V čem se mýlí Jiří Paroubek

10.11.2010 13:59
Jiří Paroubek se vyjádřil k situaci v Praze a k Dienstbierovi mladšímu - viz http://www.parlamenitlisty.cz/zpravy/180556.aspx

Jiří Paroubek zde tvrdí, že Dienstbier je neschopný proto, že předem deklaroval, že ČSSD koalici s ODS v Praze neuzavře, neboť tak ČSSD znevýhodnil pro jednání o koalici s TOP. Podle mého názoru by měl pravdu, pokud by se nejednalo o konkrétní situaci v Praze po volbách a navíc za současného stavu ve vyjednávání, kdy TOP již karty odkryla.

Je totiž zřejmé, že TOP o koalici s ČSSD usilovat nebude a nikdy o takové koalici neuvažovala. Z prostého důvodu. Praha má příliš velký význam pro celý stát. Pro TOP je prioritou zakotvit v parlamentu pevně a převzít roli ODS na pravici. Ať je tomu tak či není - v Praze šlo a jde především o něco jiného. Jde o to, která ze stran pro sebe získá charakter strany bojující z korupcí a klientelismem a nejen v Praze. A z tohoto pohledu se ukazuje přesný opak tvrzení Jiřího Paroubka.

Hulínský a spol se ukázali největšími packali z dané trojice. Nejenže neodstavili Pocheho dle vlastního slibu, ale ještě odstavili Dienstbiera, přičemž sebe sama Hulínský a spol dokonale zmedializoval jako kmotra  - definitivně. Viz blog Petra Vlka Zhulený Hulínský. Postoj vedení ČSSD vyjma Sobotky a Ratha tomu jen nasadil korunu.

ČSSD si v Praze nyní stojí nejhůře ze všech tří stran. ODS má pořád možnost bez určitých osob do koalice s TOP vstoupit. Bude-li mít poslední zbytky politického rozumu, učiní tak, byť bude v rukou TOP. Černý Petr by tak zůstal ČSSD.

TOP zvítězí ať bude výsledek jakýkoli. O koalici s ODS už jsem se zmínil. Pokud by se ten zázrak stal a jen díky ODS a tamním packalům by TOP "musel" jít do koalice s ČSSD, vemte jed na to, že to nebude s Hulínským. Myslím, že jsou jen dvě reálné možnosti - TOP ODS (pokud ODS nepadne na úroveň ČSSD) a nebo ODS ČSSD (pokud ODS na úroveň ČSSD padne).

Jiří Paroubek se tak sám (jde-li v Praze především o vztah ke korupci a klientelismu z pohledu veřejnosti) dostává do sporu se sebou samým, žádá-li, aby se každý z kandidátů na post předsedy ČSSD vyjádřil k "principu viny", jenž zavedlˇ. Viz např. http://domaci.eurozpravy.cz/politika/17437-vyzva-paroubka-hasku-distancujte-se-od-bartovy-podpory/


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

alex
MO Kosina Věřte, že bych se docela rád mýlil, ale ten Váš odkaz zatím důkazem není. Na to sleduji politiku přece jen trochu déle. I když jsem pro Vás amatér.
kosina
http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=682677 aneb v čem se mýlí Alexandr Špáta.
miluna
Vážení, jak je vidět vývoj pokračuje i u našich oponentů (patrně Mladých konzervativců). Po vaječných útocích se soudruzi rozhodli k sofistikovanějšímu produktu svých nadějných mozků a vysílají své členy (Jan Duba) vést i zákopovou válku do jednoho z mála levicových médií. Odhodlání mají, ale s rozumem je to horší. Vyfotit se před vlajkou USA a chlubit se svým Porsche je na stejné diverzní úrovni jako poslat svou fotku s židovskou hvězdou do ročenky NSDAP. Pan Duba vydávající se tu za sociálního demokrata hovořící o socdem jako o MY byl několikrát vyzván (po té co jeho názory jsou většinou paradoxně poctivou a slušnou socdem poškozující) aby svou významnou socdem existenci nějak prokázal, což odmítl. S tímto vědomím prosím přistupujme k jeho výplodům. Mladí soudruzi k nám jistě vyšlou někoho nového, ale to nevadí. Ono to dost vypovídá o tom, kdo je kdo. Dovedete si představit, že by se někdo z nás účastnil jejich akcí a tvářil se jako jeden z nich (s Porsche, Modrou planetou a odznakem Margaret T.) aniž by se mu udělalo nevolno?\r\nPS: tento nadějný Jára Cimrman byl dle příspěvků nejprve mladý a nadějný, aby během dvou dnů zestárnul na 55 let. Na fotce je vidět jak skvělého má plastického chirurga. Nejprve byl aktivním členem ČSSD s velkými politickými praktickými zkušenostmi, které nepolitici jako my nemohou chápat, na výtku že není nikde na googlu atd pak tvrdil, že o posty ve straně nemá zájem a po výzvě aby sdělil v jaké je místní organizaci (stačilo mu otázku 10x zopakovat a už šikulka pochopil) nakonec začal uvádět, že je pouze sympatizantem …. No co trocha schizofrenie ještě nikoho nezabila… Pročtením starších příspěvků si vše můžete ověřit. \r\nTak sem zvědav koho nám pošlou nového:-)
alex
M.O.Kosina Řekl bych, že jste pouze poznal, že někdo má jiný názor než Vy - a máte s tím problém. Nemyslím si, že nutně ve svých názorech musím mít pravdu, mohu se ve svých názorech mýlit. Nicméně Vaše argumenty mne zatím názor změnit nepřinutily. To je asi vše, co mohu mít k Vašemu příspěvku. Nemí v něm nač reagovat.
kosina
Pánové Vlku a Špáto, jsem zde teprve krátce, ale už jsem poznal, že jakákoliv diskuse s vámi je ztrátou času. I když dostanete pádné argumenty, stále jako kolovrátek melete ty své pravdy, které vám nikdo nevyvrátí. Dialog s hluchými je vskutku nemožný.
alex
Jiří Paroubek. Asi si nerozumíme. Tím rozporem jsem měl na mysli skutečnost, o které jste se prostě nezmínil - stran Pocheho. Nenapsal jsem to dostatečně zřetelně. Ohledně ostatních skutečností - tam vidím opět nedorozumění. Já píši o období od voleb - stran TOP a především, jak to vidí veřejnost. Ohledně ekologického tendru máte pravdu - na ten jsem zapomněl, ten si Kalousek přinesl z Topolánkovy vlády. Ohledně Bakalových milionů - ty bych rozporoval, zde nejde o nic nezákonného, byť je zřejmé, že to byla a je Bakalova investice, jež očekává nějaké plnění. Netuším, jak jste dovodil skutečnost, že TOP se nějak liší od ODS - já si to nemyslím, ale pravicoví voliči ano. Ohledně onoho výběru ze strany ČSSD v Praze - pravdu mít můžete, ale já jsem pevně přesvědčen, že TOP o koalici s ČSSD neuvažovala ani minutu. profit pro ni se mi jeví jako daleko větší, ať bude v koalici s ODS nebo v opozici.
jiri-paroubek
Vůbec si nemyslím, že se dostávám do rozporu s principem „presumpce viny“. Tento princip znamená, že ti politici, kteří jsou obviněni policií (tedy i za spolupráce soudce a státního zástupce), odchází ze sociální demokracie. To za mého předsednictví platilo vždy a dokonce se mi tento princip podařilo prosadit do Stanov ČSSD. Promiňte, nevidím žádný rozdíl mezi ODS zastoupenou v příští Radě hl. m. Prahy novými lidmi a lidmi z TOP 09, které bude řídit Háva s Kalouskem. Že zatím TOP 09 nemá žádný viditelný korupční případ za 110 dní existence pravicové vlády? Háva s Kalouskem nejsou amatéři. Co ale např. ekologický supertendr, nějak jsem si nevšiml, že by ho ukončili. A co Bakalovy miliony na volebním fondu TOP 09 (ale také ODS a VV), když ministerstvo financí bude rozhodovat o investici pana Bakaly do bytového fondu (kauza OKD). To jsou tunely za desítky miliard. Opencard je proti tomu amatérský odvar. Promiňte, nevidím rozdíl mezi ODS a TOP 09. Jde o to v jednáních o koalici na pražské radnici hledat zájem vlastních voličů. A s kým to půjde lépe toho vybrat. A v tom p. Dienstbier ml. selhal. To, že novinářští šenokové v Právu (Mitrofanov) a v Bakalově HN píší ve prospěch Hávy a Kalouska mě vůbec nepřekvapuje. V minulosti jsem P. Hulínského často kritizoval (a on mě), ale pořádat na něj štvanici, jak to činí v zájmu Hávy a Kalouska bez výjimky všechen tisk, mě nutí k velké opatrnosti. Ostatně i údajný historický volební výsledek J. Dienstbiera ml. 17,8% je mýtus. V roce 1998 jsme při volbách do ZHMP získali 18%. Je to obé hra malých čísel. V roce 1998 jsme se za svůj „historický“ výsledek spíše styděli. Síla médií v této zemi je obrovská a např. dobře nasměrovaná inzerce zmůže mnohé. Myslím, že v tomhle je právě smysl tohoto nezávislého portálu, uvést i jiné nežli obecně známé jednostranné argumenty.
germanicus
Ano jsou to packalové a to na obou stranách, jak pražská ČSSD pod vedením Hulinského, tak pražská ODS. Kdyby byli skutečně vzdělaní (Hulinský je PhD. - z které školy?) tak by se řídili Machiavellim. I největší špatnost v politice se dá provést, ale musí se provést rychle. Kdyby společnou pražskou koalici upekli hned první týden po volbách, tak byl dneska už klid (alespoň mediální). Jenže to by museli rozumět politice, oni rozumí jen svým kšeftům, skrátka packalové... Tradičně jeden link. http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?c=A101110_104901_domaci_kop
alex
Petr Vlk. Díky za pugét. Ohledně politiky jde vždy do jisté míry o spekulace. Ty víš, že vždy jen vyjadřuji názor s tím, že se mohu mýlit. Proto chápu odlišnosti Tvého pohledu a mohu s nimi souhlasit.
alex
M.O.Kosina Nejde o to, čemu věřím nebo nevěřím, ale čemu věří a uvěří veřejnost - tedy příslušní voliči. A ti v Praze z řad pravicových, kteří volili TOP takovou nadějí prostě žijí. Najděte mi korupční případ TOP po volbách do sněmovny. Před volbami byl jediný - Schuster, jehož nachytali na švestkách redaktoři MFD. Ten byl okamžitě s kandidátky odklizen.
kosina
Jde o to, která ze stran pro sebe získá charakter strany bojující z korupcí a klientelismem a nejen v Praze. Snad nevěříte tomu, že Kalouskova partaj hodlá bojovat s korupcí? Pokud by to vážně zamýšlela, nezahájila by koaliční jednání s korupcí zdiskreditovanou ODS, která si do čela kandidátky postavila neškodného gynekologa, ale zbytek tvoří známí skandalisté z Bémovy éry.