Z internetu: Dopravní podnik - vyhánět kmotry lotry

obrazek
27.2.2012 13:14
Dopravní podnik se stal snadnou tučnou kořistí tunelářů - bude nyní vysáván pijavicí samozvaného pseudomagnáta Bakaly? A to jen pro začátek, neboť další tučná sousta z řad akciovek vlastněných hlavním městem Prahou čekají, až na ně dojde.

Z poctivého chlapa plného dobrých úmyslů se v osobě primátora vyklubal nástroj a společník predátorů třesoucích se krvelačně na svou bezbrannou kořist – miliardový dopravní podnik, který je nyní vydán na pospas rozkradačům veřejných statků, tunelářům nejhoršího kalibru, v jejichž uších je slovo korupce a zpronevěra rajskou hudbou.


Již od doby, kdy se tato povedená partička snažila katapultovat do pozice prmátora svého koně Zdeňka Tůmu musel plán na vykradení obecných statků hlavního města Prahy existovat. DPP, PVS, TSK  - to je rodiné stříbro pražanů a to to mají nyní přijít.


Po té co se TOPce za křiku sborů pravdolásky nepovedlo umístit Zdeňka Tůmu z Bakalovy investiční společnosti Patria Fianace do primátorského křesla, byl opentlen a sveden na zcestí klasickými technikami korunovaný primátor Svoboda.

 

Roznožka ODSky


Cesta k chystané krádeži století pak pokračovala Svobodovými koaličními zásnubami s TOP09, se kterou se ta „jeho“ část nyní značně rozštěpené pražské ODSky  spikla. A spiknutí to bylo!
Ruku v ruce s Františkem Laudátem a celkovým podnikatelským projektem zvaným TOP09, převlečeným za politickou stranu, nyní primátor Svoboda osnuje, jak nenápadně vyrabovat pražské městské akciovky do dychtivých rukou soukromých majitelů s nejasnou minulostí a velmi podezřelými vazbami a uspokojit tak jejich nenasytnou chamtivost. Konec konců Dopravní podnik je firma s obratem 16 - 17 miliard korun ročně! Nezapomínejme, že v tomto státě již mnoho, co by se dalo ještě státu ukrást nezbývá. Snad už jen ty cirkevní restutuce a ekologická megazakázka! Takže nejen, že se ze strany která šla do voleb s hesly proti korupci vyklubal zloděj, který křičí „chyťe zloděje“, ale z nového primátora se stal onen příslovečný kozel zahradníkem!


Nejen že se nadále obklopuje poradci svého nechvalně známého předchůdce, ale navíc hodlá dovést tunelování dopravního podniku do doposud nevýdaných rozměrů – cílem je jeho naprostá likvidace a následně privatizace. Jak jinak, než „dobře“ současnému primátorovi mohou radit někdejší poradci největšího z marnotratných rozhazovačů veřejných zdrojů v historii našeho hlavního města, například Bc. Marek Hanč, kterého si vlastnoručně vychoval minulý primátor proslulý svým nadáním dobrého hospodáře, nyní poslanec MUDr Pavel Bém.


Další parádní kousci v primátorově panoptické sbírce jsou poradce Martin Grmela z Hávova zbrojního impéria OMNIPOL, svého času o "protikorupční poradce" Marek Dospiva ze gigantické finanční skupiny PENTA, aktuálně po uši ve slovenské aféře Gorila, a mistři velké vlakové loupeže, odborníci na dopravu z Českých drah,  Jan Beránek (pracoval jako odborný poradce náměstka generálního ředitele pro správu majetku Českých drah) ve vedení investičního oddělení Prahy.

 

K tomu si partička vypečených tunelářů nemohla vybrat nikoho lepšího než onoho za velmi netransparentních, ba dokonce skandálních podmínek jmenovaného čechoameričana Vladimíra Licha, který rozjížděl svoji kariéru na podivných obchodech s národním majetkem společně s dalším čechoameričanem, vyslaným do vlasti stejnými blíže nedefinovanými finančními kruhy ze spojených států amerických, Zdeňkem Bakalou, který pro tyto kruhy nyní spravuje uloupený český národní majetek, ukořistěné a rabuje české nerostné suroviny a odváží jim za ně utržené peníze někam do Holandska, do Švýcarska a do nedohledna. Bakalova podivná pračka Patria Finance se přejmenovala na Warren Partners a poskytuje rejdiště pr o nekalé kšefty právě Lichovy a jeho bulharskému parťakovi Stančevovi, který stejné modely zkouší i v Bulharsku například právě na státní železnice atd.

Stančeva nalezneme mimo to v dalších podivných kauzách, napřiklad IZIP, který založil Pavel Hronek s přáteli ze studií, europoslanci ODS Milanem Cabrnochem a Miroslavem Ouzkým. „Prý umí zařídit, aby nám pojišťovna platila.“ Zdecimovaná firma začala se Stančevem jednat. „Říkal, že je pověřen ministerstvem, i když žádný oficiální mandát nemá,“ vzpomíná ex-ředitel IZIPU Mládek. „A že by chtěl svolení, aby nás mohl zastupovat - a ani od nás písemný dokument nepotřebuje.“ Stančev konkrétně nabízel, že když Izip předá většinu akcií “ těm správným lidem“, na oplátku dostane peníze od pojišťovny a projekt zdravotních knížek bude moci pokračovat.Cabrnoch tehdy seděl ve správní radě VZP. „Proč bych vám o těch jednáních měl říkat něco konkrétního? Nemám ve zvyku zveřejňovat obsah své práce,“ říká Petar Petkov Stančev. „Ztratil bych dost klientů.“ Prozrazuje jen, že nabídl „kroky, které by Izipu pomohly dál se rozvíjet“. (zdroj: http://www.zdn.cz/denni-zpravy/z-domova/slaby-izip-snadna-korist-173083)

Dále jej nalezneme ve společnostech CitiLeasing, s.r.o. v likvidaci, Citi a.s., INSPEKTA a.s., CenTrade (Český Telekom), a.s. v likvidaci, VAT MAX A.S. (Původním majitelem byl Rudolf Ovčaří, hlavní organizátor privatizace Třineckých železáren. Po několika letech svůj podíl v Třinci prodal a koupil mimo jiné uherskobrodskou Českou zbrojovku), TODAFIN s.r.o. v likvidaci, Narvik,  a.s. v likvidaci, I-Real H, a.s, - Real Olbrachtova, a.s a aplis.cz, a.s…


O investičních kšeftech Bakaly bychom se při bližším zkoumání také mohli dozvědět spoustu zajímavých věcí, ze kterých by mnohý občan naší republiky, i třeba státní zástupce, neměl velkou radost. Vrátíme-li se totiž k firmě, do Čech Bakalu katapultovala, pochopíme, odkud se vzal jeho zájem o investice do uhlí. CSFB dnes CREDIT SUISSE SECURITIES se totiž na uhlí specializuje. Od roku 2005 investovala Credit Suisse (CS) do těžby a spalování uhlí téměř 9 miliard Euro. Krejčík lecjakých císařových nových šatů, Bakala nikdy neprodal levně nabytých 45 tisíc bytů OKD podle smlouvy jejich majitelům, nyní jej právoplatně pan Zaorálek proto může veřejně označovat slovem „gauner“.


„Sdružení nájemníků BYTYOKD.CZ podalo letos v březnu trestní oznámení na neznámého pachatele. Sdružení se domnívá, že v souvislosti s privatizací státního podílu ve společnosti OKD v roce 2004 Česká republika utrpěla škodu 20 miliard korun. Stát za podíl v OKD dostal od společnosti Karbon Invest 4,1 miliardy korun, podle sdružení byla přitom skutečná cena několikanásobně vyšší.“


Tato investiční skupina rozhodně nepatří k žádným dobrákům. Největší skandál, do kterého byla namočena, byl podvod kolem ENRONu. Bakalovy investiční aktivity kolem uhlí v Ruské federaci jen dokreslují politické a energostrategické záměry, které daleko přesahují rozum a možnosti nějakého Bakaly (vítr vane spíše směrem od žraloků jako kadoš Soroš a elitní „International Crisis Group“).


Z gynekologie na Mariánské Náměstí a odtud na Pangrác


To už náš milý a svobodomyslný primátor mohl rovnou na přímací pohovor pozvat ruličkáře nebo skořápkáře, výsledek by byl úplně stejný! Akorát, že je to pravda odvěká, lháři ve fraku každý věří!
Svoboda měl raději zůstat na gynekologii, než se pouštět na tenký led komunální politiky a navíc se dát v šanc partičce mezinárodních gaunerů, kteří se jeho prostřednictvím hodlají zmocnit majetku města rafinovanou tunelářskou strategií nejvytříbenější úrovně. Pokud pražané zůstanou hluší a slepí hrozí jim, že je Svoboda a spol. vezmou dost dobře na hůl! Dopravní podnik hl. města Prahy, který každodenně přepravuje tisíce pasažérů padne do rukou soukromých majitelů, nebo bude vysán do morku kosti! Pražané a v první řadě primátor Svoboda sedl na lep lotrům! Tomu se začne asi po Praze říkat „vyhánět kmotry lotry“ místo „čerta dáblem“.


Začalo se totiž už tím, že primátor svévolně zrušil výběrové řízení na poradenskou firmu, která měla výběr generálního ředitele provádět. Vzhledem k tomu, že nabídka firmy Topsearch byla znatelně nižší, nežli nabídka přichystané firmy, která měla podle plánu dodat připraveného kandidáta nechvalně známého Liche, rozhodl Svoboda svévolně, že se výběrové řízení ruší a že už vybral dočasného krizového manažera, nějakého šikulu Licha (který si světácky říká „Líč“ – patrně proto, aby jeho jméno nevzbuzovalo podezření, že se jedná o nějakou Lichvu, když už se potlouká kolem toho pseudobankovnictví – neboť tu firmu Warren partners nazývají „butikovou bankou“. Anglicky ale líč - psáno leech znamená pijavice...vodní parazit, který vysává krev svého hostitele)
Za zmínku stojí, že preferovaná firma Bubeník a Partners, patří Janu Bubeníkovi, nechvalně známému agentu „amerických tajných služeb“, který s ex-ministrem Ivan Pilipem rozvracel režim a na Kubě. Ivan Pilip na druhé straně figuroval ve firmě Zahrady Hřebenka s.r.o. , ve které je 20% majitelem právě novopečený generální direktor Vladimír Licha! Kolem Pilipa se motala, co by ministerská poradkyně další z Warren Partners, ing.Michaela Erbenová,(roz.Klepetková), svého času také výzkumná asistentka prof. Jeffrey Sachse na Harvardu.

Odnětí Svobody

Primátor z tohoto maléru může vyvodit jen jedno – je čas odstoupit! Praha další tunely již nepotřebuje. Blanka snad stačí! Slova Svobodova o transparentnosti si ctěný docent může zarámovat a pověsit do své budoucí cely. Trestní oznámení za pletichy kolem výběrového řízení a jmenování generálního ředitele DPP na primátora již bylo podáno.

 

Autor: Marek Hamč

Převzato z: FreeGlobe.cz


Zdroje:

http://praha.idnes.cz/svobodovi-radi-muz-jenz-delal-pro-havu-a-omnipol-prazske-ods-to-vadi-11g-/Praha-zpravy.aspx?c=A110404_151633_praha-zpravy_kop

http://www.apuen.cz/zatocit-s-korupci-v-praze-pomuze-i-miliardar-marek-dospiva

http://www.stavebni-forum.cz/cs/article/20610/prazske-investice-bude-ridit-jan-beranek/

http://www.warrenpartners.com/cz/introduction.htm

http://www.financnici.cz/zdenek-bakala

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1142743803-reporteri-ct/211452801240004/obsah/142018-cesta-zdenka-bakaly/

http://www.forum2000.cz/cz/projekty/konference-forum-2000/2011/delegati&wWGoVXFUWbw=200001991/

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/pilip-resi-dluhy-mluvil-s-muzem-ktery-poslal-exekutory_200235.html

http://denikreferendum.cz/clanek/tisk/11135-sdruzeni-najemniku-bytu-okd-se-asi-odvola-k-evropskemu-soudnimu-dvoru

http://zpravy.idnes.cz/kuba-oznacila-pilipa-a-bubenika-za-agenty-usa-f30-/zahranicni.aspx?c=A010114_162846_zahranicni_jpl

http://digitaljournal.com/blog/14219

http://www.firebasefreedom.com/forum/topics/george-soros-proud-new-owner

http://www.banktrack.org/download/bankrolling_climate_change/climatekillerbanks_final_0.pdf

solis
přemýšlející znepokojený občan
Klíčová slova: ODS, Svoboda, TOP09

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

solis

Kulíku, jak chutná Šalamounovo h****? Začněte psát sám a ukažte světu, jak jste chytrej Vy! A co vlastně brání Vám, učit prozměnu něco "rozumného"? Pokud byste měl jen trochu bystrý postřeh místo plna keců, tak byste zjistil, že autorem článku, který považuji za velmi závažný, zásadní a poučný, je někdo jiný - konkrétně Marek Hamč.

solis

Vážená redakce, pokud do textu z jakéhokoliv důvodu korektivně zasahujete, byla by to přinejmenším slušnost a zdvořilost o tom autora informovat. Neviditelná ruka cenzora vymazala celou pasáž o machinacích Stančeva v kauze IZIP. Pasáž je nyní korigována. Původní znění bylo skutečně chybné, ale i tak je povážlivé, že správce portálu svévolně zasahuje do textů bez jakýchkoliv skrupulí...

rku

Takovejch studií a takovej trouba. A učí to další.

Vladimír Štingl

Pane Novotný, 2x bezchybný postřeh. Jak o blogu pana Solise, tak o "dění na VaVě". Zdravím

novotny

Konečně po dlouhé době článek, u kterého se člověk nenudí.
Začíná to tady nějak upadat, jakoby na některé už dopadla jarní únava.