Výsledek předčasných či řádných voleb bude i o prezidentu Zemanovi

obrazek
14.8.2013 09:47
Ano, bude i o něm, neboť s velkou oblibou, alespoň tak, jak to vnímám já, dává najevo, že ho ve druhém kole prezidentské volby volilo 2 717 405 voličů, což mu jakoby umožňuje neohlížet se na výsledek parlamentních voleb z roku 2010. O tom, že je moudřejší uvažovat střízlivě (počítat do deseti) svědčí samotný výsledek prvního kola prezidentské volby. Utkalo se v něm 9 kandidátů a Zeman získal o 1 471 848 hlasů méně než ve dvoučlenném finále. Přesně 1 245 848 hlasů. Pro pořádek připomínám, že Jiří Paroubek (tehdy ČSSD) v roce 2010 v souboji 26 politických stran vyhrál s podporou 1 155 267 hlasů, což ČSSD farizejsky považovala za neúspěch do té míry, že Paroubka se svého lůna, ač to férově uznal, doslova vyštvala. Ergo kladívko.

V nastávajících volbách do Parlamentu ČR bude kandidovat politická strana, jejíž hlavním, ne-li jediným, lákadlem bude údajný miláček národa, prezident Zeman. Předčasné volby prověří, jak velké občanské podpoře se po necelém roce bude těšit. Nedokáži to dnes odhadnout, ale pokud dostane výrazně méně hlasů než například v roce 2010 Paroubek, se kterým nejednal ani o podpoře Rusnokovy vlády, pak se nebude moc divit, že jeho prezidentské vítězství, jehož výsledek je v SPOZ považován za referendum o tom, komu lid svoji zem svěřil, dostane úplně jinou vážnost.

Budu upřímný, moc bych si to přál, neboť v parlamentním systému je nám třeba prezidenta, který svoji funkci chce vykonávat  moudře a rozvážně. Ne silou opírající se o mandát, který se po necelém roce může zřítit jako hrad postavený z karet.

Za normálních okolností bych tuto úvahu nenapsal, neboť v roli kovaného demokrata respektuji mandáty, které byly v konkrétních volbách na konkrétní dobu rozdány. Ale za situace, kdy se na toto demokratické pravidlo zapomíná, mám potřebu varovat, že po řádných volbách může platit "co si sám neměl rád, udělej druhému" a z prezidenta Zemana se může stát pokladač věnců s přednostním právem kouřit v prostorách, kde je to normálním smrtelníkům zakázáno.

Jeho zbytečné povyšování, které ve společnosti vyvolává doslova "Únorovou"(kdo nejde s námi, jde proti nám) nevraživost, na což by pyšný být neměl, ve skutečnosti vadí i hrdé části ČSSD. Ale nepředbíhejme. Volby se teprve  blíží...

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Máte pravdu, nevadí. Krásné dny i Vám.

heriot

K tomu zamyšlení jste mě skutečně donutil pane Štváne. A výsledkem je, že jsem došel k závěru, že :

"Kdyby jste měl na tom zájem, tak mi budete možná tvrdit, že Kulínký byl sice na holčičky, ale lepšího ředitele dívčího internátu, který by dokázal vést děvčata k lásce k hudbě, nevidíte.."

Hezký víkend, zdá se že bohužel už asi poslední opravdový letní, i Vám a jistě Vám ta troška ironie, o kterou jste si ovšem sám řekl, nevadí.  :-)

 

stvan

A pak že se nedokážeme shodnout. Můj styl je možná nesmyslný, nic méně chci vyčerpat všechny prostředky, jak Vás donutit k zamyšlení. A silný příměr tím prostředkem může být. Nepochybně jsem oba všechny prostředky vyčerpali a proto si myslím si, že už není důvod ve sporu dál pokračovat. Stejně nás rozsoudí přísný, ale spravedlivý arbitr, kterým je čas. Pěkný víkend.

heriot

Ano pane Štváne, v pohledu na opoziční smlouvu se hluboce rozcházíme, Váš jednostranný pohled skutečně nesdílím, nicméně nemyslím, že má nějaký smysl psát stylem, že:

"Kdyby jste měl na tom zájem, tak mi budete možná tvrdit, že Kulínký byl sice na holčičky, ale lepšího ředitele dívčího internátu, který by dokázal vést děvčata k lásce k hudbě, nevidíte".

To samé i Vám totiž může napsat kdykoliv kterýkoliv Váš oponent, mající jiný názor na věc než Vy...:-)

stvan

Hluboce s Vámi nesouhlasím, neboť opoziční smlouva dala pravicovému řádění, ale i levicovému, neboť některá výběrová řízení (dálnice Izraelcům a Gripeny) provázely, mírně řečeno, šibalské nejasnosti, křídla. Mám pocit, že naše schopnost být alespoň objektivní k nedávné historii je v hlubokém rozporu. Kdyby jste měl na tom zájem, tak mi budete možná tvrdit, že Kulínký byl sice na holčičky, ale lepšího ředitele dívčího internátu, který by dokázal vést děvčata k lásce k hudbě, nevidíte. Obviňovat Špidlu, že něco promarnil.....No nevím.....

heriot

Pane Štváne válka  ani hladomor v tu chvíli asi bezprostředně skutečně nehrozily, nicméně nebýt opoziční smlouvy, tak nejspíše hrozilo vládnoucí pravicové řádění, jehož jsme byly svědky v posledních letech o nějakých 10 let dříve....

Takže Váš pohled na opoziční smlouvu je jednostranně výrazně negativní, můj takový, že byla uzavřena za podmínek, kdy jiné řešení nebylo. Samozřejmě přinesla mnoho negativ, jedním z ních  bylo jistě opuštění akce čisté ruce, nicméně můj názor je ten, že v souhrnu a za dané politické situace to bylo řešení dobré. A jediné možné.

Zem byla spravována Zemanem dobře, státní správa fungovala  a připravil i půdu pro vítězství levice v dalších volbách. Že ho Špidla promarnil a naopak on de facto připravil půdu pro nástup pravice je věc jiná.

heriot

Pane Štváne, já se domníval, že tento Váš blog je o tom jaký dopad bude mít výsledek voleb na mandát prezidenta. Zní tak jeho název, je o tom i jeho obsah.... 

Tedy skutečně nevím proč zde argumentujete postojem Zemana k minimální mzdě. Není to tím, že relevantních argumentů k tématu blogu již nemáte...?

Já se přece s Vámi o výši minimální mzdy vůbec nepřu, ani se přít nehodlám.

stvan

Předcházela ji díky rozdílným předvolebním programům veřejně deklarovaná nevraživost ČSSD vůči ODS a opačně. Ergo kladívko se obě strany ke spolupráci prolhaly. Ano, Zeman měl jisté potíže při sestavovaní vlády bez ODS. S komunisty měl málo hlasů a US a KDU-ČSL koalici s ČSSD odmítly. ODS s ČSSD regulérní koaliční smlouvu právě pro absolutní rozdílnost programů uzavřít nemohla a tak se uzavřela smlouva opoziční, která každé straně zaručila nerušený vliv na část moci. Akce čisté ruce, která se voličům líbila, se stala pouhým slibem. Nejhorší na opoziční smlouvě  bylo, že kdyby jí měl uzavřenou Nečas s TOP09 a VV, tak by Nagyovou nikdo nezatýkal a vládl by dnes dál, neboť by ho 118 a klientelistické vazby zaručené opoziční smlouvou držely u moci. To dávám jako názorný příklad jak opoziční smlouva fungovala. Ale pokud vám stačí, že se Zeman spolčil s ODS proto, aby zem měla stabilní vládu, pak mým argumentům nebudete dávat žádnou váhu. To je celkem přirozené. Já dělám v podstatě to samé vůči vám, když vaše argumenty nemohu přijmout.

PS

Válka a hladomor nám, kdyby uzavřena nebyla, nehrozil.

schlimbach

K opoziční smlouvě - pokuste se pane Štváne vzpomenout si, zta jaké situace vznikla a co jí předcházelo. Obecně, pokud budeme hodnotit nějakou historickou událost optikou dneška (budoucnosti), vždy v tom bude problém.

stvan

Není důvod ke strachu. Na vině bude můj odpor k opoziční smlouvě a strach z recidivy. Konec konců, když se ukáže, že se hrubě pletu, tak zklamaný nebudu.Proč bych byl, když bude konečně lépe. Ti co se mnou nesouhlasí by zklamaní byli. Budou bych si netroufl napsat ani náhodou. Nemám patent na rozum.

schlimbach

Obávám se pane Štváne, že jste v zajetí binární logiky, což je škoda, protože Vás to okrádá o podstatný díl "vůní světa" :) Jinak je vidět, že i jiní čtenáři na VaVě si všimli, že vedete jakousi kampaň, jak jsem již před několika dny předeslal.

stvan

Mocenským rozhodnutím ve smyslu "bude to tak jak já říkám" jistě ne. "Pouze" naznačil, že jím jmenovaná vláda větší než pětisetkorunové navýšení neschválí a odboráři srazili poslušně paty. Nevím co by se dělo kdyby byl zvolen druhý finalista a vy to nevíte také.Tudíž nechápu, čím mne vlastně strašíte. Ano, pokud SPOZ neuspěje, pak z politického hlediska, neboť vše souvisí se vším, síla jeho mandátu, odvozená z počtu voličů co mu dali hlas ve  dvoučlenném finále, bude nepochybně slabší. A opačně.Pokud SPOZ výrazně uspěje, pak svůj mandát posílí.

Trvám na tom, že jsem příkladný levičák.

 

Zeman přesvědčil odbory. Zvýšit minimální mzdu chtějí o 500 korun

25. března 2013  14:58,  aktualizováno  19:18
PRAHA - Prezident Miloš Zeman nabídl svoji účast na tripartitě. Chce pomoci ke vzájemnému dialogu odborů, zaměstnavatelů a vlády, řekl novinářům po jednání s radou Českomoravské konfederace odborových svazů. Hlava státu předpokládá, že by jeho účast na prvním zasedání byla spíše symbolická, plánuje hlavně jednat se stranami separátně.

"Zaměstnavatelé a zaměstnanci se mnohdy, byť ne vždy, dokážou dohodnout. A obě dvě tyto skupiny mi sdělily, že jediný, s kým se nedokážou dohodnout, je právě vláda," uvedl Zeman. Odboráři mu podle předsedy ČMKOS Jaroslava Zavadila přednesli zejména své názory na ekonomiku a narůstající nezaměstnanost.

Od odborářů dostal několikastránkový materiál s náměty k podpoře ekonomiky a snížení nezaměstnanosti, která je podle šéfa ČMKOS Jaroslava Zavadila hrozivá. V únoru vzrostla na rekordních 8,1 procenta.

Zeman podle svých slov vyslechl od zástupců odborů celou řadu podnětů, které využije při jednáních s ministry. Prezident se s nimi prý nakonec shodl například na zvýšení minimální mzdy, která nerostla už řadu let.

Podle Zemana "skokové zvýšení minimální mzdy o 1000 korun ne zcela odpovídá ekonomickým možnostem naší země". Naopak navýšení o 500 korun by podle něj bylo v pořádku. "Jsem velice rád, že nakonec jsme s panem předsedou (Zavadilem) v této otázce dospěli ke shodě," prohlásil.

ČTĚTE DÁLE:

Zavadil totiž dříve řekl, že odbory chtějí zvýšení minimální mzdy z 8000 na 9000 korun. Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová je ale podle svého nedávného vyjádření ve sněmovně připravena předložit návrh na nárůst právě o 500 korun.

"Toto zvýšení by zvedlo nezaměstnanost a zejména nejzranitelnějším lidem na pracovním trhu, lidem s handicapem nebo s nízkým vzděláním, by výrazně ztížilo možnost najít si zaměstnání," citovala před novináři z usnesení vedení ODS místopředsedkyně Miroslava Němcová.

Zeman po jednání s odboráři řekl, že se pokusí předložit konkrétní návrhy k ekonomickému růstu, zmínil podporu technického školství včetně učňovského a aplikovaného výzkumu. Zavadil zase hovořil o takzvaném kurzarbeitu, rekvalifikacích, zaměstnanosti mladých lidí a také zavedení registračních pokladen s fiskální pamětí. Zeman podotkl, že s pokladnami souhlasí i Svaz průmyslu a dopravy.

Zeman se setkal se šéfy tří desítek svazů. Podle dřívějšího vyjádření předsedy nejsilnějšího odborového svazu KOVO Josefa Středuly to byla vůbec první schůzka hlavy státu se všemi předáky odborů největší centrály v zemi. Podle Zavadila se prezident s odbory dohodl na dalších setkáních.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/zeman-presvedcil-odbory-zvysit-minimalni-mzdu-chteji-o-500-korun-pwg-/zpravy-domov.aspx?c=A130325_151853_firmy-trhy_vs

heriot

Ale on přece do ní nezasáhl mocensky, tj. nějakým rozhodnutím, to ani nemůže pane Štváne...

Jinak já si myslím, že  bychom si měli často uvědomovat co by se dělo, kdyby byl zvolen jeho protikandidát.

Ale tento Váš blog přece není o kritice Zemana z Vaší strany jako voliče, který měl o něm nějaké představy a on je ne zcela naplňuje. Tento blog jste napsal, abyste zdůraznil, že Vámi volený prezident pozbude velkou část svého mandátu, pokud neparlamentní strana, jíž je čestným předsedou, nezíská dostatečný počet hlasů.

Tím se ale opravdu řadíte mezi zavilé nepřátele Zemana, pro něž žádný počet hlasů pro SPOZ nebude nikdy dostatečný a vždy to bude tak málo, aby mohli rozvíjet podobné teorie jako Vy.

Nezapomínejte, že pravice nemá moc témat, která může zvednout k volbám. A jedním z nich bude zcela jistě "obrana demokracie proti autoritářskému a proputinovskému Zemanovi", zpochybňováním všech jeho kroků počínaje, pokusy o jeho oslabení pokračuje a pokusem při první příležitosti o "impeachement"konče. 

A k tomu se opravdu chcete přidávat, Vy který se označujete za levicového  ?

stvan

 Když to není jeho agenda pane Waltere, tak proč do ní mocensky zasáhl? Odboráři se doslova chlubili, že své požadavky zkorigovali až po domluvě se Zemanem? Není příčinou našich názorových neshod fakt, že když něco nevíte, že to automaticky považujete za něco co se nestalo?

I já ho volil, pouze si nelámu hlavu s tím co by mohlo být, kdyby nevyhrál.Naopak si ji lámu, pokud se chová tak, jak si já nepředstavuji.

stvan

Vladimíre, vždy mi bylo v podstatě jedno, jaké známky mají jiné děti než moje. Jak se chovají jiné manželky než má a nebo jakou formu mají jiná fotbalová mužstva než můj milovaný FK Ústí nad Labem(slangově Arma). Asi tušíš kam mířím. Stejně tak mi je jedno, jak se chová "hajný". On mne nemůže zklamat, neboť to na rozdíl od Zemana, kterého jsem volil, není šálek kávy, na kterém bych si chtěl pochutnat. Já nikomu neberu nadšení ze Zemana a jeho vlády. Pouze se upřímně svěřuji, že ho nesdílím, neboť nedokáži mávnout ruku nad minulostí či přítomností lidí, kterými se obklopil či se jimi obklopili členové jeho vlády. Nemohu mávnout rukou nad tím, že se neomluvil za opoziční smlouvu, která byla pro beztrestné rozkrádání státu stejně důležitá, jako hovno pro množení much. Zřejmě jsem moc náročný, zřejmě mám strach i z náznaků "nových" řešení. A co je nejdůležitější? Uvědomil jsem si, neboť jen blázen nemění své názory, že se k institutu menšího zla nechci už "klanět". Byť si to mí kritici, kterých si za vedení diskuze vážím, neuvědomují, tak dělám Zemanovi prospěšnou službu. Neboť by si mohl při absenci kritiky levicově orientovaných lidí myslet, že je Bůh a to je to nejhorší, co se politikům může stát. Jinými slovy ho kultivuji. Odezírání ze rtů, byť to zrovna není Tvá disciplína, je cesta do pekel.I ty se měj pěkně.
PS
Mrzí mne, že dostávám jen odpovědi obecného ideologického charakteru, bez toho abych zjistil, jakých konkrétních nepravd se dopouštím.Souhlasíš například , že neúspěch SPOZ bude i neúspěchem jeho neformálního lídra? Nebo je i tato má racionální úvaha vedena mocnostmi pekelnými. :-)

heriot

Tak určitě jsem Vás pane Štváne neměl v úmyslu označit ani diplomaticky podvodníkem a lhářem, to opravdu ne, ani náznakem si to nemyslím. Ale uvědomte si, že jim opravdu nechtěně pomáháte...

Já nehodnotím, na rozdíl od Vás (a jiných), zda je Zeman coby prezident pravičákem či levičákem. Ostatně nikdy jsem ho nepovažoval za nějakého levičáka. Já ho hodnotím jako prezidenta, který byl zvolen z nějaké množiny možných kandidátů, který byl pro mne z nich daleko nejpřijatelnější a který činí nějaké kroky. Některé mu schvaluji, k jiným mám třeba výhrady, nicméně rozhodně volby do parlamantu nebudou o nějakém jeho mandátu, to zcela jistě ne. Ten má prostě  daný vyhranými volbami prezidentskými.

Já jsem ho volil, nijak toho nelituji, naopak (běhá mi mráz po zádach při představě knížete na hradě) a volil bych ho zase. Ovšem SPOZ přesto volit nebudu, mám svoje preference politcké strany a rozhodně to v mých očích  Zemanův mandát vůbec neoslabí. A jsem přesvědčen, že takto uvažuje drtivá většina jeho voličů. Parlamentní volby jsou prostě volby jiné.

Co se týče minimální mzdy to přece není agenda prezidenta, i když na to má svůj názor, s kterým můžeme  a nemusíme souhlasit, to je agenda vládní a i o tom budou tyto volby.

Vladimír Štingl

Františku, je to v Tvých úvahách asi jako v mfD s Komárkem, Mitrofanovem v Právu - o všem a o ničem. Pan Walter má naprostou pravdu a jednoznačné a přesné argumenty, protože to, že Zeman je jaký je zde vědí všichni, ale Tvoje blogy jsou jen podporou těch, kteří věří, předpokládám, že Ty ne, že se levé spektrum opět serve a opět to přivede ke korytům pravičácké uskupení ala poslední volby.

Ještě k Tvým argumentům - o volbě M. Zemana a cca 2,7 mil. hlasů které, "jakoby"dostal, protože píšeš, že ho "jakoby" opravńují k...... a současně o parlamentních volbách a hlasech pro ČSSD cca 1,7, tak to vyznívá komicky. M. Zeman, dle Tebe nemá právo a .....???   Samozřejmě má právo, je jen naprosto cíleně a účelově dehonestován, obdobně jako byl Jiří Paroubek, a Ty k tomu přispíváš ke škodě celé levice, ať si o M. Zemanovi myslíš cokoliv. V podstatě byl jedinou variantou po tom, co předvedl Dienstbier. Nebo jsi skrytý fanda hajného, Okamury, Avatara nebo některé z vydařených zájemkyň? Koho? Ale reálně, prakticky? Není. Takže i Tvá úvaha o MENŠÍM A VĚTŠÍM ZLU je zcestná. K cíli a v politice jednoznačně vede pouze cesta kompromisů, pokud se nejedná o krvavou a násilnou revoluci, a to je v podstatě VŽDY VOLBA - právě toho menšího zla. A je mnoho příkladů i v běžném životě, že to menší zlo tě k cíli dovede, protože Tě NEZNIČÍ...... Ale to už jde o zbytečnou ztrátu času toto opakovat.

Docela se bavím, jak se Zeman příliš "nemaže" a jak z něj ty pravičácké zrůdy dělají diktátora, usurpátora moci apod. Škoda, že není tak bezohledný jako byli oni, protože to by seděla celá vláda včetně Drábka, Hegera ještě za 20 let v kriminálu. Jen ať jim dá alespoň "pár kapek" a třeba i s pomocí Ištvána. Dr. Rath sedí rok a půl ve vazbě a to Tobě, jako "kovanému demokratovi" neleží ani v patě..... To jsou ty "paradoxy" Tvých blogů z doby po volbě prezidenta.... Je to ke škodě všem.

M. Zemana vůbec nemusím od jeho kolosálního podrazu, nakonec je ze stejného hnízda jako Klaus, ale nyní ho jako menší zlo podporuji a fandím mu. Protože je prakticky jediný, který trochu ten hnůj provětral. Ale dobře vím, že je to opět jen hra. O život nám jde v nastavení ekonomiky, obratu v zaměstnanosti, zastavení rozvalu sociální sféry, zdravotnictví, zkorumpovaném soudnictví atd. To je podstata. Jakou cestou se k tomu dojde je mi fuk. Především, aby Kalouskové, Drábkové a Hegerové, Topolánkové a spol. dostali takovou lekci a "demokratickou odměnu", že do konce života nepolezou ani "kanálama"...... Sen, kéž by se mi splnil. Ale k tomu to nespěje a bohužel svými blogy tomu ani Ty nepřispíváš.

Zdravím Tě a lepší náměty a podněty pro nás, pouze komentující.... Zase někdy nad problémy, ale těmi skutečnými, ne vypráškovanými a vykonstruovanými.

Měj se.

stvan

Ale existují pane Waltere. Stejně tak se pletete , že Zeman nepovede kampaň SPOZ. Formálně(nebude lídrem kandidátky)ne, ale neformálně zcela jistě a 24 hodin denně. V žádném případě nejsem podvodník a lhář, byť jste mi to naznačil velmi diplomaticky. Možná jsem více  umanutý levičák než vy, neboť za první podraz Zemana vůči mému pojetí levice považuji jeho přemluvení odborářů, aby se minimální mzda zvedla jen o 500 korun, ačkoliv Fasman(ČMKOS) chtěl takřka dvojnásobek. To by bylo jednoduché být levičákem jenom proto, že držím palce Zemanovi. "Levičáctví" je ctít určité hodnoty a pokud za takřka osm hodin práce dostane pracující 8 500 hrubého, což není nic jiného než odsouzení k pouhému biologickému přežití, pak u mne není Zeman levičák, když to den co den nepranýřuje. Kecy o tom, že by to podnikatelé větší navýšení neunesly měl Zeman stejné jako pravičák Topolánek, Kalousek  či Nečas. V duchu vaší logiky bych  mohl Zemana za to, že mluvil jako oni nazvat pravičákem.

schlimbach

Vidím to stejně jako pan Walter.

heriot

Pane Štváne žádné takové fabulace příznivců prezidenta neexistují. To jim podsouváte Vy a jiní.

A Zeman přece nevede SPOZ, rozhodně nepovede ani jejich kampaň, ani nebude lídrem kandidátky, to jsou přece úplné výmysly. A pokud se SPOZ do sněmovny nedostane, bude to jen o tom, že bude mít špatné kandidáty, bude mít špatnou kampaň, bude zvláště velkým cílem pravicových médií atd, atd.

A že to budou pravicoví politologové vykládat přesně jako Vy ? No to je přece samozřejmé, jsou to přece pravicoví politologové a komentátoři - lháři, podvodníci a manipulátoři.  Nevím skutečně (a velmi mě to mrzí), proč Vy už v předstihu a s takovým tahem se k nim přidáváte...

stvan

Pane Waltere, má fabulace jen kopíruje fabulace příznivců Zemana, ale i jeho samotného,  po jeho zvolení, že mu mandát z prezidentských voleb dává křídla. Jistě uznáte, že když SPOZ pod jeho vedením neproklouzne do parlamentu, či bude mít výsledek lehounce nad 5%, tak to politilogové budou vykládat jako Zemanovu prohru.ČSSD pod Paroubkem volby vyhrála, ale v médiích se nesla  informace, že je prohrála. Trvám na tom, že předčasné volby budou i tom, jestli je mandát Zemana skutečně tak silný, jak si třeba myslíte vy. Jinak díky za reakci.

heriot

No, velmi nevěrohodná fabulace pane Štváne, zdá se, že u Vás je čím dále častěji přání otcem myšlenky a čím dále více se stavíte na stranu pravicových nepřátel Zemana, ať to halíte do jakéhokoliv hávu mluvení o demokracii.

Parlamentní volby budou o stranách,  hlavně o dalším zápase mezi levicí a pravicí, nikoliv o Zemanovi, tak to je, jakkoliv byste rád aby tomu tak nebylo. Budou o tom, jak se snad levice už konečně sjednotí, zahodí nesmyslná bohumínská usnesení, jak najde odvahu pojmenovat problémy a hlavně najde odvahu říct jak je řešit.

Budou i o tom, zda už občané pochopí o čem pravice je a pošlou ji na hodně dlouho tam kam nepochybně patří. Budou i o tom, jak voličí dokáží odolat pravičácké mediální a havloidní masáži, která  překoná  vše co jsme od nich zatím zažili.

Zeman prezidentem, to bylo vzepětí pudu sebezáchovy národa, krůček před propastí. Zeman si už autoritu vydobyl a legitimitu zvolení mu nikdo už nevezme, jakkoliv byste to rád ruku v ruce s pravicovými médii učinil...