Ukrajinská armáda způsobuje ekologické (resp. chemické) ohrožení životů obyvatel tří zemí

obrazek
16.8.2014 16:29
HROZÍ KONTAMINACE V OKRUHU 300 KM!!! Dělostřelecký ostřel ukrajinskou armádou města Gorlovka (Doněcká oblast) a částečně chemického závodu "Stirol" (holding Ostchem) může vést k ekologické katastrofě, se říká ve videosdělení tiskového mluvčího koncernu Pavla Birkova. Dle jeho slov, havárie v podnicích kvůli poškození zařízení hrozí únikem "krevního jedu" - mononitrochlorbenzolu, ale radius minimálního zasažení - nejméně 300 km. Smrtelnému risku jsou tak stejnou měrou vystaveni obyvalelé Ukrajiny, Ruska, Běloruska, dodal..ФОТО ДНЯ Залп украинских «Градов» по Горловке (съемка очевидца) Pavel Birkov ještě řekl, že nechápe, že o tomto kyjevská média nemluví.

Подробности: http://www.regnum.ru/news/ecology/1834616.html - 14,8.

zpráva vyšla též zde: http://dni.com.ua/ukrnews/17463-novosti-ukrainy-11-avgusta-obstrel-gorlovki-grozit-ekologicheskoy-katastrofoy-v-radiuse-300-kilometrov-video.html . 11.8.

Pavel Birkov z chemického závodu v Gorlovce:https://www.youtube.com/watch?v=qq_aetKYp8A .10.8.
Обстрелы химзавода «Стирол» в Горловке грозят экологической катастрофой
Продолжение обстрела украинской армией города Горловка и завода «Стирол», одного из крупнейших химических заводов на Украине, может привести к экологической ...

 

slovensky něco málo zde:"- V chemickom závode v Gorlovke sa doteraz uchováva tak zvaný “krvný jed“- mononitrochlorbenzol. Plocha minimálneho kontaminovania s ohľadom na smer vetra, riek a akvatória Azovského mora je najmenej 300 km. Táto látka patrí k druhej triede nebezpečenstva. Cez dýchacie cesty sa dostáva do krvi a hneď poškodzuje všetky vnútorné orgány. Pre ľudí to znamená letálny koniec.

Okrem toho cez tento región vedie trať najväčšieho vo svete potrubia na prečerpávanie čpavku, ktorý sa po rozpustení vo vode premení na žeravé alkálie. Bude to veľmi silná koncentrácia, k tomu čpavok sám o sebe je mimoriadne toxický a vznetlivý. Pretože je to plynovod, je možné vypuknutie veľkého požiaru. Následky tohto požiaru sa môžu rozšíriť na veľké územie.Ale kyjevské úrady nemyslia na nebezpečenstvo, ktorému vystavujú nielen obyvateľstvo juhovýchodu Ukrajiny, ich životy Kyjev vôbec neberie do úvahy, ale aj susedných regiónov, ba dokonca krajín. Zaplatiť za absenciu zdravého rozumu budú musieť potomkovia: chemické znečistenie regiónu môže záporne ovplyvniť niekoľko generácií." Čítať úplne: http://slovak.ruvr.ru/2014_08_12/K-humanitarnej-katastrofe-na-Ukrajine-sa-moze-pridat-ekologicka-9627/  . 12,8.

K té  absenci zdravého rozumu bychměla výhrady - považuji členy kyjevské junty a jejich přisluhovače za anetické psychopaty, kteří mají negativní příklad v Izraeli, jemuž se za násilí na civilním obyvatelstvu nikdy nic nestalo, a které nelze převychovat, které je nutno zcela  izolovat do konce života.

V oblasti nebude zmíněný chemický závod jediný, jde o oblast s vysokou koncentrací průmyslu, už tu mohla ekologická ktastrofa být, nebo byla zatajena,  protože hořely chemické závody ve Slavjansku (viz jeden z mých předchozích blogů). 

přiznávám, že v následujícím dopise jsem byla hrr, jenže co není ještě, může nastat každou minutou a každá minuta je drahá. 

---------- Původní zpráva ----------
Od: Kateřina Amiourová <Katerina.Amiourova@seznam.cz>
Komu: press@mzv.cz
Datum: 16. 8. 2014 16:12:26
Předmět: ukrajinští generálové způsobili ekologickou katastrofu...

 

Dobrý den, protože ukrajinští generálové způsobili ekologickou katastrofu dotýkající se ohrožením života obyvatelstva třech zemí, zajímalo by mne, jak se k tomu pan Ministr postaví a uvítala bych zaslání jeho prohlášení, jež zveřejníte v tisku: HROZÍ KONTAMINACE V OKRUHU 300 KM!!!
Dělostřelecký ostřel ukrajinskou armádou města Gorlovka (Doněcká oblast) a částečně chemického závodu "Stirol" (holding Ostchem) může vést k ekologické katastrofě, se říká ve videosdělení tiskového mluvčího koncernu Pavla Birkova.
Dle jeho slov, havárie v podnicích kvůli poškození zařízení hrozí únikem "krevního jedu" - mononitrochlorbenzolu, ale radius minimálního zasažení - nejméně 300 km. Smrtelnému risku se tak stejně tak vystavují obyvalelé Ukrajiny, Ruska, Běloruska, dodal..
Залп украинских «Градов» по Горловке (съемка очевидца)
Подробности: http://www.regnum.ru/news/ecology/1834616.html
V úctě Kateřina Amiourová

Během pondělí ani úterý dopoledne nikdo z ministerstva, neodpověděl, natož ministr.  nikdo neodpověděl ani do 23.8. ráno.

Mononitrochlorbenzol:  zeptám se v pondělí akademiků toxikologů.

Tak Honza Macháček z AV píše - ale nevím, zda se nespletl, mluvčí uvádí, mononitrcchlorbenzol- tedy nitrosovaný halogenovaný aromatický alkohol, ne benzen, benzol, musím ještě ověřit, zda nejde o omyl v Honzově překladu.: Chlornitrobenzen má tři izomery, všechny mají průmyslový význam a všechny jsou jedovaté. Píše se o nich na anglické Wikipedii  https://en.wikipedia.org/wiki/Chloronitrobenzene a obchodníci s chemikáliemi dodávají bezpečnostní listy; chvíli jsem si myslel, že jen v angličtině a tu a tam několika málo jiných podobně rozšířených jazycích, ale nakonec jsem je našel i v češtině. Nejnebezpečnější, anebo možná jen nejpoužívanější, a proto nejlépe prozkoumaný, je 1-chlor-4-nitrobenzen čili para-chlornitrobenzen, o tom se píše, že je jedovatý nejen při požití a vdechnutí, ale i při styku s kůží, a může vyvolávat rakovinu nebo poškozovat plod. Na druhé straně, když se o nějaké látce píše, že je karcinogenní a teratogení, je to důkaz, že člověk zřejmě neumře, sotva s ní přijde do styku. Jde tedy o jedy vcelku běžné, mezi jinými jedy nijak výjimečné. Všechny chlornitrobenzeny podle svých bezpečnostních listů zejména zabíjejí ryby a dokážou vodu otrávit na dlouho, rozkládají se v přírodě pomalu. Rozstřílení chemičky s jejich zásobníky odporně zasviní okolí, ale nebude tak zlé jako havárie v Černobylu, a to taky nebyl konec světa. Pokud jde o čpavek, ten taky hlavně otráví vodu a pozabíjí ryby. Nechtěl bych stát v cestě jeho mraku ve chvíli, kdy se uvolní, v tom ukrajinském případě tedy v době mezi narušením potrubí a uzavřením jeho přívodu, ale ve vzduchu se celkem rychle rozptyluje, na delší dobu otráví právě vodu, ve které se rozpouští. Oproti chlornitrobenzenům se rychleji rozloží, stačí jen rozptýlení a zředění, případně neutralizace čímkoliv kyselým, třeba kyselinami z rašeliny, aby se změnil v neškodné dusíkaté hnojivo. Nevím o tom, že by byl nějak extra hořlavý, nebezpečnější než vodík nebo zemní plyn. Shodou okolností došlo k úniku čpavku, asi menšímu, než hrozí, když Ukrajinci rozstřílejí potrubí, o víkendu na Kladně: http://www.novinky.cz/krimi/345175-z-pekaren-v-kladne-unikl-cpavek-zranil-dva-lidi.html 

 

Benzol je staré jméno benzenu, dodnes užívané v ruštině
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%BE%D0%BB
Podle Wikipedie ukrajinština přešla na benzen, ale ještě znají benzol jako
synonymum:https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%B5%D0%BD
Jak si tak procházím sloupeček odkazů na další jazyky na Wikipedii, koukám, že
tvar benzol přetrvává kromě velké části jazyků psaných azbukou (nebo možná spíše
spojených s bývalým Sovětským svazem) také v maďarštině, a dokonce v němčině.

 Odpus%tme Honzovi jeho profesionální deformaci,on je zvyklý s jedy pracovat dnes a deně, v případě úniku by škody na zdraví a životech obyvatel byly nepochybně široko daleko značně strašné. Zkusím ještě, jestli by někdo nebyl ochoten mi zjistit D 50 (letální dávku, po níž 50% jedinců zemře) pro jednotlivé druhy kontaktu -vdechnutí, požití, kůže. 

Komentář Václava Semeráda k vyhubení domobranců na Saur - Mohyle jedovatými plyny, zřejmě tento týden - http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/dopis-natasy-povstalkyne#comment-27744 - ,mě  ovšem nepřipadá, že by v tomto případě byla tato hypotéza pravdivá.

HNF - Bombardéry
Album Obyčejní hrdinové
amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.