Volby - obehraná písnička?

klavesnice stvan
5.2.2016 13:55
Je úsměvné,pozorovat předvolební klání stranických kohoutů na volebním hnojišti.Počítá se jenom výhra.Rány pod pás,škrcení,kousání a lámání kostí je dovoleno v rámci volebního boje.O život nejde,jenom o politickou moc a následné nasměrování penězovodu do kapes vítězů.

Až dosud stačilo jít dovoleb se spoustou slibů a podáváním dobrého guláše. Teď se k velké potěše voličů začíná přidávat praní špinavého prádla volebních lídrů. A po volbách? Špína se rychle uklidí, pokud možno pod koberec. Spod koberce se totiž tato špína bude podle potřeby zase vytahovat.A pak už voliči jenom nevěřícně zírají a kroutí hlavami. Včerejší soupeři a nelítostní bojovníci objímají se a líbají jako milenci. Začíná totož obchodování o sestavení vlády či zastupitelstva, O obsazení ministerských a zastupitelských křesel,vlivu a hlavně toku peněz. Nepřátelství je odsunuto do pozadí a pro vítěze a spojence začínají hody. A volič? Ten slyší jenom mlaskání a říhání hodujících. Občas k němu dolétne okousaná kostička či drobty z volebních slibů. To je také všechno, co občan získal svou účastí ve volbách. Tedy vyjma onoho guláše, nějakých kobližků a spousty pavačových drbů. Trochu málo, že? V osmdesátém devátém jsme neměli cinkat klíči o sebe,ale o hlavy politiků, kteří nám tehdy a vlastně pořád slibují před volbami ráj na zemi.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

petrocenasek

Volby začaly stát za "pendrek" až nástupem Klause,Havla a jim podobných. Každý soudný člověk ví od kdy se vlastně staly volby obehranou písničkou. Čekal jste snad datum od kdy?

rezjir10

Kdy se začalo s přidáváním prání špinavého prádla? Teprve teď. A co hned kauza Bartončík?