Wei3e Maus: Ze života dnešního prekariátu

obrazek
11.4.2017 18:47
"Ještě jsem se nestačil pochlubit. Ve čtvrtek mě vyhodili z práce za to, že máme pracovní dobu nejvýše 40 hodin týdně a já si dovolil po 12ti hodinách presčasů za první 2 dny v měsíci na to poukázat...
Oficiálně mě vyhodili ve zkušební době, takže se v podstatě nic nestalo a já jim to nemam jak dokázat. Dispečerem jsem byl doslova seřvanej za to, že jestli je pro mě důležitá pracovní doba, tak toto není práce pro mě. Mimochodem, jedná se o firmu .. v Boranovicích /blogerce známa, ale podle svých soukromých poznatků si nemyslí, že by se výrazněji lišila od mnoha jiných podobných. /.
Pane Babiš, když už jste tak zapálený v boji proti daňovým podvodům, jak se stavíte k tomu, když Vám firma zaplatí na ruku 20 nebo 23 tisíc čistého, ale oficiálně Vám odvede 13 tisíc hrubého, protože zbytek Vám po celý rok rozpočítává do asi pěti dohod o provedení práce? V podstatě když nastoupíte do takové firmy, dají před Vás štos papíru, z toho je jedna smlouva na 13 hrubého s firmou ve které celou dobu pracujete, a dalších 5 smluv na jiné subjekty, se kterými jako zaměstnanec firmy, pod kterou pracujete, nemáte nic společného. Akorát s nimi spolupracuje ta Vaše firma, což Vás jako zamětnance té firmy nezajíma. Tohle si myslím, že je obchcávání státu jako prase, je to cesta, jak státu za zaměstnance platit méně na odvodech, ždímat ho a navíc je to zatím v podstatě legální. Taková firma si poté dovoluje daleko větší svinstva, jako je nedodržování pracovní doby, v podstatě pracujete klidně 16 hodin denně, nikoho to nezajímá a když na to poukážete, vyhodí vás. Chtěl byste v takové firmě pracovat? Jelikož vám oficiálně odvádí 13 hrubého, nemůžete si vzít ani hypotéku, protože se vám banky jednoduše vysmějí. Nemáte čas na rodinu. Do důchodu se vám započítává minimum. Proč stát dovolí, aby taková firma existovala? Nikdo si nedovede představit, co to je strávit 16 hodin makáním jako ukrajinský skladník rozvozem zboží po krámech, když musíte sami naložit a vyložit paletu s 1,5l PET flaškama vážící cca 900kg, vyšší než vy sami (na baličku ji museli vytáhnout cca 4 chlapi) a co to je strávit 12 hodin řízením obrovské dodávky po Praze - sedmituny odlehčené na 3,1t, abyste to mohli řídit s B. Nikdo si nedovedete představit ten permanentní stres z toho, že někde nabouráte, že se vám něco vysype, poškodí a vy to budete muset platit (není výjimka ani obyčejná flaška alkoholu v ceně 100 tisíc!), že vás chytí policajti a zjistí, že jste přetížení protože na to nikdo nehleděl a vy si to nemáte jak ověřit (kolega a snad i kamarád, co mne zaučoval, se mi takhle sveřil, že jel jednou narvanej, projel vahou a dodávka i s nákladem mu vážila 6,5t!!! Má zatím jen B.)... Já mám sice C sic bez profesáku, ale s tímhle jsem se fakt nedá jezdit. Takže sice jsem bez práce a přemýšlím, co budu 2 nebo 3 měsíce žrát, ale přesto to byla neskutečná úleva, když mě vyhodili. Takže ač nasranej, měl bych jim spíš poděkovat.
Jeden z paradoxů je, že lidé, kteří vystudovali jen učební obory, už dávno vydělávají víc než vysokoškoláci. Nejvyšším stupněm vzdělání se tak staly nejrozšířenější učební obory jako elektrikář, zedník a automechanik, v těsném závěsu za nimi jsou vysokoškoláci a na posledním místě jsou maturanti, na které se, pokud jsou navíc ještě bez praxe, pohliží jako na nijak využitelné zmetky, kteří jakoby nedostudovali, tudíž mají zakladní vzdělání s drobným bonusem navíc. Já jsem studovaný ajťák s maturitou a neuplatním se nikde. Uplatnim se díky "výučáku" tedy spíše řidičáku, který budu mít kromě traktoru a velkých motorek na všechno, co má kola."
Za týden: "Tak ti zmrdi z firmy mi dali za 160 hodin práce a 24 hodin přesčasů necelých 14 tisíc, nemám slov. Kdekoliv na brigádě bych v čistých dostal stejně za menší počet hodin a bez zbytečných nervů."
Ján Sebíň: "Keď zistíme, načo bol vlastne systém centrálneho "vzdelávania (oblbovania)" vytvorený, tak sa viac tomu nebudeme čudovať... Však si stačí vygoogliť "Pruský vzdelávací systém" a hneď bude mať človek jasno. Dočítame sa v podstate ten úplný základ, kvôli čomu tu školy vlastne sú...: "

Vychovať robotníkov, ktorí sú dosť múdri na to, aby dokázali robiť svoju prácu, ale príliš hlúpi na to, aby dokázali pochopiť, čo sa deje mimo toho... Inak povedané, poslušných otrokov.

Smutná je i hostire, kdy v podstatě nikdo neobhajuje volný čas platově slabších: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/dopis-syna-jednoho-delnika
to došlo tak daleko, že kupříkladu CŤ neváhá vydávat za vysoké platy to, co jsou dvojnásobky normální pracovní doby, jak tomu bylo onehdá v případě řidičů, kdy tito jsou nyní pro změnu vydírání přes své zaměstnavatele, že si dovolili stávkovt za navýšení svých mezd přes nasmlouvaný mzdový dumping vysoutěžený v tendrech, tedy státu přes obce.http://denikreferendum.cz/clanek/25007-stavka-ridicu-kraje-by-si-mely-uvedomit-co-ridicum-zpusobily-rika-stredula
Zdeněk Steinbauer: " Lidé, kteří odmítají sociální stát a kteří nejsou bohatí, s odůvodněním, že nebudou platit na sociální dávky "úmyslně nepracujících cikánů a další nemakačenků" (opakovaně se podobné názory objevují na sociálních sítích), jsou buď neuvěřiteně neznalí či hloupí nebo jsou ovládáni hněvem, který jim brání v rozumném myšlení.

Za prvé to není pravda, že by většinově lidé bez práce nechtěli pracovat (údajně dle průzkumů ověřeno), pochopitelně výjimky se najdou stejně jako v jiných oblastech.
Za druhé sociální stát není především o sociálních dávkách, které jsou jen zlomkem šíře sociálního státu. Sociální stát jsou především veřejné služby, které jsou kvalitní a všem dostupné bez ohledu na stav konta. Tj. zdravotnictví, školství, doprava, sport, komunální služby, sociální služby, různé regulace státu např. u cen energií a dalších poplatků.
Sociální stát je ve své podstatě k lidem vlídný, dostupný a kvalitní bez ohledu na finanční možnosti.
Bohatí na sociální stát mnohdy útočí podobně jako politické strany či hnutí hájící jejich zájmy.
Demagogicky mluví o údajném zneužívání, protože žádné smysluplnné argumenty nemají a ani mít nemohou.
Bohatí totiž sociální stát nepotřebují, mnohdy mají dost peněz i z práce zaměstnanců a z plateb spotřebitelů, a čím více budou lidé deklasovaní, ponížení, tj. ve státě, který nebude sociálním státem, tím budou snadnějším zdrojem privátního zisku, protože zaměstnavatel si bude moci s nimi hůře zacházet, méně platit a přesto lidé budou vděčni za jakoukoliv práci, byť beroucí jim jejich důstojnost.
Proto lze útoky některých bohatých a politických stran a hnutí, hájících jejich zájmy, na sociální stát, považovat za účelové a zcestné s cílem zvýšit zisky privátních podnikatelů.
Na základě výše uvedeného lze stěží pochopit, že proti sociálnímu státu útočí zaměstnanci pobírající průměrnou či podprůměrnou mzdu či lidé bez práce.

Útočit proti svému důstojnému životu je neuvěřitelné."
amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

Jo. Je však k uzoufání, jak ti, kterým je momentálně hej, odmítají vnímat kapitalistickou realitu. Lidé rádi dělají, jakože  oni sedí v jiné lodi. 

klokan

   Kapitalismus zřejmě již přehnil přes svou závěrečnou fázi. Bankám budeme muset platit i za to, že jim půjčíme peníze, aby je mohly půjčovat za lichvářské úroky. Kapitalistům posléze budeme cálovat zřejmě i za to, že nás vůbec zaměstnají.  Pro běžného občana však nebude lze, kromě zotročujících půjček, si legálním způsobem peníze opatřit. Jeden až žasne jak kapitalisté dokáží všestranně ovládnout a podmanit člověka a za pomocí čistě ekonomických okovů, jej do nejposlednější mrtě naprosto dokonale vyždímat a odhodit.