Velká zdravotní reforma a loupež - PRŮBĚŽNĚ ROZŠÍŘOVÁNO!!!

obrazek
26.11.2011 12:01
STÁLE PŘIBÝVAJÍ AKTUALITY, DOPLŇUJI DOLŮ, SLEDUJTE PRŮBĚŽNĚ!!!! /Ke konci června bylo vyhláeno Memorandum, ke květnu 2012 se už nejedná jen o kauzu občanů ČR, ale zcela zásadním a zvláštním způsobem o kauzu zatčeného poslance dr. Davida Ratha, svým způsobem nenahraditelného, protože nelze vždy najít borce, který by měl kontakty v lékařských kruzích, orientoval se, kdo je po profesní stránce skutečně poctivý a kdo ne a ještě upřednostňoval pacientské zájmy. Zde naleznete linky na nejlepší svého druhu články k chystané zdravotní reformě, objeví-li se další tak kvalitní, budou sem linky doplňovány. Hlavní dva články vycházejí ze zkušeností ing. Ludvíka Hovorky, pracovitého poslance za KDU-ČSL - lidskoprávního bojovníka na půdě parlamentu, jakého Česká republika dlouho neměla a v parlamentu již opět nemá! Ludvíkovi Hovorkovi se pro změnu jeho rodná strana odvděčila za pracovitost zařazením na nevolitelné místo.

nejzásadnější článek, z dílny patrně kolektivu Václava Umlaufa, který z poznatků pana Hovorky vycházel:   

http://umlaufoviny.com/www/res_publica/reportaze/lekari/zdravotni_loupez.html

a Hovorkův dodatek k tomuto článku:

http://umlaufoviny.com/www/res_publica/Redakcni_system/index.php?clanek=824

druhým bojovníkerm je MUDr. Jan Hnízdil:

http://www.pecujdoma.cz/publicistika/rozhovory/354-mudr-jan-hnizdil-co-je-dleitji-ne-rst-hdp.html

(a link spíše pro odlehčení, 2 hod rozhovor plný moudrostí, ani ne tak zvěrstev v systému (dlužno však podotknout, že pan Hnízdil má rozšiřující se řetězec fyzioterapeutických soukromých klinik, které na pojišťovný nejedou a kterým jistě Pr přivedenové zákazníky pod dojmem, že zde půjde o medicínu celostní, dojmem říkám proto, že dva dny, na které by stačila kapsa většiny z nás, asi nikoho příliš nevytrhnou, byť znamenají více péče než týden v libovolných, dnes již omezeně proplácených, lázních:

http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc) Spoustu poznatků i teorií M!U!Dr.  Hnízdila však potvrzuje dop jisté míry Dawson Church - ale přes aplikaci jeho metody, jeho vlastní matka zemřela na rakovinu : http://www.zvedavec.org/komentare/2009/03/3035-smrt-dogmatu.htm )

Do roka a do dne Mu§dr. Hnízdil přeformulovl svůj postup  v medicíně. http://www.najimseazhubnu.cz/mudr-hnizdil-konci-praxi/

výborný článek o tom, jakou má člověk právní oporu proti deformám je "Právo a bezpráví ve zdravotnictví" : http://blisty.cz/art/63714.html

a zde je můj starší blog, jak daleko dospěl obor dětské stomatologie, kde již došlo k rozpoutání všech tržních sil:

http://www.vasevec.cz/blogy/detsky-stomatolog-zubar-hledam-pripad-na-hromadnou-zalobu

za prozkoumání stojí též práce lékařských odborů "Děkujeme, odcházíme" - z níž se běhemmediální kampaně dostalo do médií ve skutečnosti velmi málo, prozkoumejte alespoň 13 důvodů k exodu a memorandum s ČR, ježt ČR podle všeho nehodlá dodržet: http://dekujeme-odchazime.cz/

dohoďte prosím do komentářů další zdroje, pokud znáte! Děkuji. Ano , věřím, že bych měla doplnit vlastní komentář, ale - JSEM DEMOTIVOVANÁ - myslím, že případný článek by se měl jmenovat " Kam se poděl Artur Cucman?" - aneb poznatky o našem zdravotnictví, kterřý vyplynuly z hledání vhodného chiropraktika pro dvanáctileté dítě a i jinak.

VTÍPEK: Blízká budoucnost:
Sestra: "Další, prosím!"Doktor: "Máte peníze?"
Pacient: "Nemám."
Doktor: "Tak buďte zdráv!"


A jak vypadají tunely ve zdravotnictví? Mám z první ruky a mělo by to být dohledatelné i na internetu,byť zatím nevím kde: čtyři největší pražské nemocnice odebírají pro své pacienty denně jídlo z Brna, za rok to dělá  cca 105 milionů, čímž cena za porci vychází asi na 300 kč.

A ačkoliv ČR několik špičkových lékařů má, vesměs vychází ze statistik jako země, s nejhoršími diagnostiky. O tom proč hovoří i následující mailové zaslání Renaty Honcoé nyní ze sociálně zdravotního ooddělení nemocnice Mělník: 

"O lékařích a lécích i o nehorázných velkokšeftech kolem všeho toho.
Kam a jakým způsobem mizejí naše peníze ve zdravotnictví

Pracovala jsem cca 3 roky pro farmaceutický průmysl jako Medical Representative v ČR.
Celkem u 2 řekněme z 5 - ti největších, farmaceutických společností na světě.
Ze zhruba 500 doktorů, které jsem během té doby pravidelně navštěvovala,
si za ty 3 roky vůbec nevzal nějaký zájezd (rozuměj kongres) či peníze (rozuměj studii)
jen asi 5 lékařů = 1%!
"Kongresová pobídková turistika" funguje tedy zcela dokonale a následovně:
2. ledna si vás šéfové pozvou "na školení"a řeknou: letos má každý reprezentant k pobídkové
dispozici například 10x Mexiko, 40x Turecko, 50x Itálii a 60x Chorvatsko.
Dostanete seznam a celkové množství léků z vašeho portfolia, které potom musí vybraný a k tomu ochotný doktor napsat svým pacientům, aby mohl jezdit zcela grátis na některý z těch "kongresů". Navštívíte tedy mimo ordinační hodiny příslušného lékaře...
"Pane doktore, tak kam byste si letos chtěl zajet na dovolenou,
Co byste řekl například na takové Mexiko? ..."
" Mexiko? Hmm, kolik vám toho potom ale musím předepsat?" ...
"Tady máte tabulku pane doktore ..."
"Sakra, sakra to je strašně moc, tolik pacientů zase nemám ..."
"No a co říkáte na takové Turecko? ...dáte mu jinou tabulku. Teď toho už máte dost ?
... Jó, tak to by šlo." No a je to!...
Doktor vám již potom jen dělá čárečky do tabulky, řekne vám, kam posílá
pacienty do lékáren a vy si potom již jen zkontrolujete skutečné odběry přes
centrální sjetiny prodejů léků (AMS data) a panečku je to.
I hotové peníze se lékařům platí vlastně zcela legálně přes tzv. Klinické studie.
Domluvíte se s lékařem, že vám co nejdříve nasadí na nějaký "váš lék" například 50 pacientů,
a že bude dostávat 100 Kč měsíčně za jednoho. Sepíšete s ním řádnou dohodu,
že pro vás bude podrobně "zkoumat" účinky některých léků na pacienty (třeba že ho po
požití bolí hlava, noha, oči, nos ...) s jinak honorovanou odměnou, třeba 2000 Kč na hodinu.
On vám vykáže 25 hodin za měsíc a na účet mu tedy legálně jede 50000 Kč.
Měla jsem ale i doktory, kterým se pravidelně platilo i přes 70tis měsíčně .
Tato data pak vyplňují repíci (reprezentanti) doma u televize, tak aby byla vždy po ruce
nějaká dohledatelná studie, kdyby se náhodou nějaký úřad či "někdo" ptal.
Od jiných společností jsem potkávala i kolegy s dárkovými počítači, notebooky,
televizemi a tak dále. Vůbec se to u nás nebere jako korupce. Lékaři vám většinou
klidně řeknou, že něco tomu pacientovi přeci napsat musí, tak proč by si za to nemohli vzít nějaký zájezd navíc, nebo špičkovou televizi, když už mu to píší.
Výroba těch léků stojí většinou jen pár desítek halířů, pojišťovny ale proplácejí někdy až 1000x
nadhodnocenou cenu. Farmaceutické firmy tak velmi snadno a beztrestně generují obrovské
zisky a ještě uživí flotilu cca až 300 "obchodních zástupců" na tak malou republiku
+ provoz 300 aut, 300 notebooků, 300 telefonů atd. atd.
Plat se pohybuje mezi 30 - 50ti tisíci Kč + mimořádné odměny za "překročení
plánu".  Byly už i přes 200 tis. Kč ročně.
Proto nikdy není dostatek peněz na zdravotnictví a to téměř nikde na světě.
Nefunguje totiž přirozený trh. Doktoři systematicky kradou a farmaceutický průmysl
je navíc ještě k tomu masivně a hromadně uplácí. Jen na českém trhu se výtečně uživí zhruba 300 farmaceutických firem. Jeden druh stejného léku dodává třeba až různých 30 firem. V lékárně potom máte na polici sice 1000 různých krabiček na stejnou nemoc, ale účinných látek je z toho v nich jen asi 20, namísto toho, aby se na recept zásadně psala jen účinná látka. Lékárník sice bere někdy i vagon stejně účinného léku od nejlevnějšího dodavatele za pouhou korunu, ovšem takový důsledně "zainteresovaný" lékař vám vždy předepíše konkrétní "přesný název výrobku od jistého oblíbeného značkového dodavatele, který stojí klidně až 500 Kč ! Bohužel takovou změnu doktoři nikdy nepřipustí. Budou vám donekonečna a tvrdohlavě
tvrdit, že jen ten či onen lék je pro vás mnohem lepší, že oni jsou lékaři a oni to musí vědět
nejlépe, že mají své zkušenosti a i jinak se změně urputně brání, protože by tak zcela přišli o možnost rozhodování a hlavně pro ně velmi výhodného korumpování.
To že konkrétní "hlavní účinnou" složku v tabletce plácá pro celý svět za pár halířů ve velkém vždy jen stejná a jediná výrobní linka někde v Indii a akorát se na to po zabalení tiskne vždy jiný název v trochu jiné krabičce, to už vám ale nikdy nikdo neřekne.
Tak se dělá lidičky ten správný byznys ve zcela "svobodně a tržně" řízeném kapitalizmu. Zdraví lidí a ekonomika kolem toho je ale potom naprosto záměrně a tedy pochopitelně příliš často až na zcela posledním místě. "

(O tom, jakou roli hraje morální i peněžní korupce ve farmakovigilanci viz následující dva články : http://www.zvedavec.org/komentare/2009/01/2972-maly-velky-farmaceuticky-skandal.htm   a http://www.zvedavec.org/komentare/2007/11/2318-udelejte-neco-pro-svou-dceru-dvojcatka-firm - o škodlivých účincích očkování proti rakovině děložního čípku Gardasil, resp. Silgard, v době rešeršování Silgardu jsem narazila na zprávu, že konkurenční Cervari firmy Glaxo-Smith byl designován obdobně, nyní tento Cervarix je 13-14 letým dívkám proplácen plně a plánuje se povinné očkování pro všechny. Je to stejná bouda jak s Tamiflu akcionáře Donalda Rumsfelda, za něž se kvůli ptačí chřipce utratilo v pěti várkách ke 1,5 mld, aby k době prasečí chřipky ztratil účinnost vůči 98% virů, pro něž byl designován. A tak je to is očkováním proti chřipce, jež je RNA virem, tedy rychle rekombinujícím a vyvíjejím se, jež tedy žádné očkování nemůže postihnout, protože v kapénce dostanetre spoustu různých verzí vyvíjející se chřipky. (U lidí, kteří se nechávali pravidelně očekovt proti chřipce je pak navíc vyšší výskyt Alzheimera - kvůli aditivům ve vakcíně) V souvislosti s prasečí chřipkou vyšlo částečně najevo, co všechzno je odpovědné za postižení, kdy z atletů se stali mrzáci: http://www.zvedavec.org/komentare/2009/10/3352-vakcina-je-mozna-nebezpecnejsi-nez-samotna-chripka) O práci SUKLu všeobecně platí zřejmě toto: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/firmy-v-cr-jsou-schopne-schvalit-pochybny-zdravotnicky-material/856301 NOVĚ: Americký soud potvrdil, že kombinovaná vakcína MMR - na příušnice, palničky a zarděnky skutečně způsobuje autismus: http://www.svetkolemnas.info/novinky/zdravi/286-ockovaci-skandal-soud-potichu-potvrdil-autismus-z-mmr-vakciny

O tom, jak ze hry byli vyšachováni při reformě lékaři resp. lékařská komora: http://www.vasevec.cz/blogy/mystifikovana-verejnost-vubec-netusi-co-ji-prinese-zdravotnicka-reforma

 

"Miláčku dáš si ten, co uvolňuje bolesti hlavy, ale způsobuje mrtvici, nebo ten, co je na bolesti zad, ale způsobuje infarkt?"

Léky

 

A další novinka - komentovaná facebookáři:

Boodin Nemilosrdný:
Štípnuto Zelenčici a dočesáno: "Dovoluji si upozornit na nový zakon č 372/2011, který začne platit od 1.dubna 2012. Dle tohoto zákona každý poskytovatel zdravotních služeb je povinen odeslat všechny informace o vašem zdravotním stavu a léčbě bez vašeho souhlasu do nově zavedeného Národního zdravotního informačního systému,který bude spravovat ministerstvo zdravotnictví....Dle tohoto zákona muže ministerstvo, nebo pověřená právnická osoba kontrolovat správnost zasílaných informací, to znamená že může nahlížet do vaší dokumentace. Tento registr si může také vyžádat informace o konkrétní osobě z registru policie, státní správy, statistického úřadu a zdravotních pojišťoven (např.o vašem podnikáni, datu sňatku a podobně..) A to ten blbec Nečas dneska někde vřískal, že 'komunisty měli zakázat hned po revoluci'. Asi měli, protože na takhle propracovaný špicl systém perspektivně zneužitý proti občanovi neměli ani komouši (je fakt, že net v té době nebyl), čili se připravte na seriózní oznámení od pojišťoven, že díky vaší návštěvnosti, či nemocnosti vám bude zásadně zvýšeno individuálně pojistné a zároveň budete muset přijmout onu plánovanou nižší kvalitu léčiv protože nevykazujete potřebný příjem na pokrytí těch kvalitních léků. Od roku 2014, protože rok potřebuje systém na to, aby plebejc na zavedení této informační centralizace zapomněl. Těšíte se? Já jo, protože se urychlí růst těch, co budou fakt v prdeli a jedině to pohne zadkem lůzy k akci. Jako obvyke.
Ivan Neuhort: To má skutečně své odůvodnění.Tisíce nemocných, kteří jsou zbaveni důchodú, nemohou požádat o kontrolní vyšetření.To podle lékařského slibu nesmí prokazovat chybu jiného lékaře. Lékař, který na příkaz posudkové komise nesmí určit diagnosu a potvrdit právo na důchod, se nemusí bát zodpovědnosti za chybu nebo zneužití postavení lékaře.Nikdo již nevydá rozdílnou nebo odporující diagnosu.
Jindřich III: Vážený pane Neuhort. Není tomu tak. To že lékařská posudková služba na základě předpisu, který byl (je) v rozporu s vyžššími právními normami "dokázala vyléčit" (odhaduji) polovinu zdravotně postižených lidí v této zemi neznamená že všichni si to tehdy nechali líbit. Mojí sestru, která měla odborné posouzení od neurochirurga - špičky ve svém oboru a ještě pár dalších lékařských posudků posuzovala a vyřazovala jako div né zcela zdravou nějáká gynekoložka. Cestou z té "zázračné uzdravovny" jsme potkávali plačící lidi. My jsme si to líbit nenechali. Je však jen otázka času, než nás dostanou. Jedinec se dlouho bránit nedokáže.
 
Doba postoupila a zdravotní profesionálové hlásí, až ále nebude možná hospitalizace podmíněná sociálním statutem, kupříkladu, když se člověk po exekuci všeho svého majetku /http://www.vasevec.cz/blogy/exekuce-zrcadlo-spolecnosti / zblázní a doléčování posléze již neakutního stavu dom by bylo nemožné, protože domov nemá a takto podobně nejen v přípdě blázinců, ale i LDN, kde tento stav nastupoval již několik let - v LDN bylo možno pobývat jn tři měsíce,  šidilo s to tak, že pk pcient dcovezli k nové hospitlizci v nemocnici  když sxe neuzzdravil, a to on s neuzdravil, poslali ho do LDN zpět, třeba pětkrát,dokud opravdu nezemřel. Nově se tedy bude umírat na ulici pravidelně. Postupně byla paliativní péče podkopávána tak, že v současné době lze snadno získat pro osobu starou chorou, vyžadující více péče jen péči za 35 000 měsíčně.
ČMKOS jistou sadu novotvarů na našem systému zpracovala důkladně: .http://www.cmkos.cz/uvodni-strana/3336-3
Jak to se zdravotnictvím (a školstvím) vypadalo na Slovensku při nástupu Fica na jaře 2012 zde: http://www.jetotak.sk/editorial/dojicsko-priemyselny-komplex-zdravotnictvo-a-skolstvo

 Je 13.5.2012 a tunel elektronických zdravotních karet IZIP, v němž utonuly 2 mld a jehož akcie byly pokoutně a pod rukou prodány do Švýcarska, byl odpískán, jenže ovšem Heger plánuje projekt obdobný jiný za další finanční pecku:http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/174107/heger-o-cerne-dire-izip-2-miliardy-jsou-fuc-chystame-novy-projekt.htmla ovšem vychází na povrch také něco jiného:

"Protože jsem dnes v úděsu slyšel několikrát o tzv. holandském zdravotnictví, tak jsem se na netu na něj podíval. A zjistil jsme co jsem očekával, tedy asociální zrůdnost. Současná vláda si vybrala ten nejasociálnější evropský systém zdravotnictví, blížící se systému americkému. Nevíme přesně co z něj chce zavést, ale opakované zaštiťování se holandským systému v diskuzi v OVM Hegera a Ratha od ministra Hegera ve mně vyvolalo nemalé obavy. Heger jako po celé své působení v pozici ministra mlží a zastírá skutečné úmysly a osočuje jiné, že prý straší. To je jeoho známá taktika. Možné směřování k holandskému systému zdravotnictví je TOU NEJHORŠÍ ZPRÁVOU DNE.... Přečtěte si prosím článek, kde nějací extremističtí lékaři požadují po ministerstvu zdravotnictví plné prosazené tzv. holandské reformy. A tam je právě důkladně ten holandksý systém zdravotnictví popsán. Do jaké míry půjde ministerstvo zdravotnictví, není známo, co ale holandský systém zavádí, to dnes potvrdil ministr Heger. Pokud bych měl jednoduše charakterizovat ten holandský systém, tak ho budu charakterizovat jako vládu zdravotních pojišťoven, které určují vše, tzv. řízená péče, což je to nejhorší, protože se budou snažit co nejvíce ušetřit, tak jako v USA. v holandském systému je také uvedeno, že stát musí přestat s finanční podporou státních zařízení. Dokonce jsem v holandském systému našel různé nové platby A TO JE PRO OBČANY NEJSTRAŠNĚJŠÍ, takže platby se skládají z nám známého ZDRAVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ ZE MZDY, PAK JE TAM NOVÉ NOMINÁLNÍ POJISTNÉ (nominální pojistné je opravdová pojistka, kterou si klient kupuje u zdravotní pojišťovny, pojišťovny si ve výši nominální pojistky konkurují), DÁLE NOVĚ SPOLUÚČAST (vlastní spoluúčast placená v okamžiku čerpání zdravotní péče, pacient by na konci každého roku zaplatil zdravotní pojišťovně z celkové roční čerpané ceny péče prvních 2500 až 5000 Kč a zbytek by hradila pojišťovna, tato spoluúčast nesmí v žádném případě podléhat možnosti připojištění), A PAK JEŠTĚ ZNÁMÉ PŘIPOJIŠTĚNÍ, TZV. NADSTANDARD, KTERÝ SE ZAČÍNÁ ZAVÁDĚT V SOUČASNOSTI.... Je tam kouzelná větička, že "Zdroje pro sociálně potřebné musí zajistit stát".... Pokud by stát dále hradil za státní pojištěnce pojistné, tak pak není jasné, kdo by platil nominální pojistné, kdo by platil spoluúčast a kdo připojištění, protože na tyto tři složky by mnozí lidé neměli peníze...... Tento holandský systém mi svoji komerční brutalitou velmi připomíná americký systém zdravotnictví. PROTO BY BYLO VHODNÉ, ABY MINISTR HEGER A VLÁDA ŘEKLI LIDEM PRAVDU CO Z TOHOTO SYSTÉMU CHTĚJÍ ZAVÉST. DNES JSEM NĚKOLIKRÁT O HOLANDSKÉM SYSTÉMU SLYŠEL ZÚST MINISTRA HEGERA, ŽE HO ZAVÁDÍ...ZAJÍMÁ MĚ JESTLI V PLNÉM ROZSAHU. PAK SE MOHOU NĚKTEŘÍ LIDÉ OPRAVDU TĚŠIT DO HROBU......" - a dále viz tisková zpráva ze stránky občanského sdružení Lékaři pro reformu: http://www.lekariproreformu.cz/cz/info/1555-co-je-noveho/186-tz--pohled-lpr-k-soucasne-reforme-zdravotnictvi--6-chyb.html
Připomíénám, že nepůjde o drobné, protože už teď: Jsme jedinou zemí v Evropské unii, která vybírá ve zdravotnictví poplatek za pobyt v nemocnici za celý rok. Všude jinde je zavedený strop. Pacienti platí maximálně za 30 dnů pobytu, poté už neplatí nic.http://www.hrebenar.eu/2012/04/nemoc-nesmi-byt-nastrojem-k-ekonomicke-likvidaci-cloveka/

 Ve vzduchu byl také plán, že za léčbu úrazů by si občané platili cash, nyní úrazy a nemoci z povolání vláda přepracovává na naprostou komercionalizaci podle filozofie povinného ručení u aut, a ovšem  jak nakládá VZP s prostředky hovoří článek "za co utratila 5 mld bez vědomí ministerstva": http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=744815 ministr Heger podle všeho plánuje i privatizaci VZP (viz dále odkaz v odkazu outsidermedia - na pořad Otázky váýclava Moravce těsně před zatčením Ratha)

 V týdnu 14.-20.5.2012 byl zatčen nenahraditelný oponent Hegerovy reformy, poslanec ČSSD David Rath, takto hejtman a dobrý hospodář, jež chránil státní nemocnice ve svém kraji a zřízením raionálního centrálního nákupu je všechny dostal do přebytkového hopodaření. O podivnostech kauzy zde: http://www.blisty.cz/art/63494.html a zde http://blisty.cz/art/63480.html pak ovšem na místo hejtmanaa byl tlak zvrchu vynutiti si odstoupení krajského zastzupitelstva celého a nominovat de facto "kmotra" protože pan Urban je znám především z toskánské kauzy a také navrhoval, aby rezignbovali všichni zastupitelé kraje za ČSSD, o den později zřejmě po vnitrostraniké hádce  bylo přiznáno prozatímní radě právo rozhodnout se, zda zůstane ve funkci, a ona se rozhodla zůstat a zvolit si hejtman sami, potud by to bylo zatím v pořádku, přesto je otázka, co se s těmi nemocnicemi stane - zda dotyčný nčmá v úmyslu přebytkové stání nemocnice privatizovat.Když totiž totéž uděll notoricky známá persóna ČSSD Palas, původ jehož sídla z 33 mio není uspokojivě vysvětlen, přesto dělá ŠS senátora, s nemocnicí v Moravskoslezském kraji, ČSSD se tomu nebránila, resp. nebránila tomu účinně. Také skutečnost, že v senátu přií hlasoání o zrušení doživotní imunity nebyla přítomna velká část senátorů ČSSD by mohlo znamenat, že i tato strana patří z větší části kmotrům, a hypoteticky to pravice dobře věděla, proto to nechala projít poslaneckou sněmonou. Kdyby ČSSD oprvdu chtěl,mohla se  zaváděním standardů maximální transparentnosti začít již dávno, i Piráti vysvětzlovali před plénem politiků co a jak nejmén před rokem.

Je zřejmé, že otázka ekonomického a zároveň humáníího provozování našeho zdravotnictví svou komplexitou přesahuje schopnosti nebo ochotu na záležitost naszených lidí. V opačném případě by jim totiž připadlo divné už to, že zkrachovalému Agelu byl zpět nejne vyplcen jistin, která slouží normáln na krytí takovýchto průšvihů, le bylo mu dovoleno sspolkmnout dlší pojišťovnu - hornickou či hutnickou, a on od té doby hgltá a  hltá nemocniční kpacity a mbulance,lákje nové pojištěnce na ozdravné pobyty pro celou rodinu zdfarm. A tak se ptám- nedošel Agel ke krachu účetní fikcí?

Připomeňme také jednu věc - aby mohly být prováděny odposlechy, musel k tomu dát nejprve souhlas nějaký soudce  - a v novinách se sice hovořilo, pak však tato zprávě poněkud zapadla, že svou roli hraje figurka, jež je de facto osobním zombiem ministra financí, protože má za sebou daňové úniky v řádech stamilionů. Udělil soudce souhlas na základě tohoto? Který to byl soudce? Je zde příliš mnoho otázek...O opodstatněných pochbnostech tento článek: http://www.vasevec.cz/blogy/pochybnosti-v-cause-rath nebo http://www.vasevec.cz/blogy/politicky-vezen-rath a dlužno podotknout, že Rthův advokát se ke spisu dostal až po slyšení u mandátového a imunitního výboru.Do stejného souboru článků téhož druhu patří i http://www.blisty.cz/art/63548.html nebo http://www.blisty.cz/art/63535.html

o jednání mandátového a imunitního výboru o vydání dr. Ratha dne 22.5.2012: "Masove sdelovaci prostredky dnes predvedly CENSURU v pravem svetle . Prave jednani z poslanecke snemovny nesmelo byt prenaseno ."
 
V každém případě byl David Rath se svým zdravotním programem letos 17.1.2012 v Hydeparku, je otázka, zda ČSSD bude tento program realizovat, nebo už bojkotovat či předvádět (či fingovat) neschopnost? : http://www.youtube.com/watch?v=QOVNGNGRo8M
a zde jen jako perlička - dr. Rath dráždí ministra vnitra Kubiceho bosou nohou: http://www.youtube.com/watch?v=PPoUXH3ZYZw
Bezobratlí již morální selhání jiných bezobratlých z  ČSSD kryjí prohlášeními, že Dr. Rath vlastně ani nebyl sociální demokrat - pro ten případ sem zařazuji  ukázku, jak se vyjadřuje k pravicovém vládnutí a penzijníém fondům': http://www.youtube.com/watch?v=LHtGlqot4YM&feature=youtu.be
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Výborným způsobem o případu Rath a reformích legislativních změnách a 260+ mld ročně na hraní s přenosem OVM, kde RATH zesměšnil Hegerovy záměry, píší Outsidermedia: http://www.outsidermedia.cz/Proc-musel-jit-David-Rath-do-basy-1.aspx a: http://www.outsidermedia.cz/Proc-verim-v-Rathovu-nevinu-1.aspx
obyvatelstvu se mezitím ze zdravotnictví dělá špatně:
"s doktory mám své zkušenosti
mladý chirurg se na mne ani nepopdíval a chtěl papíry a pak si něco datloval na PC (bulovka)
primář chirurgie, vida že ze mne nic nekápne, mi hjrozil pooperační smrtí (homolka)
zepředu i zezadu onárazníkován tituly mě šéf kliniky řekl, že když mi vytáhnou z břicha vodu, tak tam zase nateče, tak proč se obtěžovat (IKEM)
kožařka mi poradila, abych si každý den koupal vlasy v Head & shouldersu (mediscan)
obvodní kožařka mi poradila abych si kojupil mastičku a ani se nezvedla ze židle, aby se mi podívala do vlasů
 to mi stačí, doktorům se vyhnu obloukem, ať mi políbí prdel.Skutečnej durchšis je ten zákal,  co mě navrhujou operovat na podzim, ale já se toho bojím, protože to bude už ten novej šmejdskej zdravotní systém. Ono je to jinak celkem sranda, ale tady´člověku na oči nedají ani floka. Nevím, zda nemám raději oslepnout. Navíc kdovíkolik kolíků za to budou chtít. Když budu slepej, dostanu čokla a budu si mít aspoň s kým povídat, budu mít přítele, budu mít koho milovat a ten čokl mi za to bude vděčnej. No, nevím, jestli to je zrovna útěcha, ale řekněme...""
Facebookáři zkopírovali z DNES článek, který se tam po internetu nedá nalézt: - je vidět , že peníze na tunely stále jsou:
Kupte polikliniku v bazaru (MFD)
Lenka Petrášová
Majetek, který sloužil zdravotnictví, se dostává do rukou soukromníků. Někdy pod cenou. Velký výprodej nemocničních budov, lázní či poliklinik začal před čtyřmi lety a nyní pokračuje. Teď mají zájemci šanci získat třeba polikliniku Zbraslav.
Ministerstvo zdravotnictví se rozhodlo převést čtyři státní nemocnice na pražský magistrát. Konkrétně jde o Nemocnici Na Bulovce, Thomayerovu, Nemocnici Na Homolce a Ústav pro matku a dítě v Podolí. Jde o první pokus přenechat největší české špitály krajům. Návrh, který potichu ušil ministr Leoš Heger (TOP 09) s pražským primátorem Bohuslavem Svobodou (ODS) ostatním politikům za zády, už vzbudil hodně emocí. Jednak proto, že nikdo pořádně nevysvětlil, proč zrovna tato čtyři zdravotnická zařízení stát „nepotřebuje“. A jednak proto, že ředitel jedné z dotyčných organizací, největší porodnice v zemi, se o tom, že by měl spadat pod jiného zřizovatele, dozvěděl až v přímém přenosu z tiskové konference, když ministerstvo nápad oznámilo.
Rychlost vyvolává otázky
Dusno bylo kvůli těmto nemocnicím i minulý týden v Poslanecké sněmovně. Jejich převodem na Prahu se totiž zabýval i zdravotní výbor Sněmovny a skončil jednomyslným usnesením: politici požadují po ministerstvu analýzu, která by řekla, co takový převod bude znamenat.
„Není možné začít vytahovat z klobouku jednu nebo druhou nemocnici a předávat je krajům, když nemáme jasnou celkovou koncepci zdravotní péče v celé zemi, která by řekla, které nemocnice jsou pro stát zbytečné, a je tedy možné je vyvést ze sítě,“ říká poslanec za ODS a šéf zdravotního výboru Poslanecké sněmovny Boris Šťastný. „Změnit cedulku na dveřích nic neřeší. Je v podstatě jedno, kdo je vlastník těch nemocnic, ale důležité je vědět, co a kde chceme vůbec léčit, a na to ministerstvo nedokáže dát odpověď,“ vysvětluje, proč takový úkol ministerstvu zdravotnictví poslanci uložili.
Ministerstvo proto musí nejprve vypracovat strategii zdravotní péče, z níž vyplyne, co konkrétně a v jakém kraji bude zbytným majetkem pro zdravotnictví. Vzhledem k tomu, že na to ministr Leoš Heger nedostal termín, znamená to, že se celá akce odkládá na neurčito.
Nemocnice mají „skryté“ majetky za stamiliony
Ať už se o převodu bude rozhodovat kdykoliv, je dobré pamatovat na to, že pod špitály spadá majetek za stovky milionů korun. Navíc jde o majetek, který je pro nemocnice zbytečný: léčebna Mánes ležící na kolonádě v Karlových Varech ve správě Homolky, Lázně Toušeň ve správě Nemocnice Na Bulovce. A o tom už nikdo nemluví. K čemu jsou lékařům a pacientům lázně, které navíc leží v jiném kraji? Nebo pozemek pod pražským sídlištěm?
Některé věci spadají pod nemocnice historicky (například lukrativní pozemky), ovšem jiné na ně byly převedeny v době, kdy ministerstvu zdravotnictví vládl pevnou rukou David Rath. A už tehdy se spekulovalo o tom, že jde jen o usnadnění privatizace státního majetku. Takto je totiž mnohem snazší prohlásit majetek za zbytný a prodat jej.
David Rath momentálně vzhledem ke svému pobytu ve vazbě nemůže vysvětlit, jak to tehdy myslel, ale jeho blízký spolupracovník z té doby, Michal Sojka (ČSSD), tvrdí, že jeho lidé chtěli majetek naopak zachránit. „Léčebny ani lázně neměly dobré hospodářské výsledky, hledat pro ně dobrého krizového manažera nebylo jednoduché, tak jsme je převedli pod ty nemocnice. O privatizaci se neuvažovalo, o tom vážně nepadlo ani slovo na žádné z porad vedení,“ dušuje se dnes Sojka. Proč však David Rath převáděl jen některé majetky? Proč jich nebylo víc? „Nás zajímaly ty ekonomicky problematické provozy, to, co bylo dlouhodobě v minusu, a to přesto, že to mělo potenciál na to, aby se tam dobře hospodařilo,“ vysvětluje Sojka.
Za doby dalšího ministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS) se majetek spadající pod organizace ve správě ministerstva ocitl v hledáčku jeho prvního náměstka Marka Šnajdra (ODS) a začal jeho výprodej. Vlnu zahájil prodej sedmnácti objektů, které kdysi měly sloužit jako záloha v případě války - tedy coby nemocnice či sklady léků a zdravotnického materiálu. Spadaly pod organizaci Zdravotnického zabezpečení krizových stavů Příbram a byly roztroušeny po celé republice. Kritérium bylo jediné: nejvyšší nabídnutá cena.
Do dnešního dne se prodalo z celkem sedmnácti areálů (mimo jiné mělo jít i o prodej zámků Brantice, Dívčí Hrad či Slezské Rudoltice, ale o ty požádaly obce a církev a zámky na ně byly bezúplatně převedeny) devět objektů. Stát za ně utržil celkem 35 milionů korun.
Podle jednoho z účastníků soutěže, majitele rodinné firmy, která se zabývá nemovitostmi a realitami, Jana Hory, ministerstvo majetek státu prodávalo pod cenou. „Neviděl jsem vše, ale z toho, co jsem viděl, se domnívám, že některé objekty podhodnocené byly,“ řekl.
Je libo polikliniku? Ministerstvo zdravotnictví vám ji prodá
A výprodej pokračuje i za Leoše Hegera. Leccos se jeho lidem již prodat povedlo, další věci se právě k prodeji chystají. Momentálně jde třeba o polikliniku Zbraslav, na niž je už vypracovaný privatizační projekt. Ten právě leží na ministerstvu financí. Ostatně i peníze z prodeje zbytného majetku od organizací, které spravuje stát, jsou příjmem státní pokladny.
Loni se takto státní pokladnu podařilo nakrmit desítkami milionů korun za komplex Prosečnice. Atraktivní desetihektarový pozemek s několika budovami připomínajícími zámeček v Prosečnici u Prahy byl plicní léčebnou. Za celý areál s rozlehlými pozemky ani ne půl hodiny od Prahy chtělo ministerstvo původně 108 milionů korun (při odhadní ceně 95 milionů). Po několika neúspěšných kolech soutěže se však areál prodal za 62 milionů korun.
„Za kolik? To je zadarmo! Tak do toho bych šel taky,“ vybuchl poslanec Boris Šťastný, který o léčebnu před lety taky projevil zájem s tím, že by tu byla dobrá léčebna dlouhodobě nemocných.
Obce se bojí, že přijdou prodejem lázní o kus vlastní historie
To je otázka, na kterou nikdo nezná odpověď. „Ministerstvo zdravotnictví zatím nerozhodlo, jak bude s majetkem naloženo. V případě avizovaného převodu nemocnic na hlavní město Prahu musí předcházet rozhodnutí o statutu předmětného majetku. Řešení musí být výhodné pro stát,“ odpověděl mluvčí ministerstva Vlastimil Sršeň na dotazy MF DNES.
Nejistota, co bude s nechtěným majetkem nemocnic dál, se však nelíbí těm, kterých se přímo dotýká.
„Na to, abychom lázně zprivatizovali, jako obec nemáme, ale chceme je rozhodně zachovat jak kvůli zaměstnanosti lidí, tak proto, že nechceme přijít o statut léčebných lázní. Vždyť slatinný pramen, který léčí, je součástí naší historie,“ říká starostka Lázní Toušeň Jitka Myslivečková. „Žádáme proto, aby s námi bylo jednáno jako s partnerem, ale marně. Když jsem se teď například snažila domluvit schůzku s primátorem Prahy poté, co jsme se z novin dozvěděli, že se nemocnice převádí na Prahu, dostala jsem neurčitý termín na konci roku 2012,“ povzdechla si starostka. Z dat, které poskytlo ministerstvo zdravotnictví redakci MF DNES, plyne, že lázně hospodaří ztrátově. „Což nechápu, protože minimálně wellness pobyty jsou výdělečné a umějí na provoz lázní vydělat,“ nechápe starostka. Podle ní by bylo nejlepší, kdyby ministerstvo převedlo lázně na obec bezúplatně nebo za nějaké minimální peníze. „Na jejich tržní hodnotu pochopitelně nemáme,“ dodává starostka.
Totéž platí o léčebně Mánes - atraktivní budově v centru Karlových Varů. Také je ve ztrátě a ani tady nikdo neumí říct, co s majetkem v hodnotě bezmála padesáti milionů korun bude.
Mezi nemocnicemi, kterých se chce ministerstvo zdravotnictví zbavit, je jedinou výjimkou bez cizího majetku pražský Ústav pro matku a dítě, tedy největší porodnice v zemi.
„Pod nás nespadá nic, zato sídlíme na lukrativním místě. Pravda, tým lékařů se dá přemístit asi kamkoliv, pokud by někdo chtěl získat budovy a pozemky v atraktivním těsném sousedství Vyšehradu,“ krčí rameny Jaroslav Feyereisl, šéf podolského ústavu.
Když neprodáme, tak pronajmeme, hlásá ministerstvo
Otazník, co bude dál, visí i nad Janskými Lázněmi, kde se proces privatizace rozeběhl v roce 2009, ale loni byl pozastaven. Lázně v účetní hodnotě půl miliardy korun, což přibližně odpovídá i jejich ceně podle znaleckého posudku (478,5 milionu korun), čekají na to, jak se jich dotkne nová vyhláška, která stanovuje, co všechno se bude v lázních léčit za peníze pojišťoven.
Ovšem další zajímavá sousta se skrývají pod ostatními přímo řízenými organizacemi ministerstva. Například jde o majetek rušených zdravotních ústavů či hygienických stanic v krajích.
„V případě, že dojde k uvolnění některých prostor, budou nabídnuty k pronájmu za cenu v místě obvyklou,“ říká k tomu ministerstvo zdravotnictví. V každém případě bude zajímavé sledovat, co se s majetky spadajícími pod nemocnice bude dít dál.
Majetek nemocnic Nemocnice Na Bulovce
Lázně Toušeň převedeny od 1. září 2006 ze státního podniku Balmed na nemocnici. Kapacita 80 lůžek. Hodnota majetku: Ke 4. květnu 2012 činí 7,5 milionu korun, lázně jsou ve ztrátě. Co s lázněmi: Není rozhodnuto.
Nemocnice Na Homolce
Lázeňská léčebna Mánes v Karlových Varech převedena pod nemocnici k 1. dubnu 2006. Kapacita 220 lůžek. Léčebna je ve ztrátě, k 31. prosinci 2011 ztráta činí 6,9 milionu korun. Hodnota majetku: 47,2 milionu korun. Co s léčebnou: Není rozhodnuto.
Thomayerova nemocnice
Areál bývalé plicní léčebny Prosečnice, třicet minut za Prahou s rozsáhlými pozemky. Areál byl převeden pod nemocnici 24. září 1999. Hodnota majetku: V prosinci 2007 bylo vyhlášeno výběrové řízení, vítěz však nezaplatil, takže léčebna prošla dalšími šesti koly soutěže a z původní minimální vyhlašovací ceny ji koupil jediný zájemce za sumu 62 milionů korun. Co s léčebnou: V květnu 2011 byla prodána firmě Alstaedter Investments.
Fak. nemocnice Královské Vinohrady
Školicí areál v Kostelci nad Černými lesy převeden pod nemocnici ze zrušené organizace IZPE 19. ledna 2006. Hodnota: 61,7 milionu korun. Co s areálem: Rozhodnuto rozprodat po jednotlivých budovách, protože v celku je areál neprodejný. Jednu z budov se již podařilo prodat sdružení Junák za 126,8 tisíce korun.
IKEM
Institut klinické a experimentální medicíny má ve vlastnictví pozemky, na nichž stojí velká část sousedního sídliště Zelené domky. Nemocnice o tom uzavřela smlouvu v roce 1997 s developerem IPB Real (dnes firma Orco). Celkem 900 bytů dávno stojí, ale pozemky stále patří IKEM. K dohodě o prodeji nedošlo kvůli rozdílné představě investora a IKEM (respektive ministerstva zdravotnictví), nemocnice tedy vybírá nájem ve výši zhruba 5,9 milionu korun ročně.
Zdroj: MZČR

Při svém vytoupení ve sněmovně, kde se jednalo je jeho vydání k trestnímu tíhání, pravil Dr. Rath:

Dámy a pánové, v tomto procesu viním vládu z účelové likvidace opozičního politika.

Viním vládu z výběrové spravedlnosti.

Viním vládu ze zneužívání policie k politickému boji.

Viním vládu, že zneužila boj s korupcí k likvidaci svého kritika.

Viním vládu z neschopnosti vyvést zemi z krize a snaží se to zakrýt takovýmto uměle vyrobeným skandálem.

Viním vládu, že stoupající naštvanost lidí z jejich klesající životní úrovně chce převést na opozici.

Viním ministra Kubiceho, že vytvořil chobotnici, která likviduje nepohodlné lidi.

Viním státní zástupkyni Bradáčovou, že se nechala zkorumpovat příslibem funkce na Vrchním státním zastupitelství.

Viním státní zástupkyni Bradáčovou ze zneužití institutu vazby k lámání, ponižování a týrání lidí.

Viním státní zástupkyni Bradáčovou, že mi brání ve výkonu mandátu poslance.

Viním policii, že se propůjčila k politickému boji. Viním policii, že zneužila mimořádných technických prostředků místo toho aby je užila na potírání skutečně té vážné kriminality.

Viním předsedkyni Poslanecké sněmovny, že svého poslance vydala během jedné minuty.

Viním i opozici z ustrašenosti se postavit těmto obludným manipulacím.

Viním i opozici ze zbabělosti se postavit zneužívání policie a některých státních zástupců.

Viním většinu politiků, že v zájmu vlastní individuální osobní popularity tolerují návrat estébáckých metod.

Naše země postupně ztrácí své svobody. Jak ztratíme své svobody, ztratíme i demokracii. Začne se šířit jenom strach.

 

A zde hovoří o medicíně a jejích minulých i sodobých problémech dnes již zesnulý MUDr. Koza, velká osobnost, jež probojovala v ČR transplantace kostní dřeně, díky níž mohou žít lidé, ktzeří onem ocní leukémií: http://www.tribune.cz/clanek/26863-pysneho-lekare-bych-vyrazil

a vtípek na závěr:

DEJME STARŠÍ LIDI DO VĚZENÍ A ZLOČINCE DO DOMOVŮ DŮCHODCŮ

< nápad pochází z Německa, ale naše reálie se zase tolik neliší >

* * * * *

Následkem toho by naši senioři měli denně přístup ke sprše, volný čas, procházky,
léky, pravidelné zdravotní a stomatologické kontroly.

Dostávali by peníze, místo, aby za ubytování platili.

Navíc by měli nárok na trvalý kamerový dohled, a v případě potřeby by se jim tedy
dostalo okamžité pomoci.

Jejich postele by byly dvakrát týdně převlékány, jejich prádlo a oblečení by jim bylo
pravidelně práno a žehleno.

Každých 20 minut by měli návštěvu dozorce a jídlo by dostávali až na pokoj.

Měli by zvláštní místnost, ve které by přijímali návštěvy své rodiny.

Měli by přístup do knihovny, tělocvičny, k fyzické i psychické terapii a také do
bazénu a dokonce právo na další bezplatné vzdělávání.

Měli by nárok na kolečková křesla, na žádost by měli legálně bezplatně k dispozici
pyžama, boty, pantofle a další pomůcky.

Soukromé pokoje pro všechny s vlastní venkovní plochou obklopené velkorysou zahradou.

Každý senior by měl právo na vlastní počítač, televizi, rádio a neomezené telefonování.

Existovala by ředitelská rada, která by vyslechla a řešila stížnosti, dohled by musel
dodržovat kodex chování!

Zločinci by dostávali většinou studené, v lepším případě vlažné jídlo, byli by osamělí
a bez dohledu.

Světla by se vypínala ve 20 hodin, měli by nárok na jednu koupel týdně (pokud vůbec).

Žili by v malém pokojíku a platili za to 2.000 € měsíčně, bez naděje se z toho dostat živí.

< A KONEČNĚ BY BYLA SPRAVEDLNOST PRO VŠECHNY >
 
------------------------------------
UŽ JE TO TADY!!!!!!!!!

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR, Lékařský odborový klub -Svaz českých lékařů, Národní rada osob se zdravotním postižením ČR a Svaz pacientů ČR

• jsou šokováni postupem Ministerstva zdravotnictví, které dne 20. 6. 2012 prostřednictvím dvou náměstků uzavřelo „Memorandum zdravotních pojišťoven o restrukturalizaci lůžkového fondu za účelem jeho optimalizace“, které má za účel optimalizovat = rušit nejen počet lůžek, ale počet oddělení a dokonce počet nemocnic. Podepsané Memorandum je v zásadním rozporu s tvrzením ministra, „že se nic nebude lámat přes koleno a že restrukturalizace nepřinese rušení nemocnic“(naposled HN 6. 6. 2012). Otázkou tedy je: „Kdo řídí ministerstvo zdravotnictví?“

• připomínají, že proces optimalizace lůžek a jejich struktury nebyl projednán na žádné úrovni. V běžné demokratické společnosti by se bezesporu vedla diskuze, o tak závažném kroku by jednala vláda. V naší republice nikoliv. Zrušení 10 000 lůžek a dnes nemocnic, bylo vystřeleno ministrem zdravotnictví a stalo se z něj dogma. Ke zrušení nemocnic neexistují odborné analýzy, nejsou porovnány statistické údaje, chybí expertní vyjádření. Restrukturalizace byla svěřena do rukou zdravotních pojišťoven. Tento postup je v rozporu s právními předpisy, které upravují, že primární zodpovědnost za poskytování zdravotní péče má stát a kraje.

• upozorňují, že „odborníci“ z Ministerstva zdravotnictví, kteří záměr zrušit 10 000 lůžek připravili, neznají základní statistické údaje z jimi řízené organizace - Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR. V roce 2010 bylo v České republice 189 nemocnic s celkem 62 219 lůžky (v tom 52 590 lůžek akutní péče). Národní registr hospitalizovaných zaznamenal v roce 2010 celkem 2 362 tisíc ukončených případů hospitalizace v lůžkových zdravotnických zařízeních ČR. S ohledem na celkový počet ošetřovacích dnů bylo průměrně denně hospitalizováno v těchto lůžkových zařízeních necelých 61 tisíc pacientů. Průměrná doba hospitalizace v českých nemocnicích je 7,3 dne, což je údaj naprosto srovnatelný s vyspělými státy EU, jako je Německo, Rakousko, Francie a další státy EU 15.

• důrazně varují před rychlou nepromyšlenou restrukturalizací, která by měla za následek ohrožení poskytování zdravotní péče pacientům a tisíce propuštěných zaměstnanců.

• vyzývají Vládu ČR a premiéra Petra Nečase, aby okamžitě zastavili připravované rušení nemocnic a aby se ihned začali zabývat exekutivními postupy ministerstva zdravotnictví, které postupnými kroky likviduje stávající systém zdravotnictví a dostupnost zdravotní péče.

V Praze 28. června 2012 -

http://www.novinky.cz/domaci/272098-rusit-se-budou-luzka-i-cele-nemocnice-pojistovny-jsou-nekompromisni.html

a já podotýkám: za vlád ČSSD docházelo k navyšování lůžek, nevím, zda také poté, zpočátku vlády pravice, v každém případě teď lze očekávat nikoliv vyřazování lůžek rozumné a racionální, ale zájmové, podle přání kapitálové či stzranické  lobby, kdy v nové zřízených soukromých nemocnic a kupříkladu državách Agelu lůžka vyřazeny nebudou, naopak lůžka fakultních a státních vyřazována budou. Přesvědčete mne  někdoé, že se pletu a sama si nafackuji.

také se připravuje druhá vlna nadstandardů: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Ministerstvo-zdravotnictvi-chysta-dalsich-70-nadstandardu-238009

 

o memorandech za rušení lůžek a nemocnic a boji proti nim následující článek: http://www.vasevec.cz/blogy/memoranda-jiz-i-v-cr-technologicky-priznak-nastupu-new-world-orderu , který obsahuje také  link na článek vynikajícího Ludvíka Hovorky o tom, jakými mechanismy bylo naše zdravotnictví dovedeno do stádia rozvalu.

o aktuální situaci s rušením lůžek a nemocnic panují rozporuplné zprávy:

Článek te 7.6. 2012 V praze má zmizet 1500 lůžek. Tytoé nemocnice čeká útlum: http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=747663

Článek ze 6.6. 2012 (čekáním na volby se mylí letošní podzimní krajské=): http://hn.ihned.cz/c1-56055250-ruseni-nemocnic-se-zatim-odklada-ceka-se-na-volby

Článek z 30.6.2012: http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/dve-tretiny-nemocnic-nevedi-co-s-nimi-bude-bojuji-s-pojistovnami-o-preziti_239032.html

Článek z 31.10. 2011 již hovoří o memorandu pojišťoven o zrušení 10 000 lůřek: http://domaci.eurozpravy.cz/zdravotnictvi/36964-nemocnice-zrusi-deset-tisic-luzek-dohodly-se-pojistovny-s-ministerstvem/tisk/:a http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=719743

 

 někde facebookem proběhla z práva, že už se ví, že bude také mmj, zrušeno 10 nemocnic, nedaří semi ten článek dohledat, aby bylo jasné,ok teré jde. Nalezla jsem pouze článek z 11.7. 2012, v němž náměstek ministra Hegera Nosek odhaduje, že zršeno bude maximálně do 10 nemocnic: http://www.tribune.cz/clanek/27242-nosek-odhaduje-ze-bude-zruseno-maximalne-do Mimojiné se ale počéítá i s rušením, kojeneckžých a porodnických oddělení, to bude zase ta krása, kdy mnohé ženy  budou odejity z přetížených oddělení (protože v rození není nic pravidelného, rodí se ve vlnách)  s nesešitou (nebo lemplovsky sešitou) hrází, aby ony i jejich manželé měli utrum se sexem, dokud při jednom platu a zvýšených nákladech na rodinu neuškudlí majlant na plastiku.

Odbory mají ale zprávy čerstvější:

Odbory a pacienti odhadují, že bude zrušeno 80 nemocnic (dodatek 29. 6. 2012 www.zdravky.cz)

O neodkladnou schůzku k jednání o memorandu ministerstva zdravotnictví a zdravotních pojišťoven o restrukturalizaci lůžkového fondu a o nařízení vlády o časové a místní dostupnosti zdravotní péče požádali premiéra RNDr. Petra Nečase zástupci Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR (OSZSP), Národní rady osob se zdravotním postižením ČR (NRZP), Lékařského odborového klubu-Svazu českých lékařů (LOK-SČL) a Svazu pacientů ČR (SP). Situaci českého zdravotnictví označili na tiskové konferenci 28. června za katastrofální.
„Jestli ministr připravuje pomocí memoranda zrušení 80 nemocnic, je to pro mnohé pacienty velmi nebezpečná situace. Za ministerstvo memorandum podepsali dva náměstci, ministr od toho dal ruce pryč, proč asi?“, otázal se prezident SP Luboš Olejár. Počet 80 nemocnic určených ke zrušení podle něj vyplývá „z procentuální úvahy, která v memorandu je“. „My jsme toto číslo vydedukovali ze všech materiálů, které máme až dosud k dispozici. Například správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny měla 26. března projednávat materiál o strategickém vyjednávání smluvních vztahů s poskytovateli, který stanovil pro spádovou oblast jedné nemocnice 100 tisíc obyvatel. Příloha memoranda spádové oblasti neurčuje, ale pokud zůstávají na oněch 100 tisících, není složité spočítat počet potřebných nemocnic. Nemáme to podloženo nějakými relevantními materiály, které bychom měli k dispozici, ale odpovídá tomu i nastavení časové dostupnosti nemocnic v hodnotě jedné hodiny, jak je uvedeno v návrhu vládního nařízení,“ přiblížila postup kalkulace předsedkyně OSZSP Bc. Dagmar Žitníková.
Dodala, že necelých 190 nemocnic v České republice není extrémním číslem – například sousední Rakousko s o něco více než osmi milióny obyvatel má 270 nemocnic.

Objevila jsem nový, vydatný informační kanál informací ze zdravotnictví a sice stránky Asociace českých a moravských nemocnic: http://www.acmn.cz/index.php?nid=1140&lid=cs&oid=2105082

 

Jak vypadá zdravotnictví v rozvratu? Nedávno se objevily dvě zpávy - Americká síť soukromých klinik kvůli svému investorovi proáděla stovky zbytečných operací srdce: http://www.mednews.cz/cz/aktuality/12515/obri-nemocnicni-retezec-v-usa-zbytecne-operoval-pacienty-?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss a čínská síť soukromých klinik vyráběla falešné diagnozy: http://web.volny.cz/noviny/ze-sveta/clanek/~volny/IDC/220833/cinske-soukrome-kliniky-klamou-pacienty-za-falesne-diagnozy-si-uctuji-tisice-janu-.html

Daniela Skřivanová na našich klinikách, i těch státních, se to děje také... úkony se nadhodnocují... uvádějí se jiné diagnosy, pro právě navýšení získaných bodů...nebo se navyšují uměle počty hospitalizovaných pacientů... na lůžkových odd.a já třeba osobně jsem zažila x krát, že mě chtěli hospitalizovat, přestože je to absolutně zbytečné, všechna vyšetření lze udělat ambulantně... dokonce jsem se v ThN dostala do konfliktu kvůli tomu s lékařkou... trvala na hospitalizaci... musela jsem tedy odmítnout její pomoc...

Toto musím komentovat - jsou u nás lékařské kapacity, jako třeba experti na vzácné metabolické portuchy  nebo jiné, které seženete jen na málo místech v republice - kdybyste se chtěli bez hospitalizace obejít, znamenalo by to třeba, že každý den několik třeba i týdnů vstáváte ve 3:00 - případně jsou vyšetření, která ani bez hospitalizace dostatečně korektně provést nelze. Také v podstatě ve většině specializovaných nemocních platí, že lůžkoví pacienti mají při objednávání na vyšetření přednost před ambulantními, a vy zrovna můžete mít diagnozu, ač to netušíte, kde jde o čas.

 16.8.2012 zveřejněn návrh zkrouhnout počet lůžek psyhiatrických léčeben na polovinu: http://domaci.eurozpravy.cz/zdravotnictvi/54970-psychiatricke-lecebny-se-budou-rusit-tisice-pacientu-pujdou-domu/ a ztížení získání lázní na pojišťovnu od října a také jejich zkrácení z 28 dnů na 21 dnů: http://zpravy.idnes.cz/zmeny-v-laznich-zacnou-platit-od-rijna-dh3-/domaci.aspx?c=A120816_080554_domaci_hv

Není jen rušení nemoncnic s posvěcením ministerstva, mnozí další protagonisté z vrcholůné politiky přikládají ruku k dílu iniciativně: "Rekviem za brandýsskou nemocnicí":  http://stanislavhuml.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=286792

V Praze probíhá přeádění nemocnic pod město (konec září 2012): http://aktualne.centrum.cz/domaci/regiony/praha/clanek.phtml?id=758458

Již v roce 2010 se začala hledat hranice, za níž se nebude léčit, primárně děllala cca 1 mio 90000 za rok. PřitomÚstavní soud již jednou rozhodl, že pcient má dostat léčbu bz ohledu na náklady. Nyní sie stanovila stanice QALY na trojásobek HDP na osobu - na 1,2 mio za rok kvalitního života. Článek "Hledá se hranice, kdy se léčba vyplatí a kdy už je drahá" vyšel v deníku DNES, datum čtvrtek 12.4.2012.

konec září 2012: ministr Heger uvažuje od příštího roku o dalších třech nadstandardech: šetrnější narkoze, náhradách kloubů a operacích šedého zákalu: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Pristi-rok-se-mezi-nadstandardy-zaradi-asi-tri-novinky-248120

Ela NakamuraTohle, co vytáhla Blanka je taky síla:"Ministerstvo zdravotnictví plánuje na seznam přidat lázně, plomby pro dospělé, rehabilitace, dlouhodobou péči nebo zdravotní dopravu." Budeme tu chodit bez zubů, jako před sto lety. A zpoplatinit zdravotní dopravu znamená, že když všude zruší nemocnice a ambulance, nejbližší odborník bude 300 km, tak důchodce, žijící na životním minimu je odsouzen k smrti. Prostě nebude mít na sanitku. A: http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/lazenska-pece-v-ceske-republice-se-od-1-rijna-omezi-kvuli-novemu-indikacnimu-seznamu--1116710

 O mimořádném legislativním paskvilu vlády píše Vladimíra Bošková: http://boskova.blog.idnes.cz/c/291637/Pacient-lekar-a-svedek.html

17-10.2012 - Heger naplánoval zvýšní pojistných odvodů živnostníkům i zaměstnancům i vyšší poplatky (100 Kč v budoucnu): http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/853671

Tisková konference ke kritické situaci ve zdravotnictví - Dagmar Žitníková za odbory. Po 20 dnech od tiskovky je situace v nemocnicích stále stejně nejistá !!!"Ani odborná veřejnost neví, které nemocnice budou od 1.1.2013 fungovat!" http://www.cssd.cz/ke-stazeni/videogalerie/tiskove-konference/d-zitnikova/ (na to navazuje můj blog. kde jsou již směrná čísla o rušení aktualizována: http://www.vasevec.cz/blogy/d-zitnikova-ani-odborna-zdravotnicka-verejnost-netusi-jak-bude-po-112013-jak-na )

O dalším podkopání profesní přípravy sester, jejiž první kolo jsme již v minulosti absolvovali s nebalhými násldky nedostatku a podfinancování zkušeného zdravotního personálu, zde: http://www.vasevec.cz/vip-blogy/vladimir-dbaly-absolventy-zdravotnickych-skol-ceka-dalsi-profesni-ponizeni

2.11.2012:http://www.novinky.cz/domaci/283444-ministr-heger-planuje-zdrazeni-leku.html

2.11.2012 - zase novinka: http://www.tribune.cz/clanek/28305-pojistne-si-urci-samy-pojistovny

3.11.2012 Dříve pojišťovny avizovaly, že končí 12 špitálů (posléze ale nvrhly 30). Přeměnit se měly na rehabilitační ústavy pro dlouhodobě nemocné.))) Tak teď už chápu proč chtějí pojišťovny za každou cenu rušit nemocnice a zavádět LDN, za lůžko v nemocnici dnes lidé platí 100 za den v LDN se bude platit 300 až 400 korun za den na lůžku, Za co si to budou senioři platit když průměrný důchod v Česku je 10 740 na který ale nedosáhne 60% důchodců? A ještě si budou muset platit nájemné ve vlastním bytě který dnes už vychází kolem 8000 tisíc měsíčně i se službami za bydlení. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pece-v-LDN-se-zpoplatni-Stat-muze-az-ctyri-sta-korun-197201

Zdravotnípojišťovny  nutí lékaře porušovat zákon ( o nedostatečném financování onkologicky nemocných): http://www.blisty.cz/art/65907.html

Jak ministerstvo zdravotnictví porušuje zákony: http://www.blisty.cz/art/65894.html

A jak mění svůj zdravotní systém Němci v čele s Merkelovou: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/283806-nemci-rusi-poplatek-u-lekare.html

8.11.2012 -  "Dvacet nemocnic se světlou budoucností", jež nemusí rušit nic a mají budoucnost jistou díky dlouhodobé smlouvě:  - jsou trojího typu a) drahé kliniky, b) patřící  do řetězce Agelu c) soukromé s polečnosti s akciemi na doručitele, vše pobíratelé nejvyšších plateb od VZP: http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=762662

28.11.212:"VZP dotovala IZIP, jeho akcionáři nakupovali reality": http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=764568

29.11.2012 -Jedna hezká úvaha: http://hermannova.blog.idnes.cz/c/307792/Obchodnici-s-bolesti-aneb-kdo-vydela-na-privatizaci-zdravotnicvi.html

23.2-2013: o zrušení ustanoení o zákazu vývozu nedostatkových (levných)léků:  http://vitbarta.cz/ruseni-nemocnic/1225-peake-zmenila-zakon-pacientum-zacina-jit-o-zivot.htm#.USjiL_JiqF-

.....pokračování pod obrázkem.....

___________________________

TROCHA ČERNÉHO HUMORU: "Jak ušetřit ve zdravotnictví:"

Jak ušetřit ve zdravotnictví

Do Obamovi éry Američné vstupovali z jedné třetiny obyvatelsta úplně nepojištění a spousta jiných s pojistkami, které toho kryly pramálo.Obama zajistil, že lékařská péče je BEZPLATNĚ v jakés takés kvalitě přístupná všem, byť jsou standardy a nadstandardy a byť léčba nejchudších se leckdy odehrává na mobilních klinikách, důležité ale je, že jeho návrh byl PŘIJAT! Ale měli bychom stále vést v patrnosti negativní jevy, jako ten, o kterém se hovoří v otitulkovaném videu "Americké zdravotnictví": http://www.youtube.com/watch?v=JF8I_f77Xe8

 

3-3. zdravotnická ektulita pana Fialy o stávce lékařů  naco analýz zdravotnických a lékařských odborů - jde o slušnou genocidu, protož se ruší oddělení JIP,kam takové případy dávají nevím, patrně je nechávají umírat!: http://www.vasevec.cz/vip-blogy/zbynek-fiala-proc-zdravotnictvi-krvaci

a lament sestřiček a lázní na rapidně se zhoršující podmínky z téhož období: http://www.vasevec.cz/blogy/dana-krasovaotevreny-dopis-zdravotni-sestry-ministru-leosi-hegerovi

19.3.2013 - lůžka se ruší a "Noivá čísla ze záchranky: každý šestý se odmítá": http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=774214

Dne 9.4. na Rdaioforu od 19:10: http://www.rozhlas.cz/plus/radioforum/_zprava/povazujete-elektronicke-recepty-za-prinos-pro-pacienty--1197460 a: http://www.ezdrav.cz/lubomir-chudoba-o-elektronickych-receptech/ pan Chudoba je jak vidno slušný pán, ale jak nazvat tvůrce koncepce "Vhodný lék vám nevybere doktor ale počíatčš": http://zpravy.idnes.cz/o-vhodnem-leku-rozhodne-pocitac-dnd-/domaci.aspx?c=A130408_202120_domaci_brm - především to upírá práva mně, která si vyhledávám doktora podle kompetencí, kompetencím počítače ani žádné kolegiální rtady, jejichž zkorumpovanost prokázala kauza popsaná v článku linkovaném výše (Malý velký farmaceutický skandál) - nemohu věřit. Skládá počítač Hippokratovu přísahu? Je snad rodinná a osobvní anamnéza něco jednoduchého k vyhodnocení? Bylo by v silách ládovače dat do syxstému vyhovět Hippokratově přísaze v takovém množstzví inidviduálních případů? Napíši o tom blog. a dám ho sem.

Pojišťovny utlumí platby za záchranu dětských pacientů

je přeci jen příliš eufemistický název pro to, oč se jedná. http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=776715

A jak se Vám líbí toto? : http://beta.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Boris-Stastny-planuje-nove-sporeni-Mame-si-odkladat-na-lecbu-v-LDN-272388

1.7.2013 - Pojišťovny začaly více zasahovat do toho, co lékaři předepisují svým pacientům. A púodle pořadu na Rdioforu někdy před 2 měsíci, plánem je, že by léky předepsisovaly jen pojišťovny a elektronické recepty mají k tomu být prvním krokem! http://zpravy.idnes.cz/kritika-pozitivniho-listu-leku-vzp-dbm-/domaci.aspx?c=A130621_160113_domaci_hv

 
 
cyklistická sanitka

2.7.2013: Bohuslav Sobotka "Vítám dnešní rozhodnutí Ústavního soudu, je to zasloužený krach dalšího nespravedlivého experimentu Nečasovy vlády. ČSSD od počátku kritizovala snahu pravicové koalice rozdělit ústavou garantovanou zdravotní péči na péči pro bohaté a ty ostatní, na základě tzv. nadstandardu. Poukazovali jsme na konflikt s Listinou základních práv a svobod a jsem rád, že naší kritice dal Ústavní soud za pravdu. Ministr Heger, který všechny tyto neústavní změny, prováděné na úkor pacientů prosazoval, by se za to měl veřejně omluvit, stejně jako jeho strana TOP09."

Zdeněk Steinbauer
"Sledoval jsem ČT24, rozhodnutí Ústavního soudu a následné komentáře a diskuze k nadstandardům a poplatkům v nemocnici. Od moderátora Borka bylo jasně cítit, že se mu zrušení nadstandardů a poplatků nelíbí a opakovaně se snažil navodit z toho problém. Nelíbí se mi, když moderátor veřejnoprávní ČT vyjadřuje svůj názor. Dokonce zcela náhodou zapomněl na to, že Ústavní soud řekl, že nadstandardy jsou sice přípustné, ale nesmí ovlivňovat kvalitu a účinnost lékařské péče, ale že jsou možné za hotelové služby a podobný nadstandard. Do studia byla pozvána novinářka Rodriguez z Lidovek, která řekla, že možná cesta by byla navržená Hegerem, tj. že by zdravotní pojištění z části určoval stát sazbou a zčásti by pojištění určovala zdravotní pojišťovna. Což je skandální asociální systém, kde by privátní zdravotní pojišťovny vydíraly pacienty. Teď je zrovna moderátor Borek útočný na pana Tejce a vyloženě se chová jako pravicový politik. Dnešní rozhodnutí Ústavního soudu nebude znamenat zásadní výpadek příjmů, ba naopak. Co se týká budoucnosti českého zdravotnictví, tak pokud by v důsledku krize chyběly peníze na zdravotním pojištění, je nejhumánnější zvýšit minimálně zdravotní pojištění, což přinese do systému obrovskou sumu, než to nechat platit nemocné a v to ve výši, kdy na to nebudou mít peníze. Bylo by také vhodné, aby nebylyo zastropováno zdravotní pojištění u osob s vysokými příjmy, byly zvýšeny platby za státní pojištěnce a to razantně, protože se mnoho let nezvyšovaly a jsou směšně nízké. Toto jsou dopady neoliberální pravicové politiky, která měla za cíl nechat finančně vykrvácet stávající humnánní sociální a solidární systém a pak zavést systém výhodný pro bohaté..... Měla by proběhnout celospolečenská diskuze o podobě zdravotnictví a lidé by si neměli nechat líbit to, aby případně byli rukojmí privátních zdravotních pojišťoven, tak jak je to např. v USA a k čemu směřuje politika Kalouskova lokaje Hegera a politika Šnajdra a Šťastného......". "Pobavilo a zároveň znechutilo mě, jak ústavní soudce byl ohleduplný k výběrčím poplatků za pobyt v nemocnici, tj. zdravotnickým zařízením a kvůli tomu je zrušil Ústavní soud až od začátku příštího roku. Zapomněl ale na ohleduplnost vůči nemocným, kteří budou muset tento nehorázný poplatek bez časového limitu do konce roku platit i když jsou ve finanční tísni. Ptám se, koho má stát chránit, slabého anebo silného? Nemocnice by okamžité zrušení poplatku ve výši 100 korun bez limitu neohrozilo, ale nemocného ano.... To že u tohoto poplatku nebyl stanoven časový limit, je dle mého názoru trestným činem a měl by být ten, kdo nese zodpovědnost potrestán. Protože vědomě vystavovat např. nepohyblivého, dlouhodobě nemocného, vážně nemocného nebezpečí exekuce to je zločin...... V Německu, kde mají daleko vyšší příjmy mají limit 28 dní. Neoliberální zločinci v České republice ale nemají slitován"

Osobně si myslím, že ve zdravotnictví by nemělo být uzvaleno DPH na NIC.

Vyhlášení nálezu ÚS: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/233400-ustavni-soud-zrusil-zdravotnicke-nadstandardy/ 

a průvodní článek: http://www.novinky.cz/domaci/306689-nadstandardy-ve-zdravotnictvi-jsou-minulosti-ustavni-soud-je-zrusil.html a novnka, srpen 2013: http://www.novinky.cz/domaci/309626-nemocnice-uz-nesmi-poskytovat-nadstandardy.html

3.8.2013 - chtělo by to shodit DPH ze všeho zdravotnického, chtělo by to zvýšit platby za státní pojištěnce, osvobodit lázeňsklé domy od poplatků za rádio , televizor a OSE, a chtělo by to dělat medicáínu preventivní - tedy lázně přiznávat, už proto že: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Drsne-varovani-odboru-Zdravotnictvi-i-lazenstvi-hrozi-uplny-kolaps-281038 a proto že:

Ela Nakamura
Ve zdravotnictví je jedna věc, o které se tu zásadně nemluví. Totiž jak to, že nemocenskou vyplácí někdo jiný, než zdravotní pojišťovna. Řeknu vám výsledek z vlastní zkušenosti: byla jsem rok nemocná. A to jen proto, že na jakékoliv vyšetření jsem se musela objednat, trvalo to dva měsíce a ještě se postupovalo od nejlevnějšího až po nejdražší. Celou tu dobu mi šla nemocenská. Spočítejte si, kolik to muselo dohromady stát. Až teprve to nejdražší vyšetření ukázalo co mi vlastně je a to bohužel až po tom roce. Díky tomu, že to trvalo tak dlouho se ovšem má nemoc zanedbala a mám trvalé následky na celý život. A to má být efektivita?
 Hodlám, podotknout, že degenerace pracovního  práva má tíživé, fatální dopafy na zdraví národa, ale o tom jiné mé blogy.

A bylo by vhodné zřídit rubriku, na co přišlo ve zdravotnictví zahraničí. Co třeba toto - nechce někdo přeložit? :http://www.examiner.com/article/universal-health-care-americans-are-grossly-misinformed - a pak posoudit?

 

A teď - je toto kachna za účelempropagace politického subjektu, nebo to je pravda, jak to, že to domovy dchodců nehlásí , nebo proč média dosud nic neotiskla? : "VZP odmítá platit  léčbu důchodcům" auotr Zakaria Nemrah. :  http://www.nemrah.cz/?lang=cs#?p=1382

z dětské ambulance

 Konec srpna 2013 - předvolební: Jirka Šofík
Tři prostitutky potkají ministra zdravotnictví. Dvě ho uctivě zdraví a třetí se nechápavě ptá: "Co je to za člověka?"
"Holka, ten zdědil největší bordel v republice!"

 

září 2013 - z volební kampaně: Soňa Marková (KSČM) : VYHLÁŠKA SNÍŽILA LETOS PŘÍJMY NEMOCNICÍM O 6 MLD. KČ, STEJNOU SUMU ODČERPAL STÁT Z NEMOCNIC ZVÝŠENÍM DPH. Uhradová vyhláška je likvidační, což byl zřejmě záměr ministra Leoše Hegera a jeho TOP09.
Program KSČM nabízí řešení v podobě opětovného snížení DPH a jako první jsme také začali hovořit o potřebnosti vyjednat v EU nulovou sazbu na léky. Dále je nutné eliminovat Topolánkovo <zmrazení> plateb za šest milionů státních pojištěnců, přiměřeně je navýšit a pravidelně je valorizovat. KSČM také opakovaně navrhuje zrušení stropů na zdravotní pojistné z nejbohatších příjmů. Solidarita není totož sprosté slovo,jak se nám snaží vnutit pravice, a odpovědnost státu za poskytování potřebné kvalitní a bezplatné zdravotní péče všem pacientům je dána v České republice Listinou základních práv a svobod zakotvenou v Ústavě ČR dodává Marková. 

30.9.2013: Nenechme si vzít svého doktora!

Nenechte si vzít svou lékařskou praxi!

Ministerstvo zdravotnictví připravilo velmi nebezpečný návrh novely zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění.

Pokud by byla přijata:

- Pacientům by kdykoliv rozhodnutím úředníka zdravotní pojišťovny
mohl být odebrán jejich lékař, ale i nemocnice, protože by s nimi zdravotní pojišťovna byla oprávněna bez uvedení důvodů vypovědět smlouvu. Pokud by pacient chtěl u takového lékaře zůstat, musel by si plně hradit nejen zdravotní péči, ale i předepsané léky, rentgenová a laboratorní vyšetření, apod.

- Výběrová řízení, určující, který lékař a jaká nemocnice budou mít
nadále smlouvu se zdravotní pojišťovnou, by si řídila sama zdravotní pojišťovna, hlavním kritériem by pochopitelně byla co nejnižší cena.
Zdravotnictví by tak ovládly obchodní řetězce, šlo by o konec soukromých lékařů v Čechách. Úspěšný by byl ten, kdo nejvíce ušetří na svých pacientech, případně může nabídnout dumpingové ceny.

- Jak za první republiky v Československu, tak v řadě zemí EU nyní,
rozhoduje svobodná volba pacienta. Krachuje lékař, od kterého pacienti odchází, úspěšný je ten, koho si pacienti svobodně zvolí. Nyní to má být ten, kdo získá přízeň vedení zdravotních pojišťoven, což je nesmírný prostor pro korupci a klientelismus.
Navrhovaná změna je alarmující pro lékaře i pacienty, média o ní mlčí.

Rozšiřujte tuto informaci dále.
Kontaktujte své poslance, senátory i média a zabraňme společně této prokorupční novele zákona!

Další informace naleznete na stránkách ČLK:

http://www.lkcr.cz/aktuality-322.html?do%5BloadData%5D=1&itemKey=cz_99416

MUDr. Milan Kubek – prezident ČLK

 

"Daniel Kvasnička:

Existují dvě asociace nemocnic.

Ta, vedená paní Kunovou, má poněkud jiné standardy pro popisování skutečnosti než větší asociace AČMN, které jde o zachování péče. Asociace českých a moravských nemocnic (AČMN) sdružuje ke dvěma stům malých nemocnic. Ty se snaží hospodařit a jde jim to o poznání lépe, než velkým, státem zřizovaným fakultním molochům, kterých je příliš a vyhazují peníze. Krajské jsou na tom o trochu lépe, ale ne o moc.


A pak jsou nemocnice podnikatelské, které se asociují ve společnosti, která se snaží úzce spolupracovat se státem, aby získala výhody. A to je ta paní Kunovou vedená asociace. Nemocnice má samozřejmě vydělávat, aby mohla žít a rozvíjet svou péči, nesmí a nemá být v červených číslech, potud souhlas s paní Kunovou.

Nemocnice AČMN chce pořád někdo zmenšovat a vlastně rušit, aby je Agelové a podobní podnikatelé s nemocí "zachránili".

Souhrnem:

Pojišťovny v kartelu hoblují většinu nemocnic, v nichž nemají své kamarády. Předloží smlouvu a podepiš, nepodepíšeš? Nedá ti žádná pojišťovna. Trh, o kterém blábolí podnikatelé s penězi ze zdravotního pojištění, je mýtem. Žádný trh tu není, jen viditelná ruka trhu, co hrabe.

Kdyby nemocnice byly skutečně veřejné a dohlíželi na hospodaření skutečně veřejně lidé z nefalšované veřejnosti, pak by model byl nejlepší z nejlepších. Na západ o nás funguje..."

31.10.2013:

Novinky ze zdravotnictí - Úhradová vyhláška, kterou zakázal ÚS, bude platit ještě rok, potože není čas do konce roku ji změnit a znamená mmj.: že jakmile lékař použije jeden úkon nadstandardní, tak se za nadstandard považuje celé léčení a musíte si ho uhradit - zatím to platí u zubařů, ale stále více to prolézá i do normáího zdravotnictví. Kupříkladu také platí, že i léky zachrňující živoét přestaly být na pojišťovnu (napři kalciová injekce), takže když v zubní ordinaci dostanete anafylaktický šok, zubařka vás z něj musí dostat za své. Proto také zubařská komora nechce mít s pojišťovnami nic společného a chce jen jen soukromě, protože jen chodí úředníci a dojí pokuty za nedostatky v dokumentaci. Vyhláška také stáhla hrazení výkonů nemocnicím o 20%, aniž by si někdo všiml, kterým penězovodem a kam ty prachy dotékají.
Jiřina Musilová-....také do odběrů doporučených odborným lékařem obvoďákkovi? Asi ano jak mi bylo řečeno!

 VAROVÁNÍ - a pozitivem Obamy je, že toto se nyní snaží nějak napravit, americká i ostatní veřejnost je však zoufale o meritu neinformovaná.:

 SEDMNÁCT TISÍC AMERICKÝCH DĚTÍ ZEMŘELO, PROTOŽE NEMĚLY ZDRAVOTNÍ POJIŠTĚNÍ
V USA byla publikována nová studie, která ukazuje, že nedostatek zdravotního pojištění zapříčinil smrt téměř 17 000 amerických dětí za méně než dvacet let. Výzkumníci Dětského centra Johna Hopkinse ukázali za použití milionů nemocničních záznamů z období mezi lety 1988 a 2005, že nepojištěné děti vykazují o 60% vyšší pravděpodobnost úmrtí, než děti s pojištěním. Autoři studie tvrdí, že počet by mohl být ještě vyšší, protože jejich výzkum bral v potaz pouze děti, kterým finanční situace umožnila alespoň pobyt v nemocnici. Studie následuje nález výzkumného týmu Harvardské univerzity z minulého měsíce, který ukázal, že přibližně 44 000 lidí umírá každým rokem, protože nemají základní zdravotní pojištění.
K říjnovým volbám 2013 do prlamentu: http://www.tribune.cz/clanek/31268-nejvetsi-sponzori-pravicovych-stran-jsou-distributori-leciv

Zdá se, že kdybychm českou kauzu s Karetz vynásobili milionkrát, dostaneme Obamacare: http://www.lidovky.cz/obama-se-americanum-omluvil-za-debakl-reformy-zdravotnictvi-prn-/zpravy-svet.aspx?c=A131108_111930_ln_zahranici_msl

17.11.2013: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/250815-lekarska-komora-je-pripravena-vratit-uhradovou-vyhlasku-k-us/ 

24.11.2013: (pozor, zde nevíme jistě, zda není scénka hraná) http://www.svetkolemnas.info/novinky/domaci/410-sokujici-video-pri-vizite-z-ceskeho-zdravotnictvi

Šokující video při vizitě z českého zdravotnictví
www.svetkolemnas.info
Toto video poukazuje na šokující stav českého zdravotnictví. Jedná se o nejmenovanou pražskou kliniku a předoperační vyšetření.

 

 Ela Nakamura

Oni politici vůbec řeší věci mně nepochopitelné a podstatných si nevšímají. U nás například v neděli neexistuje lékárna. Nejbližší je dneska až v Praze. Přitom se stává, že někoho propustí z nemocnice, dostane do ruky recept na mnohdy životně důležité léky a - starej se. TO je podstatné!
Za komančů byla u nás jedna lékárna a zajistila i pohotovost - jako v každém městě. Dneska jich tu máme pět a pohotovost nemůže zajistit ani jedna? 
Taky když vás za zlých komančů pustili z nemocnice, dostali jste léky na doma rovnou v nemocnici zdarma do ruky na několik dní dopředu. 
To jsou hrozné poměry, co tu vznikly!
"A nejprve provedeme pár testů, abychom pomohli splatit tu mašinku": 
zdravotnictví
30.11.2013 Lenka šálová: V LN jsem četla, že zdravotní pojišťovny chtějí přestat s proplácením hotelových služeb a stravy v nemocnicích. Lidé budou mít zaplacenou jenom léčbu.http://www.lidovky.cz/ctvrtecni-ln-placeni-za-jidlo-a-ubytovani-v-nemocnicich-pig-/media.aspx?c=A131127_223217_ln-media_sm    
 
 
 • Tak jsem si přečetl na Centrum.cz komentář nějakého lapiducha Jojka, že bez poplatku 30 korun hrozí horší péče u lékařů, tak to mě přátelé vytočilo do ruda, jak může takový blábol vypustit takový zmrd vlastně z huby, jednou složil Hipokratovu přísahum tak kdyby ten šmejd neměl nic do huby, tak je jeho lékařská povinnost oštřit každého člověk dle nejlepšího vědomí a svědomí, někteří převlečení bolševici si opravdu nevidí do tlamy.

  Špatně placení lékaři mají málo.

  Každý státní zaměstnanec, třeba učitel školy, by si přál být placen stejně tak dobře, jako je od VZP honorován nemocniční nebo praktický lékař. Ale vzhledem k rozdílnosti systému odměňování se mu takové přání zatím určitě nesplní...Lékaři tvrdí, že v porovnání se svými zahraničními kolegy, jsou placeni stále velmi mizerně - a v tom mají bohužel pravdu. Pravdu mají ale i čeští důchodci. Jejich vrstevníci v Německu mají penze také o hodně vyšší. Více peněz by chtěli mít všichni. Jenže ne všichni mohou používat takové nátlakové metody vymáhání, jako lékaři. Na rozdíl od jídla, které člověk musí mít denně, lékaře potřebuje naštěstí jen občas. V rozporu s tvrzením nadpisu tohoto blogu jsou naši lékaři samozřejmě placeni v porovnání s ostatními profesemi přímo královsky. VZP, která vznikla před 20 lety, si svůj lukrativní systém placení lékařů prosadila a skálopevně se jej dodnes drží. Příklad první. Je učitel střední školy placen podle počtu žáků, které vyučuje? Samozřejmě není a každý se může ptát, co je to za hloupost! U praktického lékaře však takový způsob funguje. V systému úhrad VZP pod názvem "Kapitační platba" činí měsíční úhrada za jednoho pacienta 73,50 Kč. Pokud má praktický lékař ve svém obvodu registrováno odhadem 300 pacientů, činí tak jeho měsíční bezpracná odměna 22.050 Kč. A to bez ohledu na skutečnost, zda pacient k tomuto lékaři přijde jedenkrát za rok a nebo nepřijde v tom roce vůbec. O tom, že pojišťovna třeba platí praktickému lékaři leasing na jeho v podstatě soukromé auto (aby měl čím jezdit za svými pacienty), se moc nepíše a je to hanebné. Hodně lékařů (praktiků, stomatologů, gynekologů a tak dále) zdravotní sestru vůbec nemá. Peníze na mzdu sestry ale dostanou a ty si nechají pro sebe. Příklad druhý. Učitel, který právě momentálně nevyučuje svůj druhý předmět tělesnou výchovu, ale zeměpis - je povinen dbát na bezpečnost žákyní v tělocvičně, kde právě provádí výuku tělesné výchovy jeho kolegyně - a je snad za tento pomyslný a vzdálený dozor placen? Samozřejmě není a každý se znovu může ptát, co je to za hloupost! V systému úhrad VZP pod názvem "Minimální kontakt s pacientem" (kód 09511), to však takto funguje. Lékař nemocničního oddělení, který toho dne bude sloužit na ambulanci a zatím si klidně 
  v 7 hodin ráno sedí na svém pokoji na druhém konci budovy, je placen za to - že když sestra právě odebírá na ambulanci dispenzarizovanému pacientovi vzorky krve - a tomu by se udělalo případně nevolno, aby lékař mohl hned zasáhnout. Ale i v případě, že pan doktor zasahovat nemusí, je jeho pohotovost oceněna!! Částkou v rozpětí od 26,52 do 51,68 Kč. Za 15 pacientů s odběry krve za den, je to za 20 pracovních dnů jeho bezpracný zisk ve výši asi 15 tisíc korun. Ruku na srdce. Kdo zde musí omdlévajícímu pacientovi dávat první pomoc, je vždy na prvním místě zdravotní sestra. Než doběhne za pár minut lékař, je vše zase opět v pořádku. Odměnu ovšem dostane pouze lékař. Sestra nic. Příklad třetí. Učitel ve sborovně opravuje žákům sešity a provádí výpisy z třídní knihy. Jeho odměna činí nějaký zlomek z jeho měsíční hrubé mzdy a určitě není vyšší než 900 korun za hodinu. To by plat učitele musel být 100 tisíc a to není! Nemocniční lékař na ambulanci podle výsledků odběrů krve, pořízených před týdnem, přepíše údaje z laboratoře za přítomnosti pacienta v ordinaci do lékařské zprávy a vystaví recepty na léky. Jeho výkon specialisty je hodnocen v systému úhrad VZP v rozpětí 255,06 až 497,04 Kč za jednoho pacienta. Dále obdrží za prohlídku 8,80 a od pacienta ještě 30 Kč. Lékař-specialista přepisovač zvládne za hodinu asi tak 3 pacienty. Lékařova odměna je v průměru 1000 korun za hodinu. Za 4 hodiny, kdy vyřídí 12 pacientů, získá 4 tisíce korun. Pokud ze 20 pracovních dnů ordinuje jen polovinu, činí je výdělek asi 40 tisíc korun. Se započtením všech výkonů ostatních, si tento lékař-přepisovač laboratorních zpráv, přijde asi na 70 tisíc hrubého měsíčně. Kdyby měl plat pouze na úrovni učitele, potom lékař-chirurg, který by si bezesporu větší plat zasloužil, mohl by mít vedle toho "přepisovače" klidně 150 tisíc. Jenže to nemá. Nejsmutnější na celé věci je okolnost, že z nedostatku peněz ve zdravotnictví je obviňován pro svou nízkou finanční spoluúčast jako zákazník pouze pacient. A tak na závěr zbývá ve vší slušnosti říci jediné. Když se o nás páni doktoři nebudete chtít starat s těmi platy, co už máte a ministr zdravotnictví, (kterého vůbec ani já nechválím), vám hned nepřidá, co chcete, protože sám na penězích nesedí a ani vás lékaře nezaměstnává, potom stačí na vaši adresu znovu zopakovat: "Neděkujte za to málo, nedělejte tady dusno - a rychle odkráčejte a zmizte!!"... (do té vaší tolik vysněné ciziny).
 
 
JAN HNÍZDIL, internista a rehabilitační lékař (*1958), autor publikací „Bolesti zad, mýty a realita", „Jak vyrobit pacienta", „Artróza v komplexním přístupu"...
 
 A zde prosím upřete svou pozornost nikoliv na kauzu alkoholičky, nýbrž na to, jak v Británii funguje Národní zdravotní služba: http://www.novinky.cz/koktejl/324464-pila-40-plechovek-piva-denne-v-35-letech-je-na-smrtelne-posteli.html
Je konec ledna 2014  z různých míst republiky přicházejí zvěsti, že ačkoliv bl od 1.1. zrušen poplatek za pobyt v nemocnici 60 Kč, veele se leckde vybírá dále.
šli jsme k doktorovi - s úmornou anginou - dostali jsme léky, za které jsme zaplatili 400,- Kč + poplatky 60,- Kč. Lékárník mi řekl že slabé prášky nemají a dal nám silnější s tím, že 5 tablet máme vrátit doktorce. - MYSLÍTE, ŽE DOKTORKA NÁM DÁ ZPÁTKY I PENÍZE ???? 
***
O vydírání v některých nemocnicích (přišlo mi dnes mailem) Jeden příběh se zrušeným poplatkem za nemocnici, který se mi osobně stal, píše čtenář, který se obává identifikovat zmíněnou nemocnici i sám sebe. Včera zvoní manželce telefon.... Manželka: Prosím... Hlas: Dobrý den tady B*****, sociální pracovnice. Vy u nás máte maminku. Manželka: ano máme, to je manželova matka. Hlas: A víte že byly zrušeny regulační poplatky za den pobytu v nemocnicích? Manželka: Ano, víme. Hlas: Takže já Vám nechávám u maminky ve stolku smlouvu o každoměsíčním sponzorském daru 4000 Kč, který nahradí ten poplatek co byl za den ve výši 100 Kč tedy 3000 Kč až 3100 Kč. Manželka: Prosím? Hlas: No, víte, nemocnice musí z něčeho žít. Ale pokud nepodepíšete, můžete si maminku obratem vyzvednout. Manželka: Ale ona má několik lékařských diagnóz proč tam musí být že? Hlas: No, to by pan doktor ty diagnózy přehodnotil že.. Zde přerušuji, komunikaci a vydávám rozkaz: "Slib jim co chtějí, podpis, peníze cokoliv, poděkuj a už mlč." Evidentně jsem slyšet až do nemocnice. Hlas: no máte rozumného manžela, ten to okamžitě pochopi Manželka: děkujeme, smlouvu obratem přijedeme podepsat. Víte na tomto příběhu je nejsmutnější, že se mi včera stal. Další smutné věci už jsou jen ty, že při jednání o zdraví Vašeho nejbližšího nikdy nejste rovnocenným partnerem při jednání s lékařem, nemocnicí atd. Vždy se může stát, že Vám lékař přehodnotí u Vašeho blízkého diagnózu a napíše že maminka už běhá po nemocniční zahradě a prozpěvuje i když už tři roky nehnula ani okem. Když si budete stěžovat, tak se prostě stav zhoršil. Míst pro dlouhodobé pacienty je málo a na základě předchozí diagnózy Vám příbuzného z takového lůžka vyhodí. A co Vám zbyde? Dát výpověď v práci a starat se o něj od rána do večera (finančně dostanete jeho důchod a časem i příspěvek tedy 8000 Kč důchodu a 6000-8000 Kč příspěvku). Vzhledem k tomu že splácíte hypotéky, leasingy máte malé dítě a běžný nájem cca kolem 10.000 Kč komplet včetně energií budete žít Vy plus pacient a celá rodina za 4000 Kč až 6000 Kč. Z výše popsaného pak je patrné že nemáte na výběr a nejste rovnocenný partner. Proto Vám všem na facebooku přiznávám, že smlouvu podepíši, sponzorské dary zaplatím a ještě budu rád, že hodná nemocnice nechce více, protože bych to samozřejmě taky musel zaplatit. Závěrem již jen konstatuji, že jméno a město tohoto zdravotnického zařízení sem nenapíšu, neb prostě a jednoduše nechci míti problémy. Pracují v něm na řadových pozicích sester a ošetřovatelek i na pozicích lékařů erudovaní lidé, kteří se o pacienty starají tak jak by to v Praze za několikanásobek peněžních prostředků nesvedl nikdo. Všichni tito lidé, kteří se dnem a nocí starají o těžce nemocné lidi mají jen jeden problém a tím je "ta kurva ekonomika", tedy to že musí z něčeho žít, platit daně a jídlo pro své děti a nemohou tedy zřejmě jinak než zdroje, které stát nedává prostřednictvím zdravotních pojišťoven sehnat jinak než tak jak jsem výše popsal. Z druhého pohledu je ale nutné vzíti v potaz, že již zřejmě mnoho lidí v ČR si nemůže dovolit doplácet tisíce měsíčně ze svého (nad rámec důchodu nemocné osoby) a dostanou se do velmi svízelné situace.....já chybějící peníze v domácím rozpočtu vyřeším tak, že budu prostě více pracovat i na úkor svého zdraví a odpočinku a jsem rád za tuto možnost, neb i takovou každý nemá. Chtěl bych bez jakékoliv ironie v hlase poděkovat všem zdravotním sestrám, ošetřovatelkám a lékařům, kteří se dlouhodobě nemocné starají, protože je to práce náročná a velmi nervově zatěžující a popřát jim i nám rodinám těžce nemocných pacientů, aby konečně už někdo našel jakékoliv řešení z tohoto neskutečného stavu ve kterém se už osobně (...) let pohybuji. Hezkou sobotu přátelé.......vyšlo též na Blistech..

****11.2.2014 

http://www.novinky.cz/krimi/327310-rychla-zachranna-sluzba-v-praze-pacient-hodiny-v-sanitce-a-premlouvani-nemocnic.html

"Víš, Petře, ono ve zdravotnictví už dávno nejde o pacienta, ale výhradně jen a jen o prachy. Provázanost výrobců léčiv (mnohdy nekvalitních a předražených) s lékárnami, nemocnicemi a lékaři je obrovská. Hlavním cílem je co největší spotřeba, i když se jedná o léky a služby, které pacient často vůbec nepotřebuje. Ceny těchto léků jsou i tisíckrát nadhodnocené. Mediální masáž, nezřídka cílená na ochranářské rodičovské pudy, je doslova zločinem. Neustálá tvrzení, že ve zdravotnictví chybí peníze, jsou bohapustá lež. Ve zdravotnictví je peněz dost, ale utrácí se za předražené služby, vybavení a techniku, někdy až se 100% navýšením," komentuje situaci tajemná Věra. Havlíček ji však vybízí k tomu, aby ve své rozpravě pokračovala."Majetková a organizační provázanost lumpáren je ve zdravotnictví tak velká, že personálu nezbývá nic jiného, než bezmyšlenkovitě poslouchat. Nikoho nezajímá názor personálu- buď budeš dělat to, co se ti řekne, nebo letíš a už si nikde neškrtneš. Doktoři mimo své zaměstnání v nemocnici mají své soukromé ordinace, ve kterých mizí jak zdravotnický materiál, tak léky a hlavně vytipovaní bohatší pacienti, kteří v případě nástupu do státní nemocnice mají prostřednictvím zmíněných doktorů a primářů nadstandardní péči," dodává lékařka http://domaci.eurozpravy.cz/zdravotnictvi/87833-zdravotnictvi-v-krizi-o-co-v-nem-jde-pacienti-to-pry-nejsou/

21.2.2014 - Dva dny od důvěry nové vládě: Lázně na pojišťovnu budou zase čtyři týdny:  http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/lazne-na-pojistovnu-budou-od-dubna-zase-na-ctyri-tydny/1046364 

březen 2014  - Blíží se reforma psychiatrické péče: http://www.lidemezilidmi.cz/mise-pro-dusevni-zdravi/kolem-reformy-psychiatrick-eacute-p-eacute-ce-to-vre 

Podařilo se natočit unikátní reportáž n školení pro klinické testéry: http://denikreferendum.cz/clanek/18010-farmacie-jakoby-na-zdravi-nezalezelo

17.6.2014: http://www.novinky.cz/domaci/339507-nemocni-se-nedostanou-k-lekum-vlada-i-poslanci-si-musi-pospisit.html  

http://ona.idnes.cz/sanitkou-zadarmo-muze-jen-nekdo-dna-/zdravi.aspx?c=A040204_214740_zdravi_pol

27.6.2014 - pro ty, kteří volili TOP09: http://www.denik.cz/z_domova/prazany-ohrozuje-na-zivote-nedostatek-akutnich-luzek-20140627-3vk8.html  a http://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/Neplasim-verejnost-ale-nekdo-nam-v-nemocnici-chybi-Primar-Koskuba-nejen-o-ohrozeni-pacientu-324909 plán nového ministra: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/verejne-neziskove-nemocnice-vyhodne-pro-pacienty-i-zamestnance/1096157 

červen 2014 sanitka dvě hodiny jezdila po Praze s pacientem, jemuž selhalo srdce, než ho umístila. : http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/zachranka-ministr-moralka-zdravotniku-co-dnes-ceka-obcana-doslo-mailem

http://zpravy.ihned.cz/cesko-zdravotnictvi/c1-62462380-uspech-ceskych-vedcu-patentovali-si-novy-typ-lecby-zhoubnych-nadoru-hlavy-a-krku 

Dobře ty: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ministr-Nemecek-chce-podporit-lekare-a-lekarny-Ne-ale-vsechny-322936 

Noooo poplatky za co máte nárok???!!!!http://www.hromadnezaloby.cz/detail-zaloby/20-kauza-poplatky-za-nahlizeni-do-zdravotnicke-dokumentace 

http://www.novinky.cz/domaci/349861-rozdily-v-uhradach-za-stejnou-peci-jsou-v-nemocnicich-znacne-zjistilo-ministerstvo.html 

http://www.novinky.cz/domaci/349718-s-kartotekami-pacientu-se-cile-obchoduje.html 

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/lekari-starnou-mladi-chybi-projdete-si-mapu-kde-nejvice/r~ba13ca5659f411e490f70025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_campaign=B&utm_term=position-19

Kauza pana Dbalého z nemocnice Homolka a z NS-LEV:

 
 
Jan Lipold
 
@jan_lipold
 
Dobrý večer, tady Sova. Chtěl jsem vám jen říct: Co je horší, že špičkový chirurg krade, nebo že frčí na koksu?
 
View on Twitter

Doporučuji: Ivan David o zdravotnictví a jeho vývoji minimálně za posledních 15 let, od minuty zhruba 56:30 do minuty 1:11:00 http://www.youtube.com/watch?v=-uHfENnWkHQ&feature=youtu.be

Hledání nové společenské vize na pozadí zkušeností s trvající vleklou krizí české společnosti - současný neokolonialismus ve východní Evropě, varování před p...

 Klienti VZP mají obecně ke špičkové léčbě rakoviny i k protonové terapii bezproblémový přístup

Příběh britského chlapce, který se přiletěl do Prahy léčit s nádorem na mozku, nasměroval v minulých týdnech pozornost k léčbě rakoviny. Oživil i diskusi, proč žádná z významných pojišťoven nemá smlouvu s Protonovým centrem v Praze.
V záplavě informací zapadlo to hlavní – Všeobecná zdravotní pojišťovna dala loni na léčbu rakoviny přes 13 miliard korun. A protonovou terapii uhradila pro 51 svých klientů, v čemž nemá konkurenci.

Samotný příběh pětiletého Ashyi je mimořádně citlivý a nechci přispívat k jeho medializaci. Podle mne je třeba ho rozdělit do dvou rovin. První je zdravotní stav a péče poskytovaná chlapci: doufejme, že dostává léčbu, která je pro něj nejvhodnější. A to bez ohledu na zájmy všech kolem. Druhou rovinou je debata, zda někdo ten příběh nezneužívá jako reklamu, jestli je informování o případu ještě v mezích, nebo už za hranicí etiky. Ať si každý udělá svůj názor sám.

Zarážející je ale řada nepřesností, které se objevily v médiích. První bylo už tvrzení, že se britský chlapec léčí v Protonovém centru v Praze. Péči o hocha přitom převzala nemocnice v Motole. Tam byl hospitalizován a prodělával tam třeba i chemoterapii. Do Protonového centra dojížděl na ozařování.
Další zavádějící informací je, že VZP neuzavřela s pražským Protonovým centrem smlouvu. Ve skutečnosti pojišťovna za poslední více než rok přišla snad s pěti návrhy smlouvy. Protonové centrum ale žádný neakceptovalo. A to přesto, že VZP opakovaně vyhověla požadavkům jeho zástupců.

Z čeho ovšem VZP slevit nemůže, a to bez ohledu na jakýkoli nátlak, je zodpovědné hospodaření s veřejnými penězi. Jestliže podle největší odborné autority, kterou je Společnost radiační onkologie, biologie a fyziky, je v Česku pro protonovou terapii vhodných maximálně 200 lidí ročně, nemůže VZP kývnout na požadavky Protonového centra kalkulujícího s tisícovkami ozářených. Ještě se jednou vrátím k tomu, co je dle mého názoru klíčové pro pacienty. Klienti VZP mají obecně ke špičkové léčbě rakoviny i speciálně k protonové terapii zajištěn bezproblémový přístup. Jasně jsme řekli, že pokud odborníci z komplexního onkologického centra rozhodnou, že pacient ozáření protony nezbytně potřebuje, VZP mu to uhradí.
A tak to také je. Důkazem může být, že do Protonového centra v Praze už pojišťovna poslala 35 klientů a dalších 16 jich prodělalo léčbu v obdobném zařízení v Mnichově. Proč v Mnichově, když mohli být léčeni v Praze?
Jako odpověď jen dvě čísla – 711 tisíc a 540 tisíc. To první je částka, kterou si za léčbu jednoho pacienta v průměru účtují v Praze. To druhé je cena za totéž v Mnichově.

Petr Honěk, náměstek ředitele VZP 

2.1.2015: 

 • Darina Osvaldová Poplatek za recept se neplatí ale podražily léky ...
 •  
  Jaroslava Sekaninova Leky podrazily hodne. Lek za ktery jsem posledne dala 59, predtim 55, dnes chteli za nej 133kc. Vzala jsem jiny stejneho slozeni za mene. Pry volna tvorba cen, ci co to rikala. 
 •  
  Ivan Ivanhoe Lapunik prostě nedaj pokoj,budou pořád dělat z lidí pitomci a myslet si že jim to bude každý žrát,vezmou poplatky a ceny ztrojnásobí,tak tohle dělají svině nenažrané a ještě tím urážím prasátka 
 
již starší kauza, nicméně patrně se stále opakující: 
 

 


Předmět: Fwd: FW: Fwd: Fwd: Pořad České televize - Atlet roku, neuvěřitelné !

 

Vážení přátelé!

Často si klademe otázku, kam, že vlastně mizí naše peníze ze společného  rozpočtu státu.

Veřejnoprávní televize, Česká televize odvysílala výše uvedený pořad.

Pěkné, zábavné, téměř dokonalé. Ale ....!

Málokdo si uvědomí i druhou stránku věci. Pro mne byl šok,  když jsem se dozvěděl, kdo byl sponzorem  a jaké byly odměny moderátorů, kolik stál pronájem sálu, elektřina,catering, šatny, projekce, tisk pozvánek,kulisáci,

scéna, přepravní společnosti, doprava ( luxusní BMW, AUDI....),nepředstavitelné peníze vystupujícím.

Celkem cca  38 milionů Kč !

  Moderátoři:                     Monika Absolonová        85.000,-Kč

                                          Aleš Háma                    85.000,-Kč

  Sportovci :                     Od posledního :           200.000,- Kč

                                          až po prvního           1.500.000,- Kč

  Umělci:                               Karel Gott                  300.000,-kč

                           (1 píseň a básnička trvala celkem 5 minut 47 vteřin)

Umělci další:                                 všichni na osobu 80.000,- kč

                                                    zahr.host            525.000,-kč !

K tomu si připočítejte státem nucenou koncesionářskou smlouvu na každý přijímač:   145kč na domácnost.

POTUD VŠE DOBRÉ !

Jako jeden zesponzorů se objevila i VZP   (Všeobecná Zdravotní Pojišťovna), která se potácí nahraně krachu, není schopna proplácet včas lékařům a nemocnicím peníze za úkony, operace,vyšetření.

Taktato VZP zaplatila za reklamu tomuto pořadu více jak 5 milionů korun českých !!!!

Pacienti se přeobjednávají, operace ruší a léčí se jinak, není na prevenci u zubního lékaře 2x do roka, není na očkování a další velice důležité věci. Atleti,kteří jsou u VZP za mírný poplatek, pobírají za sebemenší zranění obrovské sumy peněz a v každé nemocnici mají samozřejmě přednost.

Jedna z dalších "elitnároda" . Vláda ČR :

Hrozí krizí,krachem,dluhy a vesele rozdají co mohou.Pokud bude mít v Praze někdo koncert, určitě tam také uvidíme logo VZP. Je to prostě podnik,jako každý . Ale zcela mimo mísu! To je podnik, který vybírá, spravuje obrovské peníze, které mají loužit k prevenci, vyšetření a k nápravě zdraví svých pojistníků- občanů ČR, kteří této pojišťovně dle zákona MUSÍ každý měsíc platit pojistné. Pokudby tento systém fungoval alespoň tak, jak ve fingovaném "Kocourkově", scénář by zněl jasně:

Okamžité odvolání ředitele VZP a Ministra zdravotnictví.

Prosím, uvědomte si to, že co je krásné, nemusí být taky pěkné ! Za 5 milionů korun dnes mohlo, možná přežít více lidí .....Já jsem o tom přesvědčen !

                                                          

  S pozdravem

-- 
Milan Romančák
Rtyně v Podkrkonoší
Úpická 642
54233
Telefon : 606342320
Telefon : 776660510
ICQ : 621831201

 
Hubert Kárl Představte si, že na mě a na mojí mámu si jedna pražská nemocnice nechala vyplácet rok peníze za lůžkovou péči, přitom jsme nikdy nikdo z nás v tom špitále nebyli ani minutu. Na mě to bylo přes 70 tisíc, a na mojí mámu přes sto. Vypsali jsme stížnost u VZP a když už dva roky uháním pojišťovnu, aby vyvodila zodpovědnost pro nemocnici a nám dala doklad, že jsme péči nečerpali, nic se neděje.
Co si myslí stínový ministr zdravotnictví za ANO, pan vyzula, je ač podáno obezřetně - k poblití: 
ANO: prof. Rostislav Vyzula - představení programu pro oblast zdravotnictví.
 

Jenomže teď je všechno jinak. Vedení resortu sice začalo nová pravidla pro nemocnice sepisovat, o neziskovkách už ale nemluví. Místo toho se v dokumentu objevil pojem "veřejné zdravotnické organizace"."Nechápu to. Ten návrh mluví o něčem úplně odlišném," pozastavuje se nad změnou šéf České lékařské komory Milan Kubek. Jakákoliv pojistka, že se z nemocnic přestanou vyvádět peníze, tak podle něj padá.

 

Ceník úkonů podle OZP: http://www.kolikstojizdravi.cz 

 

 

 

18.5.2015: http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/zdravotni-sestry-mozna-prevezmou-radu-kompetenci-lekaru_343078.html#.VVnJxkhmyyX

 

 

 

 

25.5.2015: http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/podvod-za-desitky-milionu-lekari-fingovali-urazy/r~50730b2c02ad11e59db2002590604f2e/

 

 

A že u nás nejsou ve zdravotnických institucích žádní troškaři: 

Doplatky za léky po alergiky poskočí od července až o čtyřicet procent (!) Změna se bude týkat 157 přípravků a postihne milion pacientů. "Celý zdravotní systém pak uspoří více než 200 milionů," doplňuje mluvčí VZP Oldřich Tichý" http://zpravy.aktualne.cz/domaci/pojistovny-skrtaji-zaplati-lidem-mene-za-leky-na-alergie/r~c39e584c0ada11e598af002590604f2e/ 

Konec urgentní medicíny? Na záchranu života musí stačit 3,5leté studium neuvedené fomy. Atestovaní lékaři u záchranky jezdit nechtějí. Zbývá prý pár důchodců ...http://www.novinky.cz/domaci/372337-lekare-u-zachranky-nahrazuji-super-zachranari.html 

S ohledem na prohlášení stínového ministra zdravotnictví ze strany ANO pana Rostislava Vyzuly zařazuji film o americkém zdravotnictví před zpackanou reformou Obamacare: http://dobajedu.cz/dokumentarni-flmy/sicko-michael-moore-film-online-zdarma/

Důležitou oblastí, kde je ageismus, předsudky vůči vyššímu věku velmi nebezpečné, je zdravotnictví. Výzkumy naznačují, že věk pacienta a ageistické postoje poskytovatele zdravotní péče přímo ovlivňují to, jak s pacientem komunikuje a léčí jej. Věk lze často nazvat jako kontraindikaci pro mnohé diagnostické a léčebné výkony... Což je důsledkem majoritou vnímaného mýtu, že kdo nepracuje, kdo společnosti nepřináší přidanou ekonomickou hodnotu, se nemůže rovnat s produktivními lidmi, a proto není třeba se o něj nějak zajímat. http://www.datovazurnalistika.cz/mate-problem-s-mym-vekem/

 

12.8.2016:http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1874690-vlada-slibila-neziskove-nemocnice-navrh-ale-narazil-u-ano-i-lidovcu

Veleschoný ministr Němeček, jenž čelil hrozn=ému úbytku lékařů v nemocnicích i ambulancích, taktéž úbytku sester,  dokázal dotáhnout pojišťovny do plusu, a hlavně čelil privatizaci krajských nemocnic Babišovým Agrofertem a co. , byl odvolán v listopadu 2016 oremiérem sobotkou, jako "příliš okoukaný" - nelibý jeho velikčenstvu ministru financí Babišovi. 

22.11.2016: http://zpravy.idnes.cz/nadstandartni-pece-za-priplatek-operace-sedeho-zakalu-ocni-kliniky-1fe-/domaci.aspx?c=A161121_205905_domaci_ekl

14.12.2016 - nový ministr zdravotnictví  ludvík z motola čelí stejnému problému jako ministr Němeček - ministr Babiš nechce plnit podmínku  koaliční smlouvy - totiž zřáízení sítě neziskových nemocnic.  Kupodivu Heger z TOP09 od svého volebního období snad kvůli blížícím se volbám obrátil a je pro zřízení sítě neziskových nemocnic.  Celá diskuze na toto téma v pořadu 90´: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11412378947-90-ct24/216411058131214/

 

22.1.2017.Blíží se parlamentní volby, vypadá to na vítězství pravice a už se zase mluví o spoluúčasti pacientů! v   Partii  na Primě. 4. srpna 2011 - Ve výši podílu veřejného zdravotního pojištění vede Česko s 78,2 procenta, následováno Francií, Slovinskem a Německem. Naproti tomu v Dánsku, Finsku, Portugalsku, Španělsku a Švédsku je podíl veřejného zdravotního pojištění nulový nebo zanedbatelný. Zdravotnictví je tam financováno z veřejných rozpočtů. - Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/srovnani-se-svetem-zdravotnictvi-ma-malo-penez-a-spoluucast-je-nizka-12i-/domaci.aspx?c=A110804_110213_domaci_jw

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/sef-nejvetsi-pojistovny-vyssi-spoluucast-pacientu-by-zdravot/r~2fc08732738c11e682380025900fea04/

  http://play.iprima.cz/partie/partie-3

 

25.1.2017Petr Havlíček"Sedím v příjemném prostředí zastrčené kavárny nad vonícím šálkem kávy.

Naproti mně sedí mile se usmívající půvabná žena.

Říkejme jí třeba Věra. Po krátké přátelské konverzaci o dětech, přátelích a domácích mazlíčcích sklouzne náš rozhovor ke zdravotnictví.

Věra je profesí lékařka. A protože mě po chvíli jejího vyprávění začíná naskakovat husí kůže, dovolím si některé její poznatky z nekalých zdravotnických praktik ocitovat.

"Víš, Petře, ono ve zdravotnictví už dávno nejde o pacienta, ale výhradně jen a jen o prachy." Říká Věra a pokračuje: "Provázanost výrobců léčiv (mnohdy nekvalitních a předražených) s lékárnami, nemocnicemi a lékaři je obrovská.

Hlavním cílem je co největší spotřeba, i když se jedná o léky a služby, které pacient často vůbec nepotřebuje.

Ceny těchto léků jsou i tisíckrát nadhodnocené. Mediální masáž, nezřídka cílená na ochranářské rodičovské pudy, je doslova zločinem.

Neustálá tvrzení, že ve zdravotnictví chybí peníze, jsou bohapustá lež.

Ve zdravotnictví je peněz dost, ale utrácí se za předražené služby, vybavení a techniku, někdy až se 100% navýšením.

Žádnou z nabízených vakcín proti chřipce, a nejen tu, bych si nikdy nepíchla, protože jim prostě nevěřím.

Tyto preparáty pacienty před chřipkou ve velkém procentu případů vůbec neochrání. Je to obrovské plýtvání penězi.

Na druhou stranu ale nejsou peníze na jiné potřebné oblasti a kvůli tomu mnohdy lidé i umírají.

Mediální masáže, které dnes a denně chrlí výrobci léčiv na společnost, jsou tím nejhorším svinstvem, jaké znám." Po této argumentační smršti se Věra odmlčela, přisedla blíže ke stolku a decentně usrkla z napěněné kávy.

Pozvedla hlavu a s posmutnělým pohledem ve svých krásných tmavohnědých očích se zeptala: "Mám pokračovat?"

"Jen do toho, napíši o tom blog, jestli dovolíš." Konstatuji a s napětím čekám na pokračování. "Majetková a organizační provázanost lumpáren je ve zdravotnictví tak velká, že personálu nezbývá nic jiného, než bezmyšlenkovitě poslouchat.

Nikoho nezajímá názor personálu - buď budeš dělat to, co se ti řekne, nebo letíš a už si nikde neškrtneš.

Doktoři mimo své zaměstnání v nemocnici mají své soukromé ordinace, ve kterých mizí jak zdravotnický materiál, tak léky a hlavně vytipovaní bohatší pacienti, kteří v případě nástupu do státní nemocnice mají prostřednictvím zmíněných doktorů a primářů nadstandardní péči.

Řeknu ti jeden smutný příběh, po kterém jsem se rozhodla z nemocnice odejít a založit si vlastní kliniku, ve které mohu dbát na dodržování Hippokratova slibu, který obsahuje základní etické principy lékařského povolání.

Pacient staršího věku obsluhující sestře při manipulaci nešťastně upadl a naštípl si lebku, i přesto byl chudák stařík z nemocnice odvezen domů, kde ho odpoledne našly jeho děti, jak mu z ucha teče krev a odvezly ho nazpět do nemocnice. Při příjmu tatáž sestra, která úraz zavinila, ve chvíli, kdy se doktor zeptal, co se stalo, nad ležícím pacientem prohlásila: "Pán se doma ožral a rozbil si hlavu.". Je sice pravda, že celý incident nakonec skončil u policie a následně u soudu, ale i toto je jeden z obrazů stavu našeho zdravotnictví". Já jen dodám, že je pro mne nepochopitelné, když při návštěvě doktora, od kterého pacient potřebuje pouze předepsat ne příliš podstatné léky, mu je vyhrožováno tím, že jestli se nenechá vyšetřit a nepodstoupí odběr krve, nepůjde na rentgen, CT a kdoví, co ještě, tak bude vyřazen z evidence. Při odchodu sestra nezapomene připomenout, ve které lékárně si má pacient milostivě napsaný recept vyzvednout. I s takovým přístupem se můžete v nemocnici setkat.

Na druhou stranu - když si dovolíte poznamenat, že zraněné koleno, jež vám doktor "Cvach" léčí měsíc, je stále nestabilní a za další měsíc ho donutíte, aby vás objednal u specialisty, který zatáhne za nohu a prohlásí: "Máte utržené křížové vazy, proč jste nepřišel hned, jak se vám to stalo, mohl jste to mít při jedné bolesti a dnes byste již běhal jako dříve."

... o čem to svědčí?

Nechci tímto článkem házet všechny nemocnice a lékaře do jednoho pytle, výše citované skutečnosti ale napovídají, že se naše zdravotnictví nachází ve velmi vážné krizi etiky a morální odpovědnosti. Určujícím faktorem pro vše jsou prachy, nikoli vyléčený spokojený pacient. Zdravotnická instituce přestává plnit službu pacientovi a on sám se stává nástrojem zneužívaným k rafinované cestě za nezaslouženým ziskem.

Na závěr k výše uvedeným nelichotivým příběhům přidám nadčasový citát Marka Twaina:

"Čas od času navštívím lékaře, nechám se vyšetřit, protože i lékař musí (z něčeho) žít. Potom dojdu do lékárny pro léky, protože i lékárník chce žít. Následně ty léky vyliji do kanálu - protože i já chci žít.""

 http://www.dotyk.cz/byznys/trik-nemocnic-pri-nakupu-leku-si-prichazeji-na-miliony-20170125.html?utm_source=social&utm_medium=selfpromo&utm_campaign=clanky-dotyk&utm_content=trik-nemocnic-pri-nakupu-leku-si-prichazeji-na-miliony-20170125.html

 

30.1.2017: Pavel Sántay: "Poslanec Svoboda se opět projevil jako klasický ODSák a demagogicky mlel, že je třeba předělat systém zdravotního pojištění a ne neustále zvedat platby za státní pojištěnce.Takhle to dopadá, když humanitně vzdělaný člověk zůstane nedotčený matematikou a tak nechápe, že při rostoucích příjmech rostou nominálně i odvody pracujících na zdravotní pojištění a pro zachování proporcionality musí zákonitě růst i odvody za státní pojištěnce. Při normálním daňovém systému nezdeformovaném topáckoodeesáckými neoliberálními experimenty (kterým ČSSD mnohdy ochotně asistovala a na jejich nápravu pak neměla vůli ani sílu) je takový princip běžně ufinancovatelný."

12.2. Tak a noý  ministr Ludvík se začal projevovat. Ministerstvo ustupuje od neziskových  nemocnic.  Ani fakultní nemají tuto formu jistou: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2034764-ministerstvo-ustupuje-od-neziskovych-nemocnic-ani-univerzitni-ale-nemaji-tuto-formu -  ato bylo proto, že na něj tlačili Babiš a kolaiční partner druhý - Bělobrádkek,  jehož asociálnosti jsme také probíraliu v blogu. Nyní přichází spolu s  babišovým  kamarádem zemanem s nápadem znovu  zavést stovku denního poplatku v nemocnici: https://www.novinky.cz/domaci/429429-stovka-za-den-v-nemocnici-nikoho-nezabije-nebudete-o-zebracke-holi-vzkazal-zeman-duchodcum.html Ministr Ludvík se proti stovce ohrtadil: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2037884-stovka-za-den-v-nemocnici-byla-asocialni-reaguje-ministr-na-zemana-ten-poplatek

2.3.2017: https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/mestum-dosly-penize-v-cesku-se-zacaly-prodavat-nemocnice-28501?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

15.3.2017: http://tn.nova.cz/clanek/stovka-lekaren-sidila-zakazniky-tohle-jsou-nejcastejsi-prohresky.html 

17.3.2017: Od doby,kdy byl tento blog napsán, se zvýšily náklady na zdravotnictví o třetinu: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/217411000100317?x=59&y=7&index%5B%5D=531010&index%5B%5D=531011&index%5B%5D=531012

Ukazuje se, že sestřičky v soukromých nemoícnicích mají o 5-7000, - Kč méně nežv těch fakultních. A právě se fakultní transformují v univverzitní. O tom později. 

25.4.2017: https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/komu-stat-prodava-tajnou-nemocnici-spolumajiteli-spici-firmy-se-42-ukrajinskymi-spolecniky-30346?dop-ab-variant&seq-no=3&source=hp

A toto je důležité - z fakultních nemocnic nemocnice univerzitní - zřejmě nutný mezistupeň  k privatizaci  příspěvkových organizací? http://vasevec.parlamentnilisty.cz/clanky/zakon-o-univerzitnich-nemocnicich

1.6.2017 předcvolební - vyhrožují návratem poplatků za lůžko - lidovci: https://www.novinky.cz/domaci/439508-belobradek-zvazme-navrat-poplatku-za-nemocnicni-luzko.html?source=FBS

9.6.2017:http://www.e-sondy.cz/aktualne/6568-3/univerzitni-nemocnice-hrozba-obrovskeho-odstatneni-majetku

11.6.2017: V Itálii se 12 milionů lidí neléčí, protože nemá na léky.http://www.repubblica.it/salute/medicina/2017/06/07/news/sanita_negata_per_oltre_12_milioni_di_italiani-167476921/?ref=RHPPLF-BH-I0-C8-P4-S1.8-T1

OVM o platbách za diagnozy nejen to: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1126672097-otazky-vaclava-moravce/217411030500611/

16.6.2017: "Snemovni vybor pro zdravotnictvi ve stredu prerusil projednavani zakona o univerzitnich nemocnicich (pri nemz hrozi nejvetsi odstatneni ve zdravotnictvi za mnoho let) na 30.9.Tim padem se do voleb nestihne projednat."

3.7.2017: http://www.zdravotnickydenik.cz/2017/07/vlada-rozbila-leteckou-zachrankou-ted-si-ni-nevi-rady-prusvih-ma-hasit-dcerinka-rizeni-letoveho-provozu/

6.8.2017 Nedostatek lékařů sloužících pohotovosti a reforma zdravotních služeb .tjh. pohotovostí: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/217411000100806?x=42&y=5&index%5B%5D=560822&index%5B%5D=560823&index%5B%5D=560825&index%5B%5D=560824

19. nebo 20.8.2017 na ČT24 události : typická doktorská korupční kauza s předpisováním léků za provizi - někteří lékaři dostali šanci se z trestnosti vykoupit: http://www.info.cz/cesko/obri-korupcni-kauza-nekteri-lekari-dostali-sanci-se-z-trestniho-stihani-vykoupit-14630.html

Pokroky v léčbě rakoviny plic, ale zároveň problémy s proplácením nových postupů pojišťovnami: (Události 27.9.2017) http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/217411000100927?x=39&y=7&index%5B%5D=571366&index%5B%5D=571367&index%5B%5D=571368

2.10.2017 Město Litoměřice púřevdlo svou nemocnici z příspěkové organizace na akciovou společnost. kolik asi takových případů je? Problémy jsou se zajištěním péče kvůli problémům s vlastnictvím Lužické nemocnice v Rumburku, obsluhující celý Šluknovský výběžek.

18.10.2017: Dominika Michailidu

Tak se mi rozsypaly děti a na to konto jsem si popovídala s naší paní doktorkou, která, ač protestuje, tak nás samozřejmě vyšetřila.. Nicméně nás upozornila, že jestli ty e-recepty budou povinné, tak končí. Má tu na starosti 4 nebo 5 vesnic, kde má vždy jakési zázemí - u nás třeba kamrlík se základním vybavením, kdy největší technologický hit je svítící tabule s písmenama na vyšetření zraku a pevná linka. Podobně to asi vypadá ve všech těchto ordinacích, které používá. Vybavit je všechny internetem a stejně se klepat, že dostanu 2mega pokutu, když něco podělám? Paní doktor má před důchodem a fakt jí to asi nestojí za to.
A já se ptám na jeden jedinej rozumnej důvod, proč tahleta lobbylibá aktivita není dobrovolná? Nechte naše vesnický doktory v klidu a míru dopracovat, my je tady potřebujeme a nevadí nám nečitelné recepty psané ručně!!

Předvolební superdebata o zdravotnictví 2017: https://www.youtube.com/watch?v=nJelfGpHnZk překvapivě třeskutí byli nakonec i Piráti, kteří si až do té doby vedli ve volbách dobře. 

Článek o moderních, neprplácených léčbách, bohužel bez podrobností: https://zpravy.idnes.cz/pojistovna-leky-drahe-nakladne-neproplati-penize-lecba-nemocni-pacient-13w-/domaci.aspx?c=A171026_102359_domaci_ane v závěru blogu je ale pěkný rozhovor s Pavlou Dandovou o tom, že pokud pojišťovna neplatí všechny léčby, že by bylo dobré, kdyby bylo možné, aby uhradila cenu jiné dostupné léčby a pacienta nechala doplatit jen ten rozdíl v cenách, nebo kdyby bylo možné dát pacientovi léčbu na splátku, případně kombinace obého. 

5.11.2017 ČT24 běžící text během Počasí před 15:00: Tržby farmaceutického průmyslu v CŘ loni stouply o 4,4%. .... tedy rostou rychleji než inflace. 

Pojišťovna nechala zbytečně umřít člověka: http://svobodnenoviny.eu/vzp-nechala-umrit-cloveka-na-rakovinu-odmitla-uhradit-nakladny-lek/

NKÚ odhalil - léky za 5,5 miliardy bez soutěže, až 10x dražší: https://www.novinky.cz/domaci/455357-leky-za-5-5-miliardy-bez-souteze-nektere-i-desetkrat-drazsi-nku-si-posvitil-na-nemocnice.html

1.1.2018 Rezumé, co nás čeká ve zdrav otnictví v roce 2018: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/218411000100101/video/591151

5.1.2018: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2353051-predepisovali-leky-podle-prani-distributoru-obri-kauza-farmakokorupce-ma-uz-200

4.2.2018: Tak do nemocnice radsi nechodit....70% pacientu tam umira ....Ministerstvo zdravotnictví připravuje projekt, který se zaměří na umírání v nemocnicích, kde dnes končí svůj život až 70 procent pacientů. https://www.novinky.cz/domaci/462223-doziti-bez-utrpeni-resort-zdravotnictvi-se-zameri-na-umirani-v-nemocnicich.html

Znovuzavedení poplatků mělo ANO v ptogramu již v roce 2017, ministr v demisi Adam Vojtěch od toho však ustoupil, zatím? http://www.rozhlas.cz/plus/nazory/_zprava/petr-holub-program-ano-vratime-zdravotnicke-poplatky--1460930 11.3.2018: Adam Vojtěch - zřejmě v OVM: zdravotní připojištění není zřejmě vhodné letos, ale až příští rok, až bude mít vláda důvěru: 23:08:30 http://www.ceskatelevize.cz/porady/10253218159-zpravy-ve-23/218411023000311/ Podle Vojtěcha je české zdravontictví podfinancované a připojištění by mohlo být cenným zdrojem peněz.

21.4.2018 Nemocnice si dovážejí zahraniční lékaře bez diplomu: https://domaci.ihned.cz/c1-66116620-nemocnice-dovazeji-do-ceska-lekare-bez-diplomu-nechci-cekat-az-budou-umirat-lide-rika-sef-lekarske-komory-kubek

V Čechách miniepidemi spalniček, ovšem nikoliv malých, nýbrž starých, o kterých zdravotnická veřejnost mylně předpokládala, že jsou imunní. Plánuje se odškodlěnní poškozených vakcinací za zákona. https://zpravy.idnes.cz/ockovani-odskodneni-ministr-zdravotnictvi-adam-vojtech-deti-pta-/domaci.aspx?c=A180419_120129_domaci_mpl

 

5.6.2018 Filipo Pivoňka: Takže, pro ty z vás, kteří si ještě pamatují čtrnáct dní starý případ paní Buksové, které navzdory lékařskému naléhavému doporučení pojišťovna neschválila úhradu vyjímečně drahé, ale nutné léčby, jež jí jako jediná mohla zachránit život. Trochu jsem se v tom celém šťoural. Jak se vyvíjí konkrétní případ nevím, ale po obepsání pacientských organizací a kontaktování kanceláře ombudsmana jsem ke všemu dostal následující informace: Schvalování léčby probíhá podle paragrafu 16 zákona o veřejném zdravotním pojištění , pro který prakticky neexistují pravidla, jen vyjímky a závisí to plně na libovůi resortních lékařů, či aparátu pojišťovny. Peníze jdou údajně z jednoho fondu, nebo jednoho balíku, který není nekonečný a proto jej údajně nejde rozdělit mezi všechny potřebné (prý nejčastější argument pojišťoven), zamítnutí takových žádostí proto přibývá, navzdory často zoufalým zdravotním situacím, ve kterých se ti lidé nalézají. Zároveň všechny žádosti posuzují již zmiňovaní rezortní lékaři, takže by se teoreticky mělo jednat o odborné vyjádření, ale jak je vidět i z reportáže o paní Buksové, ono odborné vyjádření může být … ehm.... podivuhodné. Pacienti mohou podat odvolání, která bývají „často“ (jak často statisticky nevím) úspěšná, nebo se soudit, což bývá také „často“ (a opět nevím jak často) úspěšné. Bohužel, proti pacientům hraje nejvíc to, co nemají a tedy čas – „často“ (a opět nevím jak moc často) se děje, že sodní spor vyhrají, ale léčbu už nestihnou nasadit, protože na nemoc zemřou (doufám, že zodpovědní pracovníci pojišťoven klidně spí). Jen tak mimochodem, podle neoficiálního pozorování jedné pacientské organizace je VZP, o níž se v reportáži jedná, nejodolnější ve vyplácení mimořádných úhrad, jinými slovy, největší a nejmocnější pojišťovna na českém trhu je vyplácí nejméně. 

Ministerstvo zdravotnictví si je údajně vědomo, že situace je nadále neudržitelná a že nutně musí přijít změna ve prospěch proplácení mimořádných léčeb ohroženým pacientům. Podle všeho se již změna na ministerstvu připravuje, jedná se o přesných pravidlech, za jakých by pojišťovny měli, či museli mimořádné léčby proplácet; na podzim má zasednou specializovaná Pacientská rada složená ze členů významných pacientských organizací, jakožto poradní orgán (?). Podobné situace již několikrát řešil úřad ombudsmana, která se převážně zasazoval o urychlení soudního procesu. Zda se bude zasazovat i tentokrát, mi pracovnice úřadu neřekla. 
Nedostala se ke mně žádná zpráva, že by na základě reportáže v televizi vznikal nějaká iniciativa ve prospěch paní Buksové, nebo obecně e prospěch pacientů v podobném průseru. Z České televize zatím neodpověděli (mají na to 30 dnů) , zatím se neozvala ani Liga lidských práv. Jako nejlepší momentáoní metodu dalšího aktivismu mi bylo doporučeno napsat otevřený dopis přímo řediteli VZP, popřípadě politikům na příslušných rezortech a nejlépe sérii dopisů „s mými známými.“ Momentálně bojuji se silným pocitem, že je to zbytečné, protože s jedním až pěti dopisy si vedení VZP maximálě vytře prdel, ale pokud by do toho se mnou nějaký „známý“ chtěl jít, tak do toho jdu taky.

P.S: Jen pro zajímavost: pacientům se vzácným onemocněním je u nás přes 7000. Jejich léčby nejsou hrazené pojišťovnami, kromě svépomocných pacientských skupin a neziskových organizací jim nikdo nepomůže, neporadí, nedá peníze. Jsou odkázáni sami na sebe....

9.6.2018 špičková věedkyně Syková si nechává platit za léčbu ALS kenovými buňkami pořádné sumy, ačkoliv účinek dosud nebyl ani prokázán!! http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1802183-obchod-s-nadeji-tym-spickove-vedkyne-si-nechal-platit-za-lecbu-ktera-ma-byt-zdarma

15.6.2018 ČT24 ve 13:25 nabídla pacientům s nehojícími se otevřenými  rtanami přípravek na hojení - náplast z amniové membrány placenty, neproplácenou pojišťovnou, kdy první aplikace asi na týden je zdarma, a poté podle velikosti za 1500-12000 Kč. Za 1500 je to asi 1x2 cm. 

22.6.2018 VZP vrací více za doplartky za léky - snížily se ochranné limity: https://www.vzp.cz/o-nas/aktuality/vzp-vraci-lidem-mnohem-vice-z-doplatku-za-leky-pomohla-zmena-ochranneho-limitu 

Ilustrační obrázek

Důvodem prudkého nárůstu vracených částek je to, že se od letoška změnil ochranný limit. Zatímco ještě loni to bylo 5 tisíc korun a pro děti a seniory nad 65 let byla částka snížena na polovinu, letos je to pro děti do 18 let a seniory mezi 65 a 70 lety jeden tisíc korun. Pro seniory nad 70 let jde dokonce jen o 500 korun. Vše, co lidé zaplatí za započitatelné doplatky na léky navíc, jim VZP vrací. 

 

11.7.2018 Ačkoiliv od doby, kdy byl psán tento blog, se zdvihl roční rozpočet všech pojišťoven ze 200  miliard na 300 miliard, bylo při dnešním schvalováníé nové vlády parlamentem stále argumentováno potřebou stabilizovat zdravotní systém za účelem protlačení přípojišťovacího systému - individuálního.. 

24.7.2018 Na Slovensku objevili kouzlo socialistického řešení - když student medicíny odchází do zahraničí, musí za studium zaplatit: https://www.hlavnespravy.sk/sas-objavila-caro-riesenia-ktore-sa-pouzivalo-za-socializmu-chce-aby-absolvent-mediciny-ktory-chce-odist-zahranicia-zaplatil-za-studium/1473108

28.7.2018 Od ledna 2019 se na Slovensku v mimořádných ordinačních  hodinách připlácí - maximálně 30 eur: https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/preventivka-16-eur-sitie-rany-11-eur-kolko-mame-januara-platit-u-lekara  5.8.2018 Na Slovensku pojišťovna prolácí již jhen nejlevnější léky: http://www.tvnoviny.sk/domace/1929582_tisicky-slovakov-budu-musiet-zmenit-liecbu-vszp-im-preplati-iba-najlacnejsi-liek#

21.8.018 Václav Krása z NRZP pro ČT: Invalidní důchodci nemají nárok na limit na léky, čili platí plné doplatky, ačkoliv jsou to právě tito lidé, kdo potřebuje léků nejvíce. 

19.8.2018 Při operacích očí - zákalu proplácí pojišťovna jen základ, je nutné si připlaitit za kombinovanou vaduz - nebo nosit brýle, ale někteří lidé bez lepších čoček neuvidí,  ministerstvo změnu nechystá: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/218411000100820/video/638881 na změnu zákona se čeká již 5 lež.  Nikdo hrazení stále neslibuje. 

5.9.2018 v ČR pracuje 400 lékařů cizinců bez zkoušek: https://echo24.cz/a/S9Uxe/mame-se-bat-v-cesku-pracuje-400-lekaru-z-ciziny-bez-potrebnych-zkousek#yDpBDp6lfAbI6H3J.01

13.10.2018 Pojišťovna zamítla jediný možný lék pacientce s roztroušenou sklerózou - mám ale za to, že toto  schvaluje ministerstvo, nikoliv pojiš´tovna, proto: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/pacientku-muze-zachranit-jediny-lek-napsal-lekar-pojistovna/r~2730632ccbbd11e89de10cc47ab5f122/?redirected=1539160664

22.10.2018 Jak vybírat lázně: https://www.i-senior.cz/jak-ziskat-lazne-zadarmo-a-do-jakeho-lazenskeho-mesta-vyrazit/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu&fbclid=IwAR3sDJOSePK9VfzlfCrMHtYQOd28N84N_CEpPB3ic-bbrZL1uO5SFi7bXjs nejsou zde uvedeny všechny lázně, které u nás jsou! 

25.10.2018  Velká hádka o karenční dobu - čili o proplácení prvních tří dní nemoci: něco údajů je zde: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/218411030520030/

8.11.2018 A UŽ JE TO TADY: "BAVME SE O VYŠŠÍ SPOLUÚCASTI PACIENTŮ" navrhuje ministr Vojtěch. https://www.info.cz/cesko/bavme-se-o-vyssi-spoluucasti-pacientu-navrhuje-ministr-zdravotnictvi-adam-vojtech-37743.html

16.12.2018 ÚHRADOVOU VYHLÁŠKU NAHRADÍ PLATBA ZA DIAGNÓZU, ministr Vojtěch plánuje změnu do 5 let,. Dnes v OVM ČT24. 

18.12. Petr Hamrský z Olomouce či olomoucka dnes zjistil, že má právo na léčbu zadarmo, až dosud každé vyšetření u svých doktorů platil. Dle jeho udání, bývá a je dost nemocný. 

26.1.2019  Pacienti  platí za péči více, než v době  poplatků: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2717060-pacienti-plati-za-lekarskou-peci-vic-nez-v-dobe-zdravotnickych-poplatku ale stát snížil hranici doplatků na léky: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2688413-stat-snizil-hranici-doplatku-na-leky-do-penezenek-penzistu-se-vracely-miliony?fbclid=IwAR1oTZVOHcNH7Ovo0ZmZeDBXVtXPVpszRTXqo4iKyA04yqoFooXBlK_DhLg

31.1.2019 POZOR, chcete-li od pojišťoven proplatit nějakou netypickou léčbu, dejte si pozor, aby nemocnice opravdu doložila, že jde o  jedinou léčbu, která pomůže, púrotože jinak máte smůlu: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/dalsi-pojistovna-odmita-platit-operaci-bez-niz-dite-oslepne-usetri-tim-26-tisic-65172?dop-ab-variant=0&seq-no=1&source=hp&fbclid=IwAR2Wv8FqyYxHQh4wZDH2SGXc4SmuAdL__Apc6VTjrEiLSYqCb9oBznoo0MY

13.2.2019   Za rok 2019 utratily pojišťovny,  pacienti a  samosprávy téměř 390 mld kč, na jednoho pacienta 36 000 ročně. samotné  pojišťovny za jednu ženu utratí 25000. Více se utratilo též za léky: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/219411000100213/video/675366,675367,675368

Příjmy a výdaje českého zdravotnictví 2014-2018 - v OVM ve 12:42 tabulka. Výdje stoupaly z 239 miliard v roce 2014 na 295 miiard v roce 2019. každý rok příjmy převyšovbaly výdaje, v roce 2018 činily 310 miliard. Tedy - neníá důvod neproplácet pacientům zvláštních chorob jejich nákladné léčby, je našetřeno! Platby za tátní pojišťence činily v roce 2014 61 mld, v roce 2018 68 mld. 

29.3.2019 Takže námpotichu plánují zpoplatnění záchranky: https://tn.nova.cz/clanek/za-vyjezd-zachranky-tisicovku-volat-pomoc-by-se-mohlo-prodrazit.html?

7.7.2019 Ministr Vojtěch zrušil úhrady břýlí a skel. A tvrdí, že to pomůže nemocným diabetem, pro ty ale existují nebo se připravují nové léčby, vynálezy českých vědců. 10.5.2019 - Aha, takže nejen brýle, ale třeba i elastovgiskozní roztoky, zato pohlaví nám přešijí zadarmo: https://www.denik.cz/zdravi/pojistovny-prestanou-platit-radu-pomucek-nejenom-bryle-20190510.html?fbclid=IwAR2nZtXXhOrXO2cQfApIAgJEpV9j2yMfzB7xA7aN_CeQygCmhBMRmqRyeWM

nebudou také hrazeny hole a parku, zlepší se situace vozířčkářů a nedoslýchavých: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/hole-bryle-paruky-prehled-veci-na-ktere-uz-nedostanete-prispevek-72074?fbclid=IwAR3-IydYdIzOcKckpwvJ_ePngam1RTvv-rWlGuRa2ISw14VuRN5RLuq5KZ4

20.10.2019 V někzerých nemocnicích se začalo platit. do neplacených se zhoršil přístup: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/plizivy-rozklad-ceske-zdravotnicke-site

 

25.11.2019 A zatím na Slovensku: 

Ivan Trnka

Viete co sa skryva pod pojmom "experimentalne programy"?
Nuz ak nemas na zaplatenie draheho lieku MÔZES SA ZAPOJIT DO EXPERIMENTALNEHO TESTOVANIA NOVYCH LIEKOV.

To, za co farmaceuticke firmy dobrovolnikom tvrdo platia nam SaS ponuka ako alternativu zo strany statu.

Stat sa pokusnym kralikom.

Uz rozumiete co za tym vsetkym je?

Snaha PREDAT obcanov SR ako pokusne zvierata farmaceutickym firmam.

Tot program SaS v skratke.
 
amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.