Výroční zpráva BIS v kostce

obrazek
3.12.2018 22:21
Takže dnes se zpožděním dvou měsíců publikovala BIS svou výroční zprávu za rok 2017, tedy tu část, která není tajná. Spolek českých či ukrajinských majdanistů, jenž se usadil v Pulse of Europe -.Czech Republic publikoval její verzi v kostce (avšak po mém komentáři ihned smazal) - a já si troufám tvrdit, že tato verze v kostce velmi dobře postihuje její kvality. Jestli ale náhodou shrnutí v kostce nevniklo dříve než zpráva BIS (jako osnova, jež posléze byla obalena balastem) a právě u těch majdanistů. Dávám dále.

originální zprávy: https://www.bis.cz/vyrocni-zpravy/

A teď shrnutí v kostce: 

1. Rusko je větší hrozba než teroristé.

2. Čína je větší hrozba než teroristé. 

3. Ruští a čínští špioni zde (narozdíl od teroristů) působí. 

4. Ruská ambasáda je zbytečně velká a velmi nebezpečná. 

5. Odpůrci migrace  jsou pro ČR větší hrozbou než migranti. 

6. Naše děti se neusále učí sovětskou verzi historie. 

7. Čínské projekty podporované Zemanem, jako Hedvábná cesta, ohrožují ČR.

8. Politici zneužívají extrrémístická řešení složitých problémů ve svůj prospěch.

9. Ruská agrese na Ukrajině pokračuje.

10. To, co dělá Rusko na  Blízkém východě, je agrese. 

Mne toto porazilo, takových kvalit bych se v BIS nenadála. Poskytuji několik komentářů Jana Červenky a Aleše Johanovského a dalších.

Jan Červenka: Tak nám naši BISbečkové sesmolili další výroční zprávu. Nechybí v ní tradiční porce rusofobních výserů, tentokrát ještě zpestřená strašením hedvábnou stezkou, která EU natolik zneklidňuje, že jsou Macron s Merkelovou v Pekingu pečení vaření. Za to v ní ale nenajdeme ani čárku o tom, že struktury finančně navázané na americké děrmokraty, George Sorose, offshorového lumpenoligarchu Bakalu a některé další se opakovaně koordinovaně pokusily destabilizovat Českou republiku a shodit její vládu. K čemu je takováhle zpravodajská struktura požírající miliardy z rozpočtu za sepisování banalit a hloupostí vlastně dobrá?

V.S.: !Co je to za dementy?"

Jan Červenka: " Vesměs političtí aktivisté na výkrmu. Na odborníky tam člověk zřejmě nenarazí, i když ono se to těžko posuzuje jen na základě vykostěné výroční zprávy pro veřejnost. Fakt, že pro sebe objevili "Overtonovo okno" a použili to v rámci svého popisu "ruské hybridní strategie" svědčí o lehkém intelektuálním posunu směrem vzhůru. Dokazuje to, že alespoň občas si někdo z těch mudrlantů něco přečte. Tak deset let zpátky jsem měl pocit, že je zázrak, že vůbec nějakou zprávu sepsali, protože obsahově, slohově i gramaticky to vypadalo jako dílo pologramotných absolventů zvláštních škol. Overtonovo okno, to už je vysoká pilotáž

Aleš Johanovský: " tak víš jak se zakládala BIS .. poslali tam Čuňase aby mohl ty příkoří způsobený mu bolševikem odčinit."

Jan Červenka: "Ano, a bohužel se právě v případě BIS ukazuje, že "institucionální paměť" opravdu existuje..."

Jaroslav Polanský: ",, Drtivá většina dezinformačních webů v českém jazyce je dílem českých (ideologicky motivovaných a přesvědčených o škodlivosti NATO, EU, USA, liberální demokracie či prvoplánově proruských) občanů, které nepodporují ruské entity. Tito aktivisté jen v rámci svých občanských práv a svobod šíří to, čemu věří, že je pravdivé." (ze zprávy BIS)…...Milí soudruzi z BIS. Sdělte svým oblíbeným politikům z řad ,,liberálně-demokratických stran", že kdyby politika Západu od 90. let byla obhajitelná, nebo alespoň obhajovaná lépe než frázemi ,,kdo nesouhlasí, je komunista, fašista a ruský šváb" či ,,raději se budu mýlit s Bushem, než mít pravdu s Putinem", psaly by ,,dezinformační weby" o ředkvičkách a nějaké Rusko by nikoho nezajímalo."

David Mencl: "Už nějakýho toho ruskýho nebo čínskyho rozvědčíka chytli a usvědčili? A zmiňuje se ta slavná BIS zpráva konkrétně v čem a jak ty ruské a čínské služby působí? A proč jsou větší hrozbou? Protože já vidím jen autorativni výroky, bez argumentů a bez důkazů."

David Liber: "Nemyslím si, že se zrovna na českých školách vyučuje "sovětská verze" dějin"

Jakub Načeradský: "Bod 5 v zásadě říká, že domácí obyvatelstvo je hrozba (58% lidí v průzkumech tento rok odmítlo přijetí migrantů), zatímco přijmout migranty ze zemí boje, fanatismu a terorismu je naprosto bez rizika"

Jan Dvořák: "Rusko jako jediné bylo pozváno a osvobodilo Sýrii. Podle české BIS je to agrese. Zřejmě dobrej oddíl. Ten kdo do Sýrie pozván nebyl a přes to tam prováděl útoky a fingované chemické útoky v režii bílých přileb bylo USA, NATO, Izrael, Turecko."

Václav Macal: ".Ponechme stranou rusko-ukrajinský konflikt,ale proč se eurohujeři tolik rozčilují,že Čína chce budovat Novou hedvábnou stezku.Není snad kapitalismus o konkurenci?Pokud EU je tak dokonale silná,neměla by ji Čína ohrozit,zvláště když Čína je zaostalou zemí,podle eurohujerů.Nu a pokud EU je tak slabá,že se bojí hedvábné stezky,která je zatím virtuální,svědčí o neschopnosti EU,a to nelze svádět na Čínu ani Rusko,soudruhu Holube.Sbalte si kufry a směr Saudská Arábie."

a Igor Hendrych to rozsekl: " Rus je hnus...o tom žádná.

Řekla bych, že než mít takovou BIS, je lepší nemít žádnou a ušetřti peníze. Skoro se mi chce říci, že každý, kdo čte moje blogy, zná více utajovaných skutečností, než celá BIS: 

V bedně valí napínavý film o jaderné válce s Ruskem. Dobrou noc. 

Jen prosím, poučte své děti, že nic takového, jako sláva a hrdinové ve válce neexistuje, veškerá sláva je spojená jen s akcemi, které válce předcházejí. A hrdinové jsou ti, kteří takové akce konají. 

A.A.: "Nepřestávají mě bavit lidé, kteří si myslí, že tajná služba BIS (jejichž mottem je "Viď, slyš, mlč") má v popisu práce pravdivě informovat ŠIROKOU VEŘEJNOST. V zemi, kde střet zájmů bezostyšně sahá do nejvyšších patrech politiky, si umím představit to, že českou rozvědku ovládají rozvědky a zájmy našich spojenců. A co je na tom vlastně špatného, viďte?"

A.A:: "Musíme být solidní ke všem jako malá zemička. Na nikoho se nevázat a jiného neponižovat. Pokud to neumíte tak toho nechte  Vy všichni z tak zvané demokratické opozice. Bude dobré ,aby jste něco dokázali s kmotry a jím podobnými. Ty mají vše v rukách a líbí se jim ,že bojujete na jiné frontě a je necháváte žít. Oni mají klid pro posilování bohatství."

Janíček Pavol: "A kdo odposlouchával onehdy Merkelovou?! Tak se mi zdá, že by bylo záhodno prověřit agenty v BIS a ne na ruské ambasádě!"

4.12.2018 Opozice chce sněmovní komisi, která by se zabývala ruskou a čínskou špionáží, Bohuslav CHalupa: "..aha, pardon, ono je vlastně před volbami do EP a je potřeba být mediálně zajímavý "

Skandál, tato vlivová organizace šířící lži o Rusku působí i u nás! https://www.kvonline.sk/skandal-britska-vlada-financuje-projekt-integrity-initiative-ktory-siri-dezinformacie-o-rusku/

"Jste-li pobouřeni, že prezident Ruska je bývalý agent KGB, ale oslavujete bývalého prezidenta USA, jenž byl ředitelem CIA, pak jste ještě nepochopili dostatečně  problém. 

7.12.2018 BIS nyní začala osočovat prezidenta, že lže, že nikdy nikoho neusvědčili, že prý tři zpravodajce vyhostili a rozbili tak špionážní síť. Spoléhají na to, že máme chabou paměť, bylo to tak, že politická klaka řvala pro urážku majestátu výrokem o produkcí novičko - a tak bylo rozhodnuto, že tři diplomaté budou vykázáni. To bylo předem  rozhodnuto. No a pak už bylo na BIS použití siderického kyvadélka, které tři konkrétní označí jako vhodné. Takhle sprosté to je. Takhle obyčejně sprosté. . Jan Červenka: "To, co provozuje a produkuje česká "zpravodajská komunita", je naprosto tristní a kdo se to snaží zakrývat, ten České republice škodí víc, než všichni cizí agenti dohromady. Zeman má na rozdíl od drtivé většiny z nás možnost číst ty nevykuchané "zprávy" BIS, takže o tom nepochybně ví svoje. A na rozdíl od ostatních je dost velký řízek na to, aby to řekl nahlas. BIS opravdu, ale opravdu není MOSSAD nebo NATIV, což se dá tušit i z těch vykuchaných výstupů pro veřejnost."

Petr Přívora: "Harašení informačními službami nikdy není dobrý signál, ale předzvěst eskalace. Zapadá to do projektu ostré cenzury, evidence a přímého zastrašování. Je na místě vzpomenout aféru USA v Německu /odposlouchávání státní správy přáteli/. O aktivitách přátel ani zmínka."

a k sovětské výuce dějin a literatury ve školách: https://zdroj.cz/palicka-bis-vyrocni-zprava-dejiny - ministr míní, že výuka moderních dějin by se měla změnit: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/bis-plaga-msmt-rvp-vyuka-dejin-sovetsky-vyklad.A190114_112200_domaci_brzy?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&fbclid=IwAR0xR1Pf69SbWt2uj6__gZ90yBf5UMqOD0R2by3JEaC1en-Eb33Vykqpyac

Doufejme,že o bezpečnnostních hrozbách ví BIS víc, ,než o výuce dějepisu. http://denikreferendum.cz/clanek/28948-doufejme-ze-o-bezpecnostnich-hrozbach-vi-bis-vic-nez-o-vyuce-dejepisu?fbclid=IwAR1qElYkGI7CDuZvksZ-sX-fDRgJtD2MPIskAktTPaaVYYatsiqF9I9GIEw Myslím, že to přání je marné. 

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com
Klíčová slova: BIS, Majdan

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

BIS nás prý stojí ročně 3 mld. 

pavelherman

Zákon č. 153/1994 Sb.Zákon o zpravodajských službách České republiky

§ 4

(1) V čele zpravodajských služeb stojí ředitelé.

(2) Ředitele Bezpečnostní informační služby jmenuje, po projednání ve výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu příslušném ve věcech bezpečnosti, vláda. Z výkonu své funkce je ředitel Bezpečnostní informační služby odpovědný vládě, která ho též odvolává.

(3) Ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace jmenuje a odvolává ministr vnitra se souhlasem vlády. Z výkonu své funkce je ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace odpovědný ministru vnitra.

(4) Ředitele Vojenského zpravodajství jmenuje, po projednání ve výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu příslušném ve věcech bezpečnosti, ministr obrany se souhlasem vlády. Z výkonu své funkce je ředitel Vojenského zpravodajství odpovědný ministru obrany, který ho též se souhlasem vlády odvolává.

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1994-153