Winston Churchill o Rusku

churchill wwii
24.8.2019 13:05
Několik citátů Winstona Churchilla o Rusku, které by mohly zatřást hlavou dnešních protiruských křiklounů. Nebo v reakci zpochybní i Churchilla? Snad kavárna nebude nyní požadovat odstranění jeho sochy a přejmenování Náměstí Winstona Chrichilla na Praze 3.

Žádná vláda, kterou kdy lidé vytvořili, by nebyla schopna přežít tak vážné a kruté rány, jaké zasadil Hitler Rusku. Sovětské Rusko však nejen obstálo a zotavilo se z těchto strašných ran, ale navíc samo zasadilo německé armádní mašinérii smrtelné rány, jaké by byla nemohla zasadit žádná jiná síla na světě.

Winston Churchill na jaře roku 1943

Nestvůrná běsnící mašinérie německé síly a tyranie byla rozbita a zlomena, překonána v boji a v taktice ruskou odvahou, válečným uměním a vědou.

Winston Churchill 9. listopadu 1943

 

Kromě sovětských armád nebylo síly, která by mohla zlomit vaz hitlerovské válečné mašinérii.

Winston Churchill 2. srpna 1944

 

Právě ruská armáda vyrvala vnitřnosti německé válečné mašinérii.

Winston Churchill 27. září 1944

 K žádné zemi nebyl osud tak krutý, jako k Rusku. Jeho loď šla ke dnu, kdž byl přístav už na dohled. Sílu ruské říše lze změřit podle ran, které utrpěla, podle utrpení, které přežila, podle nevyčerpatelné energie, které vynaložila, i podle regenerace sil, které byla schopna.

Winston Churchill (nedatováno)

 Považuji za nevyhnutné, že Rusko se po této válce stane nejmohutnější suchozemskou zemí, jelikož na základě výsledků války se zbaví dvou válečných soupeřů – Japonska a Německa, které mu za života naší generace způsbily tak těžké porážky.

Winston Churchill v době II. světové války 

Rusové mohou vypadat jako drzí, omezení, nebo dokonce i hloupí lidé, ale běda těm, kdo se jim postaví do cesty.

Winston Churchill (nedatováno)

 Pro všechny, kteří si pamatují i nepamatují, i pro ty, kteří onu dobu neprožili, vybral Lubomír Man

 

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Churchill to povedal počas vojny keď aj Británia bola Nemeckom ohrozovaná. Nebyť tohto faktu, neviem, neviem, či by to vyriekol. Že rýchlo zabudol na vďačnosť a uznanie statočnosti ZSSR, dokazuje jeho prejav vo Fultone 5.3.1946. 

Len čo vojna skončila, pokračoval Západ v tom, čo pred i počas vojny skryto robil : financoval vojnu, kládol polená pod nohy Červenej armáde... a od 1943 vedel, že len čo vojna skončí, postavia sa proti záujmom ZSSR.

Churchill " v záchvate úprimnosti a reality "  vyriekol veľmi múdre, úprimné  a pravdivé myšlienky - platné dodnes.