Vážená paní státní zástupkyně Lenko Bradáčová

obrazek
4.7.2012 10:29
Obracím se na Vás, neboť občansky, pokud mi něco neuniklo, nedokáži pochopit Vaše mlčení, které je dle lidové moudrosti projevem souhlasu, na Váš mediální obraz neústupné, neúplatné, neúprosné a přitom spravedlivé státní zástupkyně, za který jste dostala přezdívku "Cattani v sukních". Pokusím se Vám své nepochopení vysvětlit.

Srovnání s Cattanim podle mne kulhá na obě nohy, neboť si obdiv diváků seriálu vydobyl svoji profesionální neústupností, za kterou mu na objednávku kmotrů hrozila smrt. Předpokládám, že jste pod touto hrozbou paní státní zástupkyně, pokud veřejnosti a hlavně orgánům činným v trestním řízení něco netajíte, nepracovala ani náhodou. Uvědomujete si, že svým mlčením k mediálnímu zveličování své osoby u občanů vytváříte pocit, že zástupci justice v naší zemi pracují v ohrožení života?

Dále jste oslavována za řešení vraždy malého Honzíka Rokose, kauzy litoměřických soudců, případu zastřeleného Roma v Tanvaldu a samozřejmě za kauzu D. Ratha. Možná nedokáži být dostečně vděčný když vyslovím myšlenku, že pracovat v justici čestně a v zájmu spravedlnosti je Vaše povinnost, na kterou jste "přísahala".Svým neskromným postojem k mediálnímu obdivu můžete vytvářet dojem, že kdyby tyto kauzy byly přiděleny, neboť nepředpokládám, že jste si je vybrala sama, někomu z Vašich kolegů, tak by spravedlivě dopadnout nemusely. Zkrátka a dobře, že vlastnosti, které Vám média přiřkla, nejsou běžnou součástí mravního portfolia pracovníků naší justice. Tím by jste se z mého laického pohledu, v jistém slova smyslu, mohla dopustit šíření poplašné zprávy argumentační pasivitou. A nebo se pletu a Vaše mlčení k oslavným ódám na Vaši osobu má obyčejnou lidskou příčinu, kterou je vůči justici a občanům neloajální touha po slávě a kariérním postupu? Paní státní zástupkyně.

Dlouhodobě dávám občansky najevo, že mi dění v naší zemi není lhostejné.Proto se cítím být legitimován Vám tyto otázky položit. Nepřeji si nic jiného, než abyste uznala, že jste k nim svým mlčením zavdala příčinu a že by si stejnou mediální slávu zasloužila i drtivá většina Vašich kolegů. Bohužel, nejste jediná, která takto své profesi, potažmo celé společnosti, škodí. Ani největší lékařské kapacity, jako jsou profesoři Pirk a Pafko, po ministru zdravotnictví Hegerovi důrazně nepožadují, aby buď ukázal na konkrétní osoby, když politické rozhodnutí o možnosti nakoupit si svého lékaře zdůvodňuje údajně běžnou praxí, kterou je aktivní účast lékařů v šedé ekonomice, což je jen barevné označení pro mimořádně závažný trestný čin daňového úniku, nebo abyse medicínské obci a občanům omluvil, že zdůvodnění přijetí "regulačního" zákona je postaveno na politické lži, neboť lékaři úplatky ani v krabicích od vína nedostávali. Apropó, není povinností neústupné, neúplatné, neúprosné a přitom spravedlivé státní zástupkyně konat, když se dozví, že mohl být spáchán trestný čin? Copak veřejné udání ministra zdravotnictví Hegera nestojí za námahu? Rozumíme si?

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: justice

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Tak jo pane Kulíku,Nerozumíme si a to se stává. Mějte se pěkně

rku

Pane Štváne,

věc je čím dál víc zamotaná. Pokud st. zástupce není schopen potvrdit obvinění medií, že st.z. pracují na objednávku a mlčí, tak svým mlčením šíří poplašnou zprávu? Podle mne by poplašnou zprávu šířil kdyby bez konkrétních důkazů potvrdil, že st. z. pracuji na objednávku. Pokud jde o příklad, když jste  mě někde neviděl, nemůžete být svědek, resp.můžete být svědek, ale nic to nedokazuje. Aby bylo něco možné dokázat, musíte to být  vidět.

O jakou poplašnou zprávu vam  v diskuzi  vlastně  jde? Že Bradáčová je (není) Cattani přece není poplašná zpráva.

stvan

I systém justice je pane Kulíku v jistém slova smyslu kolektivní hra. Pokud státní zástupce mlčí k obvinění médií, že státní zástupci pracuji na něčí objednávku a není schopen na konkrétním případu obvinění médií potvrdit, tak skutečně svým mlčením šíří poplašnou zprávu, neboť z takového stavu jde hrůza. Pokusím se to, čemu Vy říkáte pitomost, dokázat na primitivním příkladu. Dejme tomu, že Vás policie obviní z nějaké nekalosti u které bych měl být já jako svědek.Ačkoliv jsem Vás tam neviděl, tak na její otázku, místo abych řekl pravdu, že jsem Vás na místě činu neviděl, budu reagovat mlčením. Byl by jste rád, kdybych Vás argumentační pasivitou podezření nezbavil? A co se týče mých fabulací. Když ministr zdravotnictví veřejně prohlásí, že lékaři od pacientů berou úplatky a proto dal do zákona placený nadstandard za výběr lékaře a neřekne jediné jméno lékaře, který byl u takového úplatku chycen, tak nefabuluje, i když by se takové věci dít mohly? Fabulovat znamená vytvořit "příběh", který by se stát mohl, ale nemám pro to důkazy. Pokud důkazy mám, pak se nejedná o fabulaci, ale o pregnantní popsání děje XYZ. Když by ministr školství pronesl fabulaci, že děti ve škole kradou toaletní papír a proto vydal pokyn, aby ho školy nepořizovaly a místo toho aby nařídily žákům REGULAČNÍ opatření, že si musí nosit toaleťák z domova, tak tím v podstatě neříká, že kradou všichni? V přímé logice takového uvažování by se na záda občanů mohlo přenést doslova všechno, zač stát vydává peníze. Proto je třeba rozlišovat mé fabulace a fabulace politiků na jejichž základě se lidem ztrpčuje život.

rku

Pane Štváne,

složité to není, popletené ano. Rád fabulujete, co by řekl Messi je čistá fabulace, ale Vy jste o tom přesvědčen. Jako příklad je to nešťastné, fotbal je kolektivní hra, a na kolektivu je hodně závislá. Práce st. zást. je trochu jiná, často musí jít i proti kolektivu. A pokud se týká zákonů- zákony proti jakýmkoliv trestným činům vznikly proto, že tyto trestné činy se páchaly. Když se chvíli zamyslíte nad šíření poplašné zprávy argumentační pasivitou, čili mlčením, asi i Vy příjdete na to, že je to pěkná pitomost.

Myslíte že pí Bradáčová čte Vaši Věc?

stvan

Pane Kulíku, dám Vám polopatický příklad. Kdyby novináři vnucovali Messimu, že je nejlepší jen díky sobě a že na  jeho výkon spoluhráči nemají žádný vliv, tak jsem přesvědčený, že by řekl, že tomu tak není. Heger skutečně nespáchal žádný trestný čin, "pouze" trestný čin uvedl jako zdůvodnění přijetí zákona, kterým si lze zaplatit konkrétního lékaře. Pokud Vás mohu poprosit. Pokud je můj text složitý  čtěte ho pozorně.  

rku

Pane Štváne,

jak si to představujete? Pí Brdáčová vystoupí v televizi a řekne: já nejsem Cattani"? Nebo rozešle takové prohlášení do novin a jedno specielně Vám? Heger nespáchal žádný trestný čin, všechny zákony musí shválit sněmovna, senát a prezident.