Význam jména v historii Ruska.

11.5.2014 14:47
Nedávno jsem při shlédnutí jednoho videa Danilova narazil na zajímavou poznámku o významu jmén v historii Ruska. Posute sami, zda na tom něco je :)

20. století bylo ovlivněno mnoha osobnostmi, které se zapsaly do povědomí lidí. Mnohé takové osoby ovlivnily také Rusko.  Těsně před revolucí v roce 1917 v carském Rusku měl obrovský vliv jakýsi Rasputin. Význam jeho jména je -"křižovatka" (распутие) - a opravdu po něm následuje odbočka od očekávaného vývoje směrem k plodům bolševické revoluce v roce 1917.

Další osobou ovlivňující podstaným způsobem životy Rusů byl Stalin - význam tohoto jména je - ocel (сталь) - jistě si nemusíme připomínat, že období vlády tohoto člověka bylo obdobím pevné ruky, teroru ...

Stalina nahradil nikdo jiný než Chruščov - jeho styl vlády odpovídá přesně významu jeho jména - "chroust" (хрущ) - škodlivý brouk.  Následuje Brežněv -  blouznivý - (бреж).  Jméno dalšího vůdce - Andropov - bez ohledu na jeho snahu po obrovských změnách ve společnosti, kdy mu příliš krátký čas do konce života neumožnil dobýt se význačných úspěchu, jeho jméno charakterizuje především další - upadek (дроп).  Následující za ním Černěnko je představitelem dalšího úpadku společnosti. Ve významu jeho jména se spojuje jak již černá barva tak i výraz - lůza (чернь).

Obrovský vliv na celosvětovou situaci ve světě, konec studené války a pád železné opony a následující události přinesla volba Michaila Gorbačova do funkce generálního tajemníka. Do dnes si osobně pamatuji to obrovské nadšení a naději projevenou obrovským počtem lidí v Moskvě, když byla tato zpráva poprvé sdělena veřejnosti. Na druhé straně bylo velice silně cíti obrovké obavy starého byrokratického aparátu. Jaký názor však mohl po vystřizlívění v hodnocení situace přinést tento člověk s tak zajímavým jménem? Posuďte sami - Gorbačov - hrbáč, hrbící se postava - (горб).

Jím započatou cestu destrukce starého zcela nesmazatelným způsobem dokončil v tom nehorším smyslu slova jeho následovník Jelcin - v překladu duch pustyně. Totální rozval, zmar, chudoba, rozkradení všeho, bezvýchodná situace pro obrovské množaství obyvatel Ruska.

Celá ta doba od roku 1917 dělá dojem, jako by si ruský národ na oné křižovatce (Rasputin) zvolil ne zrovna nejlehčí životní cestu. Možná by stálo za to vrátit se na původní cestu postupného vývoje, navrátit se na cestu vycházející z tradic, od kořenů. Co asi tak může přinést poslední jejich předstaitel

PUTIN - cesta (путь)  -  tento člověk dokázal za 14 let své vlády zubožené a rozvrácené Rusko, plné beznaděje a bídy postavit znovu na nohy a učinit z něj opět velmoc světového významu (bez ohledu na hodnocení Obamy, že jde pouze o velmoc regionálního významu).

PUTIN - to je ta nové cesta, kterou kráčí Rusko vstříc své budoucnosti. V tomto ohledu se zdá, že nastoupená cesta jde k předpovězeným mnoha známými proroky a vědmami období růstu duchovnosti, kultury. Rusko se stává jedním z nejvýznačnějších center světla.

Za mě osobně - tak ŠŤASTNOU CESTU  :)

 

Šťastnou životní cestu přeji také  všem lidem dobré vůle, kteří jdou za světlem, všem lidem, kteří vidí v Rusku a jeho národu přítele. Všem tupounkům, asociujících Rusko s říší zla přeji, aby měli ještě dostatek časů si svůj omyl uvědomit :)

schlimbach
... Má-li být však náprava úspěšná, musí být komplexní a všestranná, neboť nebude-li současně napravovat všechno,co vzájemně souvisí,nikdy se nedostanete kupředu ... J.A.Komenský\r\n\r\nproto navrhuji celkovou změnu nastavení ekonomnickéhom systému, aby pracoval pro občany, ne občané svojí destrukcí pro udržení systému. WWW.EKONOMICKAREFORMA.CZ
Klíčová slova: Putin, rasputin, Rusko, světlo, zlatý věk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Pane Schlimbachu, dobrý večer. Perfektní slovní "hříčka", až se to zdá neuvěřitelné..... V. Putin, Medveděv a spol. jsou pro Rusko téměř mesiášem, spasitelem..... A nejen pro Rusko. Po dementním Boriskovi jednoznačně. Doufám, že neustoupí a nenechají ani minimální šanci americkým a evropským primitivům (včetně českých "vlezdoprdelistů" .....) neustále vyvolávajícím násilí, zabíjení, agresi a hysterii a pochopitelné obavy řadových občanů všude, kde se objeví.....

Velice vydařené a inspirativní. Zdravím Vás.