Z deště pod okap?

obrazek
14.4.2017 01:20
Vovka Železný spustí v létě novou, zpravodajskou, politicky nekorektní televizi Z24, 24 hodinovou a s přímými vstupy diváků. Vlastenci se radují, ten, kdo si pamatuje spouštění NOVY, nikoliv. Zpáva zazněla v zprávách dne 9.4.2017 po 17:30 na ČT24 a pak v pozdně večerním Newsroomu ČT24 téhož dne.

Teto týden jsme byli svědky efektu, který popisuje Mark Twein následovně: "Kdo nečte noviny, je neinformovaný, ale kdo čte noviny, je dezinformovaný." A tak je to i  se sledováním  zpráv v naší hlavní zpravodajsí relaci na 'CT24. Během týdne od vývodů Jakuba Szántů o sarinové vině  Asada se všichni utvrdili v tom, že je to pravda,  alternativní zdroje nehledali - byť by byl jeden velmi jakostní - nositel Pulitzerovy ceny za invesžigativní žurnalistiku - pan Seymour Hersh , jenž přišel s tvrzením, že totiž Hillary Clintonová prodala nervové plyny teroristům (http://svobodnenoviny.eu/hillary-clintonova-tajne-prodala-nervovy-plyn-teroristum-v-syrii/),  ale komentátři ČT zůstali jiným druhem zpráv zcela nedotčeni, byť i na ČT zazněla slůvka pravdy -  v okrajových hodinách vysílání. A tak jsme v následujících dnech museli vyslechnout ještě tvrdit basu Theodora Marjanoviče,  a kromě jiných i  Irenu Kalhousovou. Upozorňuji, že kromě Kalhousové nebyli komentátoři z žádné záludné neziskovky, jak se stalo modou  říkat, Marjanovič je z Hospodářských novin, celá řada otřesných komentátorů v minulosti byla z Fakulty sociálních  věd Univerzity Karlovy, Kalhousová pak z wxfordské politologie, a pravda, hebrejských studií a z Nadace Forum2000. A jak tak navázali na předchozí nepravdy, nebyl pro ně problém, je rozvíjet dále a vesele se shodli,  že Trump činí dobře a  že  Asadovi je třeba naložit! a Rusku také. Samosoudci pohánějící samovykonavatele. Jakub Laurentius: "Vysmál bych se všem idiotským či uplaceným rusofobům. Kdyby v pozadí jejich úsilí nebyla válka (proti Rusku), nadto s velkou pravděpodobnistí končící zničením současné civilizace."

evím, jak to ČT dělá, ale příprava komentátorských pořadlů stojí za starou belu jak co do přípravy komentátoprů , tak co do výběru hostů. Připomeňme, že ČT24 úořad podobného formátu, jaký plánují na Z24, vlastoručně zabila,  protože hosté kladli nevyzpytatelné otázky - šlo o Hydepark, kde dotazy těch, co se do vysílání nedostali, jely alespoˇ'n nahoře na liště.  Navazující pořad 90´již zcela postrádá jakékoliv zdání spontánní divácké akce.- 

Nevěřím však, že s kanálem Z24 Železného se něco změní k lepšímu.  Traduje se totiž, že Železný byl průkopníkem pracovní metody, jež se zde posléze ujala ve většině médií: Velký list papíru se dvěma hustě psanými sloupci jmen: prví:"o těchto vždy jen dobře" - a druhý: " O těchto nikdy ani muk". 

Ale vypadá to, že kanál bude mít nabito, vlastenci se budou předháět, aby mohli kanalizovat své vývody a konspirační teorie, čímž tyto zdiskreditují, jako svou  láskou zdiskreditovali Putina u nás, jenž mimoděk od nich zdědil jejich vlastí reputaci u zbytku občanstva. no, měli bychom svobodu vjadřování  divákům přát, protože podle vyjáídření odborářky, zejména čeští zaměstnanci trpí neuvěřitelně nízkým sebevědomím a bojí se mluvit o svých problémech. http://byznys.ihned.cz/c1-65687160-cechum-chybi-sebevedomi-rika-sefka-odboru-v-retezcich-chce-proniknout-do-amazonu Ale jak víme, o to divočejší je tento lid, když má příležitost se vyjáídřit k jiným věcem veřejným!, k politice a politikům!  

Měli bychom dávat pozor, jak nyní bude Parlament měnit členy Rady (RRTV) - ti se neobměňují všichni najednou, přesto může Rada získat, nebo naopak jít její výkony ještě dolů. Dosavadní Rada všechny stížnosti běžných občanů a občanských organizací šmahem smetala se stolu, s výjimkou stížnosti Babiše na ReportéryČT a 1268 hodin (http://forum24.cz/likvidace-tiskove-svobody-pokracuje-rada-vysetruje-reportery-ceske-televize/) . A tato Rada pak bude volit ředitele ČT.   Zatím je známo pět kandidátů, už dnešní hlasování Rady napovídá, jak dopadne volba - totiž že nejspíš zvolí staroového ředitele Petra Dvořáka z Primy: http://denikreferendum.cz/clanek/25046-reditele-ct-vyberou-radni-z-peti-kandidatu  

 Držme si palce, abychom nešli z bláta pod okap i na této frontě. Nemusíme poznat hlubiny úpadku u všeho., že.  nedělám si iluze a považuji  Železného počin za způsob, jakým má být zamícháno s volbami! Však také Vovka v Newsroomu hned uvedl, že se můžeme těšit na přímé vstupy horníků. Ti jistě budou mít bohatě povídání o OKD a OKD bytech, a dál si to můžeme představovat už nyní. Víme, proč Železný toho horníka vypustil při prvním entré v médiích - aby sie vyztužil kapitálově dary, reklamou či spoluinvesticemi. 

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: ČT, ČT24, RRTV, televize, Z24, Železný

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

    Prachy, prachy a ještě jednou prášule ať korektní či nekorektní. Další reklamní tv kanál tedy vychází nad obzor. Jakoby těch ustavičných a většinou připitomělých reklam kam se podíváš nebylo dost. Do této oblasti však zakazovací mánie našich zákonodárců jaksi nezasahuje. I pro ně se totiž penízky staly modlou a zároveň fetišem.