Vztyčený prostředníček výtvarníka Černého má dvacet let zpoždění

obrazek
22.10.2013 16:29
Tím chci říct, že se neztotožňuji s jeho vysvětlením: „Je to normální fakáč těm zm***m komunistickejm zasr**ejm na Hradě.“

Dokonce si troufnu tvrdit, že kdyby smysl svého díla vysvětlil slovy, že je to normální fakáč těm zm***m vládnoucím sar**nejm ve všech možných mocenských sídlech, kteří obyčejné lidi, potažmo stát, dostali do sociální a dluhové pasti, tak by jeho zdvižený prostředníček mohl získat lidovou podporu a komerční úspěch úsměvu OF.

Každý inteligentní člověk přeci musí vědět, že základy boje proti návratu komunistů spočívají v nelhostejnosti mocných k osudu obyčejných lidí. A to se neděje paradoxně proto, že k dobrým pravicovým mravům patří nejen obrana práva chcípnout hlady, ale i odpor k politickému postoji, ve kterém je člověk na prvním místě. Spokojené lidi přeci nikdo nepřinutí, aby se zbavovali občanských svobod. Jen lidé, kteří nevědí z čeho budou zítra žít, jsou z logického pudu biologického pudu sebezáchovy náchylnější se jich za pravidelný přísun "chleba" vzdát. Divit se jim může jen sytý bojovník proti starým časům.

Zkrátka a dobře. Větší občanské svobody byly základním mottem sametové revoluce. Do ulic lidé nevyrazili proto, že jim vadili "jejich" sociální jistoty. Proto ti co se chopili moci a začali lidem rozdávat karty, měli od počátku dbát, aby obyčejným lidem v ruce nezůstal černý Petr. Bohužel od začátku hráli s cinknutými kartami. Na ně však zřejmě pravicově spokojený výtvarník Černý artefakt ztvárněný do formy zdviženého prostředníčku včas nenamířil...

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: politická kultura

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach

Pane Šebku, velmi bych polemizoval o tom, že ekonomie je věda a že je to věda objektivní. Objektivního na ekonomice není nic. Je to obor, který popisuje děje v rámci umělého (ne objektivního) systému vytvořeného člověkem. S objektivitou to nemá skutečně vůbec nic společného. Zákonitosti v tomto systému jsou, to ano, bohužel však takové, které "nahrávají" tvůrcům systému.

Aby nedošlo k omylu. Za objektivní považuji to, co je vytvořeno energií nezávisle od vůle člověka a člověk to nemůže ovlivnit, pouze respektovat.

antoninsebek

Neskrývám, že toho černého pána vůbec nemusím. Nekoupil bych si od něj ani ořezanou tužku. Hlavní důvod je ten, že schválně produkuje skandály, aby se zviditelnil. V tom se neliší od tzv. "Vyvolených" a "Superstárů". Nechci mu věnovat pozornost. Zaměřím se na Váš poslední odstavec.

Proč to s touto republikou dopadlo tak, jak to dopadlo, je na širší až velmi široké povídání. Povídání na způsob "po bitvě každý frajtr generálem". Já sdělím také něco nikoliv převratného, protože již komunisté měli heslo: Kádry řeší vše. Zkusím to tedy s využitím vlastních zkušeností trochu personifikovat.

Protože jsem vystudoval ekonomku (jak už jsem tady několikrát byl pravil), tak jsem znal dost dobře především jednoho z otců kuponové privatizace. Jakéhosi Tomáše, který odjakživa v řeči zadrhával. Když jsem viděl, kam až to dotáhl a čím se bude zabývat (nepředstavitelným objemem státního majetku), tak jsem nevěděl, zda se mám smát nebo brečet. V pohádkách vítězí pasáček, tady se prosadil asáček.

Mezi mé známé patří i další "spolužák", který coby odborný poradce přešel plynule od "socialistických ke kapitalistickým" vůdčím ekonomům. Znal ty prognostiky doslova zevnitř. Když se to začalo tady vařit, tak jsem se jej ptal, zda tam okolo sebe vidí nějakého českého kormidelníka přechodu od hrubé výroby k zisku.  Pravil toto: "ANI JEDNOHO!". A vida, kolik se těch zaručeně pravých vzápětí vynořilo. Z jednoho rybníčku. Včetně například Karla Dyby, kterému pak dlouho dělal poradce.  

Už se tady někdo šklebil, že ekonomie není společenská věda. Ale je. Nemůže za to, že není respektována. Zmínění dva ekonomičtí teoretici (a  další, včetně dvou budoucích prezidentů) dobře věděli, že počátky kapitalismu provází etapa "prvotní akumulace kapitálu". Někde byli stříleni Indiáni či jiní domorodci. Tady se na nákup podniku používaly zdroje - onoho kupovaného podniku. A další metody Babišek, Bakalek a dalších. A protože je ekonomika vědou objektivní, tak se ty dopady vynoří zcela zákonitě, včetně těch negativních.

Nejmenovaný umělec rád používá metodu kolektivního obviňování komunistů ve vedoucích funkcích v období socialismu. Není tomu tak. Státní vyznamenání  zřejmě obdrží například pan ing. Čuba ze Slušovic. Ten by měl s tím metálem dostat i velmi dlouhý omluvný dopis. Za to, že mu řada fóristů v čele se Starým Veškrnou házela klacky pod nohy. Byl by to nejlepší ministr zemědělství, a to ve vládě jakékoliv barvy. Ale také toto mléko se už také rozlilo.