Válka proti Libyi: Orwell se obrací v hrobě

obrazek
5.7.2011 10:53
Špinavá válka NATO proti Libyi pokračuje všemi prostředky. Americký admirál Samuel Locklear přiznal, v rozporu s tvrzením Obamovy administrativy, že jednotky NATO mají jasný cíl najít a zabít Muammara Kaddáfího. Za tímto účelem operuje v Libyi zhruba 130 britských a francouzských tajných agentů s mandátem od Camerona a Sarkozyho. Francie v posledních několika týdnech shazovala na území povstalců ruční granátomety, pušky, kulomety a protitankové střely. Rebelové obdrželi na čtyřicet tun arzenálu a sto milionů dolarů.

Zatímco Rusko slovy ministra zahraničí Lavrova tento akt odsoudilo jako závažné porušení zákazu dodávek zbraní do Libye, který stanovila rezoluce Rady bezpečnosti č. 1970, český šéf diplomacie minulý týden navštívil povstalce v Benghází. Evidentně si tak připravuje půdu pro jejich uznání jako oficiálních představitelů státu. Ačkoliv se Schwarzenberg vůči dění v severoafrické ropné velmoci zprvu stavěl rezervovaně, nyní postupuje stejně jako v případu Kosova. A to navzdory postoji Africké unie, která na summitu v Malabo navrhla zprostředkování příměří mezi oběma znepřátelenými tábory a zároveň se rozhodla ignorovat zatykač, který na Kaddáfího vydal Mezinárodní trestní soud.

Kromě Africké unie volá po okamžitém příměří i Itálie, avšak generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen prohlásil, že „kampaň“ bude pokračovat. Krátce poté, co „zbloudilá střela“ zničila rodinný dům a usmrtila devět lidí, včetně dvou kojenců, Rasmussen vysvětlil, že bombardování bylo nezbytné, protože by jinak mohlo přijít o život velké množství civilistů. O den později další střela západně od Tripolisu zabila tři děti. Kromě toho humanitární bomby 1. května usmrtily i tři Kaddáfího vnoučata. Nikdo ze západních představitelů nebyl schopen poskytnout jediný důkaz, že za zabíjení nevinných lidí je kromě NATO zodpovědný někdo jiný. Zprávy o zvěrstvech, která údajně páchají Kaddáfího vojáci, jsou výmysly, jimiž chce Severoatlantická aliance ospravedlnit válku. Vůdcové NATO, libyjská opozice a média vytvořila od začátku povstání řadu historek. Kaddáfího režim údajně nařídil masové znásilňování, které páchají zahraniční žoldáci pod vlivem distribuované Viagry, a nasadil vrtulníky proti demonstrantům. Vyšetřování organizace Amnesty International o tom nenašlo důkazy, v řadě případů tato tvrzení vyvrátilo a dokonce získalo náznaky, že povstalci vědomě lhali.

Západní propaganda se tedy činí podobně jako v případě syrské lesbické blogerky, pronásledované a perzekvované režimem Bašára Asada. Média na celém světě – včetně CNN a Al-Džazíry – referovala o tom, že byla za bílého dne odvlečena tajnou policií v Damašku. Na Facebooku se okamžitě zformovaly skupiny, které se dovolávaly propuštění zatčené. Nikdo ji nikdy neviděl a nakonec se z ní vyklubal čtyřicetiletý Američan. Médiokracie 21. století ve své zrůdné praxi. Zatímco jsou ovčané krmeni výmysly, o skutečně se odehrávajících masových demonstracích na podporu Muammara Kaddáfího na tripolském Zeleném náměstí se důsledně mlčí. 1. července se zde sešly dva miliony lidí (!) demonstrující proti válce v Libyi s portréty Kaddáfího a zelenými státními vlajkami:

http://www.youtube.com/watch?v=ZLt_PTCg1bQ&feature=player_embedded

Obamova administrativa se snaží směšným způsobem argumentovat, že bombardování měst a mrzačení lidí v Libyi nelze charakterizovat jako válku, protože nebyli zabiti žádní američtí občané: „Americké operace nezahrnují soustavné boje nebo aktivní výměnu palby s nepřátelskými silami, ani nejsou nasazeny pozemní jednotky. Životy amerických občanů nejsou v ohrožení, ani není žádná významnější pravděpodobnost, že by došlo k eskalaci tohoto konfliktu, jenž by byl těmito faktory charakterizován.” Znamená to tedy, že válku nazývají Američané válkou pouze, když umírají oni?Také vám to něco připomíná?  

Válka je mír

Svoboda je otroctví

 

Nevědomost je síla


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

rudolf

Pán Matlas!

Argumentácie pána Kosinu, aj keď je od Vás mladší, možno o veľa, sa mi zdajú byť presvedčivejšie. Neberiem Vám Vaše presvedčenie o Kaddáfiho darebáctve ani o správnosti zásahu proti nemu, ale čo sa týka toho "výprasku", ktorý v podobných prípadoch národom uštedruje osud, ak naletia podobným darebákom ako je Kaddáfi, iba toľko, že Libijský národ už "výprask" dostáva a dostal. Mal by si však dobre zapamätať, koľko doteraz platil za chlieb, cukor, benzín, strechu nad hlavou, školstvo a zdravotníctvo. Už nikdy sa tak mať nebude, pretože teraz preveznú do svojich rúk takéto "drobnosti", majitelia slobody a ľudských práv, ktorí si už aj túto agendu dôkladne sprivatizovali a prispôsobili svojim potrebám a predstavám.

kosina

Konečně jste se trochu rozepsal a místo urážek na moji adresu se pokoušíte alespoň o nějakou argumentaci. Ta je však velmi chabá.

1. Podle jakých kritérií se určuje míra lživosti? Existuje na to nějaký vzorec? Došel jste k číslu 100x40, ptám se jak.

2. Kaddáfí na rozdíl od Mubaraka, Ben Alího, Sáliha a dalších disponuje skutečnou lidovou podporou. To je fakt, který je daný jeho distribucí příjmů z ropy mezi obyčejné lidi. O tom jsem psal už v blogu Pravda o Libyi. Takže nepochybuji o tom, že demonstrace byla spontánní. Nebo si myslíte, že obyvatelé Tripolisu milují bomby, které jim jsou shazovány na hlavu a ten zlý diktátor je všechny násilím nahnal do ulic? Ptám se znovu, jak jste došel k číslu 20% ? 

3. Žádného darebáka neadoruji. Píšu jen fakta. Kdo je podle vás darebák? Kaddáfí, Sarkozy, Rasmussen nebo někdo další?

paul

opět JEDNIČKA S HVĚZDIČKOU ! ! ! Chudák Orwell, ještě, že se té hrůzy nedožil.