Ústecké zastupitelstvo /ČSSD + ODS/ profesně likviduje aktivistu na poli korupce Achaba Heidlera

31.3.2011 12:42
Jaroslav Achab Haidler, přední český herec a od roku 1994 ředitel prestižního Činoherního studia v Ústí nad Labem byl odvolán z funkce za to, že kandidoval jako volební leader Pirátské strany v ústeckých komunálních volbách a kritizoval korupci a klientelismus na ústeckém magistrátu. (V Ústí nad Labem vládne koalice ČSSD-ODS)

Achaba Haidlera odvolala správní rada činoherního studia, protože se dostala pod stále se stupňující tlak z Rady města, která rozděluje peníze na kulturu v Ústí nad Labem. Rada města s ředitelem Činoherního studia svého města kvůli jeho protikorupčním aktivitám před několika měsíci přestala zcela komunikovat.

Achab Haidler začal být veřejně činný loni v létě 2010, kdy začal spolupracovat s ústeckou Pirátskou stranou. Achab Haidler také podal trestní oznámení na neznámého pachatele za vytunelování dotací na rekonstrukci Městských sadů v Ústí nad Labem. Politickou rekonstrukci měla údajně na starosti bc. Zuzana Kajlová (ČSSD), která je zároveň náměstkyní primátora pro kulturu.

Achab Haidler také dlouhodobě upozorňoval na korupci a klientelismus při přidělování dotací Regionální radou soudržnosti Severozápad. V sídle této rady minulý týden proběhla razie Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Policie ČR. Po této razii bylo pět lidí, včetně ředitele Regionální rady soudržnosti Severozápad vzato do vazby.

Pod vedením Achaba Haidlera Činoherní studio vstalo z mrtvých po povodních v roce 2002 a získalo nejprestižnější ocenění jaké může divadlo v ČR získat – Cenu Alfréda Radoka: Divadlo roku.

Achab Haidler je vítěz čtenářské ankety (2010) nakladatelství Mladá Fronta o nejvýznamnějšího obyvatele Ústeckého kraje.

/potud článek převzatý se svolením ČPS z Pirátských novin : http://www.piratskenoviny.cz/?c_id=33164

 

Achab Haidler Ono jde především o toto :O)
http://haidler.blog.idnes.cz/c/184456/Do-ruky-se-nekouse.html
a reportáž z výslechu: http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/20110331_piratskym_dalekohled_logikalynce.html

 

český anonym: V celém Ústeckém kraji parta mafiánských kmotrů z aliance ODS + ČSSD + uhlobaronů rozkrádá vše, co není přišroubované a to, co přišroubované je, tak nejprve odšroubuje a pak stejně ukradne.

O kauze Rady regionů soudržnosti Severozápad, jež rozděluje miliardy z EU dotací , jíž se zabývá Útvar pro odhalování organizovaného zločinu, zde: http://hledani.rozhlas.cz/?query=rada+regionu+Severoz%C3%A1pad 

****

Exkurze z nebe přijde do pekla.
Lucifer je teda provádí. Přijdou do prvního většího sálu, kde je rozměrný bazén plný výkalů a v něm jsou ponořeni hříšníci. Kolem prochází čerti s vidlemi a hříšníky, kteří se neustále snaží vylézt ven, strkají vidlemi zpátky. Jeden z návštěvníků se ptá: „Co se to tady děje?“ Lucifer: „To jsou vietnamští hříšníci. Oni jsou takoví houževnatí, pořád nám z toho lezou ven. Dá to dost práce, abychom je tam udrželi.“ Přijdou do druhé místnosti. Scéna je podobná, akorát těch čertů s vidlemi je podstatně méně a vcelku je zde docela klid. Občasné pokusy o vylezení jsou snadno zlikvidovány. Návštěvník: „Kdo jsou ti hříšníci?“ – Lucifer: „To jsou Němci. Těm jsme to dali jako rozkaz a až na pár anarchistů všichni poslušně ve sračkách setrvávají.“ Přijdou do třetí místnosti. Scéna je opět podobná, akorát čert je jen jeden a místo vidlí drží cigáro, leží v křesle a popíjí whisky. Návštěvník: „No tak tady je klid. Jak to?“ Lucifer odpovídá: „To jsou Češi. Když chce některý vylézt, tak ho ostatní stáhnou zpátky…!“
amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.