Vrtěti Rathem

obrazek
17.5.2013 19:03
Tak vypadá aktuální dění kolem poslance Ratha. Jakoby justiční a mediální divadlo mělo odvést pozornost a zakrýt jiné skandály. Pochopitelně za neskutečně mnohonásobně vyšší částky peněz, než v Rathově kauze. Natolik vyšší, že klidně mohou zbyt nějaké „všimné“ i na vyšetřovatele, státní zástupce či soudce nebo mediální PR. Tím „všimným“ nemusí být jen částka na kontu v zahraničí, ale i třeba služební povýšení, mimořádné odměny a podobně.

Nadpis je pochopitelně záměrný s užitím pověstného filmu „Vrtěti psem“. V něm má speciální odborník na PR tým, který má za úkol vytvořením fiktivních problémů odvést pozornost od skandálů prezidenta USA. Ukazuje, že jednoduchými prostředky se dá vytvořit jakákoli účelová manipulace s veřejností. Výrobci takových pseudoproblémů si za své „umění“ také nechávají velice dobře zaplatit. Dokonce na jedné fakultě UK je při přednášce používán vzorový příklad jednoho takového PR manipulátora (s bohatou StB minulostí), kdy chtěl v případě úspěchu „jen“ 10% z částky získané z jeho mystifikační činnosti. Zadavateli tehdy šlo o získání 10 miliard korun, takže z toho 10% je….Svou práci odvedl k úspěchu zadavatele.

Netřeba se vracet k už napsanému, že Rathovi byla při zatčení zabavena krabice, kde mělo být víno, a až pak na služebně policie byla přinesena k otevření a nalezení peněz. Nějak se nikde neuvádí, kde krabice byla a co se s ní dělo mezi zabavením a pozdějším otevřením – jestli ji třeba v té době přece jen nějaký „rádobyvinař“ neotevřel..

Nakolik je co důvěryhodné nebo účelná manipulace ke krytí něčeho jiného? Třeba se sedmi milióny nalezených při otevření krabice s vínem porovnat údajný mnohamiliardový podvod při získávání Mostecké uhelné společnosti. Nekonečné držení poslance Ratha ve vazbě, aby nemohl na veřejnosti mluvit a hlavně se třeba na veřejnosti hájit proti mediální kampani. Důkazy proti němu jsou asi  hodně silně důvěryhodné, že je zřetelný strach posttotalitní justice z nebezpečí, že by mluvil. Vedle toho ve švýcarské justici určitě nemají poschovávané žádné bolševické zločinné živly nebo jejich potomky, jako je tomu u nás. (Nyní to je u nás nová generační móda – na rozhodující posty státu StBáci a jejich blízcí spolupracovníci umísťují své potomstvo.) Švýcarům vůbec nevadí a nemají strach ze skutečnosti, že jejich „mnohamiliardově obvinění“ čeští občané volně cestují a pohybují se po celém světě. V klidu berou jejich možnost a svobodu volné komunikace se sdělovacími prostředky a podobně. Třeba to může být tím, že švýcarskou justici, oproti naší, nefinancuje dočasně bývalý bratr Kalousek. Na něj dr. Rath mediálně snad nejvíce poukazovatel. 

Tak by se dalo dále rozvádět další a další případy, kdy takové „Vrtění Ráthem“ má něco krýt. Například vyšetřování Policií ČR v Havířově podání na trestnou činnost Kalouska pro podezření z nadržování a další trestnou činnost související s nákupem letounů CASA – asi byla potřeba, aby CASA šetřili odborníci na problematiku trestné činnosti v hornické oblasti.. Nebo zametení vyšetřovatelem pod koberec šetření mnohamiliónových podvodů penzionovaným generálem Štěpánem ve spolupráci s univerzálním hasičem Vaverou – a to byl podnět podán samotné JUDr. Bradáčové (asi už nejde nikam postoupit). Nebo zametením pod koberec některé trestné činnosti bývalého prezidenta NKÚ Dohnala (třeba i oddělením vedeným nedávno odvolaným a kázeňsky řešeným Martincem) či Kalouskova bývalého stranického vrchního revizora Neuvirta. Stejně tak státní zástupce na Praze 6 dále šetří, kdežto policie tvrdí, že už nešetří, když policie více jak rok nemůže zjistit IP adresu hackera, který mi ukradl mail u Centrum Holdings s 1,3 Gb materiálů s dokumentací trestné činnosti mnoha politiků. Shodou okolností tuto firmu má kupovat pan Bakala, jehož prostřednictvím dotujeme, my daňoví poplatníci, některé vybrané politické strany. Nebo krytí podvodů na NKÚ zaměstnancem Brožou, který byl v častém kontaktu s vysokým důstojníkem BIS... No a když se začátek týkal alkoholu – Jde o tak vysoké miliardové úniky, že jejich vybrání by klidně mohlo vést k radikálnímu snížení DPH. Mnohé šetření bylo zastaveno nebo zlikvidováno. Když ale tyto peníze někomu zůstaly – k čemu kde k jakým úplatkům nebo jiné zločinné činnosti byly užity?  Tak by se dalo pokračovat případ za případem s popisem detailněji ke každému z nich zvlášť…co všechno může být příčinou a potřebou – VRTĚTI  RÁTHEM

karel-svetnicka
Student doktorandského studia na PF UK a politologie na FSV UK. Jsem zvyklý nenadávat - to umí každý, ale publikováním pomoci věci napravovat.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Kvido

Souhlas s textem článku! Perfektní analýza zlodějen.

Nesouhlas s tím, co se tady v Česku v justici děje!

Vladimír Štingl

Jde z toho strach....

Vladimír Štingl

Pane Světničko, to je výživné, silná káva, ale z vlastní zkušeností jen odvar toho co se v této zemi odehrává....

Zdravím Vás.