Vyčuraný Kalousek

obrazek
7.7.2011 16:52
Jiný, než tento lidový urologický výraz jsem jako přívlastek k jeho jménu použít nemohl. Zatímco trváním na principu kolektivní viny chce z drtivé většiny občanů doslova sedřít kůži, tak vůči sobě zaujímá postoj zcela opačný. Kolektivní vinu za tunelování veřejných financí si v roli člena vlády zásadně nepřipouští a nehodlá nést sebemenší odpovědnost...

Když ho premiér Nečas obvinil ze spoluodpovědnosti za ztrátu půl miliardy korun v kauze Promopro, protože společně s A. Vondrou předkládal do vlády žádost o navýšení prostředků na organizaci českého předsednictví EU, tak se bránil výrokem: "Nevěřím, že Nečas řekl úmyslně pitomost". Prý mu zapravdu dává ústavní pořádek, neboť ministr financí navrhuje finanční prostředky ve vládě pro všechny rezorty. Ale za to, jestli se s těmito prostředky nakládá s péčí řádného hospodáře odpovídá pouze příslušný ministr. Jeho "já nic já muzikant" vysvětluje, proč současná vláda pokračuje jakoby se národohospodářskými ztrátami nechumelilo, neboť se touto zvrácenou alibistickou poučkou nepochybně řídí i její premiér.

Možná neodborně si myslím, že pokud jakýkoliv ministr žádá o navýšení prostředků nad rámec již vládou odsouhlasených výdajů, tak by mělo být povinností ministra financí požadovat o doprovodnou zprávu, která by do puntíku vysvětlila nárok na jejich navýšení. To by se samozřejmě mělo týkat i původních ministerských požadavků. Zvlášť, když se nový více jak šestinásobně liší od již schváleného návrhu. Kdyby se jednalo o standardní postup, pak by se Kalousek dozvěděl, že ministr Vondra požaduje šestinásobek, aby uspokojil požadavek firmy Promopro. Neumím si představit, že by tak činil, aniž by si o více jak půl miliardu korun tento privátní subjekt neřekl. Ale zpět ke Kalouskově vyčůraností i když už pozorný čtenář nepochybně pochopil v čem spočívá.

Občan, který nemá žádnou možnost - kromě čtyřleté volební periody - ovlivnit legislativní a trestněprávní odpovědnost politiků, je Kalouskem stavěn do role stolovníka hodujícího na účet budoucích generací, kterému až tato rozpočtově odpovědná vláda otevřela oči a předložila účet. Jemu samotnému ho nikdo, natož premiér, za bezmála dvacet roků mocenské angažovanosti předkládat nesmí.

Věřím, že si vyčůraný Kalousek za touto mimořádnou politickou a občanskou pitomostí stojí, neboť z něho dvacet roků beztrestnosti vytvořilo arogantní monstrum, kterému se jen tak nikdo nevyrovná. Nic jiného si nemohu myslet, když za bordel na jednotlivých ministerstvech nenesou odpovědnost členové vlády, logicky ani vláda, ale je správné, když jejich bordel do poslední koruny zaplatí řadový občan se všemi urážkami, kterými to zdůvodňují.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: ProMoPro

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

  Miloslav Kalousek neznamená nic nového pod  sluncem, představuje typickou intrikánskou šedou eminenci naši současné trojkoaliční vlády. Jako v šedém hábitu kapucín Francois Joseph le Clerc du Tremblay de Maflliers, radil svému příteli kardinálovi Richelieu, ohledně diplomatických záležitostí Francie během třicetileté války, tak tato naše šedá eminence, různě  radí svým trojkoaličním soudruhům a intrikuje ohledně neuprosného prosazování asociálních vládních opatření.  Otec Josef měl svými intrikami způsobit pád Albrechta Valdštejna. Čí pád zapřičiní M. Kalousek zůstává ve hvězdách. Pád trojkoaliční mu tak drahé vlády do určitě nebude. V současné době lze usuzovat, že se bude jednat o pád do chudoby většiny našich občanů.

Dodatek - jedna malá sci-fi anekdota inspirována  neznámou autorkou vynikající rýmovačky, tato rýmovačka byla zveřejněna asi před týdnem kdesi na internetu. Jednalo se zřejmě o odvetu básníkovi M. Kalouskovi za rýmovačku na odboráře.

Tedy pozvánka na 12. 7. 2011 do Prahy. Tam bude asi kolem poledne volat z ulice dítě do otevřeného okna na úřadu vlády :

"Máme špatnou vládu,

zdražila nám čokoládu."

Z tohoto okna odpoví právě M. Kalousek:

" Ty jsi hloupé děcko,

 zdražili jsme přece všecko."

zenka

S Vaším názorem pane Štváne nelze než souhlasit! Včera jsem četla na internetu v regionálním newsletteru, že v jednom supermarketu byl přistižen při krádeži 23letý mladík, který ukradl cukrovinky za 37 Kč, a že mu za to hrozí až tříletý trest odnětí svobody! A naši vysocí politici, kteří už kradou beztrestně dvacet let v milionech ba miliardách mají imunitu!!!

Lidi už bychom se měli opravdu probudit a 12.07. podpořit v maximálním počtu akci pořádanou odbory a vymést už konečně ten "Augiášův chlév"!