Výzva Asociace nezávislých médií

obrazek
2.5.2018 15:32
Máte-li nějaké pochybnosti otom, že Vám přichází Vaše mailová pošta v pořádku, což nemusí, zejména, pokud chodí přes servery volny. centrum, tiscali, a pokud posíláte přátelům odkazy, které naše mainstreamová scéna označuje za proruské servery a fakenews, je tu možnost se poradit, předat problém, spolupracovat na řešení. Můžete zprávu o výsledcích svého šetření poslat na adresu: tvnwoo@gmail.com

Výzva: Podejte trestní oznámení pro porušení listovního tajemství + Vzor trestního oznámení

 
Dobrý den,
nedávno jsme vás informovali o tom, že emailové servery společností Economia a.s. a Tiscali a.s. začaly cenzurovat zprávy s odkazy na některá nezávislá média, viz. např. zde: http://www.nezavislamedia.cz/vyzva-pomozte-zdokumentovat-cenzuru-emailovych-zprav-s-odkazy-na-nezavisle-weby/
 
Výzva k zdokumentování této cenzury měla úspěch a podařilo se nashromáždit několik desítek svědectví, která projednal parlamentní Podvýbor pro svobodu slova 24.4.2018, viz. zde: http://www.nezavislamedia.cz/stanislav-novotny-k-jednani-poslancu-o-cenzure-nezavislych-serveru-v-emailovych-zpravach/.
 
Zpráva o tomto jednání se objevila i v České televizi v pořadu NewsRoom ČT24: http://www.ceskatelevize.cz/porady/11030967025-newsroom-ct24/218411058170017/video/616913
 
V pořadu ČT vystupuje zástupce společnosti Tiscali a oznamuje, že už změnili nastavení antivirového programu, který tuto cenzuru prováděl a umísťoval takovéto zprávy do složky Spam. Zástupce Economia a.s. v pořadu nevystoupil. V tuto chvíli (2.5.2018) nemohu provést kontrolu u emailových schránek společnosti Tiscali, avšak dle aktuálního zjištění emailové servery Economia a.s. (centrum.czatlas.cz, a další) cenzurují zprávy stále stejně. 
 
Pokud chcete pomoci vyřešit tento problém, je na místě podat trestní oznámení, jehož vzor zasíláme v příloze. Další info a vzor trestního oznámení zde: http://www.nezavislamedia.cz/vzor-trestniho-oznameni-kvuli-cenzure-nezavislych-medii-v-emailovych-zpravach/
 
Informujte nás, prosím, o výsledcích tohoto kroku na email info@nezavislamedia.cz, v zájmu zachování svobody projevu a v tomto případě i v zájmu zachování listovního tajemství v České republice.
 
Děkujeme
 
Oficiální seznam dezinformačních a  manipulativních webů:http://www.evropskehodnoty.cz/fungovani-ceskych-dezinformacnich-webu/weby_list/
 
Jana Karásková: Dojemná péče fb robota

Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v OlomouciRádi bychom Vás upozornili, že server z něhož sdílíte článek, je obecně považován za web šířící ruskou propagandu, jehož provozovatel je anonymní a těžko dohledatelný, což nepůsobí zrovna důvěryhodně. Přejeme pěknou neděli

Jana Karásková Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci Tento článek je mým autorským dílem a je podepsán, budu ráda, když si ho přečtete, možná leccos pochopíte.

 

 

Pokračování o Fake News na fb PF UP - věří prý seznamu vydanému odborníky z Ministerstva vnitra

Iva Holá "...Kde jsou poslední zbytky našeho sofistikovaného, přemoudřelého svědomí, kulturního a citlivého? MUSÍME SI VYMYSLET ZBRANĚ HROMADNÉHO NIČENÍ..." - z knihy Čekání na válku, Jana Hybášková, str. 283

Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci: Vážená paní Karásková, nevíme, z čeho vyplývá Vaše dělení na zdroje, kterým věříme "my" a "vy". Koho tím "vy" myslíte.
Pedagogická fakulta jako taková čítá stovky pracovnic a pracovníků a tisíce studentek a studentů, proto bychom se raději vyvarovali zobecňování na jednu anonymní masu. Jakožto součást akademické obce Univerzity Palackého jsme upozornili na obecné principy práce s relevantními a ověřenými zdroji, které by měli dodržovat jak akademičtí pracovníci, tak studenti - ať už se to týká médií, vývoje dětské kresby, výskytu poruch učení atd. - každého tématu dané práce. Bohužel Vámi sdílený web tyto obecné principy nesplňuje, proto si dovolujeme jej nepovažovat za relevantní. Děkujeme za všechny podněty a tipy k diskuzi i paní Holé, jistě chápete, že není v naších silách prověřovat každý web a každou knihu, spoléháme proto na práci odborníků, například z Ministerstva vnitra, které seznam dezinformačních webů vydalo. Ani tu nejsme od toho, abychom se vyjadřovali, který politik či politička, kniha či zdroj je diskutabilní či nikoli. Náš Facebook slouží především k informování o tom, co se na naší fakultě děje a chystá. Debata o fake news patří k jedněm z akcí, které u nás proběhly, mrzí nás, že jste se nemohla zúčastnit, třeba to příště vyjde. S ohledem na to, že se jedná o akci už uplynulou, si dovolujeme tuto diskuzi ukončit, neb máme plno práce s dalšími připravovanými aktivitami. Děkujeme za pochopení a přejeme pěkný zbytek dne.

 

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Petr-Zantovsky-nevericne-ziral-na-hloupost-ktera-je-i-na-dnesni-pomery-zcela-mimoradna-Autorkou-je-Safrova-souputnice-Johana-Hovorkova-537437 : 

 

„Autorka z alternativních portálů, paní Jana Karásková, mi poslala zajímavou informaci o tom, že facebookový robot Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci ji varoval před jejím vlastním článkem. Zní to bizarně, tak vysvětlím, o co tam šlo. Paní Karásková napsala na server Aeronet článek, v němž konstatuje, že Česká televize odmítla pustit do vysílání amerického čtyřhvězdičkového generála, protože mluvil tak, jak se píše ve zpravodajské alternativě a vlastně kritizuje současnou americkou geopolitiku,“ přibližuje mediální analytik.

Už i vzdělávací instituce přistupují k cenzurování komunikací
Zdůrazňuje, že mu nejde o samotný článek o generálu Wesleym Clarkovi. „To je článek paní Karáskové, za ten si nese ona plnou odpovědnost. Jestli je, nebo není pravdivý, se ptejme paní Karáskové, do toho mně nic není. Ale chci se zastavit u něčeho jiného. Ten automatický odpovídací – abych tak řekl – cenzor na Univerzitě Palackého jí vymazal odkaz na tenhle článek z její facebookové korespondence se slovy – cituji – ‚Rádi bychom vás upozornili, že server, z něhož sdílíte článek, je obecně považován za web šířící ruskou propagandu, jehož provozovatel je anonymní a těžko dohledatelný, což nepůsobí zrovna důvěryhodně. Přejeme pěknou neděli‘,“ líčí pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský, jak je hlídána a usměrňována komunikace na sociálních sítích.

Cenzorskou odpovědí však nebyl korespondenci konec. „Paní Karásková se nedala a napsala tuto větu: ‚Tento článek je mým autorským dílem, je mnou podepsán, budu ráda, když si ho přečtete, možná leccos pochopíte.‘ Nevím, jestli to pochopili, ale následně jí z Pedagogické fakulty Univerzity Palackého odpověděli toto: ‚My chápeme, že je článek vaším dílem. My naše studenty učíme, že pro psaní odborného textu jsou potřeba ověřené a důvěryhodné zdroje, a tyto zásady ctíme, proto nám čtení webu přinejmenším diskutabilního nepřipadá relevantní. Děkujeme za pochopení.‘ Co v té odpovědi čteme? Čteme, že další instituce, tentokrát vzdělávací, a o to je to strašidelnější, přistupují k cenzurování komunikací a jejich obsahů,“ pozastavuje se mediální odborník.

Vrací se doba zakazování knih a odstraňování nepohodlných autorů
Všímá si i druhého sdělení, které z odpovědi na facebooku Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci vyplývá. „Akademický zdroj, který se chlubí tím, jak je seriózní, jak dává seriózní vyjádření, jak využívá důvěryhodných zdrojů, tak bez jakéhokoli důkazu odsuzuje jeden internetový zdroj, nějaký text nebo web či cokoli, nazývá ho nálepkami jako diskutabilní, nerelevantní, nevěrohodný, nedůvěryhodný, čímž zdůvodňuje svůj zákaz odkazování na ten článek. Můžeme si o zdroji Aeronet myslet, co chceme, ale faktem je, že studentská svoboda vždy spočívala v tom, že student byl odpovědný za to, co se dozvídá, za to, jakým způsobem o tom pak přemýšlí a jakým způsobem o tom referuje. A nebylo mu v tom bráněno, o tom jsou totiž ty takzvané akademické svobody,“ připomíná Petr Žantovský.

Když někdo cenzuruje jakékoli informační zdroje, tak se dopouští nejen porušení studentských svobod. „Je to praxe, kterou známe z komunismu, kdy se likvidovaly zakázané knihy, nepohodlní autoři se odstraňovali z čítanek a vymazávali z historie. Když jsem v roce 1988 při zakončení studia na fakultě žurnalistiky do diplomky o Karlu Čapkovi umístil odkaz na jméno Tomáše Garrigua Masaryka, protože Čapek s ním napsal knihu, tak z toho bylo takové pozdvižení, že někteří vyučující na té fakultě z toho málem dostali psotník, jak je možné, že student po čtyřletém vymývání mozků ještě vůbec zná Tomáše Garrigua Masaryka. Mně připadá, že se blížíme přesně do té samé doby, že tady bude seznam zakázaných autorů, zakázaných témat. A my všichni se ponoříme do toho ‚krásného nového světa‘. Budeme v něm spokojeni,“ končí mediální analytik chmurnou vizí.

14.6.2018 Leo Luzar v rozhovoru pro Info, předseda příslušného parlamentního výboru pro svobodu informací  - o svobodě informací, fake news a cenzuře: https://video.info.cz/strunc/eu-brani-nasi-svobodu-slova-pred-amerikou-lide-maji-pravo-sirit-i-lzi-rika-luzar-z-kscm-32152.html
 
Jojo, od roku 2009 je to posun, jsme početnější a početnější: 

nezávislá média v této republice /aktualizace/: Britské listy, Zvědavec. Altermedia, Outsidermedia, Osud, MWM, natura-baf. Zajímavé komunity: "agresori", "kreteni"

 
amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.