Věčný disident Slávek Popelka svolal Soumrak kmotrů

obrazek
8.4.2013 09:03
Okolo tisíce lidí dorazilo v neděli na Václavské náměstí s požadavkem demise Kalouskovy a Nečasovy vlády. Demonstraci pod avizovaným názvem „Soumrak kmotrů“ svolala Holešovská výzva a její iniciátor Slávek Popelka. K pomníku knížete Václava kromě demonstrantů přišli také nečetní příznivci současné vlády. Odehrálo se několik drobných konfliktů, ale vše rychle vyřešili naprosto korektní policisté.

Slávka Popelku je možno označit za “věčného disidenta“. Byl jím před rokem 1989 a je jím stále. V současnosti jej navíc kritizují lidé okolo známého taxikáře Zdeňka Ponerta. Tato skupina se označuje za „Skutečnou demokracii“ a Popelku dokonce viní z kolaborace se současným režimem. Nesmyslná rivalita hnutí a uskupení se stejným cílem – svržení nenáviděné a nelegitimní vlády – vládní koalici jen nahrává a posiluje její naději na přežití do řádných voleb.

Přišel i Tomio Okamura, ale nepřekvapil

Na pódiu se vystřídalo několik řečníků. Všichni hovořili v duchu názvu akce a volali po ukončení rozkrádání všeho, co ze státu ještě zbylo. Nejznámější Tomio Okamura ničím nepřekvapil; pronesl dobře sladěný projev, který ovšem mohl zaznít kdykoli, i během jeho úspěšné loňské senátní volební kampaně.

Akademici oslovili demonstranty

Sociologický ústav AV ČR využil demonstrace k akademickému sociálně – vědnímu výzkumu. Týká se zjištění důvodů, proč se lidé účastní průvodů a demonstrací. Většina účastníků demonstrace dostala k vyplnění anonymní dotazník a věřím, že jej poctivě vyplní a předají akademikům. Vyhodnocení dotazníkového šetření by tak mohlo být konkrétním přínosem demonstrace. Vládu, obávám se, k odstoupení nepřiměje.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Co se asi stalo v Olomouci, ul. Kmochově dnes kolem 08.00 hod. v prodejně Kancelářských potřeb, drogerie a hraček ? Asi něco závažného, když při cestě k nedaleké prodejně otravin pro kousek chleba a sodovku k dennímu přežití pro starobního důchodce, stáli před papírnictvím dva policejní strážmistři a při odnosu chleba k nim přibyla ještě jedna strážmistrině. Kolik policistů se nacházelo uvnitř prodejny jsem se nepídil. Stejně se o tom dozvím popřípadě něčeho závažnějšího na TV Nova.

    Zoufalý čin S.Popelky, pochopitelně nechává zdejší zlodějskou ignoratskou vládu v pohodě, policii, jakoby armádu a především hromadné sdělovací prostředky mají přece pod palci. Hrozny hněvu národa českého v Čechách na Moravě a ve Slezsku tiež však zrají.