Vyjeté koleje nebo jen prostě korunní práskač?

16.3.2011 18:36
Po 21 letech jsme se ocitli někde ve vyjetých kolejích, ze kterých nelze vybočit. Ti co jsou nahoře nadávají na ty dole, ti co jsou dole nadávají na ty nahoře. Tak nějak jsme líní z těchto kolejí vybočit a hledat moderní směr, který by se zakládal na spravedlivýchmantinelech pro ty dole i pro ty nahoře.

Média usnula na vavřínech a tak nějak ani nemají snahu, o nějaké pozitivní změny ve společnosti. Každé médium si razí tu svou vyjetou cestu a za dodržování hesla, nehas co tě nepálí, se tiše veze. Kde se kauzy neřeší – tam není stres.

O té liknavosti přístupu médií svědčí poslední vládní přešlap v souvislosti s ozbrojeným zásahem v České televizi. Tady vběhne pozuby ozbrojené komando do veřejnoprávního média, zabaví všechny rozpracované kauzy ze stolů redaktorů včetně informací ke zdrojům a České televizi bude stačit zřejmě omluva, pokud tedy vůbec bude.

Reakce vlády, potažmo vojenské policie, byla tak průhledná, že jsem ještě před tiskovkou tipoval, že obětním beránkem bude Ložek a informace o tom, že šetření ještě pokračuje.

Žijeme v zemi, kde se loupí za bílého dne, kde se 100x opakovaná lež stává pravdou. Žijeme v zemi, kde se ministři opakovaně válejí v kauzách, kvůli kterým by v civilizovaných demokraciích museli okamžitě rezignovat. Žijeme v zemi, kterou jsme právě kvůli pošlapávání demokratických principů a korupcí, vycinkali před jednadvaceti léty klíči.

Jak si jinak vysvětlit, že snaha médií o tlak na vládu, je tak minimální. Souhlasím, že s morálkou národa je to špatné. Od toho se odvíjí morální kredit médií. Ale média nemohou donekonečna povolovat v tomto tlaku na vládní garnituru. Jinak se jim to vymstí jako několka redaktorům z před jednadvaceti let, kteří si pak po převratu ani neškrtli. Historie se opakuje. Jen čistý a nenamočený novinář pak obstojí.

Dnes byl taky den kdy se vláda projevila v plné nahotě. Dnes bylo vidět na které straně barikády naše vláda stojí. Všechny návrhy ČSSD, které byly dnes podané, neprošly. Ať už to byl návrh zákona o instituci korunního svědka, kterého poslanec Benda z ODS označil za práskače nebo smetení návrhu zákona ČSSD o dokládání majetku bohatých nebo odebírání neoprávněných VŠ titulů.

Když k tomu připočteme skandální kauzy na obraně při nákupu vojenské techniky bez výběrových řízení nebo kauzu ProMoPro, kde se peníze vyplácejí někam nenávratně do Karibiku tak je mi nevolno. Vzpomeňme na kauzu Drobil, ve které ten co pořídil nahrávky, byl premiérem označen za toho co pochybil a prezidentem dokonce nazván kverulantem! Tak pro tohle jsme před jednadvaceti lety necinkali klíči na náměstích. Respektivě jsme tu demokracii nechtěli dát do ruky těm co nám ji ukradli. Nedejme si jí ukrást a pojďme se jim vzepřít. Máme na to právo!


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

zdobinsky
Muž, jenž by dnes jmenován čestným předsedou ČSSD, připravil v hluboké totalitě ve svém ústavu budoucí lídry této země. To, jakých morálních kvalit jsou dnešní vrcholní politici vzešlí z komunistického Prognostického ústavu, udávající 21 let tón politice našeho státu, vypovídá hodně i o jeho předsedovi - panu Komárkovi. Za co si jej vlastně současná ČSSD tak váží, že jej jmenuje, v podstatě na vrcholu politického marasmu této země, svým čestným předsedou?
Rád bych někde slyšel přijatelný důvod.
oleg-gubin
Děkuji za blog i za dodatečný komentář k názoru pana Očenáška. Sdílím Vaše stanovisko, vláda si o akty občanské neposlušnosti říká drze a agresivně. Předpokládám, že se sejdeme při květnové demonstraci ProAltu a pak o tom napíšeme.
jaroslav
Pane Očenášku každý kalich trpělivosti jednou přeteče. A myslím, že už zanedlouho ... Generální stávka v dohlednu a pak už to pojede ... Nelze jen nečinně přihlížet jak nás vládní garnitura odírá...