Statistika nuda je a má divné údaje

HUvRam
21.10.2020 17:46
Je-li nějaký administrativní postup několik desítek let úspěšně využíván, tedy se dlouhodobě v praxi osvědčil, lze ho označit za tradiční. Pak je s podivem, když je náhle, bez zjevného důvodu, nahrazen jiným, statisticky značně nepřehledným, „panikoidním“ systémem.

Tímto slovem bych označil každou statistickou metodiku, která je natolik nekonkrétní a pro veřejnost zmatečná, že ji lze v případě potřeby využít k vyvolávání paniky. A to se také děje.

 Komu asi mohly vadit tradiční informace pravidelně zveřejňované Státním zdravotním ústa­vem, které s řadou podrobných detailů sdělovaly například, že ve 4.kalendářním týdnu 2020 byla reálná nemocnost akutně respiračních infekcí včetně chřipky  v ČR 1.452 nemocných na 100.000 obyvatel. Což představuje přes 152 tisíc většinou doma ležících pacientů.  Aby byl vů­bec vyhlášen epidemický stav a například omezeny návštěvy v nemocnicích, muselo by s chřipkou ležet přes 200.000 lidí.

Současné onemocnění je vydáváno za pandemii, ale dle zažité a osvědčené metodiky mě­ření nemocnosti by její současná úroveň nestačila ani k vyhlášení stavu běžné epidemie, natož k opakovanému zastavování ekonomického života státu. Základní medicínské pravidlo, a to že léčba nemoci by nikdy neměla mít horší důsledky než nemoc samotná, bylo velmi hrubě poru­šeno. Naši politici nesmyslným pokusem o záchranu maximálně několika tisíc starých a nemoc­ných důchodců obětovali sociálně a ekonomicky životy miliónů mladých a zdravých občanů této země. Že to bylo z hlouposti a s využitím záměrně zkreslovaných statistických údajů je nijak neomlouvá.

Václav Husák (74 let)   

Vaclav Husak
PhDr.Václav Husák - novinář (ČTK, Svět v obrazech).
Klíčová slova: COVID, statistika

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.