Válka se stala jejich programem

karel schwarzenberg kyjev
1.9.2014 23:06
Strach obchází českou pravici. Vývoj na Ukrajině přináší bezesné noci. Starostlivý pan kníže a jeho věrní volají do zbraně. Strašení ruským bubákem nezabírá. Velké černé mraky obestírají vládce EU a NATO.

Ta ekonomicky i politicky rozpolcená Ukrajina, už není tou Ukrajinou, jaká byla na počátku letošního roku. Ještě včera ti sebevědomí vládci Kyjeva hýřili optimismem, dnes již zoufale hledají pomoc u svých patronů. Válka se stala jejich programem.

Nový ukrajinský prezident Porošenko, místo olivové ratolesti, mává stále jen mečem. Ani jeho protiruské tažení nepomáhá. Ještě nedávno jednotná Ukrajina se hroutí. Její ekonomika je v rozvalinách, možná už téměř na dně. Ukrajinská měna v hlubokém propadu. Miliardové dolarové půjčky od MMF či EU nezabírají. Kohoutky plynu pro miliardové dluhy Ukrajiny jsou uzavřeny. Zima se již blíží, starosti tedy narostou. Průmyslová oblast Donbasu je ukrajinskou armádou poničena. Dokonce, ani tolik prosazované protiruské sankce se míjí účinkem. Obrací se samotným státům EU.

Nekoná se ani tolik očekávané velké vítězství kyjevské armády na východní frontě. Místo její slavné bojové cesty na Východ, přichází kvapný útěk na Západ. Vlastenecké nadšení domobranců jim připravilo nejednu krutou porážku. Za prchající kyjevskou armádou zůstaly tisíce padlých či zajatých kyjevských vojáků.

Sen o rychlém vítězství a obdivu jejich patronů z NATO a EU, se tak rozplynul. Po kyjevské armádě zbyla jen zničená města, jako Slavjansk, Doněck, Luhansk… Miliardové škody na majetku občanů, zničené nemocnice, školy, …. Ale i tisíce mrtvých, či statisíce běženců, kteří prchají ne do náruče Kyjeva, ale za hranice Ukrajiny, do Ruské federace. Ruská federace dnes musí čelit humanitární katastrofě na východě Ukrajiny. Ruská federace prosazuje dialog, mírovém a spravedlivé řešení ukrajinské krize.

Česká pravice, nepoučena historií, volá dnes do zbraně, k tažení proti Rusku. Je třeba jí připomenout, že právě před 75lety, 1. září 1939 začalo německé tažení na Východ. Slovanské státy měly být obětovány německé rozpínavosti. Vlády Anglie, Francie, tak zvané bašty demokracie mlčely, stály u Mnichova 1938. Je také nutno připomenout české pravici, že nedávné 70. výročí vypuknutí Slovenského národního povstání (SNP), je spojeno s materiální a vojenskou pomocí, která přišla z Východu. Historii nelze přebarvovat. I dnes v případě Ukrajiny místo zbraní hledejme dialog, mírová řešení. Náš hlas musí zaznít v Bruselu, ale i v Kyjevě. Narovnejme záda, nesmíme být jen papouškem EU. Evropská unie se nesmí stát žalářem národů.

Československo se před 21 lety pokojně rozdělilo. Svět se nepřestal točit, Evropu rozdělení Československa nestálo miliardy. Neumírali lidé, nebyly ničeny města, ani majetky občanů. Běženci nehledali pomoc za hranicemi země. Česká republika může být Ukrajině nápomocna v této zkušenosti. Česká republika a Slovensko jdou vlastní cestou, přesto jsou, jako národy, si navzájem nejbližší.

Přemysl Votava

premysl-votava
Místopředseda strany Národní socialisté.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach

Válkychtivá svoloč je rozlezlá nejen v naší zemi a politice, ale i v celé EU. Stupidní neumětelové volají do zbraně a zůstávají sedět doma za bukem, místo toho, aby se sebrali a táhli do Kyjeva, kde je opět přivítajíé s otevřenou náručí, jako na konci minulého roku, když se montovali do vnitřních záležitostí cizí země, podporovali fašisty a nacisty. Tato svoloč je pátou kolonou naší země, odpadem lidství. Měli bychom se dívat hodně dobře kolem sebe , protože dnes se ukazuje kdo je kdo a ta válkychtivá svoloč zvedá své hlavy v domění, že ona zvítězí. Věřím, že válka nezvítězí a válkychtivá svoloč rozlezlá na různých místech politiky a státní správy naší země sklidí zasloužený odpor i trest!!! Dívejme se a pamatujme. Buďme připraveni uhájit mír i svoji svobodu!!!

antoninsebek

Co Amerika zasela, my budeme sklízet. Obchod s Ruskem činí v USA pouhá 3 procenta HDP a Velká Británie je na tom podobně.  To se to potom rozeštvává. Cílem Amíků bylo vždy a je, aby Rusko nemělo žádné námořní základny. Hlavně však potřebují mít důvod pro to, aby americký Senát schválil další prachy do vojenského rozpočtu.

A potom je tu obrovský problém: co s těmi "úspěšnými" žoldáky, kteří opouštějí Afghánistán. USA udělají všechno pro to, aby byli umístěni kamkoliv, jenom aby se nevrátili domů.  Dluh Ameriky je přitom astronomický a ještě tato generace se dožije nevidaného měnového krachu. Nositel Nobelovy ceny ZA MÍR dlouhodobě připravoval situaci "Ukrajina proti Rusku" přesně podle návodu Otto von Bismarcka před 120-ti lety. Rozeštvat tyto dvě země. To chce ještě stihnout do konce svého volebního období nositel nejvyšší mírové ceny... Zajímavé je, že nikdo neudělal inventuru jeho předvolebních slibů. Splní jich tak 10-15 procent.

Jakákoliv obnova Ukrajiny by byla pro EU příliš velkým soustem i v případě, že by tam nepadl ani jediný výstřel. Země dokonalá pouze v prorostlosti korupce nemá šanci plnit jakékoliv závazky pro přijetí do mezinárodních soustav. Jsem přesvědčen, že nikdo nepřipravuje ekonomickou rekonstrukci Ukrajiny, pouze její ekonomické ovládnutí.

Porošenko ví, že jeho země by potřebovala vnitření federalizaci. Jenomže jej na špagátě drží Banderovci. Dodnes "kontrolují" z Majdanu, jestli naplňuje jejich představy - o tom to je. Střílení mezi Ukrajinci - poslali byste do toho svého syna či vnuka? 

Jsem rád, že pan ministerský předseda Sobotka se konečně zestatečnil v tom, že nechce být novodobým Husákem, aby automaticky souhlasil s dalšími nesmysly, které Brusel vyprodukuje. Efekt sankcí je jednoznačně záporný.  Zajímavé je, že naše media ani trochu nekritizují Slovensko a Maďarsko, které si nehodlají na věky zničit obchodní vztahy s Ruskem.  A dobe dělají. Náš Kníže? Akorát zadek Západu líže.