Více zámečníků a instalatérů do vedoucích funkcí

obrazek
2.11.2013 11:19
Na zpravodajském serveru Jiřího Paroubka se objevil blábol, že by novým lídrem ČSSD mohl být Milan Štěch. Nevím, zda tento blog nenapsal třeba přímo Milan Štěch nebo nějaký asistent, nelze to vyloučit.

Milan Štěch zaujal rozhodností a uvážlivostí. Nevím, jak jdou tyto dva postoje dohromady, ale děsí mě představa, že by strojní zámečník řídil stát. Vím o čem mluvím, protože jsem strojní zámečníky a obráběče učil a učil jsem je, když si „dodělávali maturitu“. Někteří dělili 10 na kalkulačce a maturita, které dosáhli, neměla s maturitou na pardubickém gymnáziu, na kterém jsem před 33 lety maturoval, vůbec nic společného. Ostatně v premiéře státní maturity bylo pardubické gymnázium Dašická na 7. místě, tedy sedmé nejlepší v republice. Za socialismu na tom bylo nepochybně ještě lépe. Zámečnický génius Milan Štěch si dodělal maturitu a za socialismu „studoval VUML“ neboli Večerní maturitu marxismu a leninismu. Prý to musel studovat, protože „zastával hospodářské funkce“.

Dovedu si představit to mistrovské zvládnutí hospodářských funkcí, které ovšem Milan zastával, protože se cpal ke korýtku, tak jako se cpe teď. Milanu Štěchovi by slušela funkce mistra někde na zámečnické dílně, na víc evidentně nemá, ale třeba byl za socialismu diskriminová.

Ostatně těch Einsteinů je na naší politické scéně celá řada. Nejvzdělanější, nejčestnější a skvělý reprezentant, agent 007 ve službách státu, který již za socialismu z Rakouska „statečně“ bojoval za demokracii v ČSSR. Rozuměj, aby se mu vrátily majetky. Vzdělání žádné nemá, chrápe všude vsedě nebo vestoje a o čestnosti včetně odkazů na články investigativních novinářů jsem psal již dříve.

Nebo „odbornice“ paní Němcová, která své „vynikající“ kompetence získala na střední zemědělské škole, kde se dokonce „naučila“ italsky, Io capisco italiano, signora Nemcova.

Mirka se našla jako referentka na Českém statististickém úřadu, kde mohla tak akorát překladát papíry z jedné strany stolu na druhý. Když ji vidíme v telce, tak myšlenku nedá dohromady, jen samou demagogii, ale byla by ochotná zastávat v zásadě jakoukoliv dobře placenou funkci, od předsedkyně Poslanecké sněmovny, přes prezidentský úřad k postu předsedkyně vlády. Zřejmě by klábosila s Berlusconim.

Ostatně vynikající akademiky máme i mezi politiky s vysokoškolským diplomem.

Senátor Marcel Chládek se už třese na křeslo ministra školství. Vystudoval andragogiku, deset let učil na základních a středních školách. Nedá se ovšem zjistit, na jakých školách učil a co učil. To se přísně tají. PhDr. A MBA si dodělal až jako politik, zřejmě se to dobře vyjímá u jména. Půl roku před završením státních maturit chtěl tento projekt shodit, aby ty peníze opravdu skončily v kanále. Zásobuje svět „objevy“, nad kterými žasne i Komenský, Pestalozzi, že „našemu školství nepomůže státní maturita, ale kvalitní výuka. Tento „zásadní objev“ brzo probudí i Komenského.

A jak by vypadala reforma dle receptu Chládka? Studenti by chodili do školy od 9 hod., dostávali by méně úkolů a trávili by ve škole méně času. Komenský by nad touto reformou nepochybně užasl, asi se v ČSSD nenajde jediný vzdělaný člověk, který by panu Chládkovi vysvětlil, že je jaksi trouba.

Pojďme dále, Marek Benda pro nás bude i nadále pracovat možná další 4 roky. Voliči ho „vykroužkovali“ do PSP. Chudák si chtěl udělat malý doktorát neboli JUDr., ale nějak se mu nechtělo si s rigorózní prací dát tu práci. Prostě nesplňovala podmínky, vlastně „splňovala“, ale muselo se kreativně nastavit řádkování.

Najděte si, jak „studovalaL „ThDr.“ Klasnová, poučné, napsala tak vynikající diplomovou práci, že dostala rovnou malý doktorát. Ale nějak to „nebylo úplně čisté“.

Tito akademici s výučními listy, pseudodoktoři se určitě budou bít do roztrhání těla za kvalitu našeho vzdělání a za trestání opsaných diplomových prací či disertací nebo habilitačních, profesorkých nebo nemlich tak rigorózních prací

Jen více chudáků do veřejných funkcí, zámečníků, elektrikářů, kulturologů a milovnic knih

Z Pardubic naše Einsteiny v politice zdraví pravý doktor přírodních věd

Karel Vašíček

 

 

k_vasicek
Jsem učitel matematiky, deskriptivní geometrie, pracoval jsem jako programátor, zajímám se o fotografování, podílím se na organizaci Filmového klubu PARDUBICE, jsem invalidní důchodce, vzhledem k tomu, že kdyby mš vzali invalidní důchod, tak bych asi logicky musel pracovat jako učitel, vidím, jak klesla úroveň na gymnáziiích i na univerzitách, tak bych neměl příliš chuť znovu učit
Klíčová slova: ČSSD

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Pane Vašíčku, to je obecně známá věc, že složkou ceny je DPH a občas spotřební daň... Ale to ovlivňuje základní konstrukci cen zásahem státu. Nezaznamenal jsem, že by při poklesu nebo nárůstu cen, zvláště u ropných produktů, obdobně a "souběžně" stoupaly a klesaly daňové složky ceny...?

To, že "žijete" z méně než 40% tzv. "průměrné mzdy" (i když ta se udává v brutto...) je jediným - OTŘESNOU VIZITKOU ÚROVNĚ TÉTO SPOLEČNOSTI. Jste zjevně asketického založení, ale takové vnímání života není průřezový "vzorek" společností vnímané "životní úrovně". "Ušetřit se a uspořit se k smrti" nevidím jako smysl života, aniž bych byl výhradně "spotřebitelský" typ.

Při běžné "kalkulaci" existenčních nákladů máte zjevně "jiné" podmínky pro život, protože nemám nadstandardní nároky, ani moje rodina, ale tam kam to spěje, tak to vypadá, že nepřežijeme ten "úsporný blahobyt" my, ale v brzké době ani Vy, se svojí zkušeností. To vidíte jako cestu dopředu? To určitě cesta není.....

Zdravím Vás.

k_vasicek

výsledná cena ropných produktů je z podstatné části tvořena spotřební daní a DPH

Jsem invalidni duchodce s podprumernych duchodem cca 9478 Kc, nestezuji, jeste usetrim nebo jsem usetril a vydal jsem z vlastnich uspor 2 knihy, coz by bezna populace rozhodne nedelala, fasicinuje me, kdyz si delnik stezuje, ze vydelava "jen" 15 tis. Kc, a uspory nema prakticky zadne, mam 7x vetsi uspory nez konzervativne orientovany "zivnostnik", trouba, ktery dela do fotbalu

Vladimír Štingl

Pane Vašíčku, dobrý den. Dík za reakci. Bohužel, už to není o "zámečnících a instalatérech", ale i pokračování je zajímavé. Pokud jsou pro Vás existenční náklady na bydlení, střechu nad hlavou, teplo, teplou vodu..... BAGATELNÍ, tak zjevně žijeme každý v jiné ekonomickospolečenské realitě. Argument s ropou je sice jednoznačný, až na to, že to "trh" vyřešil tak, že produkty z ropy de facto zůstaly v relacích na cenách cca 150 USD a "podtrh" se vůbec nezabýval tím, že "momentálně" je barel za 50 USD. To pouze na okraj...

A srovnání ledničky, která "stojí" jako "kdysi", myslíte to skutečně vážně? A že rostou mzdy? Komu a kde? Třeba ve státní správě? V zemědělství? V bankovním sektoru určitě. To souhlasím. Ale to ostatní??? Co tomu asi říkají důchodci..... Mladé rodiny s rodiči v běžném zaměstnaneckém poměru, s dětmi (pokud si je "dovolí"...)???

Z hlediska "ekonomiky" normálního člověka "žiji skutečně někde jinde", zvláště např. když "nakupuji" pro své zdraví a ještě chvilkové "udržení života" léky.... Takže, na čem tzv. "jinde se dá ušetřit" - UŠETŘÍTE???

Zdravím Vás.

k_vasicek

Co se týká růstu cen, je to možně demonstrovat na příkladu ropy. V době maximální konjunktury stál barel 150 USD a tzv. finanční analytici upozorňovali, že může stát 200 USD. To bylo k smíchu. Vypukla krize a ropa spadla cca na 50 USD za barel.

Náklady na vytápění jsou i pro mě jako invalidního důchodce s podprůměrných důchodem bagatelní a totéž se týká elektřiny. Ušetřit se dá jinde a bez investování milionů.

Ostatně již cca před 2 roky dostali zákaznici ČEZu dopis, že se zlevňuje cena silové elektřiny o 15 proc.

Pokud by cena energie byla vyšší než na evropském trhu, tak by někdo tu elektřinu dovezl

k_vasicek

Vážený pane, ceny mohou růst do té doby, dokud trh ten růst akceptuje, pak se ceny zhroutí a nastane krize. Před pěti lety jsem své známé upozorňoval, že ceny nemovitostí půjdou dolů, nedokázali to pochopit, podobně nedokázali moji klegové pochopit, když jsem je upozorňoval, že vláda Nečase zvýší daně. Co se týká intelektu a vzdělání, skutečně je nelze spojovat, znám mnoho vzdělaných lidí, kteří žádnými akademiky nejsou, ale tvrdě vymáhají, aby se jim říkalo inženýre.

Co se týká zateplování, není tomu tak dávno, co stát motivoval lidi, aby se chovali ekologicky a topili plynem a elektřinou.

Pokud tvrdíte, že ceny tepla rostou, tak jsem tedy učinil dotaz na ERÚ a dozvěděl jsem se, že ceny tepla meziročně v pardubickém kraji rostly v posledních 4 letech o 1,9 proc. inflace v posledních 4 letech byla meziročně 2 proc. v posledním roce, který už jsem neověřoval, byla inflace údajně cca 3,3 proc. předchozí data jsem ověřoval na ČSÚ.

Jen úplný blbec je schopen tvrdit, že se všechno zdražuje, rostou i příjmy.

Navíce je evidentně chytřejší si koupit akcie, např. ČEZ se v posledních letech pohyboval ofd 80 Kč za akcii k 1400 Kč a i v současné době nabízí výdělek cca naásobky. To je pro běžný lid příliš složité, věnuje se tomu řádově několik desítek tisíc lidí. Tím myslím investování a spekulacím na burze.

Ostatně za 23 let se proměnil spotřebitelský koš, elektronika stojí pár korun, ledničky stojí tolik jako před 20 lety

Vladimír Štingl

Pane Vašíčku, dobrý večer. Příliš se Vám to nevyvedlo. Jen malý odkaz na fotovoltaiku. Náklady na pořízení, vers. aktuální cena energií a to nemluvím o neskutečném drancování neobnovitelných přírodních zdrojů, ropa, plyn, uhlí.... Kalkulace "návratnosti za 30 let" je hezká, nedej bože, aby kWh stála během 3-5ti let 20,-- Kč při kupní "síle" k dnešnímu datu....

Ta "zásadní" a "zásadová" řešení vedou téměř vždy do "pekel".... A o "vzdělání" ver. "politika" s příkladem Štěcha, to už je vysloveně tendenční a zcestné. Během svého života jsem poznal tolik špičkových lidí "bez kvalitního špičkového vzdělání", že mnoho těch s kvalitním špičkovým vzděláním jim vědomostmi, schopností organizovat, řešit "neřešitelné" nesahalo ani po kotníky. Spojovat intelekt s inteligencí je možné, ale často to určitě není v souladu..... I když se říká, že výjimka potvrzuje pravidlo (v případě Štěcha...). Velmi často a s oblibou jsme používali "hlášku" - to je "intoš", který bez dozoru statného ošetřovatele samostatně nepřejde ani jednosměrou slepou ulici.... Za prvé mě to uráželo a za druhé jsem "nevěděl co to je...".

Zdravím Vás.

k_vasicek

Náš dům, cca 36 bytů, protopil za rok cca 349 tis. Kc, třetinová úspora na energiích znamená nějakých cca 100-120 tis. Kč za rok, investice do zateplení a opravy fasády dle výpočtu projektanta by byly cca 3 mil.  100 tis. Kc. Neboli návratnost zateplení je nějakých 25- 30 let, ten polystyren ten nevydrží ani 10 let, ostatně před nějakou dobou se při výstavbě používal azbest a ten se teď vybourová. Magistrát města Pardubice investoval 225 mil. Kč do zateplení s roční úsporou cca 4,5 mil. Kč, návratnost 50 let. Není to tak dávno, co se objevil na Internetu článek, že po výměně oken a zateplení stoupne v bytě hladina radonu, magistrát slavně odstranil azbest a zateplil dům. Ostatně, co se týká energetických úspor EU zakázala výrobu obyčejných žárovek a nahradily je úsporné žárovky, ovšem 1800 Kč za rok se dá ušetit na domácnost tím, že se spotřebiče vypínají vypínačem a nikoliv dálkovým ovládáním, to byste se dozvěděli, kdybyste si koupili a přečetli populární knihu o energických úsporách, ušetříte a nemusíte nic investovat,Navíc při argumentaci úspor tepla je třeba pracovat s průměrnou denní dobou v době topné sezóny a to kvůli souvislosti teploty s náklady na vytápění, to se dá zjistit na Teplárenském sdružení

dle disertační práce Šárky Jakubkové se dá 40 procent energií ušetřit pouhou změnou chování.

Co se týká bludu, že vzdělání se dá doplnit později, je to jaksi úroveň KSČ, která vybrala soudruha, dala mu funkci a pak se řeklo: a teď se budeš vzdělávat. To, že vzdělání vlASTNĚ NENÍ podstatné, to obvykle tvrdí ti, kteří žádné vzdělání nemají.

I pan Paroubek zásoboval svět a české občany výroky, že by se měl restartovat projekt Zelená úsporám, že malé místní firmy budou mít práci a občanům se to vrátí na úsporách, ano ale za 30 let.

Miroslav Zámečník měl ještě blbější blábol, že Zelená úsporám dal lidem práci

sahosek

 

stvan

Je třeba rozlišovat. Pokud géniovi chybí sociální( bát se krást) inteligence, pak je drtivé části společnosti k ničemu. Od politiků neočekávám nekonečné množství zkratek akademických titulů, ale inteligenci sedláka, který ví čeho chce dosáhnout a jak toho dosáhnout. Já jsem například pouze vyučený a vždy s jistou mírou nadsázky říkám, že jsem na to pyšný, neboť pouze vyučení lidé tuto zem, na rozdíl od formálně vzdělaných lidí,  do záhuby nedovedli. Tím v žádném případě neříkám, že si vzdělání nevážím. Pouze upozorňuji, že není automatickou zárukou něčeho pozitivního a dvacet dva roků demokracie pod jeho vedením  je toho důkazem

heriot

Nu, pane Kulíku, pravý doktor přírodních věd si třeba spočítá, že sice ušetří za topení, ale náklady na výměnu a po dožití oken na jejich likvidaci budou takové, že se to ekonomicky ani nevyplatí, a také větrat musíte stejně jinak si doma vypěstujete akorát plíseň...:-).

To berte jako příspěvek, který má ukázat, že vše nemusí být vždy přímočaře jednoduché a vůbec to není proti zámečníkům a instalatérům. Protože klidně můžeme aktéry přirozeně otočit.

libuse-zavoralova

Byli to vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří vytvořili v hitlerovském Německu rasové zákony, a do SS nebyl jen tak někdo přijat. Nevím, jak souvisí vzdělání s morálkou, nebo se schopností něco řídit a organizovat. Myslím, že nesouvisí. Absolvování VUMLu nebyla žádná kvalifikace, byla to pouze podmínka pro dobrou kariéru v komunistickém režimu.

rku

Je zajímavé, že téměř každý zámečník a instalatér pochopí, že výměnou netěsnících oken za nová se ušetří na topení, a pravý doktor přírodních věd ne. (týká se předešlých blogů)

schlimbach

Znám celou spoustu lidí bez maturity, s výučním listem a jejich EQ i IQ je podstatně vyšší než u mnohých politiků. Rozhodně bych nehodnotil člověka podle toho, jestli má výuční list nebo maturitu nebo je bez vzdělání. Žádný papír nenahradí "zdravý selský rozum".

Možná byste se divil pane vašíčku, kolik lidí jen tak pro sebe vykonává činnosti, které by do nich na první pohled nikdo neřekl - zpívají, malují, píší básně atd. Nikde se tím nechlubí, ale velmi často by zahanbili mnoho "profíků".

Doporučuji nepaušalizovat. I strojní zámečník může mít nastudovánu ekonomii, může mít jasno jak to funguje i co udělat za změny. Může mít klidně znalosti, které jsou dostatečné na to, aby se dovedl v problému orientovat a aby dokázal díky zdravému selskému rozumu zjistit, zda mu odborný poradce radí dobře nebo ne, zda si ho má hýčkat či vyhodit.

V politice jsou velmi potřeba i deklarace postojů - čestnost, zásadovost, padni komu padni atd. Toto nemá se vzděláním nic společného.