USA nikdy neuznají připojení Krymu k Rusku

USA-bez-Texasu
1.4.2018 09:36
Tak se setrvale vyjadřují američtí politici ať jsou to demokraté nebo republikáni. Nějaké Rusko přece nemůže dělat to samé jako to provádí nyní i ve své krátké historii nejdemokratičtější stát světa. USA přece všechny své předchozí kroky vůči zahraničí vždy konaly pro posílení míru a demokracie!

Krym se stal ruským regionem po referendu z března 2014, v němž se pro vstup do Ruské federace vyslovilo 96,77 % voličů Republiky Krym a 95,6 % obyvatel Sevastopolu.

Je dobře, že americká vláda a Kongres  jsou tak zásadoví. Jistě se upamatují, že stát Texas nebyl vždy součástí USA.

V srpnu 2017 jsme měli možnost shlédnout na ČT2 film s názvem "Pevnost Alamo". V něm jsme se dozvěděli, že američtí osadníci mexického území, kde se nyní nalézá Texas, v polovině 19. století, vyvolali revoltu proti mexické vládě a násilně ovládli toto území. A jejich revolta byla velmi intenzivně podporována z tehdejších USA dodávkami zbraní a logistickou podporou. Následně se připojili osadníci Texasu i s ovládaným územím ke Spojeným státům americkým. Ty to bez výhrady akceptovaly.

Pokud se vezme v úvahu i skutečnost, že i v Kalifornii USA připravily Mexiko o významné území, tak nynější migrace Mexičanů do USA je vlastně legitimní. Pouze se vrací na svá historická území.

Kdy hodlá vláda USA napravit toto do nebe volající bezpráví? Jednalo se o ukázkové porušení suverenity Mexika. Kdy EU uvalí na USA sankce za porušování práv Mexika a jeho lidu?


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Není divu. Jasným záměrem "mírumilovných Amíků" bylo, aby na poloostrově Krym měli SVOJI ponorkovou jadersnou základnu.

Jen tak mimochodem: "získání" Krymu opilým Chruščovem je známo.

A doufám že je známo, že Krym byl AUTONOMNÍ OBLASTÍ Ukrajiny.

Tak toto vezmětě prosím na vědomí, nemilí studeno-váleční Amíci.

Dona

Príslovie : Nikdy nehovorte nikdy - len my sa to nedožijeme. Dejiny štátov by mali politici ovládať ako Otčenáš a Zdravas. To by mala byť podmienka pre vstup do politiky.

Hegemón si dovolí len to, čo mu jeho lokaji dovolia. Nakoniec, víťaz píše dejiny. Ostatní mu servilne prisluhujú. Tragické na tom je, že sa to týka toľkých miliárd ľudí !