Z brífinku vlády by Vám nemělo uniknout vystoupení D. Hermana

obrazek
14.12.2016 18:54
Dnes po patnácté hodině přenášela v přímém přenosu ČT24 brífink vlády, po projevu ministra Zaorálka - o zpravodajských službách, a Stropnického - o tom, že radiolokátory budeme nakupovat napříště od Izraelců (ačkoliv jsme uměli vyvinout radar, který dokázal najít neviditelné bombardéry sami), byl nejzajímavější nenápadný příspěvek ministra Hermana. Znělo to nevině. Ale jsou za tím velmi vykutálené projekty Ministerstva kultury, o nichž si řekneme později. Ministr Chvojka pak již nepřekvapil sdělením, že žádná dluhová amnestie ani pro ty nejchudší není plánována a nebude. Ani na energie, vodu, popelnice městské nájemní bydlení, či bankovní úvěry. Ministr Chvojka také sdělil, že sociální bydlení se bude týkat všech, kdo zaplatí ze svého víc než 40% nákladů na bydlení a nezbyde mu více než 1,67 životního minima. //// Ale abychom ministruz Hermanovi nekřivdili, sdělení, že předložil závěrečnou zprávu mezirezortního výzkumu a vývoje se týká projektu, jenž byl naplánován již v roce 2008!!!

Vystoupení ministra Hermana začíná v minutě 19:31 - posuňte si po bačtení celého videa šoupátko, jezdce na liště videa při vypnutém stavu - ano, věřte svým uším, jde o vytovření  národní identity jako výzkumný úkol: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/216411058301214/

O co jdfe: pan ministr zúkoloval vědce humanitních oborů z vysokoškolsých, akademických i ministerských výzkumných pracovišť  (kupř. Národní informační a poradenské středisko pro kulturu http://www.nipos-mk.cz), aby vyrobili na míru a  podle zadání národní ia kulturní identitu pro toto obyvatelstvo, které zde žije.  K tomu musíte vědět, že: národ je sociální konstrukt, dědičná příjmení máme kupříkladu  až od  Marie Terezie (do té doby jsme byli prostě "lid"), a televize vám v době největšího okklešťování svobod jako sublilminále ve znělce k pořadu  Události komentáře pouští subluminále - patetický výkrik z pozadí "freedom of nation" - svoboda národa. A dočkali jsme se již předvolebního testu babišonovin (Lidovek), jenž skoro každému - i typickému nevoliči ANO - přiřazoval jako názorově nejbižší stranu ANO, a poté, co Herman naplní své vize, se jistě dočkáme manipulací o o brutálnějších, oč subtilnější budou vypadat. (Vybavuji si jinou znělku, v níž se důmyslně snoubily symboly kapitálových trhů a Wall Street s mírovou a neškodnou postavou dalajlámy, bylo to za finanční krize.)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Příjmenít a https://cs.wikipedia.org/wiki/Národ

Na hrubo řečeno, s tím národem a sociálním konstruktem se to má tak, že sice lze za národ považovat všechny, kdo sídlí na určitém národním území, ale kulturně je národ tím, co prožívá a co činí, takže pokud chce někdo ustrašený národ, bude ho mít, národ, který se bojí státního dluhu, - máme. Národ, který se bojí apokalypsy - vyrábíme. Nebo spíše mnozí již vyrábějí. Národ, jenž si umanul v hysterickém "pořádek musí být, a na chudé jen přísnost - to už tu také máme. Bojíe se a štítíme se všech chudších, než jsme sami. A teď: Opravdu chcete být takovýmto národem? (Ptali se mne mnozí, co by se stalo, že kdyby přišli cizinci, že by se ten národ změnil, tak říkám národu, jaký že je doopravdy.) Ale mám za to, že úsilí tohoto pana ministra se bude limitovat jen na nekritický obdiv obyvatelstva k majetku, demonstrujícím se utrácenáím  za návštěvy luxusních zámeckých hotelů a operních bálů. A samozřejmě dějiny jako soubor  osudů zde žijivsích šlechticů a jejich hradů plus něco obdivování napuchlé církevní parády jako důkaz věrnosti  Kristu. . Ale považte, šlo o badatelský úkon čítající nespočet pracovišť a osm let práce - a nepodceňujte výsledky, jichž je možno s těmito vyvinutými nástroji dosáhnout.

Pohříchu se ministr Herman tomuto pozadí , totiž proč musí být vytvářena identita, nevěnuje, ale barvitě líčí přínos ekonomický. :) Pravdou však bývá, že ekonomika spolehlivě veškerou kulturu zabíjíé.  Ale to už by bylo na jinou debatu...na tu, jaká je to nádhera, platit povinně vysoké vstupné do kostela nebo cvakat jak mourovatí, když chcete dětem ukázat Zlatou  uličku.. :( Bohužl je také možné, ž už s npodívát do profesionálního divadla, aniž byste nebyli cíleně politicky obděláváni, jako to bylo za časů komunistů, kdy na kulturu dohlížela  specializovaná Kulturní centra.  Tentokrát by ale mohla být ještě poučenější, k naší škodě. Sociálně-vědní obory, včtně psychologie, pokročily. Ostatně - jstli to s ostatními Kulturními centry bylo jako s tím v Salmovské, tak jjich ředitelé s stejně ihned po revoluci zase nechali zaměstnat právě na těch výzkumných pracovištích staronového Ministerstva kultury či přímo na ministertvu! TAKOVË lidi kažý režim potřebuje! (Vesměs byli dost prozíraví a přidali se na správnou stranu včas, a využili  vlastní podnikové xeroxy (velmi vzácné do té doby) pro množení letáků revoluce - čímž  se osvědčili a mohli založit vlastní buňku OF!)

Brífink zakončil ministr Zaorálek příhovorem o účtenkové loterii, jež má rozdělit 67 milionuů korun  mezi 25 000 výber. Už vidím babičky, jak s lupou tráví celé dny luštěním a porovnáváním hausnumer na svých účtenkách - a sice 25 000 krát za rok, 70 krát denně a je mi šoufl. Myslím, že z toho budou schůdné černé fondy, protože si výhru málokdfo vyzvedne.  A také - jestli se nepletu, tak sběr účtenek se také stane novou identitou národa, ba pro  celou řadu jeho příslušníků jistě i posedlostí.  Zoufalé vyhlídky. Doufejme jen, že kromě hausnumer budou u výher uvádět obec provozovny - a podle této obce  seznam výher členit- dále adresu, jméno provozovny. 

Víte, ono není velké umění, být národ, když pojídám stále ty samé podněty, jež mi servírují - třeba naše Slavíky! Ale je umění servírované odmítnout a hledat si chutnou kulturní krmi aktivně sám a samostatně. A tady už jsme u sdílení a poznávání jiných kultur. U tolik nesmyslně a zbytečně nenáviděného. Ano, dává to smysl, mít jednoho slavíka přes 40 let. Žádné nové podněty, žádný vývoj, MOC KONSOLIDOVANÁ, žádné ohrožení moci těch trapně stále stejných. (Pak se divíme, že jeden každý ministr zdravotnictví naráží na Bureše, pardon Babiše, který nechce plnit  koaliční smlouvu a nechat zřídit síť neziskových nemocnic. )

Psáno s přáním vidět  zde národ, jenž si váží soužití a neproviňuje se proti  němu a jeho pravidlům a věří ve své schopnosti, ve schopnosti postarat se kreativně a nenásilně o avou přítomnosti i budoucnost svých potomků. 

A pak také, abyste po letech s Radimem Hrbáčem neříkali: "Když už jsou v módě ti trollové, u nás žijí taky dva. Někdo a Nikdo. Typicky Někdo něco udělá a Nikdo nic neví." teď sice také o vládním projektu národní a kulturní identity nevíte mnoho, ale můžete alespoň tušit. 

Poslechněte si věčný citát Borise Filana o médiích z roku 2011 (z 30.7.) , zopakovaný ve slovenském filmu Cooltúra (2016), o tom, za co se jednou budeme hanbit, doopravdy hanbit, stydět: https://www.youtube.com/watch?v=6GTRmF0bxPw

a pro ilustraci: Dušan Radovanovič: "Ředitel Národního muzea Lukeš chce, aby busty odbojáře popraveného nacisty Julia Fučíka nebo básníka, buřiče a bytostného demokrata Fráni Šrámka nahradila busta Františka Josefa I. - antidemokratického feudála, který jen tak mimochodem poslal miliony lidí na smrt.

"Žurnalisté" z Lidovek to samozřejmě ideálně zarámují jakože zuří komunisté, doplní o fotku Semelový a hurá na web. Nikoli, musí zuřit všichni, kterým ještě pseudosentiment po feudalismu nezatemnil mozky.

Až se zas vážení budete rozčilovat, že lidi volí autokrata a přestávají vnímat demokracii jako hodnotu, vzpomeňte si, jaké symboly a jakou paměť dějin nám tu servírují elitní představitelé národa - ředitel Národního muzea, ministr kultury a luďáčtí novináři.http://www.lidovky.cz/typicky-cechackovstvi-komuniste-zuri-kvuli-odebrani-fucikovy-sochy-z-narodniho-muzea-grh-/zpravy-domov.aspx?c=A170612_160836_ln_domov_rsa

7.12.2017: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Herman-bude-asi-potrebovat-ziskat-imunitu-aby-nemusel-do-teplaku-Jde-o-miliardove-projekty-Dokumentarista-hovori-o-bojich-v-ustavu-totality-a-mrhani-s-verejnymi-penezi-515154

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

  Systém uplatňování ekonomické moci se jim hroutí, proto od aplikace metod cukru a biče, sahají k uskutečňování metod ohlupování a zastrašování lidí, jejich stále většímu útlaku, šmírování, udávání, kabinetního vládnutí a dalších metod totalitarismu. Každý tlak však budí protitlak a do nekonečna toliko tlačit na pilu úspěšně nelze. Historie se  především pro nepoučitelné ráda opakuje a ne vždy jako fraška. Bod zlomu jednou nastane, snad dříve než se jim podaří vymýtit nejen lesy, ale celé lidstvo.

amiourful

jojo, zkuste sám uplatnit s plnou vervou, co je ve Vás dobrého, a dokonce i Vašer okolí se bude snažit utlouci vás čepicemi. Tak už to chodí, blbost je nakažlivá.  Matička země nám to spočítá.  Divím se, že ještě máme co pít a dýchat. Na to, abyste dělal dobré věci pořádně, potřebujete podporu, ale tato společnost o dobré v ěci, které by mohly vzniknout, nemá absolutně žádný zájem. Odnikud nevyškrábete ani desetník na dob oru v ěc, jen když budete chtít dělat nějakou všivárnu, se všivákama a pro všiváky.  To pak půjdou za Vámi i miliony. Je snazší si zřídit vlastní banku, než nakrmit chudé a hladoěějící a osázet meze remízky, vyčistit oceány od jedů.

klokan

   Kdo již konečně začne nám vládnoucí (j) elity superarbitrovat pro blbost ?  Nějaká vyšší moc asi těžko. Zatím se tito namyšlenci celkem úspěšně snaží ohlupovat nás. Tohoto času se lze dokonce dočíst na internetu, že blbost přerozdělují i z Bruselu. Jakoby by jí ve zdejší kotlině neexistovalo dost. Komu však není rady, není ani pomoci toto platilo, platí a bude platiti. Zaslepeni touhou po mamonu nadobro ti naši různí vládní a jiní představitelé nadobro již snad ztratili i zbytek soudnosti. Okatě a nezastřeně řeši evidentní podružnosti jako například u nás EET, nejrůznější zákazy a příkazy, namísto, aby se věnovali hlavnímu cíli, zajistit přežití lidstva na této nejrůznějšími ziskuchtivci zdevastované planetě. Hluší a slepí přehlížejí a neslyší důrazná varování, teré jim dává naše matička země a místo toho se dokonce nejen ohlupují, ale taktéž vraždí a jinak mordují navzájem.