Veritas senator Jaroslav Kubera

obrazek
2.5.2020 23:10
Někdy se pravda ukáže až dlouho po smrti!

Senátor Jaroslav Kubera a pozdější předseda Senátu byl v celku slušný člověk, proto je mi líto, co se po jeho smrti děje a je to k jeho památce neuctivě. Jde o záležitost, že liberální média a někteří senátoři tvrdí, že Hrad tlačil na senátora Kuberu, aby nejezdil na Tchaj-wan a on byl z toho špatný a zemřel. Kubera problém s cestou na Tchaj-wan skutečně intenzivně řešil a ti samí Senátoři, kteří kritizovali Hrad, na něj tlačili, aby jel na Tchaj-wan. Senátor Kubera měl na konci podzimu po doplňujících volbách do Senátu obhajovat mandát předsedy Senátu a potřeboval, aby ho podpořili všichni, co ho volili i nyní, takže potřeboval podporu i od senátorů jako jsou Jiří Drahoš, Marek Hilšer, Pavel Fischer, Jiřího Růžičky a jeho kolega senátor ODS Miloš Vystrčil, který je dnes místo něho předsedou Senátu, ale potřeboval podporu i od ostatních. Chtěl mít jistotu zvolení předem, protože nevěděl, kdo bude do Senátu dovolen, protože se znovu volí na podzim jedna třetina senátu. Z tohoto důvodů zvažoval, že tam pojede a zároveň si uvědomil, že tím naruší naší zahraniční politiku, dostane se do sporu s ministerstvem zahraničí, které vytváří zahraniční politiku a ukáže, že česká zahraniční politika není jednotná. Média ne něj vytvářela tlak a při každé příležitosti s ho ptali na jeho cestu. Mezi ně patří samozřejmě Jakub Janda z Evropských hodnot. Senátor se nechtěně stal součástí mediální kampaně.

Mohli z něho sejmout odpovědnost za cestu a jet tam jako výbor nebo skupina, to se však nestalo a oni ho hnali do dále do bitvy, která nemohla mít vítěze.

Nakonec ho v tom nechali samotného a stala se z toho česká antická tragédie, která skončila jeho nečekanou smrtí. Co bylo její příčinou se asi nikdy nedozvíme ani z policejního vyšetřování a ví to jen Bůh!  

vaclavstehlik
Je potřeba korektně informovat. Některé pravdivé informace se k lidem nedostanou.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.