Ultimátum je projevem hluboké hlouposti

pelc vladimír
21.4.2021 20:50
Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD), ve funkci několik hodin, oznámil kolem 18. hodiny 21. 4. 2021 ruskému velvyslanci Alexandru Zmejevskému, že pokud Rusko nevezme zpět všech 20 vyhoštěných českých diplomatů, sníží ve čtvrtek počty ruských diplomatů na pražské ambasádě na úroveň českého velvyslanectví v Moskvě. Tedy na pět lidí.

Klučina za mikrofonem hovoří nepřesvědčivým tónem, jakoby sám se svými slovy vnitřně nesouhlasil, jeho projev je nejistý − ministr zahraničí ČR na tiskové konferenci: Oznámil jsem panu velvyslanci následující: Ruská federace má čas do zítra do poledne, aby umožnila návrat všech diplomatů na velvyslanectví v Moskvě. Pokud se nebudou moci vrátit, rozhodnu o snížení počtu na ruské ambasádě tak, aby odpovídal stavu českého velvyslanectví v Moskvě; viz21. 4. 2021.

Domnívám se, že ze strany české diplomacie to je jednání destruktivní a tedy neperspektivní. Nezodpovědné. Jaký může být jeho výsledek? Válka? Snad (jenom) hospodářská? Nebo máme plnit touhu Spojených států, které jsou ochotny s Ruskem bojovat v hospodářské válce o trhy za libovolnou cenu, ovšem námi placenou, případně ve válce horké s gustem až do posledního Evropana?

Vláda se nikoho neptá. Co kdyby se zeptala občanů. Myslíte, že by většina z nás s takovou eskalací nepřátelství souhlasila? Domníváte se, že taková zahraniční politika je v zájmu občanů České republiky, že nás skutečně správně reprezentuje?


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Lubodoc

Notičky z USA,nic víc,Zničit vztahy s Ruskem za každou cenu.

Dona

Myslím si, že ultimátum je prejavom hlbokej múdrosti  a oddanosti  ČR voči EÚ/NATO. Presne toto velitelia potrebujú.

Myslím si, že to je dobre premyslené ultimátum. Dané ultimátum je presne cielené na zámerné ukončenie diplomatických vzťahov. Politická scéna , mainstream, vrátane senátu a veľkej časti obyvateľstva,  prepadla hlbokej nenávisti voči RF.  Ultimátom vyvrcholila dlhodobo potláčaná animozita väčšiny ČR.

Navyše, vyhláseným ultimátom si chce špička ČR + súkmeňovci potvrdiť, že hoci mála krajina, ale silnejšia ako RF. Dôkazom sú vyjadrenia hlavných politikov a senátorov. O krvilačnosti ČT24, netreba pochybovať.

Väčšina si posiľňuje svoje ego a odvahu skrývaním sa za členstvo v EÚ + NATO. Dôkazom je " zúfalé " volanie mainstreamu a vlády po podpore týchto majiteľov ČR.

Podobná situácia ako v ČR, je aj na Slovensku.............

Kto ešte pochybuje o dobrovoľnom odovzdávaní suverenity štátov za účelom dobrovoľného lokajstva voči EÚ/NATO ?

paysan

Přes snad i úpřimnou snahu pana KUlhánka tvrdit, že se na postupu podílel od počátku, bylo jasné, že nebyl tím hlavním autorem. A podle mého to nebyl ani premiér se svým prvním místopředsedou. Tak, či onak si pan Kulhánek jasně řekl o šaškovskou čepici roku!