Velký podraz na obzoru. Že by Mnichov číslo dva?

klávesnice
18.9.2015 18:34
Vláda se bije v prsa, ale již ví, že 22.9.2015 bude na Radě EU pro spravedlnost a vnitřní věci její ministr vnitra přehlasován v otázce tzv. relokace 120000 osob (migrantů, které řada informačních zdrojů označuje jako běžence).

 To, že se do EU dostali nezákonným způsobem a mezi jejími jednotlivými státy  putují rovněž bez právního důvodu, není nikým z významných politiků  tohoto politického útvaru zmiňováno.  Migranti v drtivé většině z ekonomických důvodů putují z Turecka, Libye, Albánie a Kosova do zemí zaslíbených, kde již žijí početné menšiny z Asie a Afriky. Přičemž těch z Balkánu je údajně více než ze Sýrie a Libye.

Vláda nemá nyní zákonné prostředky rozhodnutí Rady EU zvrátit. To bychom si nesměli v minulosti nechat vnutit Lisabonskou smlouvu v současném znění.

Takže se ministr Chovanec po návratu z Bruselu bude trapně omlouvat a rozhazovat rukama: Nesouhlasil jsem, ale co jsem mohl dělat, když mě přehlasovali? Bude se omlouvat asi tak jako řecký předseda vlády Tsiprass, když odsouhlasil trojce všechna ultimata, která před předcházejícími volbami v Řecku tak kritizoval. Nebude daleko od situace jistého Emila Háchy, který také nechtěl německý protektorát, ale nakonec s tím musel souhlasit.

Hned následující den 23.9.2015 se bude konat summit hlav států EU, kde se však otázka migrantů nebude řešit, protože již bude rozhodnuto. Bude se pouze maximálně vzrušeně hovořit o příčinách tzv. uprchlické krize. Hlavní však bude pro nás skutečnost, že už navždy budeme odsouzeni dovážet tyto vetřelce i k nám. To samozřejmě za předpokladu, že zůstaneme v unii, která nám za iluzi péče pomocí tzv. dočasných dotací, vezme vše podstatné. I samotná existence českého jazyka bude nakonec na překážku vzniku evropského národa.

Toto naši „stateční“ politici z vlády samozřejmě vědí a počítají s tím. Na oko se tváří odbojně, ale ve skutečnosti však patrně  kolaborují s předsedkyní vlády Německa stejně jako Hollande.

Existuje i v této situaci rozumné řešení. To by však na summitu hlav států EU musel ten náš Sobotka zablokovat svým vetem jakékoliv společné usnesení. A tak by musel postupovat i při všech dalších summitech hlav států EU. Lisabonská smlouva mu takové právo dává. Dokud bude trvat diktát s „kvótami“, tak do té doby je třeba odpovídat blokádou činnosti nejvyššího vedení EU.

Viz odkaz na zdroj


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

jan-vysocina

Jak všichni víme, tak se Sobotka a jeho vláda nezmohli na jakýkoliv odpor proti diktátů většiny států EU. To bude mít dalekosáhlé důsledky pro Česko i pro tuto vládu. Sice Babiš do médií tvrdí, že s tím nesouhlasí, ale kdo mu uvěří, když jeho firmy čerpají evropské dotace ve výši cca pěti miliard Kč ročně. Je to spíše předvolební oblbování pro prosťáčky.

jan-vysocina

První část mé předpovědi se téměř celá vyplnila. Ministr Chovanec oznámil na svém účtu Twitter, že byl přehlasován ve věci umístění migrantů.

Nyní je na řadě reakce předsedy vlády ČR a samozřejmě i ostatních ministrů. Platí zde přísloví: Kdo chce s vlky žít, musí s nimi výt! A také by se dalo parafrázovat: Nechoď s Poláky na led. Oni uklouznou a ty si zlomíš nohu.
Nebo si musí najít jinou smečku.

jan-vysocina

Kateřina Amiourová:

Skutečné právo zakotvené ve sbírkách zákonů dotčených zemí je jen jedno a vesměs považuje ilegální vstup na jejich území jako protiprávní. Pokud by tomu tak nebylo, tak například občané Ruska by k cestám do zemí EU nepotřebovali platné vízum a pas. A migranti schválně zahodily své doklady, aby je nemohli v EU snadno identifikovat a při záporném rozhodnutí o asylu je zpátky navrátit tam odkud přišli. Oni mohou porušovat naše zákony?

Nikdo migranty nenutí odcházet z bezpečného Turecka a dalších bezpečných zemí jako je například Albánie do EU "partizánskými chodníčky". I migranti z Afriky mají na své cestě řadu bezpečných zemí a přesto se doslova cpou do Německa. To je známka jejich ohrožení?

Genocidy se dopouští v prvé řadě velký bratr a jeho spojenci z NATO. Řekněte jim, aby přestali podporovat teroristy. A bude náhle klid.

Nyní by spíše bylo na místě, aby země NATO, které způsobily odchod milionů obyvatel Sýrie a Iráku do Turecka, Turecku humanitárně pomohly v péči o  tyto uprchlíky. Dalším krokem by pak byl společný postup všech států, které myslí vypořádání s terorismem vážně. Bez současné vlády Sýrie se to patrně neobejde.

Zde je odkaz na možné kapacity v jedné ze zemí, která podporuje teroristy v Sýrii.

Vimmer Petr

Paní Amiourová, proč tady s námi xenofoby žijete? Odstěhujte se do Tunisu! Bude to tak pro všechny lepší.

amiourful

Není nic snazíšho, než odlišit ekonomické utečence od utečenců z válečných zon - stačí požáat o malou slohovou práci, jenže  to by státy musely začít vykonávat posuzování, a ony se rozhodly - ty východní, paušálně všechny extradikjovat. To enní Mnicho v, to je pochod smrti, a nazávat putování běženců  činbností bez právního důvodu je sprosťárna na úrovni genocidy. Jste si jistý, e víte, co děláte, když tu píšete tkové blivajzy?