Vzhůru do podzemí!

orwell big brother
8.7.2020 08:39
Je-li jakákoli lidská aktivita vystavena enormnímu tlaku státních orgánů, či zprostředkovaně různých institucí a podnikatelských subjektů donucených státem pod kuratelou obrovských pokut tuto aktivitu ohlašovat či přímo potlačovat, je čas na stažení se do „podzemí“.

 Tím je myšleno pokračování v činnosti, včetně šíření státu nepohodlných názorů, neveřejně, skrytě. Klasickým případem tohoto procesu byl například protifašistický odboj. Tam šlo jeho účastníkům o život. Nám začíná jít, zatím, jen o možnost veřejně vyjádřit své názory – tedy o svobodu slova.

V Německu, Francii, u nás a několika dalších zemích již byl zákon proti takzvané kyberšikaně přijat, Ve Francii se jeho tváří se stala poslankyně Laetitia Avia, jejíž rodiče pocházejí z afrického Toga. Jeho cílem, tak jako u nás, má být mazání a tvrdý postih takzvaných nenávistných příspěvků. Provozovatelé sociál­ních sítí působící ve Francii budou povinni do čtyřiadvaceti hodin od zveřejnění texty takovýmto obsahem z webu smazat, jinak se vystaví sankční pokutě v likvidační výši několika miliónů eur.    

Co bude považováno za nenávistný projev, určí dohlížecí cenzurní orgán. Já to vidím asi takto, ale abych nemohl být považován za předpojatého, převedu raději příklad do říše zvířat:

„Kukačky jsou černí ptáci, jejichž samičky snášejí svá vejce do hnízd ptáků jiných druhů. Vylíhlá kukaččata vyházejí z hnízda vajíčka hostitele, čímž je zabijí, a pak se až do dospělosti nechají živit párečkem oklamaných jedinců.“

Takovýto doslova zrůdný příspěvek je přímo odstrašujícím příkladem. Autor jím totiž vyvolává nenávist ke všem černým kukačkám, jako živočišnému druhu. Kritizuje jejich ži­votní styl a kulturu. Zprostředkovaně vyzývá širokou veřejnost k boji proti nemorálně ži­jícím kukačkám. S autory podobných článků je nutné se tvrdě vypořádat a znemožnit jim šíření jejich nenávistných názorů.   

Asi takto to v relativně dohledné době bude vypadat po celé EU Podnikatelé v oblasti inter­netových médií, se v obavách před tvrdým ekonomickým postihem jistě stanou „papežštějšími než papež“. A kde asi za podobných okolností budeme? No, nebuďme sprostí! Přece zpět v sociali­zmu.

Je překvapivé, jak snadno a s jistou zvrácenou elegancí přijímají poslanci zemí Evropské unie zákony, které ve svých důsledcích popírají základní zákony jednotlivých členských zemí EU – tedy jejich ústavy. A projde jim to, protože my občané raději sedíme na zadku u televize.  

„Mýdlo končí, ručník končí !!!“ Svoboda slova nám končí, a to už není taková sranda, jako ve filmu „Čtyři vraždy stačí, drahoušku“. Kde bude prostor pro otevřenou společenskou diskusi, když bude v podstatě povolen jen jeden „správný“ názor?

Že bychom byli okolnostmi znovu donuceni k vytvoření neoficiálních, „podzemních“ struktur umožňující otevřenou výměnu názorů, či dokonce k návratu „samizdatu“? Anebo se vzhledem k možnosti kontrolovat tiskárny a s pomocí tajných kódů určit jejich vlastníky vrátíme až k rozšiřování informací s pomocí Cyklostylu?

Takhle přece pokrok nevypadá, že?

Václav Husák

Vaclav Husak
PhDr.Václav Husák - novinář (ČTK, Svět v obrazech).
Klíčová slova: cenzura, svoboda slova

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

    Současný společensko ekonomický systém, založený na ohlupování a vykořisťování běžných lidí více méně ze dne na den, nabývá těch nejfastidióznějších podob, kdy již nepokryté zavádění cenzury překračuje veškeré meze. Třicet let není přeci tak dlouhá, abychom zapomněli jak současní cenzůrníci, popřípadě jejich předkové řvali a cinkali na náměstích, že nejsou jako  oni, poukazujíc zřejmě na ty předchozí kontolory našich myslí, nyní označováné jako komunistické. Svinstvo zůstane svinstem nechť se definuje jakkoliv, zleva, zprava či ze středu. Pravda vždy, byť postupně výjde najevo. Tak jak per partes vyšlo najevio, že celý slavný listopadový převrat, byla přepřiravená fraška, jejímž hlavním smyslem bylo přerozdělení mocenských, tak podobně vyplouvá najevo, že celá nynější naprosto hnusná koronavirá aféra, představavuje vlastně takový nácvik na zotročení lidstva, několika multizbohatlíky. Ke své naprosté škodě škodě lidstvo jako takové, proti této zrůdnosti zatím neprojevilo důrazný odpor. Příčinou takové nepotěšitelného stavu se zda být zejména ta okolnost, že mysl lidstva se mu vládnoucím stvůrám podařilo zmanipulovat soustavným vynýváním mozků, bezuzdnou konzumeristickou propagandou.Takovým plánovačům se však málokterý plán se však podaří splnit na 100%. Nyní asi tyto chamtivě mocenské strukury zřejmě nabyly přesvědčení, že ohlupování lidstva se jim jim nedaří dle stanoveného plánů, tak jasně přitvrdily, nynější uměle vyvolanou a několik let perfektně připravovanoua nyní postupně apikovanou hnusností proti celému lidstvu.

   Uskutečňovatelé této zrůdností se však čím dále více zaplétají do přediva svých byť perfektních lží, kdy si již zřejmě dnes nepamatují, co nám selhlali včera a tedy dále a čím dál více nás ohlupují a mlží.  Samozřejmě plně souzním s myšlenkou autora článku ohledně stpidnosti nynějšího otevřeného zavádění cenzury.

PS: Skutečnost, že nás obyčejné občany naše více méně samozvané již až nepokrytě arogantní elity, byt jsme si je jakoby demokraticky vyvolily, nás mají jasně na háku, potvrzuje aktuálně mimo jiné i videoklip t. č. uveřejněný na internetu, ohledně včerejší zřejmě předvolební estakapády v PS PČR ohledně černé tabule s bílými písmeny před tamním kecapultem. Snad  lze tento záznam považovat za pravý, skutečný. Za toto je  tedy volíme a platíme !!! Vlastně jak dlouho ještě si takto necháme kálet na hlavu ? Z justiční žumpy se vynořil ještě takový dovětek, potvrzující neutěšenou situaci v naší moci poplatné justici. Odsoudit maníka za krádež pěti rohlíku v sambě, byť stejně za vyhlášeného nouzového stavu k roku a půl kriminálu a to natvrdo, vyžaduje nejen kačení žaludek. Otázkou zůstává zda takový stav nouze byl vůbec vyhlášen v souladu s platnými zákony. Opět se v mysli vybavují zážitky s četby francouzských klasiků, nejsme asi daleko od doby, že dojde i na ty galeje.