Už v upoutávce je Moravec nestranný až běda

obrazek
19.6.2020 09:50
„Komu prospívá volání po soběstačnosti České republiky v zásobování potravinami?“, ptá se od čtvrtečního rána posluchačů CT v upoutávce na svůj nadcházející nedělní pořad OVM Václav Moravec, a už samotnou formulací své otázky vykřikuje do všech koutů republiky, že on tedy pro zmíněnou soběstačnost ve výživě našeho národa rozhodně není.

Ale nejen to: jeho otázka „komu to prospívá? obsahuje navíc i Moravcovo obvinění.  Ano, nepochybně ten, kdo o tu soběstačnost stojí či o ni usiluje, jak zmíněná formulace naznačuje, je někdo nečistý, nepoctivý, který v požadavku soběstačnosti ČR v potravinách hledá svůj osobní špinavý prospěch stojící v zásadním protikladu ku prospěchu české společnosti. Protože co jiného formulace „komu to prospívá?“ obsahuje? Od nepaměti se jí používá k obvinění a k ničemu jinému. Vždyť to známe z tisíců příkladů: Komu prospívá zdražování bytů? Komu prospívá  zmenšování vodních ploch v naší krajině? Komu prospívá malý počet policistů v ulicích? atd. atd.

Čímž je otázka zda potravinová soběstačnost ČR ano či ne, už dopředu ohlášeným stanoviskem Václava Moravce vyřešena, též výběr pozvaných hostů byl jako vždy proveden tak, aby ohlášený postoj tvůrce nijak nezpochybnil, takže je-li už tedy vše takto dopředu dáno, vyvstává otázka proč by se měl onen pořad vůbec ještě vysílat?

Odpovídám, že ano, že by se vysílat měl. Protože ani v sugestivní otázce Václava Moravce „komu prospívá?“ není ono „komu“ ještě zcela jasně zodpovězeno“, takže právě tohle je v rozpravě OVM třeba ještě dořešit a všechny viníky zločinného záměru zajistit potravinovou soběstačnost republiky  nemilosrdně a bez pardonu odhalit.

Všichni jste na nedělní popravu srdečně zváni.

 

 

 

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Už jenom jedinečný výběr hostů, kteří o zemědělství vědí zlomek toho, co nejobyčejnější obyvatel vesnice, je "skvělou" pozvánkou na nevšední zážitek. Miluji lidi, kteří do poslední kapky krve, nejlépe cizí, bojují proti dotacím do zemědělství a velkým zemědělským podnikům:"Je to hrůza, že máme největší celky v Evropě", ale už neřeknou, že například i díky těmto celkům lze dosáhnout alespoň  nějaké zaměstnanosti na venkově, že takový celek může zaměstnávat také prodavačky, účetní a další specializované profese. Dále dokáže lépe rozložit podnikatelské riziko a v neposlední řadě spotřebujeme na hektar zlomek chemie oproti ostatním zemím EU. 

Ve včerejších Událostech vystupoval současný ministr zemědělství Toman a minulý Jurečka. Z neznámých dúvodů k nim přiřadili nějakou paní ze STANu. Oba pánové žijí zemědělstvím celý život a mají spoustu postřehů z vlastní zkušenosti. Naproti tomu ona paní se zmohla jenom na nejobecnější fráze, takže vyzněla velmi nepatřičně. 

Skoro nikdo neřekne, že i díky dotacím, máme přijatelné ceny potravin, které by byly bez dodací vyšší! Totéž platí o velkých celcích, jejich rozbití by mohlo být velkým hazardem se současnou mírou soběstačnosti.{#emotions_dlg.sealed}  

Lubodoc

Takovej masochista tedy nejsem,abych se na ty Moravcovy nalejvárny díval.