Vskutku slušní a kultivovaní demonstranti

demonstrace milion chvilek
13.6.2019 06:49
Češi, Moravané a Slezané jsou vesměs národem slušným, kultivovaným, vzdělaným a kulturním. Nemáme v sobě ani tolik "horkou krev" a nejsme až tak emotivní, jako jsou národy jižní Evropy, byť vzácné výjimky potvrzují toto pravidlo.

Avšak je nabíledni, že samozvaní i oslovení tribuni, řečníci, podněcovatelé nenávisti, v podstatě naháněči a verbíři dalších lidí, nespokojených až frustrovaných z výsledků posledních voleb prezidentských, parlamentních i euro, zřejmě musí volit rétoriku, která je pro ty frustrované líbivá, která je vybičuje k aktivnímu řičení předříkaných hesel na náměstích při současných nesmyslných demonstracích. A čím sprostější, vulgárnější, údernější a v jádru už až skoro fyzicky bojovnější, tím větší odezva, potlesk.

Jejich heslo "Neserme se s nima", protože naše lži a nenávist přec musí zvítězit, se začíná zhmotňovat ve výzvách, jako je tato "Svině! Naserem se a půjdem na Hrad", od potomka herců nevalné morální pověsti.
Inu, co kdo zasel, to mu roste. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Milion-chvilek-Svine-Naserem-se-a-pujdem-na-Hrad-Syn-Bolka-Polivky-to-rozjel-585073?fbclid=IwAR2XLQJ4IETD9CLyZcztjpCm3L6wTY0nsXEKaZorfUASx8KJFk4GpWwGpYk

Ve světle těchto a jiných vulgarit, sprostot a neuvěřitelných, stokrát opakovaných lží, rezonujících z pódií a čitelných na stupidních transparentících, je směšné až hloupé "Má smysl dále demonstrovat? Ano, aspoň se Babišovi voliči zamyslí, jestli se nemýlí, když protestuje tolik slušných a kultivovaných lidí.", jak píše pan Milan Barna https://www.parlamentnilisty.cz/…/Milan-Barna-Milionchvilka…

Tak. Slušní a kultivovaní lidé řvou na náměstích "svině", "hajzl", v metru zase "kripl Jakl" a podobné libůstky. Třeba na tom pódiu jednom béčkový herec a prý i režisér ventiloval před "davem" pár stovek lidí, že "Babiš a Zeman musí pryč, využívají slabší a hloupější spoluobčany". Tudíž několik milionů spoluobčanů Jiřík Mádlů označil za slabé a hloupé, toť vskutku ta slušnost a kultivovanost.

Také demokracie, v podobě a podání, veřejném vystupování verbířů demonstrantů, řečníků i z kulturní fronty. Prostě kultivovaně protestující lidé.
Kolik takových jich KDU-ČSL sveze klimatizovanými autobusy na Letnou?
Bude tam i terorista Lang, co by rád podřezal prezidenta republiky? Nebo slušný a kultivovaný opoziční politik za ODS Pavel Novotný (https://www.parlamentnilisty.cz/…/Zm-d-za-tohle-kulka-psal-…)?

Ta nenávist, kterou podněcuje, seje Milion chvilek ..., začíná na náměstích, byť mezi ne moc početnými davy demonstrantů, nabývat obludných rozměrů.

Marginální menšina, zcela již infikovaná nenávistí k řádně, svobodně a demokraticky zvoleným politikům, začíná být arogantně agresívní, stupňuje svoji sprostou, vulgární rétoriku a nebezpečné výhrůžky. 

Není na čase, aby se tím začal vážně zabývat ministr vnitra, místo toho, aby s nimi "přátelsky diskutoval"? Je to přec ministr vlády, kterou oni chtějí svrhnout.
Anebo ...?

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Růžena Chrastekova

Pane Moskaliku, děkuji za upozornění na můj kardinální omyl v autoru citaci, omlouvám se za něj. Opraveno, je to moje neodpustitelná chyba, trestuhodná nepozornost.

klokan

   Výrok,, Babišovi voliči se možná, jestli se náhodou nemýlí, když si tolik slušných a kultivovaně protestujících lidí  myslí opak."  Dle citovaných zde článků z PLtakový výrok nenapsal profesor Budil, ale jistý Milan Barna, který reagoval na profesorovu úvahu. Možná se se mylím, ale jen tento závěr  lze z obsahu obou  článků vydedukovat.