Ve věci kandidatury J. Paroubka do Senátu za Ostravu

cssd logo
15.6.2018 19:15
Každý, kdo jen na chvilku nakoukne na www.vasevec.cz si okamžitě musí povšimnout, že vůči Jiřímu Paroubkovi zde dávám nezřídka alternativní názory. Ale jeho kandidaturu do Senátu jsem podpořil. Nyní jde o to, jak dál.

Zde navrhuji jednu věc. Aby příslušná ostravská organizace ČSSD, která J. Paroubka nominovala, žádala o tzv. dohadovací řízení. To současné Stanovy ČSSD nezakazujíČili vejít ve styk s předsednictvem ČSSD a popožádat o jeho uskutečnění. V praxi by to mohlo proběhnout následovně:  3 členové P ČSSD zajedou do Ostravy a zde se utkají se 3 zástupci zdejší organizace ČSSD. V dejme tomu 3 kolech jednání budou hledat dohodu, tj. buď zástupci předsednictva  své stanovisko změní, nebo zástupci Ostravské organizace od nominace ustoupí. Pakliže Ostravaci neustoupí,  pak by následovalo nové jednání předsednictva, tentokrát však s veřejným hlasováním, tak jak se např. hlasuje o přijetí člena. Tím by se dosáhlo většího propojení s místními stanovisky a byl by eliminován onen vrchnostenský způsob jednání.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

pavlovsky

V jednom jsou papaláši (bývalí, současní, staří, mladí) za jedno ...nechceme p. Paroubka do senátu. Asi se jej bojí. Věřím, že p. Paroubek si přesto do nej najde cestu.