Yaakov Kedmi - causa Skripal

ex šéf izraelské rozvědky NATIV
27.3.2018 08:25
Yaakov Kedmi Ex – šéf izraelské rozvědky NATIV Pořad: Večer s Vladimírem Solovjevem (VS) ze dne 26.3.2018 zdroj: https://vk.com/jakedmi čas: 8:49 – 17:36

VS: Jakove, jaký záměr můžeme z toho všeho udělat, co se vlastně děje? Udělali z nás viníky a zde zazněly důkazy, které nemají k Rusku vůbec žádný vztah.

YK: Za prvé, jsou zde dvě věci. Jedna profesionálně technická. O ní neví nikdo nic. Myslím si, že ten hlupáček, který je dnes ve funkci ministra zahraničních věcí Velké Británie, nic nechápe o chemii, nerozumí plynům. Prostě jen vyhlásil to, co mu řekli. Vůbec tomu nerozumí. Co se vlastně stalo? Za prvé, byl to plyn nebo to nebyl plyn? Byli otráveni nebo nebyli otráveni? Kdy a jak se to stalo? Již se zde o tom mluvilo, jaké byly symptomy? Ty symptomy odpovídají tomu, co bylo prohlášeno vedením Velké Británie? Jak se to tam mohlo dostat? Jaký vztah to má k Rusku? Je zcela evidentní, že ta verze, kterou vyhlašují, nemá k Rusku žádný vztah. Je to zřejmé z čistě technických dat. Pokud tedy nebudeme věřit tomu co říká člověk, který se vydává za specialistu v oblasti bojových otravných látek a plynů Sovětského svazu, který před dvaceti lety utekl do Ameriky. Je to to samé, jakov případě dalšího soudruha s dopingem. To znamená, že z pohledu čistě technického, neexistují vůbec žádné informace, které by dovolovaly učinit jakýkoliv závěr. Jediné co je, že podle vyhlášení premiérky Velké Británie to napáchá škodu Velké Británii. Jak taková logika funguje, nemám vůbec představu. Škody Velké Británii mohou napáchat ne technické informace, ale to, co bylo zveřejněno, když se ukáže, že to byla lež. Potom ano. Jinou příčinu nevidím.

VS: Možná proto spěchali označit Rusko jako viníka ještě před tím, než bude uzavřeno vyšetřování?

YK: To není vůbec důležité. Co na tom, co bylo? Koho to zajímá? Angličané se najednou probudili, probudilo se v nich svědomí, nebo co? Cítí se dotčeni tím, že Rusko jakoby někoho otrávilo? Můžete si zjistit reakce běžného občana Velké Británie na ulici. Co na to říkají Angličané? Možná že Rusko otrávilo nějakého zrádce, jak se nás to vůbec týká? Přece to není nic proti Anglii? To říká běžný Britský občan – to přece není nic proti Anglii! No a co, pokud si vyrovnali účty s někým od sebe? Jak se nás to týká?

Anglie, která měla prsty ve zničení několika zemí. Která je vinna ze smrti stovek tisíc lidí na základě přiznání svého premiéra? Vždyť on řekl – my jsme lhali, když jsme napadli Irák. Prostě nás obelhali. To již ani nehovořím o Libyi a Sýrii. Najednou je pohoršilo, že je Rusko jakoby obelstilo se svým bývalým občanem. Kolik zlikvidovali Angličané svých občanů? Cožpak nezabíjeli za hranicemi bojovníky Irské republikánské armády? Zabíjeli. Dokonce iv  Gibraltaru … ten není za hranicemi. Zabíjeli. Cožpak nezabíjeli Argentince na Maledivách?

VS: Falklandech

YK: Ano, ve válce o Falklandy. Nechovalo se tam britské komando jako zvěř? Zabíjeli raněné argentinské vojáky. Tí, nejbrutálnějším způsobem. Nepustili tam žádného novináře. Do dnes to nebylo vyšetřeno. A najednou, cílevědomě, použili jakýsi případ, který dokonce i v tom nejhorším případě nemá k Anglii, k jejím zájmům vůbec žádný vztah, který není vůbec namířen proti Velké Británii. Dělají z něho mezinárodní páku nátlaku proti Rusku. A nejen to, nejen to, snaží se do této avantýry zatáhnout celý svět. Žádají o podporu kohokoliv.  Estonsko – s tím žádné problémy nejsou. I Izrael – na nás se obrátili – podpořte nás, žádali … Připravují takové a další akce … reagovali jsme na to, jak obyčejně reagujeme … máme s Brity své neuzavřené účty … ještě z roku 1948 … takže my ne s pochopením chápeme jejich pocity. A nyní se připravuje další krok, další avantýra proti Rusku. Na základě této záminky. Jak řekl váš prezident, vždyť je to jedno, je to jedno, záminka se vždycky najde. Stejně tak hovořil o sankcích a o tom, co již bylo. Nyní se připravují nové sankce. Jak bych se na to díval já, po shlédnutí včerejšího filmu, který byl promítnut? Rusko zohledňovalo sankce před Krymem a stejně tak i dnes zohledňuje sankce. Pokud USA chtějí, aby Rusko vyhnalo ze své teritorie americké diplomaty, kteří ještě nebyli vyhnáni plus ty, které budou na řadě nyní, jestli Angličané chtějí rozervat diplomatické vztahy, prosím. Otázka ale je, jaký to má smysl? Politický smysl to nemá žádný. Rusko bude pokračovat ve své politice stejně jako doposud.

 

Překlad: Jiří Schlimbach

 

PS: Naskýtá se otázka stran naší "elity". KOmu slouží? Kdo je vlastně pase???

 

schlimbach
... Má-li být však náprava úspěšná, musí být komplexní a všestranná, neboť nebude-li současně napravovat všechno,co vzájemně souvisí,nikdy se nedostanete kupředu ... J.A.Komenský\r\n\r\nproto navrhuji celkovou změnu nastavení ekonomnickéhom systému, aby pracoval pro občany, ne občané svojí destrukcí pro udržení systému. WWW.EKONOMICKAREFORMA.CZ
Klíčová slova: Kedmi, otrava, plyn, Putin, Rusko, Skripal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.