Úřednická vláda by byla nyní pro zemi požehnáním

vyvadil jiří nový
2.3.2021 15:38
Je zcela nesporné, že Andrej Babiš promrhal svou vysokou podporu, se kterou vedl zemi v minulých letech a ztroskotal na téměř neskutečném selhání při obraně života a zdraví nás všech proti koronaviru.

Odstranění evidentně nejschopnějšího, epidemiologa Romana Prymuly, který na rozdíl od ostatních prokázal své schopnosti bravurním zvládnutím epidemie před rokem, ba dokonce i za pouhé čtyři týdny co byl ministrem zdravotnictví a kdy se organizace podivného nočního setkání ministra ujala pravá ruka premiéra a předseda klubu poslanců ANO Faltýnek, aby někomu byly předány fotografie ministra přesně tak, aby se hned ráno Andrej Babiš mohl spravedlivě rozhořčit a odstranit prof. Prymulu, který již opakovaně ( tak jako na jaře minulého roku) zcela Andreje Babiše zastiňoval. Odstranil tedy Prymulu a nasadil ministra zdravotnictví Blatného, který za pouhé čtyři měsíce přeměnil zemi za nejhorší na světě v počtu nakažených na 1 milión obyvatel.

Zdá se, že to ovšem premiérovi nevadí. Blatný mu vyhovuje. Zatímco i při jarní fázi koronaviru během pouhého měsíce se z hlediska důvěry dostal prof. Prymula na prvé místo a Babiš na čtvrté, u Blatného nic takového nehrozí.

Prezident České lékařské komory Kubek vyjádřil, že nemá ani odborné, ani manažerské schopnosti a nulové charisma, a tandem Babiš – Blatný je synonymem národní zdravotní tragédie, což potvrzuje jak bývalý epidemiolog Maďar či hlavní koordinátor k vakcinaci Blahout a další a další.

Kdyby šlo jenom o politiku, tak vlastně nejde o nic.

Bohužel jde o zdraví a životy nás všech.

Sám jsem Andreje Babiše podporoval sedm let, založil jsem, ač nečlen ANO úspěšnou facebookovou skupinu Babiš premiérem, Zeman prezidentem, ale jde-li o zvládnutí covidu čili nejvýznamnějšího úkolu, který před vládou stojí, tandemu Babiš – Blatný absolutně nedůvěřuji. Neřeším samozřejmě ani SPD či KSČM, kteří se vrhli na zcela destruktivní filozofii : Po nás přijde potopa.

Neschopnost a já bych řekl s ohledem na počty mrtvých v této zemi zločinná neschopnost této vlády člověka přece jenom vede k úvahám, jak dál.

Vynecháme–li pidistátečky typu Andorry či Gibraltaru jsme z hlediska počtu nakažených nejhorší na světě. Počet 155 656 na 1 milión obyvatel. Ještě před několika týdny jsme nebyli nejhorší v počtu mrtvých. Dnes jsme. 1 922 mrtvých na milión obyvatel.

A Babiš s Blatným plácají a plácají.

Má manželka, lékařka, která se od okamžiku, kdy jsem přestal být zákonodárcem o politiku nestará a která i díky Babišovi má samozřejmě nižší daně z příjmu dnes při snídani pronesla, že se vlastně nediví, že chce někdo Babiše zlikvidovat. No upřímně řečeno, rodinám těch zbytečně mrtvých se zase tak člověk nemůže divit, což neznamená, že bych takové řešení bral jako užitečné.

Nemám rád věci bez řešení.

Slovensko dostane dva milióny vakcín Sputnik, Maďaři mají i čínskou a ruskou vakcínu a sám Orbán se nechal očkovat čínskou, Rakousko chce spolupracovat s Putinem i s Izraelem.

Teď už nejde o to, jak dopadnou volby na podzim tohoto roku.

Budiž ovšem řečeno, že jsem jistě zatím velmi vzdálen představě podpory hnutí Pirátů a souhlasím s tvrzením Babiše, že je to neomarxistická pobočka, pak ohledně momentálního dalšího nouzového stavu jsem souhlasil s nimi a nikoliv s Babišem, že se mají uzavřít i průmyslové podniky. Dělalo se to u nás na jaře minulého roku, pravda dobrovolně, po několik měsíců až o 50 % utlumili tyto podniky v rámci lockdownu Britové či Portugalci…100 % souhlas.

Věc je jasná, Babiš a Blatný věci nechápou, opozice by se rozhádala, nemá ani v současné Sněmovně dostatečné hlasy, kdyby měla nyní převzít moc.

Česko mělo už několikrát velmi dobrou zkušenost s úřednickými vládami.

Nemůže-li tato vláda bez odpudivých hádek a hlavně díky neschopnosti premiéra zvládnout epidemii a nemůže-li při nezměněném počtu mandátů převzít takovou odpovědnost opozice, nechť vláda odstoupí a prezident jmenuje úřednickou vládu vedenou prof. Prymulou s jediným cílem vyvézt zemi z koronavirové krize. 

Na první pohled to vypadá nerealistické, ale jen na první pohled.

Nechť ANO či dnešní opozice se připravuje na volby, nechť spřádají plány a zároveň nechť aktivně a pozitivně napomáhají ozdravění republiky…

Blízkost voleb na podzim strany paralyzuje.

Ale nás obyčejné smrtelníky momentálně nezajímá nic jiného, než abychom byli zdravotně za vodou.

Prymula by vyléčil zemi a ten kdo by ji převzal na podzim, by už mohl řešit tzv. věci denního pořádku.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.