Úspora v rozpočtu pro rodiče malých dětí

obrazek
19.3.2019 23:25
Paní Maláčová má potíže s tím, že v rozpočtu nevycházejí peníze na to, aby se přidalo (aby se zvýšil rodičovský příspěvek) i rodičům již narozených dětí, jen těm, kterým se děti narodí až příští rok. Prý by rozšíření pomoci stálo 8,8 miliard. V televizi politici předvádějí melodrama, a dosud stále nenašli (hledají už měsíc) ale budou jednat, budou hledat. Věřte jim. . Dobrá, já vím o zbytných 17 miliardách, které budou postrádat jen tuneláři. Schválně, kdy doputuje dopis k ministryni Schillerové nebo Maláčové.

Komu: podatelna@mfcr.cz

Datum: 13. 3. 2019 22:08:45
Předmět: k rukám ministryně -úspora 17 mld

 

Dobrý den,
na tomto by se uspořit mělo 17 mld, jde o experiment, který zatím vypadá tak, že auta zabíjejí chodce, protože si je vyhodnocují jako falešně pozitivní signál, čili jako kdyby viděla igelitový pytlík.  https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/samoriditelne-auto-silnice-ridic-ministerstvo-dopravy-automat.A190309_462551_ekonomika_mato?utm_source=facebook&utm_medium=sharecd&utm_campaign=desktop
zdravím
Kateřina Amiourová

Hypertextový odkaz znovu zde - článek Česko chystá silnce pro auta bez řidiče, jezdit po nich budou do dvou let - v článku se vysvětluje, že bez řidiče nemohou jezdit za špatného počasí a ve městě, a vůbec není jasné, za co se má těch 17mld utratit, jen že na vybavení silnic - pardon: přesně to zní "Česko vydá na prvky inteliggentních dopravních systémů do roku 2020 17 miliard") : https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/samoriditelne-auto-silnice-ridic-ministerstvo-dopravy-automat.A190309_462551_ekonomika_mato?utm_source=facebook&utm_medium=sharecd&utm_campaign=desktop Je pozoruhodné, koklik lze vydojit z rozpččtu evidntně jen na experimentaci zainvestováním jednoho autoromu pro auta v záoadních Čechách a příslibu zaměstnání pro programátory, jichž se nedotává ani jinde, Alespoň tedy předpokláídám, že naše vláda nehodlá zdvojovat celou silniční síť, aby měly tyto vehikly kde jezdit!  

Pomůžete, aby politici zareagovali tak, jak mají?  Díky za rodiče s malými dětrmi! (Není to toiž samozřejmé, jak se zdá, to, že zareagují, článek v MFDNES také četlo několik set tisíc lidí, a novináři k tomu, nezareagoval nikdo.) Je možné se klepat nad oznámením, že stát se již zavýtal, ale není možné dodřovat zločinné závazky, tedy takové, kdy tát dotuje proudukci šmejdů svýjmi vylepšeními. Jak je možné tvrdit, že je nezbytné vylepšení aut rozšířením jejich schopností na normální silnci o to, co neumějí normální řidiči?  Tato auta by byla funkční, kdyby uměla jen to, co umějí normální řidiči za každých podmínek. Auto nemusí vidět daleko před sebe na auta, která brzdí, řidič také nevidí na druhé nebo třetí auto v pořadí! Auto samotné toho schopné je - bez umělé inteligence, jestliže s ní nikoloiv, pak není umělá inteligence vylepšením, nýbrž hendikepem a to už vůbec není  důvod jakkoliv pomáhat s jejich zaváděním! Stát se tedy zavázal k dotování podvodu pro vyvolené z peněz všech? Ale to je zločinné spolčení! Koliklií si koupí předražené auto, jehož funkčních vlastnostíá lze využít jen mezi Rudnou a Mirošovicemi, na Pražském okruhu (za 2,6 mldstátních investic) a ještě někde (za 17 mld stárních investic)? Rozdělí se s námi firma o zisky podle prinicipu, aby se vrátilo nejméně  to, co stát zinvestuje? Blbost. Navíc plánovaný budoucí vývoj, kdy investor má  postavit ten autodromna Sokolovsku a zaměstnat programátory má učinit opatření v podobě inteligentních dopravních systémů za 17 mld učinit zbytečnými! Plýtvání! (nevím sice, zda jde o stejnou nebo jinou firmu, v každém případě jde v obou případech o automnmní auta.) A spotřebitelský podvod, protože uživatel nemůže vědět, které části silnice jsou vybaveny intgeligentními dopravními systémy, resp. co s výrobkem, jenž  je plně užitený ken někdy. V každém případě jde o podvod na občany.  Za hromady peněz (jež politikům nepatří) málo muziky pro minimum lidíl (dost možná pro žádné lidi, protože takovýto výrobek není užitečný ani pro  vetchozraké seniory či lidi s makulární degenerací, epileptiky, silně krátkozraké atd.) a ještě dočasně. Tato investice je pro společnost i pro stát zcela nesmyslná.A nyní ještě navíc vyšlo najevo toto: Plynulejší provoz? Ani omylem, autonomní auta na sebe reagují stejně zmateně jako lidé: https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/plynulejsi-provoz-ani-omylem-autonomni-auta-na-sebe-reaguji/r~56c4fe741c3211ea84260cc47ab5f122/

Jen jestli to není důchodový pilíř Ivana Pilného (bývalého ředitele IBM), tuším, že na ministerstvu hospodátství dělá náíměstka. 'V roce 2015 nebyl ministrem, až 2017 financí,ale byl výkonným politikem.  Ne, opravdu nevím, kdo všechno je do tho zaplete.Nejspíš ministr hospodářství nebo i dopravy z roku 2015, potažmo celáý vláda. Porušení povinností při správě cizího majetku. V loňbském roce již bylo vyčerpáno 2,6 miliardy na první silniční úseky z celkem 19,6 milard do roku 2020..

Také jde o známé zesolečenštění nákladů a rizik a privatizaci zisků.  Čili také vlastně seigniorage, alias panské. (Ve smyslu zneužití dominantního postavení k aktům, k nimž protistranma nedala výslovné svolení  které jsou v přímém rozproru s jejími zájmy. Nejvyšší čas postavit panské mimo zákon, pomůžete mi? 

Nedělám  si iluze o tom, že by tímto byly možnosti úspor v rozpočtu vyčerpány, to jsou neutále položky jako parkovací věž pro kola - 15 milionů, 14 mol na Vltavě a Labi ve Středočeském kraji  350 milionů, rekonbstrukce středního stojícího zachovalého obecního domu pro jiné použití stovky milionů. 10 štolprštajnů (pamětních mosazných "kamenů" se jmény zmizelých a patrně zavražděných Židů - nakupovaných ve velském spousty měst v ČR, jedna destička jedno jméno - můžeme pokračovatr až do oněch 100 000, kteří zemřeli v koncentrácích)) za 50 tisíc bez usazení a pravidelné  údržby leštičem, rekonstrukce zachovalé Státní opery s trochu ošoupaným sametem sedaček 2 miiiardy, roční provoz tří tlačítek s radiosignálem k stopadesátkovým telefonním číslům - tzv. traumabodů - v Brdech : půlmilionu, 12 vrtulníků pro armádu 13 miliard, průvod v dobových kostýmech z Prahy na Karlštejn 4 miliony. A to sni nezmiňuji olomoucko-vídeňský šolích pro Forejta okolo Rudofa Jana. Půl miliardy investiční pobídka pro BMW, jež tu nedaní, 5 miliard invetiční pobídka pro Hyundai, jež tu nedaní. Člověku se jen otvírá kudla v kapse, ale předpokládám, že nám cenové podrobnosti do pléna v budoucnu nepustí a ovčanstvo je tak pohodlné, že nečte ani rozpočet! 

Co by přeci mělo být každému zřejmé:   jestliže tu máme takové jevy, že horní procento vlastní 82% světového bohatství (zpráva Oxfam) a třeba Jeff Bazos t Amazonu  nezaplatil letos z loňského zisku 11 200 000 000 dolarů ani dolar na daních, je zřejmé , že musíme připravit politiky o stávajícího medvěda, aby ho začali hledat v penězích nad sebou, nahoře, tam, kam my nedosáhneme.  Musíte alespoň zkusit začít tlačit, sarka už! (Bazos: https://news.yahoo.com/amazon-taxes-zero-180337770.html?fbclid=IwAR1m-vhhTqxJBvJu64nkYdqeNBxD61vEJhPaJbKWE9sSx3zrBpUaB1hfG8w připomínám, že je sice před koncembřezna,ale velké podniky, dle zisku, platí zálohově vrelý rtok, tedy za normálních okolníostí by měly.Ale podle TCJA skutečně nic platit ani nebude, těžko uvěřitelné jhe vysvětleno v článku.)

23.3.201 19:01 ČT Události - zvýšný příspěvek pro všechny rodiče nakžcgh dětí bude. Slovo premiéra na to.  https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/219411000100323/video/683429,683430,683431.    Kdyby nenvestovlai  do inteligentních dopravních systémů, mohli zvýšit příspěvek všem na 360 000, jak jsem Maláčové navrhoval, a to okamžitě, Ale podněty občanů nikdo nečte.  

Ještě přidám pár odkazů.

umělá inteligence http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/umela-inteligence-zabiji-uz-i-masove

Proč inovce nefungují:http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/umair-haque-proc-inovace-nefunguji 

seigniorge, aneb co je panské a co je služné: http://www.netsocan.cz/socan/num0409/panskeb.html a http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/salvatore-tamburroi-pad-morandiho-mostu-je-zalezitosti-seigniorage

státní rozpočet 2019: https://www.mzcr.cz/obsah/statni-rozpocet-2019_3882_1.html

Dne 27.3.2019 přišla z MF odpověĎ ze sekce Veřejných rozpočtů, z kanceláře pana ing. Karla Tylla: 

".....Děkujeme Vám za Váš podnět s návrhem úspory. Agenda související s rozvojem automní mobility a předpokládaného financování patří do působnosti Ministerstva dopravy.  Doplňuji, že rozvoj autonomní mobility není jen úlohou vlády, ale i veřejného sektoru, průmyslu, akademické a výzkumné sféry. Možnosti státu k ovlivňování realizace autonomní mobility do praxe tvoří legislativní podmínky, přidělování finančních zdrojů na projekty ve veřejném zájmu a řízení a koordinace průřezových aktivit prostřednictvím příslušných orgánů státní správy. Bližší ifnformace jsou na internetových stránkách Ministerstva dopravy  (hattp:PPwww.mdcr.cz/) ..  S pozdravem. "  .

Obávám se, že i v tomto případě natáhli ruku němečtí žebráci z Volkswagenu/Škoda Auto.Jako tady: https://archiv.ihned.cz/c1-66528610-zajistujeme-pro-cesko-ctvrtinu-exportu-tak-nas-podporte-v-prechodu-na-elektromobily-zada-vladu-sef-skody?

Jak se ukauzuje, tak obchodnický přístup k autonomním autům spustila v roce 2017 mama  Merkel svým prohlášením "Za 20 let bude možné sám řídit auto jen na zvláštní povolení." což ocitovaly všechny velké deníky v zemi. https://youtu.be/DMI8mJcLVJw  Idea se pak ještě vyvíjela, o tom v blogu "Když se z televize line blábol..." 

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Samozřejmou skutečností by se mělo pochopitelně stát, že jevy našeho světa by se měly hodnotit taktéž z různých úhlů pohledu. Z hlediska obyčejného čtenáře webového portálu Vaše věc nemám žádných důvodů k jeho kritice. V porovnání s jinými zejména nutno ocenit obecně značnou objektivitu, jakož i poměrně dost vysokou politologicko intelektuální úroveň píšících autorů článků. Komentování všelijakých výblitků bulvárního charakteru na mnohých jiných internetových tiskovinách ponechávám pochopitelně stranou. Samozřejmě nelze neocenit vymoženost na internetu možnost čtenáře bezprostředně se vyjádřit k článku. Nabízí se porovnání z periodiky tištěnými na papíře. Tam nějaký ohlas otisknou toliko výjmečně. Nutno zohlednit i různé praktické technikálie související s vydáváním tiskoviny i na internetu. Zde myslím skutečnost zařazení článku z hlavní stránky do ,, archivu ". Pakliže bývá archiv pro běžného smrtelníka přístupný není problém pro zájemce si tam článek najít. Po uplynutí několika let od zveřejnění se pochopitelně musí skartovat. Laik takto přemýšlí vše zda lze prakticky neustále skladovat všechny informace virtuálně zveřejněné na internetu. Teoreticky by se neměl vyskytovat problém, ovšem z hlediska praktického zde vyvstává okolnost materiálního základu produkované virtuální reality. Každopádně se jeví jako nejlepší postup držet své osobní emoce na uzdě a posuzovat jevy i z hlediska ostatních subjetků žití společnosti. O tom již pochopitelně psali již dříve mnozí jiní. My již zřejmě nevymyslíme nic nového. Jedná se využívání možnosti poučení se z dřívějších poznatků z historické studnice znalosti lidstva a tyto poznatky tvořivě uplatnit v současné praxi. Jednu z naprostých odporností kapitalismu lze spotřavovat i v tom, že tito ziskuchtivci se nestydí zpoplaťnovat i tuto nepřebernou historickou studnici poznání pod rouškou uplatňování  jakýchsi autorských práv. 

 

 

amiourful

Drahý anonyme, moje blogy jsou jen mezi blogy jen proto, že byly napsány. Psala jsem vám, abyste zohlednili zvýšený počet blogerů v poslední době tak, že na home stránce uděláte pro blogy čtyři řádky.  Protože jsou to jen blogy, co přibývá nejrychlej. Článek o bezdomoveckých vesničkách vůbec na home stránce  nebyl. K převzetí autorských práv mám veměs svolení autorů ve svých naileh, nebo mi sdělení alespoň oljkovali na  tweetu. Jestli myslíte, že proto jsou méně kvalitní, prosím, ale uvědomte si, že takto vypadjí lidé, kteří píší, protože tak jim velí slušnost a svědomí, žádní námezdní pisálci. Je to také důvod, proč bloguji na Vaše Věc. Že je možné publikovat i kvalitní převzaté věci. .  Možná  jste si všimli, že mne stokrát nstavovaná kaše psaní o notorických pitomcích, která se tu pěstuje tak úporně, nebaví. K překlepům se vyjadřovat budu, protože jsem vetchozraká až na půdu, ovšem tyto průběžně opravuji. Dost vám to trvalo, než jste zareagovali, dobře, dělá vám dobře zůstat anonymní. Budu si to pamatovat. Ještě midlužíte vyvětlení, proč mám zakázáno publikovat analýzy v sekci Analýzy. A proč vůbec nikdy není zařazován můj blog tam, kam patří podle aktuálnosti vzniku. A také mi přestalo fungovat vkládání oíbrázků do textu, ale vy jte hluší slepí. To se nejprve musí člověk zvencnout, abyste alespoň nějak zareagovali. Doporučuji se podívat na čtenot a obsah mýh dvou nejčtenějších blogů a zamyslet se nad tím, proč sem přibývají také zcela noví čtenáři.A že vám moje blogy nepřipadají jako blogy bude asi tím, žte nejsem blogerl Nemáte tu ale pro mne žádný jiný formát. 

Zd!e je ten neukázaný blog: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/sos-bezdomovcke-vesnicky-0

vasevec

Nemluvíte pravdu, paní Amiourová,  bylo smazáno Vaše tapetované sdělení pod články ve 13 z 15 případů. Ve dvou případech bylo ponecháno a opatřeno komentářem:

Paní Amiourová, jistě pochopíte, že Vaše věc není provozována pouze pro Vaše - byť v některých případech i hodnotné  - texty. Všimnětě si, že někdy z blogů na titulní straně je polovina i více Vašich. Je vůči jiným autorům nespravedlivé, že jejich příspěvky díky tomu z hlavní stránky mizí. Druhým problémem je, že ve značné části se nejedná o útvar, který je možné nazvat blogem, jedná se o převzaté texty, kde je samozřejmě navíc ve vzduchu otázka autorských práv. V neposlední řadě  je Vaším problémem "technická" kvalita Vašich textů, zejména množství překlepů, které se v nich objevují a v některých případech je dokonce činí nesrozumitelnými. Tyto problémy Vám konečně byly již v některých případech v komentářích zmíněny. 

Podobně se míjíte se skutečností v tvrzení, že nebylo odpovězeno na Vaše požadavky na vysvětlení či protesty.

Rozhodnutí o dalším publikování na portálu Vaše věc samozřejmě neovlivníme. Jen připomenu, že spolupráci jste již jednou ukončila, tehdy Vám vadily názory jiných blogerů, které nesouzněly s názory Vašimi.

amiourful

Pane Moskalíku, já už opravdu nebuidu moci psát pro Vaše Věc, nikdy nezařazovali mé články podle času, kdy vznikkly, jako ostatní nahoru, ale nyní dokonce stahují mé blogy z home tránky, jako ten o bezdomoveckých vesničkách, jenž dal velmi mnoho práce. Zatím si ho  přečetlo 280 lidí. -Na mé maily, kde žádám vysvětleníé a protrestuji nikdo z redakce neodpovídá, včetně Paroubka. Nechala jsem jim tedy zprávu v komentáři pod články, a to si všichni do jednoho smazali. 

klokan

   Co ostatně bylo lze očekávat ve středoevropském Kocourkově nežli pověstný odezdikezdikismus. Ve svém úsilí zavděčit se mocnějším byli, vlastně stále jsou zdejší vládnoucí a političtí papaláši ještě papežštější než sám papež. Lapidárně lze uvést, že za tak zvaného budování socialismu, byla jim vzorem kráva sovětská, v současnosti při dobudovávání mafiánského kapitalismu pak americká. Dříve se plánovala výroba každého hřebíku a nyní se neplanuje téměř vůbec, toliko se očekává jak nás ke světlým kapitalistickým zítřkům dovede volná ruka trhu. Nelze rovněž odhlédnout od faktu v jak velké míře se v nás zakořenila bezzásadovost, prospěchářství, sobectví, karierismus, individualismus a jiné mnohé jiné lidsky  v podstatě záporné - ismy. Pouze ze stručného a zároveň výstižného přehledu uvedeného v tomto článku ční ono do nebe volající memento jak se na jedné straně nehorázně šetří na obyčejných lidech nehorázně vysávaných moderními upíry všeho druhu, na straně druhé jak se naprosto nehorázně plýtvá na nejrůznější luxusy a zbytečnosti ku propěchu vládnoucí třídy velkokopalistů, jejich zlaté mládeže a  četných přisluhovačů.

    Vládnoucím vrstvám společnost se za několik desítek let vládnutí podařilo ve společnosti způsobit naprostý chaos ve všem, obyčejné lidi rozhádat mezi sebou i velmi účinnou metodou, že se penězích relativně  přidá vždy jen někomu, například nyní toliko důchodcům, ne již jiným sociálně potřebným vrstvám společnosti, aby jeden záviděl druhému. Typicky imperialistické heslo rozdělej a panuj došlo dalšího uplatnění. Rozhádaným, zastrašeným, ohlupovaným a nevzdělaným se přeci nejépe vládne. Takže máme zastupitelskou údajnou demokracii tedy dle aktuálních seznamů asi 240 politických stran a straniček, hnutí a hnutíček, formálně tedy vlastně partiokracii, jež se dále rozšíří t. č. nejméně o další tři subjekty tedy odpadlíky od ODS, SPD a avizovanou Serpentinu ? Vede vlastně taková cesta někam než jen většímu k dalšímu chaosu ? Zejména levice by se měla sjednotit na společném postupu proti velkokapitálu. Což však dělají oni dva hegemoni levicového spektra ČSSD a KSČM, sjednotili se zejména na  naprosté nehoráznosti na tom, že podporují a tolerují vládu velkokapitalisty, tedy podporují vlastně další  válkychtivost ve světě a vykořisťování pracujících, jinak si mocipáni obou těchto stran okopávají alespoň slovně kotníky. Kam jaksi do ztracena jim ztratila jednota slov a činů. Fakticky se jim jedná o místa u politických koryt a žlabů. Dezorientovaný lid byl takto vlastně zrazen a pcohopitelně jim již dávno přestal tleskat a vhazovat do  volebních uren hlasy a pochopitelně se chytil na vábničky populistů všeho druhu. Nastala prekérní siuace lid před úplným ujařmením a planeta před zničením běsi válečnými či antiekologickými. Balancování mezi pověstnými mýtickými příšerami. Tak jsme si to nechali troubové vycinkat. Po prohraných bitvách vyvstává mnoho generálů. Otázkou zůstává zda několik prohraných bitev znamená vždy i prohranou válku. Zbudou pak po ní nějací vítězové. Nám starším nezbývá než meditovat alespoň nad pomyslnými lesními jahodami, mladší generace by se měla poučit z našich chyb, ještě když zatím se jeví jako poučitelná a dovzdělatelná, ovšem jak dlouho ještě tomu bude vzhledem k nejrůznějším multi kulturním a digitálně postmoderním příznakům.