznámil přípravu batalionu za účelem vyčištění Krymu. Účastníci blokády Krymu mají v úmyslu zůstávat na svých místech a vytvořit tam batalion za účelem „vyčištění“ poloostrova.

5; Státní department potvrdil existenci projektu ohledně odchodu Asada v roce 2017. Tento předběžný dokument se nachází na pracovní úrovni,sdělil oficiální představitel Státního departmentu USA.

6; Kyjev zmařil předání válečných zajatců navržené Luganskou republikou. Ve svém vánočním projevu Plotnickij oznámil, že vydal pokyn, aby byli propuštěni domů zajatí vojáci, kteří se nacházejí na území Luganské republiky.

7; Obama a irácký premiér vyzvali Rijád a Teherán, aby se vyvarovaly provokací. Politici zdůraznili důležitost toho, aby se všechny země v regionu zdržely jakékoli provokační rétoriky a chování, vyhýbaly se prohlubování existujících rozporů mezi komunitami.

8; Ukrajina se drobí: Regiony si řeší své problémy bez Kyjeva. Nejrůznější příčiny nutí lidové masy stále silněji se vzpouzet Kyjevu.

9; Unikátní kosmické relikvie se vrátily do Muzea Letectvo a kosmonautiky DOSAAF v Moskvě.

10; Ukrajinská armáda: Na Donbas s konzervami. Jestlipak je Kyjev v roce 2016 připraven na nové územní ztráty?

11; Dobrovolník z Dagestánu položil život za Rusy v Donbasu. V Doněcké republice není místo, které by bylo tolik prolité ruskou krví jako Doněcké letiště.

12; Bude-li Kyjev trvat na mírových silách v Donbasu, může se dočkat plnohodnotného ruského kontingentu v Donbasu. Jiné varianty umístění mírových sil Ukrajina dosáhnout nemůže.

13; Ukrajinský politolog diagnostikoval ve své zemi informační schizofrenii. Ukrajinské úřady rozpoutaly v zemi bezprecedentní ohlupující kampaň zaměřenou na zastrašování a šíření hysterie, za kterou se snaží schovat svou obludnou roli při likvidaci ukrajinského státu.

14; Nepovolaná osoba několik měsíců žila na vojenské základně v USA. Nezvaný člověk, který ani není vojákem, žil několik měsíců na vojenské základně Fort Bregg v americkém státě Severní Karolina.

15; Bohoslužba pro ty, kteří vykonávají vojenskou službu v Sýrii. Na letecké základně v Hmejmim oslavili pravoslavné vánoce.

16; Ukrajinská vláda nemusí přežít tento rok, píší německá média. Kyjevská vláda se třese. Ani MMF ji nezachrání, píší německá média. Dva roky po Majdanu krize na Ukrajině jen sílí, oligarchové využívají ozbrojené oddíly pro dosahování svých vlastních cílů a každý politik mající moc hraje jen na sebe.

17; Putin poblahopřál Rusům k pravoslavným Vánocům. Zdůraznil důležitost křesťanského vyznání v životě země.

18; Porošenko vyřkl prosbu k malému Ježíškovi. Ukrajinský prezident poblahopřál Ukrajincům k narození Krista obklopen lidmi v kostýmech čertů.

19; K perspektivám euronacismu: Vznikne ze znásilněného Kolína nad Rýnem nový požár Reichstagu? V německém městě Köln proběhla masová manifestace žen věnovaná událostem silvestrovské noci.

20; Největší vítězství: Růst cen na Ukrajině dosáhl dvacetiletého rekordu, informuje Ukrajinský státní statistický úřad.

21; Ukrajinští ozbrojenci noc před pravoslavnými Vánocemi ostřelovali frontovou zónu na jihu Doněcké republiky. Nepřítel vedl palbu z frontové obce Širokino s využitím minometů ráže 82 a 120 mm.

22; Saúdská Arábie přišla na nový způsob snížení cen ropy. Ve čtvrtek 7. ledna cena ropy značky Brent spadla na 33 dolarů za barel. Tak laciná nebyla od roku 2004.

23; Soud: Kyjev je povinen odpovědět ohledně skytského zlata do 10. února. Případ vrácení kolekce zlata Skytů z Nizozemska probíhá formou výměny dopisů, soudní slyšení zatím neprobíhají.

24; Vojenské zdroje KLDR, které se musí Jižní Korea bát. Severní Korea i bez vodíkové bomby disponuje prostředky, které představují nebezpečí i pro technologicky vyspělejší Jižní Koreu, píše americký vojenský list National Interest.

25; Kyjevské diverzní skupiny aktivizovaly činnost na území Luganské republiky, hlásí národní policie. Podle jejích informací do obce Lopaskino situované půl kilometru od frontové linie dorazila jednotka o třiceti mužích.

26; Bělorusko uzavírá velvyslanectví v Izraeli. Běloruské diplomatické zastoupení ukončí svou činnost v průběhu roku 2016. Přesné datum ještě nebylo sděleno.

27; Ukrajinská armáda ostřelovala pozice Národní policie z tankových děl a minometu ráže 120 mm.

28; Západ se dočkal nízkých cen ropy, ale co dál? Západ vůbec nevnímá, jak mu padá na hlavu jeho vlastní dům a soustředí se jen na to, aby poškodil Rusko zhroucením ropného trhu.

29; Útočníci používali proti turistům v Káhiře petardy a zábavnou pyrotechniku. Cílem útoku bylo příchozí vystrašit.

30; Teherán prohlásil, že Rijád zaútočil na velvyslanectví Íránu v Jemenu. Situace na Blízkém Východě se rozpaluje s každým dnem.

31; Panika v Číně způsobila pád cen ropy. Snižování ceny ropy pokračovalo, jelikož investoři dali přednost upevnění pozic ohledně surovinových aktiv v souvislosti s propadem fondových trhů v Číně a pokračujícího oslabování jüanu.

32; Kusturica: Je škoda, že Jugoslávie nedostala S-400 od Putina. Známý srbský filmový režisér Kusturica se obává, že svět bude vtažen do velké války.

33; Německá média zveřejnila policejní zprávu o událostech v Kolíně nad Rýnem o silvestrovské noci. Zločinci přímo před očima policie likvidovali doklady se slovy že zítra dostanou nové, přičemž policistům říkali: „Buďte na mě milí, pozvala mě paní Merkelová“.

34; Na Ukrajině vybrali slovo roku: Podle názoru místních lingvistů si tento titul zasloužilo slovo „blokáda“, i když slov, které dostatečně charakterizují uplynulý rok, by se našlo více.

35; Od uctivosti až po zradu. List Politico se vyjádřil ke konfliktu Obamy a Rijádu. Nová vlna událostí na Blízkém Východě dostaly vztahy USA a Saúdů do příšerné podoby.

36; Ruska utekla od Putina sloužit do batalionu Azov a dostala se do SBU. SBU zadržela Putinovu odpůrkyni sloužící v batalionu Azov.

37; Policisty v Paříži napadl muž s pásem šahída. Neznámý muž byl zastřelen při pokusu vniknout na komisariát 18. okrsku Paříže.

38; Živočišná nenávist vůči Slovanům. Kdo je Němcům milejší – Arabové nebo Poláci? Zatímco v Německu neutuchá skandál vyvolaný podivným chováním policie, úřadů a novinářů v souvislosti s událostmi v Kolíně nad Rýnem, někteří němečtí autoři se snaží předstírat, že v jejich zemi je vše v naprostém pořádku a hrozba přichází – jak jinak – z Východu.

39; Teroristický čin v libyjském vojenském táboře: Zahynulo 65 lidí. Nákladní automobil naložený výbušninami prorazil bránu tábora a poté došlo k výbuchu.

40; Příslušník syrské domobrany: Cizinci nás přijeli zabíjet v naší vlastní zemi. Velitel oddílu domobrany Hasan Habíb abú Habíb sedí ve společnosti svých bojovníků, kteří přicházejí do jeho domu jako blízcí přátelé, se podělil o své dojmy z toho, co probíhalo v Homsu v březnu roku 2015.

41; Dvacet dětí se otrávilo v církevním táboře na Západní Ukrajině. Oznámila to státní hygienicko-epidemiologická služba.

42; Francouzský ministr vnitra se přijel s ženisty podívat na sebevražedného atentátníka zastřeleného v Paříži. Na místo likvidace teroristy, který se za výkřiků „Allah akbar“ pokoušel s nožem v ruce a pásem šahída proniknout do pařížského komisariátu, se vypravila skupina ženistů a také ministr vnitra Bernard Cazeneuve.

43; Anglicky hovořící žoldáci Kyjeva byli zaregistrováni při pijatice v Mariupolu, hlásí rozvědka Doněcké republiky. Přítomnost zahraničních žoldáků v zóně ATO organizované Kyjevem v Donbasu byla znovu prokázána.

44; „Když jsem umíral...“ Svědectví bojovníka batalionu Lešij Vitalije Kolesnika, který přežil zajetí u ukrajinské armády ve městě Sčasťje, o zvěrstvech ukrajinských vojáků.

45; Stovky vojáků Kyjeva byly hospitalizovány o svátcích se zraněními, infekcemi a psychickými problémy. Právě psychické problémy a infekční onemocnění se mezi vojáky ukrajinské armády staly příčinou více než 300 hospitalizací.

46; Ozbrojenci Islámského státu se přihlásili k odpovědnosti za výbuch v táboře v Libyi. Ve městě Zlitán na severozápadě Libye ve výcvikovém táboře došlo k výbuchu zaminovaného automobilu. V důsledku výbuchu bylo zraněno kolem 200 lidí a 70 osob zahynulo.

47; Koalice shodila kazetové bomby na obytné čtvrti jemenského hlavního města. Použití kazetové munice v obytných zónách je považováno za válečný zločin, připomněli ochránci lidských práv z Human Rights Watch. Informace o zraněných mezi civilním obyvatelstvem zatím žádné nejsou.

48; Turečtí farmáři nevědí, za co budou žít bez ruského trhu. Mnoho tureckých farmářů vsadilo na export své produkce do Ruska, které bylo největším odběratelem zeleniny a ovoce z Turecka. Nyní musí hledat finance, jak vůbec zaplatit úvěry.

49; V Rusku se vyvíjejí dálkové zaměřovače, které činí ostřelovače neviditelným pro protivníka. Budou fungovat na takové vlnové délce, která neumožňuje odhalit pozici střelce.

50; Ministerstvo obrany Doněcké republiky oznámilo rabování a aktivizaci diverzních skupin ukrajinské armády v nárazníkové zóně.

51; Patriarcha: Vojenské akce Ruské federace v Sýrii mají obranný charakter. Patriarcha Kirill poznamenal, že vojenské akce jsou ospravedlnitelné, když chrání člověka, společnost či stát. Podle jeho slov mají vojenské akce v Sýrii jednoznačně tento obranný charakter.

52; Saúdská Arábie může přijít o miliardy, pokud Íránci nebudou konat pouť do Mekky. Rozvrat vztahů Saúdské Arábie a Íránu může mít neočekávaný efekt v podobě kolosálních ztrát v důsledku odmítnutí konat pouť do Mekky ze strany Íránců.

53; Pokud bezvízový styk dostanou rabující ozbrojenci z Ajdaru a Azovu, budou kolínské pogromy pro EU procházkou růžovým sadem. Bezvízový styk Ukrajiny s EU bude znamenat prudké zvýšení kriminality v Evropské unii.

54; Alávitský příslušník domobrany: Vahhábité v Sýrii nejsou muslimové, ale sadisté a lháři. Alí, vlastník firmy na výrobu lékařských protéz, spolupracuje s evropskými a americkými výrobci.

55; Coca-Cola se omluvila Ukrajině a slíbila, že Krym z mapy Ruska odstraní.

56; Jemen prohlásil zástupce nejvyššího komisaře OSN pro lidská práva za osobu „non grata“.

57; Tankajev: Snížení cen ropy je skrytým útokem Saúdské Arábie na Rusko. Saúdská Arábie záměrně snižuje ceny ropy, protože si přeje získat zpět odbytiště, které v poslední době získalo Rusko.

58; Bandita Porošenko by měl sedět ve vězení. V Donbasu vyrobili kalendář na motivy hitu sovětského filmového průmyslu „Místo setkání změnit nelze“. Ukrajinské vedení zde vystupuje v roli banditů a šéf Doněcké republiky Zacharčenko v roli Gleba Žeglova.

59; Na Krymu prohlašují: Coca-Cola se může pakovat stejně jako McDonald's. Obyvatelé Krymu nebudou plakat, pokud společnost Coca-Cola napodobí zkušenost McDonald's a přeruší své působení na poloostrově, pokud veřejně trvá na příslušnosti Krymu k Ukrajině.

60; Somálské ministerstvo zahraničí oznámilo přerušení diplomatických styků s Íránem. Příslušné rozhodnutí bylo schváleno jako odpověď na neustálé vměšování Íránu do vnitřních záležitostí Somálska, sděluje ministerstvo.

61; Nedobrovolný sebevražedný atentátník. Teroristé unesli blázna, oblékli mu pás s výbušninami a poslali ho, aby se odpálil ve městě. Teroristé zneužili psychicky nemocného staršího člověka a poslali ho do obytné čtvrti města.

62; Syrské úřady povolily OSN dodat humanitární pomoc do tří obležených měst. OSN je znepokojena situací zhruba 400 tisíc lidí, kteří jsou obklíčení znepřátelenými stranami konfliktu.

63; Patriarcha Kirill poblahopřál k Vánocům i posádce na mezinárodní kosmické stanici.

64; Okraje Gorlovky jsou ostřelovány dělostřelectvem ukrajinské armády. Opět se střílí na školu v obci Zajcevo.

65; Na Ukrajině se lupiči zmocnili penzionátu manželky lídra "Qırım Birligi". Neznámí se představili jako přátelé jednoho z iniciátorů potravinové a energetické blokády Krymu Lenura Isljamova.

66; Syrská armáda útočí v Derájském kotli, byli zlikvidováni šéfové ozbrojenců. Islamistickáuskupení stále častěji bojují i mezi sebou vzájemně. Ozbrojenci potvrdili smrt šéfa prosaúdské skupiny Ahrar aš-Šám. V Homsu došlo k bojové srážce mezi ozbrojenci Islámského státu a Džebhát an-Nusrá.

67; Saakašvili vystoupil s kázáním na sektářské bohoslužbě. Šéf Oděské oblasti ujišťoval věřící, že Ukrajina hájí nezávislost celé Evropy.

68; Eduard Limonov: Připravte se na pogromy, vy hloupí Němci! Eduard Limonov se vyjádřil k prvnímu aktu národní tragédie Německa.

69; Obyvatelé Lvova popřáli Porošenkovi na Vánoce, aby prodal Roshen. Obyvatelé Lvova popřáli hlavě státu, aby splnil své sliby a prodal hlavní podnik – čokoládovny Roshen. Lidé to prezidentovi doporučovali během jeho návštěvy města.

70; Univerzita v USA propustila profesora, který šířil teorie spiknutí. Profesor se pokoušel dokázat, že střelba v základní škole v Connecticutu byla spiknutím vlády USA s cílem dosáhnout zákazu nošení zbraní a nikdo z žáků, kteří měli zahynout, ve skutečnosti vůbec neexistoval.

71; Prorocké prohlášení Kaddáfího se potvrdilo, píše britský list. Libyjský vůdce varoval Tonyho Blaira před útoky islamistů na Evropy. Vyplynulo to z dokumentů zveřejněných britským parlamentem. V parlamentu přiznávají, že Kaddáfí byl daleko prozíravější než západní politici.

72; Americký analytik ve Wall Street Journal se vyjádřil k úpadku amerického vojenského námořnictva. Americké flotile chybějí lodě, aby mohlo čelit novým světovým hrozbám, myslí si analytik Hudsonského institutu Seth Cropsey.

73; Otevřená společnost v situaci chaosu. Německý politik Alexander Rar píše o tom, zdali dokáže liberální Německo vůbec překonat novoroční šok.

74; Ve Velké Británii mění termíny zkoušek kvůli muslimským žákům. Ministerstvo školství Velké Británie se rozhodlo změnit termíny tradičních zkoušek, které koncem školního roku skládají žáci vyšších ročníků. Nyní žáci budou muset zkoušky skládat v některých předmětech mnohem dříve.

75; OSN lituje zákazu vstupu pro zástupce Nejvyššího komisaře pro lidská práva do Jemenu. Toto rozhodnutí označil oficiální představitel generálního tajemníka Stefan Duzharrik za krajně urážlivé.

76; Státní department USA schválil prodej raket vzduch-vzduch Iráku za 800 milionů dolarů. Už dříve irácké úřady vyjádřily přání zakoupit 5 tisíc raket Hellfire a deset raket CATM.

77; Na severu Sinaje neznámý pachatel vyhodil do vzduchu plynovod. Pracovníci policejních struktur po pachatelích pátrají.

78; Hlavní město Sýrie Damašek byl opět ostřelován teroristy. Jeden člověk byl zabit, šest lidí zraněno. Zasažena byla čtvrť Abú Rummana.

79; Brigáda Prizrak má být rozpuštěna. Prizrak je vůbec zvláštní jev, který existuje navzdory všem zákonům kapitalistické logiky. Více než 800 dobrovolníků z různých zemí přišlo bojovat za ideu Novoruska, která byla už milionkrát prohlášena za utopický a nesplnitelný projekt.

80; Afghánský mladík zahynul kvůli střelbě fanoušků kriketu v provincii Gilmend na jihu země. Kolem dvaceti lidí bylo zatčeno, oznámila policie.

81; Výbuch automobilu v libyjském městě Ras-Lanúf si vyžádal životy sedmi lidí. Obětí výbuchu se stalo šest dospělých a roční děcko, jehož rodina byla na místě incidentu.

82; Alabama zažalovala vládu za umístění běženců. Gubernátor státu už předtím prohlásil, že Alabama odmítne přijmout běžence ze Sýrie kvůli teroristickým činům v Paříži.

83; Jeden z velitelů Islámského státu byl zraněn v Iráku při útoku ozbrojených sil. Terorista Abú Mohamed al-Adnání byl zraněn při leteckém útoku v okolí Barvany, sdělila irácká armáda. Dříve kriminalističtí experti vyjadřovali podezření, že tato osoba stála za organizací teroristických činů v Paříži.

84; Černošští muži hromadně znásilňovali v Curychu. Ve Švýcarsku se začínají objevovat případy sexuálního násilí ze strany migrantů.

85; Pokud ukrajinská armáda připravuje útok,obrátí se to proti nim, říká velitel Semjonovského batalionu Doněcké republiky.

86; Rusko naprosto netrpí nízkými cenami ropy, říká Tankajev. Snížení cen ropy, které organizuje řada zemí v čele se Saúdskou Arábií s cílem přerozdělení odbytišť, naprosto neovlivní Rusko.

87; Kadyrov poblahopřál křesťanům k Vánocům. Nejvyšší představitel Čečny na své stránce v Instagramu poblahopřál všem pravoslavným křesťanům k Vánocům a popřál každé rodině mír, stabilitu, spokojenost a vzájemnou úctu.

88; V Kolíně nad Rýnem byla identifikována desítka migrantů, kteří jsou podezřelí z napadání žen.

Zdroj: rusvesna.su

 

Pátek, 8.1.2016:

1; USA nevylučují zavedení nových sankcí proti KLDR. Dodatečná ekonomická omezení se mohou stát odpovědí na nedávnou jadernou zkoušku uskutečněnou Pchjongjangem, prohlásil představitel Bílého domu.

2; Putin je v Sýrii srovnáván s šíitskými svatými. „Islámský stát a Džabhát an-Nusrá nejsou jen nepřátelé šíitů. Oni nenávidí nás, naše svaté a celý Mohamedův rod. A tito lidé se nazývají muslimy?“, ptají se místní obyvatelé.

3; Světové války nebyly jen dvě, myslí si ruský publicista. Ve skutečnosti jich bylo víc, jen se tolik nedotkly Západu.

4; Saúdská Arábie rozfoukává požár náboženské války. Vztah Západu k Saúdské Arábii se musí změnit. Království po dlouhá desetiletí zažívalo beztrestnost a to je vždy nebezpečné.

5; Propad fondového trhu v USA od počátku roku se stal největším za více než sto let, říkají experti. Za uplynulé čtyři dny index Dow Jones, který je hlavním ukazatelem obchodní aktivity, spadl o více než 5%.

6; Vojska Jižní Koreje na hranici s KLDR byla uvedena do plné bojové pohotovosti. Soul schválil příslušné rozhodnutí poté, co v pátek bylo obnoveno vysílání protiseverokorejské propagandy z jedenácti amplionů jako odpověď na jadernou zkoušku KLDR.

7; Americká raketa odletěla omylem na Kubu. Americká raketa Hellfire třídy vzduch-země vyslaná na cvičení do Evropy v roce 214 se omylem nevrátila do USA, ale na Kubu.

8; Propojení tureckých důstojníků a ozbrojenců Islámského státu bylo potvrzeno ve zprávě pro ministerstvo zahraničí Norska. Turecké úřady se snažily utajit vyšetřování národní prokuratury, během něhož byly objeveny kontakty příslušníků turecké armády s teroristy.

9; Islamisté vyhrožují Evropě teroristickými akty v Madridu, Římě a Neapoli. Bezpečnostní síly Španělska studují videonahrávku šířenou radikálními islamisty.

10; Migranti plánovali uskutečnění noci znásilňování v Helsinkách. Kolem tisícovky migrantů původem z Iráku mělo v úmyslu uskutečnit sérii útoků na ženy během silvestrovské noci v hlavním městě Finska.

11; Ramzan Kadyrov prověřil bojovou připravenost čečenských silových struktur. Dokonce i v období novoročních svátků bojovníci neztrácejí bdělost a po celých 24 hodin zajišťují bezpečnost v republice.

12; Francouzská prokuratura zahájila vyšetřování vůči Marine Le Pen a jejímu otci. V poslední době se Marine Le Pen populární u voličů stala cílem obvinění a vyšetřování.

13; Azovské moře zamrzlo, ale ruský národ nedopustil, abychom zmrzli my. Geničesk poblahopřál Rusku u příležitosti Svátku narození Krista.

14; Bill Clinton uznal obrovský potenciál Vladimira Putina, píší New York Times. Prohlášení bývalého amerického prezidenta vešla ve známost po ukončení utajování řady dokumentů ze strany Bílého domu.

15; Transkavkazská magistrála byla uzavřena kvůli padání lavin. Zákaz platí od 8.1.2016 02:00 hod. do odvolání ze strany Ministerstva pro mimořádné situace Ruské federace.

16; Nepřízeň počasí způsobilo ve dnech 7. a 8. ledna výpadek proudu v 117 obcích pěti oblastí Ukrajiny.

17; Saúdská Arábie si začíná – a prohrává. Saúdská Arábie našla způsob jak odpovědět na útok na své velvyslanectví v Teheránu. Královské ozbrojené síly zaútočily na diplomatické zastoupení Íránu v hlavním městě Jemenu. Jaký vliv to bude mít na vývoj situace v regionu?

18; Kazašská měna dosáhla historického minima. Poprvé v historii kazašská národní měna překročila psychologicky důležitou hranici 350 tenge za dolar.

19; Zabavili nám veškeré podnikání, říká lídr organizace Kırım Birliği (Krymská jednota) a Veřejné rady krymskotatarského národa promluvil o pronásledování na Ukrajině kvůli jeho postoji ohledně sjednocení Krymu s Ruskem.

20; Je třeba učinit přítrž tajným spolkům Erdoğana s Islámským státem, říká lídr německé strany Die Linke. Doku turecký prezident provádí na Blízkém Východě politiku, která vede k rozkvětu teroristů, bude krajně složité urovnat situací v regionu, myslí si Sahra Wagenknecht.

21; Každý třetí Němec se po událostech v Kolíně nad Rýnem vyhýbá místům, kde je shromážděno více lidí, vyplývá z výsledků průzkumu. Zároveň ale 60% respondentů říká, že nezměnili své chování.

22; Peskov dementoval informaci o smrti šéfa GRU v Libanonu. Nedávno soukromá americká rozvědka Stratfor prohlásila, že Sergun zemřel v Libanonu a nikoli v Moskvě.

23; Turecké stíhačky pronikly do vzdušného prostoru Řecka. Čtyři turecké stíhačky, z nichž dvě nesly leteckou výzbroj, pronikly do vzdušného prostoru Řecka v severní části Egejského moře.

24; Jaceňuk bojuje se sněhem a zatím prohrává. Ukrajinská města jsou zasypaná sněhem. A v Doněcku jsou ulice očištěné.

25; Nehoda v Turecku. Vlak metra se srazil s kontejnerem a převrátil se. Podle předběžných informací byli na místě zranění.

26; Polonahý cestující vyvolal pozdvižení na Letišti v Šeremeťjevu. Muž bez košile se procházel po terminálu letiště a urážel cestující nepublikovatelnými výrazy.

27; Prokurátor Belgie varoval obyvatele země před možnými teroristickými činy 15. ledna. Víme, že teroristé přikládají velký význam datům, a 15. ledna má pro Belgii velký symbolický význam, upřesnil federální prokurátor.

28; Ukrajinská armáda za posledních 24 hodin šestkrát porušila příměří v Donbasu, hlásí ministerstvo obrany Doněcké republiky.

29; Obyvatel Omska vzal jako rukojmí pět dětí a vyhrožuje sebeupálením.

30; U Mariupolu došlo k boji mezi ozbrojenci Pravého sektoru a ukrajinské armády. Příčinou konfliktu bylo rabování ukrajinských vojáků v obcích v nárazníkové zóně.

31; Další zrada: V kavárně v Kyjevě byli napadeni krymskotatarští aktivisté z družiny Isljamova. Zástupce generálního ředitele televizní stanice ATR Ajder Muždabajev a ukrajinsko-krymskotatarský aktivista Sejt- Bekir Sulejmanov byli napadeni návštěvníky kavárny Musafir.

32; Čtyři družstva „Klubu veselých a vynalézavých“ z Doněcké republiky budou vyslána na Mezinárodní festival Klubu do Soči.

33; Rusko plánuje dodávky letadel MC-21 do Indonésie. V budoucnu je zvažována nejen možnost dodávky MS-21 na místní trh, ale i výroba některých součástek v Indonésii, upřesnil ministr průmyslu a obchodu Ruské federace.

34; Sníh definitivně zvítězil: Jaceňuk přehodil odpovědnost za selhání komunálních služeb na místní úřady. Strýček z Kyjeva čistit ulice nebude, prohlásil ukrajinský premiér a vyzval obyvatele země, aby dávali fotografie závějí na internet.

35; Tři záhadné kovové koule spadly na vesnici ne severu Vietnamu. Původ objektů budou zjišťovat vietnamští vojáci.

36; Hladovka Savčenkové trvá už tři roky. Advokát ukrajinské návodčí uvězněné v Rusku za podíl na vraždě ruských novinářů tvrdí, že za dobu další hladovky Savčenková zhubla o 7 kg a brzy nastane zlomový okamžik.

37; Ministerstvo vnitra dementovalo zprávy médií o muži v Omsku, který by bral rukojmí. Informace o tom, že v Okťabrském okruhu se muž polil hořlavinou a vzal jako rukojmí pět dětí, se nepotvrdily.

38; Řádění v Kyjevě: Ozbrojená banda školáků okrádal a chodce. Obětmi šestnáctiletých banditů byli jejich vrstevníci.

39; Cena ropy se vrátí na úroveň 100 dolarů za barel v nejbližších letech, tvrdí experti. Experti, consultingové firmy a ratingové agentury očekávají kompresi ropného trhu, což vytáhne ceny ropy na původní úroveň kolem 100 až 110 dolarů za barel.

40; Ministerstvo obrany Doněcké republiky vyvrátilo zprávy o ostřelování předměstí Mariupolu z minometů. Nebylo dokonce ani technicky možné, aby síly Doněcké republiky mohly 7.1. ostřelovat z minometů předměstí Mariupolu.

41; Ozbrojenec veřejně popravil svou vlastní matku. Žena bez úspěchu prosila svého syna, aby opustil řady teroristické skupiny.

42; V Afghánistánu bylo za posledních 24 hodin zlikvidováno 60 tálibů. Během akcí, které byly uskutečněny ve třinácti afghánských provinciích, byli zadrženi čtyři ozbrojenci, sděluje ministerstvo obrany země. Mezi vojáky žádné ztráty nejsou.

43; Šéf Geničeského okresu na Ukrajině prozradil falešnému volajícímu Alexandru Vorobjovovi, který se vydával za šéfa Naftogazu, kdo ukradl plyn. Ukázalo se, že plyn se ztratil kvůli tomu, že jej kradou z plynovodu na území Ukrajiny. A místní úřady nyní ještě chtějí dosáhnout toho, aby vrácení plynu do potrubí všichni považovali za zásluhy nikoli ruských úřadů, ale ukrajinské okresní administrativy.

44; Syrská armáda útočí, v Homsu byl sestřelen nejmodernější bezpilotník patřící ozbrojencům – balón s videokamerou. Po bojích mezi Kurdy a ozbrojenci Islámského státu v okolí obce Membidž u Aleppa teroristé po utrpěných ztrátách ustoupili.

45; V Poltavě se pod tíhou sněhu zřítil sportovní komplex. Nepřízeň počasí se stala příčinou toho, že v Poltavě se zřítila konstrukce budovy sportovního komplexu patřícího podniku „Poltavský závod lékařského skla“.

46; Po událostech v Kolíně nad Rýnem Němci vytvářejí občanské hlídky. Policii se takový vývoj situace vůbec nelíbí.

47; Obyvatelé Mali se rozhodli pozvat Putina, aby zasáhl do jejich krize. Speciálně vytvořená skupina v Mali má v úmyslu shromáždit 8 milionů podpisů na podporu ruské účasti ve vleklé krizi ve státě Mali.

48; Finsko vydá do USA občana Ruska. Mezi Finskem a USA je uzavřena dvoustranná smlouva o vydávání osob podezřelých ze zločinů.

49; Není přípustné zamlčovat národnost zločinců, říká ministerstvo vnitra Německa. Tabu ve vztahu k národnosti zločinců je slepá ulička, myslí si ministr vnitra Německa. Podle jeho slov by nemělo být povinné mlčet, tím méně ze strany policie.

50; Státní duma považuje rozhodnutí Finska vydat občana Ruské federace do USA za politické. Žádná země nevydá Američana nebo Evropana do Ruska, ani kdyby to byl zločinec, prohlásil zástupce šéfa mezinárodního výboru Státní dumy Leonid Kalašnikov.

51; Rubl v Londýně posiluje v souvislosti s rostoucí cenou ropy. Rubl posiluje vůči dolaru a euru během obchodování na mezinárodním devizovém trhu Forex v pátek kvůli růstu cen ropy.

52; V místech, kde byl sestřelen Su-24 útočí syrská armáda a vypaluje pozice ozbrojenců za podpory ruského letectva. Syrská armáda útočí na pozice Turkomanů a intenzivně je ostřeluje z dělostřeleckých a raketových komplexů na severu provincie Latakíja.

53; V Kirovogradské oblasti byl zadržen voják ukrajinské armády prodávající munici. Granáty a TNT ukradl v Konstantinovce na dočasně okupovaném území Doněcké republiky.

54; Policejní šéf Kolína nad Rýnem byl poslán do předčasné penze, hlásí média. Po skandálu s napadáním žen během silvestrovské noci byl šéf kolínské policie oficiálně poslán do předčasného důchodu. Dobrovolně odstoupit nechtěl.

55; V Číně byla zbořena sedmatřicetimetrová socha Mao-Ce-tunga. Obrovskou sochu vybudovanou jen před několika dny v provincii Che-nan strhli, protože nebyla schválena úřady.

56; Šéf Geničenského okresu se „blýskl inteligencí a chápavostí“, když si falešnému volajícímu Vovanovi postěžoval na to, že je odposloucháván z Ruska. Úředník se spojil s volajícím po zveřejnění jejich rozhovoru na internetu a pokoušel se ho varovat, že je odposloucháván z Ruska.

57; Výzvědná letadla německé armády Tornado zahájila první lety nad Sýrií a Irákem, oznámil zástupce bundeswehru.

58; Hussejn a Kaddáfí jsou ve srovnání s Islámským státem bezelstné děti, říká Klincevič. Podle jeho slov takové počínání Islámského státu neznal ani temný středověk.

59; Čína omezila prodej dolarů, hlásí Financial Times. Banky obdržely od čínských úřadů ústní pokyn o omezení prodejů amerických dolarů. O den dříve Centrální banka Číny prudce oslabila kurs jüanu vůči dolaru.

60; Nápad Kyjeva o mírové misi je pokusem odvést pozornost od neplnění minských dohod, říká Čurkin. Ukrajinská strana nesplnila celou řadu klíčových položek Minských dohod a nyní zve do země hodnotící misi OSN pro přípravu mírové mise v Donbasu.

61; Německo znovu vydalo Hitlerovu knihu Mein Kampf zrovna v době, kdy si neví rady s migranty. Vydání knihy Adolfa Hitlera přišlo v době, která pro Německo i celou Evropu není jednoduchá: Německo se ocitlo na rozcestí kvůli přílivu migrantů.

62; Ukrajina nevstupuje do EU, uklidnila nizozemská vláda své občany. Úřady Nizozemska prosí své občany, aby podpořili asociaci s Ukrajinou a ujistily, že to nesouvisí s členstvím Ukrajiny v EU.

63; Ozbrojení lidé stříleli nedaleko hotelu v egyptské Hurghadě. Informace o obětech nebo zraněných žádné nejsou.

64; Putin předal ruský pas trenérovi ruského národního mužstva v judu.

65; Policie zlikvidovala tři zločince, kteří stříleli u hotelu v egyptské Hurghadě. Tři ozbrojení útočníci byli zlikvidováni. Podle předběžných zpráv byli zraněni dva turisté.

Zdroj: rusvesna.su

 

Sobota, 9.1.2016:

1; Jemen zrušil rozhodnutí o vykázání zástupce OSN ze země. Oficiální místa v Saná dříve prohlásila představitele Administrativy Nejvyššího komisaře OSN pro lidská práva za personu non grata.

2; Ukrajina nemá v úmyslu v nejbližší době splácet dluhy za Euro 2012. V rozpočtu na rok 2016 vláda Ukrajiny nepočítá pro ministerstvo infrastruktury s prostředky na umořování dluhových závazků vzniklých v souvislosti s Eurem 2012.

3; Falešný volající Vovan řekl, jak si pohrál se šéfem Geničenského okresu. Vladimir Kuzněcov si myslí, že se úředník snaží si udělat jméno na úkor ruských úřadů.

4; V Bruselu našli dílnu na výrobu pásů sebevražedných atentátníků pro pařížské teroristy. V objeveném bytě byly nalezeny otisky prstů Saláha Abdeslama – jednoho z účastníků krvavých teroristických činů v Paříži z 13 listopadu.

5; Ukrajina a eskadry smrti. Pohleď do očí zrůd. Pokud se Ukrajina změnila v zemi eskader smrti a nadále jí zůstane, čekají zemi dost neutěšené časy, vyplývá ze zkušenosti z Latinské Ameriky.

6; V Charkově zahynul „patriot Ukrajiny“, když se pokoušel kolemjdoucímu ukrást jízdní kolo. Neonacista nepočítal s tím, že se jeho oběť bude bránit, a zemřel na bodné poranění hrudního koše.

7; Poslední ukrajinské varování. Kyjev chce obvinit Rusko z terorismu přímo z tribuny Mezinárodního soudu OSN.

8; Nová bomba Pchjongjangu. Sjednotí narůstající vojenská moc Severní Koreje postoje Ruska a USA?

9; Nové sliby ministerstva zahraničí Ukrajiny: EU posoudí bezvízový styk pro Kyjev v březnu nebo v červenci. Ukrajinské ministerstvo zahraničí nadále slibuje svým občanům světlou budoucnost s bezvízovými výlety do EU.

10; Soud přikázal Erdoganovi zaplatit soudní výlohy ve věci zlaté záchodové mísy. V červnu 2015 prezident Turecka zažaloval lídra opoziční strany a prohlašoval, že odejde z funkce, když příslušník opozice v jeho paláci objeví zlatou záchodovou mísu.

11; Migranti, kteří se dopouštění zločinů, je nutné deportovat z EU, prohlásil český premiér. Prohlášení předsedy české vlády bylo učiněno v souvislosti s událostmi v Kolíně nad Rýnem.

12; Severní Korea zveřejnila nové video ze startu rakety ze své ponorky. Start byl uskutečněn během cvičení 21. prosince.

13; V Kolíně nad Rýnem obnažená umělkyně Švýcarská umělkyně Milo Moiré uskutečnila protestní akci proti násilí na ženách.

14; V Severní Koreji prohlásili reakci Západu na jaderné zkoušky za závist. USA a jejich poskoci nám závidí úspěšný test naší vodíkové bomby a pokouší se dovést situaci na pokraj války, prohlásil šéf odboru propagandy Strany Práce KLDR.

15; Mír v Donbasu nastane až po svržení kyjevského režimu, říká příslušnice domobrany z brigády Prizrak Taťjana Rybalko původem z Mariupolu. Nezlomilo ji věznění ze strany kyjevského režimu, po kterém se rovnou přihlásila jako dobrovolník do brigády Prizrak.

16; Státní department publikoval část tajné pracovní korespondence Hillary Clinton z doby, kdy působila jako státní tajemník.

17; Egyptské úřady označily útok na hotel v Hurghadě za pokus o loupež. Byly zveřejněny další podrobnosti ze včerejší mimořádné události v Egyptě.

18; Laciné turecké ovoce nezachrání Ukrajinu od masivního růstu cen jídla, který se očekává už počátkem roku 2016, říká doněcký ekonom.

19; Štěně Dobryňa darované Ruskem francouzské policii dorazilo do Paříže. Štěně zaujme místo feny služebního německého ovčáka Diesela, která zahynula během policejní speciální operace po pařížských teroristických činech.

20; Novoroční násilí na ženách v Kolíně nad Rýnem a dalších evropských městech je koordinovaným útokem na Evropu. Migranti, kteří údajně prchají z pekla, ho naopak přinesli do Evropy. Ukázalo se, že lepší život pro tisíc z nich znamená obstoupit ve skupině ženu, oloupit ji, znásilnit nebo ji přinejmenším hromadně osahávat pod sukní.

21; Nejbohatší lidé světa ztratili 194 miliard jen za první týden roku. Uplynulý týden se stal nejhorším na americkém fondovém trhu od roku 2011.

22; Mimořádná událost v Zakarpatsku: Z hořícího hotelu evakuovali hosty. V noci na 9. ledna došlo v hotelu Nautilus v Užgorodu k požáru.

23; Ukrajinská armáda zahájila ostřelování okrajů Gorlovky. Byla zraněna žena. Kyjevští okupanti ostřelovali části obce Zajcevo na severu Gorlovky.

24; Křižník Moskva se po splnění úkolů v Sýrii vrátil do Sevastopolu. Vlajková loď Černomořské flotily kryl prostředky protiletadlové ochrany ruskou leteckou základnu Hmejmim. Na jeho bojové pozici ho vystřídal gardový raketový křižník Pacifické flotily Varjag.

25; Další zrada: Účastníci trestní operace v zóně ATO sledují ruskou televizi a televizní stanice Novoruska. Ukrajinci tím samozřejmě trpí a stěžují si, že sledování televizních pořadů, v nichž je nazývají „karateli“, jim přináší morální utrpení.

26; Diverzanti z ukrajinské armády připravují provokace v Luganské republice. V souvislosti s tím Národní policie Luganské republiky vyzývá obyvatele Republiky k bdělosti.

27; Německá policie dostala pokyny, aby nehlásila zločiny páchané migranty, píše Bild. Policie v řadě spolkových zemí dokonce dostala speciální pokyny, aby nezveřejňovala prohřešky migrantů, aby kvůli tomu nevznikl sociální výbuch a vlna protestů.

28; Záchranáři evakuovali všechny rybáře kry, která se ulomila na Kubani. K odlomení kry, na které se nacházelo kolem stovky lidí, došlo v Ščerbinském okrese Krasnodarského kraje. Na záchraně se podílela dvě vznášedla a dva čluny.

29; „Mladší bratříček“: Ve francouzské Dunkerque se objevil tábor podobný „džunglím“ v Calais. DO francouzské oblasti Dunkerque každý den přichází stále více běženců ze zemí Severní Afriky a Blízkého Východu. Obyvatelé obce Grande-Synthe už nazvali místní stanový tábor mladším bratříčkem tábora pro běžence v Calais.

30; Student-premiant byl vyhnán z Dánska za přílišnou pracovitost. Dánské úřady vyhostily ze země třicetiletého občana Kamerunu Mariuse Youbi, který pracoval déle než mu ukládal zákon.

31; Aksjonov o ukrajinském dědictví Krymu: Vždycky mě překvapovalo, proč ukrajinské úřady neinvestovaly do turistiky. Celá turistická sféra tam byla zlikvidována jako celek, řekl Aksjonov.

32; Asad odpouští svým zrádcům: „Krvavý tyran“ očima Syřanů. Byla zveřejněna exkluzivní reportáž korespondenta v Sýrii o životě v teroristy okupovaném státu a vztahu syrského lidu a prezidenta Sýrie Bašára Asada k ozbrojencům.

33; V Mexiku byl zatčen uprchlý narkobaron „Prcek“. „Mise splněna – máme ho“, napsal lakonicky na Twitteru prezident Mexika.

34; V centru Kišiněva došlo k mohutnému výbuchu v ulici Bolgarskaja. Bylo zraněno 20 lidí a jsou mezi nimi děti.

35; Litva už dávno předběhla Rusko v pití. Fámy o světovém prvenství Rusů v konzumaci lihovin jsou silně přehnané.

36; Syrské úřady jsou ochotny se účastnit rozhovorů v Ženevě 25. ledna. Vláda Sýrie oznámilo připravenost k účasti na ženevských rozhovorech plánovaných na 25. ledna.

37; Do Litvy přijíždí další směna rotujících vojsk USA. Vojáci budou dislokovány v mechanizovaném pěchotním batalionu v Rukle (centrální Litva) s názvem „Železný pluk“. Po nich bude dopravna vojenská technika, například obrněné transportéry Stryker.

38; Na Ukrajině panuje chaos a nejistota, říká Azarov. S nástupem roku 2016 se na Ukrajině nic nezměnilo. Ve vládních kruzích vládne chaos a bezradnost. Občané země jsou nuceni se přizpůsobovat negativní ekonomické situaci, říká bývalý premiér Ukrajiny.

39; Teprve když Západ okusil pořádnou krizi, pochopil, že bez Ruska nelze dál pokračovat, píší německá média. Uplynulý rok byl jedním z nejnapjatějších ve vztazích Moskvy a Západu od dob studené války, píší německá média.

40; V Charkově hlídka zastavila opilou ženu a s velkými problémy nalezla střízlivého řidiče, aby potvrdil fakt její opilosti. Policisté zastavovali auta za účelem dosvědčení faktu zadržení opilé řidičky. Za volantem dvou dalších zastavených vozidel byli ovšem také podnapilí řidiči.

41; Dopisy Hillary Clintonové odhalily skutečnou příčinu svržení Kaddáfího. V další části zveřejněné korespondence bývalého státního tajemníka USA a nynější prezidentské kandidátky Hillary Clinton se našly zajímavé materiály věnované svržení Muamara Kaddáfího. Vyplynulo z nich, že šlo o zásoby ropy a zlata.

42; Mohutná demonstrace proti islamizaci Evropy proběhla v Kolíně nad Rýnem. Na akci PEGIDY v Kolíně nad Rýnem přišlo kolem 1,3 tisíce lidí, zhruba stejný počet účastníků navštívil demonstraci odpůrců protiislámského hnutí.

43; Ukrajina požaduje od Italů, aby překreslili mapu Krymu. Stále více západních společností uznávají faktickou příslušnost Krymu k Ruské federaci. Další skandál vznikl v souvislosti s tím, že známý italský list Limes rovněž zveřejnil mapu s Krymským poloostrovem jako součástí Ruska.

44; V Německu vyzvali k zavedení sankcí proti Polsku. Němečtí politici z politické strany Angely Merkel odsoudili nové polské zákony, které podle jejich názoru odporují evropským hodnotám.

45; Ukrajina spatří v roce 2016 zcela jinou Evropskou unii, vzdálenou od svých obvyklých představ, myslí si expert-analytik a šéfredaktor „Finančního Majdanu“.

46; V Kyjevě vyjádřili souhlas se zvláštním statusem Donbasu. Podle názoru bývalého prezidenta Ukrajiny Leonida Kravčuka může Ukrajina souhlasit se zvláštním statusem Donbasu.

47; V Darájském kotli byla přeťata zásobovací cesta teroristů, v Madaji u Damašku obyvatelé trpí hladem kvůli ozbrojencům.

48; Ukrajinská armáda zahájila montáž webkamer kvůli identifikaci místních lidí a odhalování separatistů mezi obyvateli.

49; Puškov se vyjádřil k rozehnání protiislámské demonstrace v Kolíně nad Rýnem pomocí vodních děl. Šéf výboru Státní dumy pro mezinárodní otázky Alexej Puškov označil rozehnání účastníků protiislámské demonstrace v Kolíně nad Rýnem policií za pomoci vodních děl za „extázi svobody“.

50; Námořní pěchota 501. batalionu ukrajinské armády začala blokovat činnost OBSE v převlečení za příslušníky domobrany, říká Basurin.

51; Tři čtvrtiny Nizozemců se vyjádřily proti smlouvě o asociaci s Ukrajinou. Nizozemci jsou jednoznačně proti sbližování s Ukrajinou navzdory tomu, že dříve premiér Nizozemska Mark Rutte tvrdil, že se nejedná o přijímání Ukrajiny do EU.

52; V Kosovu protestující demonstranti zapálili budovu parlamentu. V Kosovu během protivládní demonstrace opozice v Prištině demonstranti začali házet na budovu parlamentu láhve se zápalnou směsí. V budově se rozhořel požár.

53; Byla zveřejněna videa z drsného rozehnání protiislámské demonstrace v Kolíně nad Rýnem za pomoci vodních děl.

54; Junker: Referendum o Ukrajině hrozí Evropě kontinentální krizí. Na jaře se bude v Nizozemsku konat referendum o účelnosti asociace mezi Ukrajinou a EU. Údaje z průzkumů hovoří o tom, že většina Nizozemců bude hlasovat proti této smlouvě.

55; Nizozemský premiér: Na Ukrajině vyděláme, ale do EU ji nepřijmeme. V předvečer referenda o asociaci EU s Ukrajinou, které má proběhnout v Nizozemsku, premiér země Mark Rotte poskytl interview pro televizní stanici Euronews.

56; K mohutnému výbuchu došlo v chemičce v Číně. V chemickém závodě v čínské provincii Chu-nan došlo k výbuchu po kterém následoval požár.

57; Média: Tři policisté a jeden novinář byli zraněni během nepokojů v Kolíně nad Rýnem. Policisté byli nuceni ukončit akci poté, co aktivisté Pegidy a jejich odpůrci začali na sebe vzájemně házet kamení, láhve a petardy. Policisté použili vodní děla.

58; Německo neodpustí Angele Merkel opakování událostí v Kolíně nad Rýnem, píší Financial Times. Masové útoky na ženy v Kolíně nad Rýnem otřásly německou společností a ukázaly, že migrační politika Angely Merkel nemá šanci do té doby, dokud nebudou schválena opatření na odvrácení podobných incidentů, Píší FT.

59; Nezávislost Katalánska se odkládá: Nové volby nebudou. Jeden z hlavních stoupenců nezávislosti Katalánska vysvětluje tento krok tím, že nové volby v oblasti by nebyly tím nejlepším scénářem.

60; Rozvědka Doněcké republiky objevila houfnicovou divizi ukrajinské armády na sever od Mariupolu.

61; Bloombeerg vyjmenoval chyby Washingtonu podobné jako bylo poslání raket na Kubu. Komentátor agentury Bloomberg připomíná, že neúspěchy amerických vojáků v posledních letech dokládají neefektivnost práce Pentagonu.

62; Vystrašení lotyšští neonacisté imitují lásku k Rusům. Bylo zveřejněno emotivní prohlášení na sociální síti Facebook, ve kterém slibují spojit se s Rusy při obraně lotyšských žen před násilím ze strany muslimských uprchlíků. Bude mezi samotnými Rusy ochota se oddat takové lásce?

63; Ruská flotila má být vyzbrojena fotonovými radary. Ruští specialisté už pracují na fotonových technologiích, které umožní zlepšit parametry moderních lodních radarů a násobně snížit jejich hmotnost a rozměry.

64; Události v Kolíně nad Rýnem a celá migrační krize v EU se mohou stát počátkem konce Merkelové, myslí si komentátor Deutsche Welle.

Zdroj: rusvesna.su

 

Neděle, 10.1.2016:

1; Děti ze zóny bojů navštívily doněcký akvapark. Malí obyvatelé frontových obcí získali možnost se zrekreovat v doněckém akvaparku uprostřed zimy.

2; Americké námořnictvo zveřejnilo video zachycující start íránské rakety poblíž americké letadlové lodě. Na krátkém záznamu je vidět, jak pět vojenských člunů, jejich příslušnost je nemožné určit, vpouštějí rakety směrem od kolem proplouvajícího velkého plavidla, nejspíše ropného tankeru.

3; Egyptské úřady jsou neskutečně prostoduché, píše Eduard Limonov. Spisovatel a veřejný činitel ve svém blogu komentuje nedávný útok na turisty v Egyptě.

4; Irácká armáda oznámila likvidaci zástupce šéfa Islámského státu. Zástupce šéfa Islámského státu Abú Bakra al Bagdádího byl zabit v důsledku leteckého úderu v Iráku. Sdělila to irácká televizní stanice Press TV s odvoláním na prohlášení ministerstva obrany Iráku.

5; Sexuální násilí v Kolíně nad Rýnem má na svědomí Putin, píše ruská opozice. Možná se tomu zasmějete, ale novoroční události za účasti muslimských migrantů se neobešly bez Vladimira Putina. V každém případě je o tom přesvědčena představitelka ruské opozice Kaťa Maldon.

6; V Sumské oblasti došlo k pokusu o zapálení chrámu během bohoslužby. Provokace ze strany odpadlické církve pokračují.

7; Stále níže a níže, a konce nevidno. Byl zveřejněn souhrn událostí na Ukrajině za uplynulý rok 2015 a navzdory záplavě negativních informací si lidé přejí už jen jedno: Ať je hlavně už konečně mír.

8; Daily Telegraph: Obamova kapitulantská politika ponižuje Ameriku. Skryt za novoročním pozlátkem se Obama rozhodl nenápadně kapitulovat v zahraniční politice.

9; Téměř polovina Němců podporuje omezení přijímání běženců. Zvláště silnou podporu pro omezení příjmu běženců na 200 tisíc lidí je cítit na východě Německa, kde se ve prospěch zavedení omezení vyjádřilo 58% dotázaných a jen 37% mělo opačný názor.

10; Ukrajinské televize si hrají na válku s Ruskem. Na Ukrajině se televizi klaní jako nějakému nacionálnímu božstvu, které je řízeno vychytralými kněžími ukrajinské žurnalistiky.

11; V letech 2017 a 2018 bude do výzbroje ruského námořnictva (Černomořské flotily) předáno 18 raketových člunů.

12; V Iráku havaroval bezpilotník MQ-1 Predator patřící americké armádě. K události došlo na severozápadě, sdělil Defence-blog s odvoláním na administrativu provincie Efrat. Území, na kterém k havárii došlo, je pod kontrolou islamistů.

13; Minsk-3 byl spuštěn. Proces Minsk-2 je prý už neaktuální, myslí si představitel Ukrajiny v politické podskupině Roman Bessmertnyj. Podle jeho názoru jej od 1. ledna 2016 nahradil Minsk-3, který však není nikde dokumentačně zakotven.

14; Kim Čong-un označil jadernou zkoušku KLDR za akt sebeobrany. Test vodíkové bomby byl zaměřen na obranu míru a regionální bezpečnosti před hrozbou atomové války, prohlásil severokorejský lídr.

15; Ukrajinský voják se na kontrolním stanovišti sám střelil samopalem do slabin. Případy samovolných výstřelů jak v armádě, tak i v policii či dokonce u myslivců nejsou vůbec žádnou vzácností.

16; USA a Rusko po Ukrajině: Existují tři scénáře. Na všech ale vydělá Čína. Konflikt kolem „nezávislé“ Ukrajiny se v nejbližších letech stane klíčovým momentem v geopolitice.

17; Ljaško o Kravčkukovi: „Ten dědek je buď slepej nebo blbej!“ Oleg Ljaško komentoval slova Leonida Kravčuka o tom, že na zvláštním statusu pro Donbas není nic hrozného.

18; Puškov: Rok 2016 bude posledním rokem sankcí EU vůči Rusku. Podle slov poslance Státní dumy izolaci Ruska v Evropě podporuje jen Merkelová.

19; Proč je v USA tak deformovaný obraz Ruska, vysvětluje americký analytik. Řada expertů a úředníků Spojených států vytvářejí a využívají obraz Ruska jako nepřítele k tomu, aby se udrželi na svých místech, myslí si bývalý pracovník CIA Philip Geraldi.

20; „Křičeli na mě: Kliď se odtud, ty muslimská zrůdo!“ Ve Velké Británii jsou stále častěji napadáni muslimové. Islamofobie ve Velké Británii už nikoho neudivuje. Po teroristických činech v Paříži se množí útoky na muslimy. Vzrostl strach z tohoto náboženství. Roste stupeň nedůvěry a nenávisti.

21; Dnes na Ukrajině začal platit zákaz dovozu ruského zboží. Čaj, bonbóny nebo krmení pro psy – to vše nelze z Ruska dnes vyvážet na Ukrajinu.

22; Nyní už i Finové: Finská média informovala o nárůstu sexuálních přečinů kvůli běžencům. Do roku 2015 případy sexuálního násilí v parcích a na ulicích nebyly vůbec známy. Nyní je registrováno stále více oznámení na policii.

23; Šéf Europarlamentu obvinil Polsko z putinizace. Proč se EU zlobí na své „zlaté děťátko“ Polsko?

24; Kontradmirál amerického námořnictva byl propuštěn za prohlížení pornografie ve službě. Nositel šestnácti vojenských vyznamenání, velitel úderné skupiny amerického námořnictva byl přistižen při prohlížení videí s pornografickým obsahem na pracovišti v době služby. Stálo ho to kariéru.

25; Kyjev zahájil sabotáž Minska-2. Vytvořili si jakýsi svérázný ústní výklad ohledně Donbasu. Kyjev veřejně odmítá plnit minský Soubor opatření potvrzený normandskou čtyřkou.

26; Znásilnění v Německu nemusí být vždy trestným činem, ale po událostech v Kolíně nad Rýnem se zákony mohou změnit. Podle platné legislativy Německa pohlavní akt proti vůli člověka se nepovažuje vždy za znásilnění.

27; USA ze přeorientovaly z Ukrajiny na Polsko. Ukrajinský politolog Michail Pavliv si myslí, že Amerika soustředila svou pozornost na Polsko a začíná z něj dělat novou Rzecz Pospolitou, která bude plně pod kontrolou Washingtonu.

28; Ruské letectvo za´točilo na základnu Islámského státu v Maarat Al-Numan, historickém městě v srdci syrské provincie Idlíb, která se nyní nachází pod kontrolou islamistů.

29; Ozbrojenci Islámského státu popravili 80 lidí poblíž iráckého Mosulu, píší média. Na území vojenského tábora El-Gazlání v centrální části provincie Ninive ozbrojenci Islámského státu uskutečnili masovou popravu. Teroristé obvinili lidi ze špionáže a spolupráce s iráckými úřady.

30; Porošenkův poradce označil Rusy za „obtížný hmyz“. Jurij Birjukov, který zastává funkci Porošenkova poradce, prohlásil, že k občanům Ruska necítí nenávist, ale štítivý odpor. A je připraven je zabíjet botou.

31; Ukrajinský ostřelovač zastřelil u Gorlovky člena domobrany Doněcké republiky, hlásí ministerstvo obrany Doněcké republiky. Bojovník republikových sil zahynul 9. ledna večer v důsledku výstřelu ukrajinského ostřelovače v obci Zajcevo na severu Gorlovky.

32; Kyjev posílil stavy na Donbasu o ozbrojence z Pravého sektoru a o dělostřelectvo.

33; Kyjev hledá cestičky, aby se vyhnul ruským celnicím. Zrušení zóny volného obchodu s Ruskem odřízlo ukrajinskému zboží cestu do Střední Asie.

34; Technika ukrajinské armády v Donbasu se porouchala kvůli mrazům, více než sto vojáků bylo hospitalizováno, hlásí ministerstvo obrany Doněcké republiky.

35; Počty trestných činů vycházejících z pravicového extremismu vzrostly v Německu takřka na dvojnásobek. Zvláště v minulém roce, kdy do země dorazilo kolem milionu běženců, hlásí berlínský list Tagesspiegel.

36; Po stopách Třetí Říše: Ve Velké Británii vzkvétá firma, která obchoduje výrobky z lidské kůže.

37; Většina Nizozemců bude hlasovat proti asociaci EU s Ukrajinou.

38; Na západě Sýrie ozbrojenci unesli dva rozhlasové novináře. Ozbrojenci uskupení Džebhat an-Nusrá pronikli do kanceláře Fresh FM, přerušili vysílání, zkonfiskovali aparaturu a elektrické generátory, sděluje rozhlasový vysílač.

39; Řečtí anarchisté zorganizovali pogrom na volebním okrsku v Aténách. Na volební okrsek v Aténách během druhého kola vnitrostranických voleb pravicové strany Nová demokracie došlo k napadení.

40; Do budovy nemocnice Lékařů bez hranic na severu Jemenu dopadla raketa. Podle slov oficiálního představitele organizace v důsledku zásahu zahynuli tři lidé a deset lidí bylo zraněno.

41; Zemnímu plynu předpovídají zlatý věk. Poptávka po zemním plynu ve světě v nejbližších desetiletích bude trvale růst. Tento druh energetického nosiče čeká zlatý věk.

42; U Kyjeva se bojovník ATO odpálil granátem na hřbitově. Vyšlo najevo, že se muž rozhodl skoncovat se životem kvůli rodinným neshodám.

43; Ministr zahraničí Polska si pozval velvyslance Německa ve Varšavě. Podle informací médií Witold Waszczykowski předvolal velvyslance kvůli protipolským výrokům německých politiků.

44; V Evropské unii praktikují metody Druhé světové války, říká ministr spravedlnosti Polska. Ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro prohlásil, že slova eurokomisaře Günthera Oettingera o dohledu nad Polskem vyvolávají u Poláků ty nejhorší asociace.

45; Byla zveřejněna tajná zpráva o neúspěchu NATO v Afghánistánu. Navzdory mnohamiliardovým investicím ze strany NATO, afghánská národní armáda jen stěží může plnit své funkce, říká se v tajné zprávě Aliance.

46; Pravý sektor uspořádal demonstraci proti „proruskému“ přejmenování Kirovogradu. Radikálové protestovali proti názvu Jelisavetgrad.

47; Ukrajina nebude kupovat plyn v Rusku za cenu 212 dolarů za tisíc kubických metrů, říká Jaceňuk, protože v Evropě kupuje laciněji, prohlásil premiér Ukrajiny Arsenij Jaceňuk.

48; Schengenský systém se nachází na smrtelné posteli, píše National Interest. V souvislosti s eskalací migrační krize v Evropě sílí hlasy těch, kdo v Německu žádají zvýšení kontroly nad státními hranicemi.

49; V Zakarpatsku vyvolali extremisté Pravého sektoru hromadnou rvačku a přestřelku. 10. ledna v lyžařském areálu Dragobrat došlo k hromadné rvačce za použití zbraní.

50; Švédská vláda probíhá proces schvalování všeobecné vojenské povinnosti. Ta platila v zemi od roku 1901 do roku 2010, poté byla nahrazena dobrovolnou službou.

51; Írán může postavit plynovod do Evropy. Írán zkoumá možnost výstavby plynovodu do Evropy, sdělil Azízola Ramezání, manažer Íránské národní plynové společnosti pro zahraničí.

52; Vláda USA funguje jako banda zločinců, říká americký politolog. USA porušují suverenitu jednotlivých států, protože si myslí, že americké zákony a předpisy jsou nadřazené legislativám jiných zemí.

53; Za střelbu v Zakarpatsku byli kromě jiných zadrženi i „kyborg“ z Doněckého letiště a koordinátor blokády Krymu.

54; Oddíl „Tygři“ zahájil rozsáhlý útok, v Dará a Východní Gutě probíhají městské boje. Ozbrojenci vedou proti Sýrii informační válku a nutí děti účastnit se demonstrací. Oddílu Tygrů se poprvé za tři roky podařilo ovládnout plošinu el-Báb na východě provincie.

55; Washington se bude muset k ostatnímu světu začít chovat jinak, říká expert. Podle názoru komentátora The Boston Globe Stephena Kinzera budoucnost USA závisí na tom, dokáže-li Washington změnit vlastní strategii chování vůči jiným zemím.

56; Zástupce šéfa Zvláštní monitorovací mise OBSE Hug navštíví příští týden Doněck.

57; Zacharova komentovala slova Porošenkova poradce, který srovnal Rusy s hmyzem. Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova odhalila podivuhodnou shodu tohoto prohlášení ukrajinského politika s idejemi lídrů nacistického Německa.

58; OBSE instaluje 11. ledna pozorovací kamery v Širokinu, říká zdroj. Pozorovatelé Zvláštní monitorovací mise OBSE plánují instalaci webkamer v Širokinu v jižní části frontové linie na Donbasu.

59; Šéfka UNESCO má v úmyslu oznámit svou kandidaturu na post generálního tajemníka OSN. Generální ředitelka UNESCO Irina Bokova prohlásila, že bulharská diplomacie může dosáhnout velkých úspěchů, pokud ona usedne v křesle generálního tajemníka OSN.

60; V Sýrii se ozbrojenci vzdávají do zajetí, aby nezahynuli v důsledku chladu. Teploty jsou pod nulou a Grady na syrsko-libanonské hranici nutí teroristy opouštět své pozice.

61; Úřadující premiér Španělska oznámil nepřípustnost vyhlášení nezávislosti Katalánska. Kroky ze strany nové katalánské vlády nebo institutu, které narušují španělskou ústavu, vyvolají odpověď ze strany právního státu, zdůraznil Mariano Rajoy.

62; V Sýrii pokračuje likvidace šéfů teroristů. Byl vyhozen do povětří automobil s Abú Ablinem. Zafungovala bomba uložená na okraji silnice. Spolu s velkým šéfem zahynuli i jeho zástupci.

Zdroj: rusvesna.su

 

 

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: Donbas, EU, Jemen, MMF, NATO, Rusko, Sýrie, Turecko, Ukrajina, UPSA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.