Ve věci presumpce viny

klavesnice stroje
17.12.2017 20:22
V tzv. složité době, to není tak, že jde o boj andělů s plamennými meči s hordou zákeřných a všeho schopných zloduchů (na jedné straně chrabří policisté a křišťálově čistí soudci a na druhé jakési klubko štírů a jedovatých hadů). Věci se prolínají!

Před rokem jsem napsal na Facebook o tzv. presumpci viny v politice.
Facebook mi to připomněl a a já zjišťuji, že aktuálnost věci spíše roste.

Tak byla skupina Severočechů obžalována, mezi nimi exhejtmanka Vaňhová.
Předesílám, že mne k nim nepojí žádné sympatie.
Ale rozčiluje mne ono pokrytecké volání po tom, aby si pozastavili členství, aby ČSSD (t.č.) se mohla pochlubit, že s nimi nemá nic společného.
V tzv. složité době, to není tak, že jde o boj andělů s plamennými meči s hordou zákeřných a všeho schopných zloduchů
(na jedné straně chrabří policisté a křišťálově čistí soudci a na druhé jakési klubko štírů a jedovatých hadů). Věci se prolínají!
Od pouličních zlodějíčků po šéfy gangů, přes kmotry v soukromých i státních podnicích, po někdy více a někdy ale méně agilní hlasovače v Parlamentu, policisty, kteří najdou to, co je jim správně uloženo najít a soudce, kteří nějak rozhodnou, poněvadž dobře vědí, že jejich 
rozhodnutí nikdo neopraví a nemají žádnou zodpovědnost, až po advokáty, kteří někdy neumí a jindy nějak nemohou najít ty správné protidůkazy.
Právě zde by veteš, které se říká presumpce viny měla letět do koše, spolu s jejími propagátory. Ať politické strany přeberou i svou spoluzodpovědnost za své t.č. obžalované spolustraníky, které pak najednou v partajích nikdo nezná, byť se jim včera zhluboka klaněl. Ať stranické organizace nabízejí soudům své informace, ať nabízejí 
za své členy společenskou záruku, ať se seznamují s kauzami, ať jejich poslanci pak
navrhují kvalitnější změny zákonů, které mohou přispět 
ze zrychlení trestního řízení, k jeho větší průhlednosti ale i také k efektivnějšímu využití práv obžalovaných a i k efektivnější obhajobě.
Ať soudci po vynesení rozsudků jsou povinni navštěvovat odsouzené ve věznicích a projednávat s nimi jejich další situaci.
A ono last but not least:
mnohé kauzy by totiž u nestraníků byly posuzovány jinak!, než u straníků, kde se někdy jedná o přimhouření očí někdy zase naopak o přitvrzení šroubů.
Ať přestane ono svatouškovské spolustranictví, kdy o příslušného kmotra jsou
opřeni desítky přicmrndávačů, kteří si tohoto bosse nedovolí jinak než chválit, až do okamžiku,kdy někdy tzv. spadne klec.
Místo vystrkávání je třeba používat jiné mechanismy, permanentní vnitrostranickou a občanskou kontrolu exponentů, pustit k rozhodování větší % straníků, donutit partajní špičky, aby jezdily do každé své Lhoty, chtějí-li něco jim tzv. přeškrtnout místo toho, aby rozhodovali odněkud z Práglu krytí tzv. kolektivností rozhodnutí!
Prostě a jasně: tzv. presumpce viny
je nikoliv čistícím ale naopak (spolu)generujícím mechanismem pro pěstování 
uvedených zlořádů a kmotrů.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.