Z. Pejša: Otevřený dopis Miroslavě Němcové

obrazek
7.4.2015 20:30
reakce na slova Miroslavy Němcové na ČT 24 v 18,35 v úterý 17.3. 2015- V druhé části blog reaguje na interpelaci premiéra ze dne 2.4.2015 ve věci zdrojů píšících prorusky (a případného omezení svobody slova.)" Pokud jste tedy takovéto propagandistické působení podporované z Ruska zaregistroval, můj dotaz zní takto: Jak hodláte zajistit, aby občané České republiky měli přehled o těchto serverech, o těchto iniciativách? Například některá média už se toho úkolu chopila a na svých stránkách pro své čtenáře nebo posluchače nebo diváky zveřejňují některé tyto adresy, ať už je to například týdeník Echo, Svobodné fórum, v Reflexu mám dojem, že jsem nějaké takové informace četla, v České televizi. Chtěla bych se vás zeptat, jestli například vláda nechystá vypracovat takový seznam a vyvěsit jej na svých stránkách a průběžně jej aktualizovat jako jednu z možností obrany, kterou byste poskytl našim občanům." Blog uzavírám dopisem pana Semana americkému velvyslanci Shapirovi, jehž si také přiložil polínko.

Předmětné Interview s Němcovou na ČT24: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095426857-interview-ct24/215411058040317/

Komu: nemcova@psp.cz
Datum: 17. 3. 2015 12:43:48
Předmět: NECHTE ZEMANA NA POKOJI A DRŽTE ÚSTA !

Paní ( bohužel ) poslankyně,
Vaši výzvu k vládě, aby Zemanovi neplatila cestu na oslavu vítězství Rudé armády nad fašisty dne 9. května v Moskvě, považuji za zcela sprostou a hanebnou, kterou by bývalá představitelka našeho státu vůbec neměla vypustit z úst. Zvláště ne Vy, která se se svoji ODS podílela na rozkradení naší republiky a zaprodání Evropě, sama jste zlodějka, která se nestydí ukrást pitomé rohlíky a Vašeho syna jste nechala užívat bezplatně služební auto.

Kromě toho, celé Vaše poselství za dobu, co jste v parlamentu, je jen o tom, že při nulových mravních zásadách, vlastní nízké inteligenci a historických neznalostech využíváte sama všechny prebendy, aniž by jste se jakkoliv významně o ně sama zasloužila.

Prezident Zeman sám ze svého platu přispívá na snížení státního dluhu, který nezpůsobil a Vy máte vůbec drzost vyzvat vládu, aby jemu, jako našemu představiteli, neproplatila cestu do Ruska. On je ten, který po právu reprezentuje naši vděčnost za to, že vůbec v této kotlině můžeme žít – kdyby nebylo Rusů, jsme buď kouřem v komínu koncentračních táborů nebo otroky " rasově čistých Germánů " někde na Sibiři nebo v Patagonii.

A to už vůbec nehovořím o účelu jeho cesty - uctít památku statisíců a milionů lidí, kteří položili život za svobodu celé Evropy, za svobodu, o které vy nyní mluvíte, aniž byste měla pojem o tom, jaké ukrutnosti museli tito lidé prožít, pokud se vůbec svobody dočkali. Uctít jejich památku je povinností každého slušného člověka, což Vy nejste ! Každý slušný člověk by si měl před Vámi po tom, co jste prohlásila, odplivnout.

Jste pro mne naprosto sprostý odpad, který v parlamentu nemá a vlastně ani neměl co dělat. Nyní máte jako ODS ubohých 6 % a chcete mluvit za nás? Držte ústa, zalezte do svého města a jděte do důchodu - a hlavně, neškoďte a nemluvte o věcech, kterým nerozumíte.

Tím, co jste řekla ve vztahu k 9. květnu, jste jen ukázala, jak nekonečně jste hloupá. Pohrdám Vámi, stejně tak jako každý další slušný člověk v této republice. Kdybych k Vám neměl tak daleko, rád bych Vám své pohrdání Vámi sdělil osobně, včetně onoho odplivnutí.

Zdeněk Pejša, České Budějovice

Němcová přitvrdila: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Miroslava-Nemcova-se-znovu-rozzlobila-kvuli-Zemanove-ceste-do-Moskvy-Prinesla-nove-argumenty-369831

Petr Homola: Vážená paní Němcová,

jen s velkým znepokojením sleduji přípravu cesty prezidenta Zemana do Ruska na oslavy Dne vítězství nad nacismem. Sleduji bedlivě, jak se různí lidé předhánějí, jak nejlépe popsat zrůdnost nápadu prezidenta účastnit se této "propagandistické akce, akce demonstrace síly a agresivity Ruska v čele despotickým prezidentem Putinem, popírající zásady mezinárodního práva."

A o právo jde především a vždy. Při té příležitosti jsem si totiž vzpomněl na jinou situaci, kde naopak osobní odvaha potřeba byla. Vaše osobní odvaha. Byla to událost do té doby nevídaná, totiž zadržení a vazební stíhání poslance Ratha. Dnes, kdy celý západní, východní, jižní i severní svět na Rusko plive, není projevem odvahy plivat také. Při zadržení poslance Ratha Vám však osobní odvaha, víra v právo a síla jej ze své funkce prosadit, chyběla.

Jistě víte, uvalit vazbu lze jen na na osobu, které bylo sděleno obvinění a stíhat poslance lze jen se souhlasem Poslanecké sněmovny. Poslanec Rath byl však stíhán cca 1 měsíc před svým vydáním sněmovnou. Byl s Vaším otevřeným souhlasem zadržen a tichým souhlasem vazebně vězněn. Bez ohledu na skutečný obsah nejznámější krabice od bot a vinu pana Ratha, jste svou neodvahou a nevírou v právo spustila lavinu dalších událostí, které započaly současnou zvláštní formu politického zřízení a momentálně gradující ve formě odškodnění 3 poslanců Vaší strany a tahanicí o kabelku příliš emancipované dámy.

Prostě Vám nevěřím tu starost o pověst České republiky, protože době, kdy jste měla ozbrojeným policistům na půdě parlamentu říci jasné NE, jste naopak přihlížela začátku událostí o jejíž gradaci jsem Vám povyprávěl už v předchozím odstavci.

ČSSD jsem nikdy nevolil, pana Ratha osobně neznám a tak by mi to mohlo být jedno. Nebylo a není a mé obavy, že nebudete schopna většímu tlaku odolat se nakonec naplnily a Vaše éra předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky byla ukončena s těmito zásadními precedenty:

1.) Poslance lze stíhat i bez jeho vydání

A

2.) Ozbrojení policisté mohou být přítomni jednání sněmovny.

A musíte uznat, že jedna návštěva v Rusku, které stejně bude za rok či dva opět naším důležitým partnerem, je úplné prd, proti tomu, co jste vyvedla s naším politickým systémem Vy.

7.4.2015 Miroslav Kalousek neprosadil v Parlamentu návrh, aby se Zemanovou cestou do RF u výročí osvobození zabývali poslanci.http://domaci.eurozpravy.cz/politika/117507-kalousek-se-rozjel-nechceme-aby-zeman-jasal-po-boku-putina-proto-navrhuji/ a takto se hlasovalo ve sněmovně: http://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/Kalouskuv-neuspesny-navrh-k-Zemanove-ceste-do-Moskvy-Takto-se-hlasovalo-369693

Vedle Miloše Zemana - a Angely Merkelové, jež nakonec jede také - ohlásil dnes, v úterý 7.4.2015 odpoledne i president Kypru Nikos Anastasiadis, že se 9. května zúčastní slavnostní události v Moskvě. V reakci na kritiku svého rozhodnutí od některých členů EU kyperský prezident prohlásil, že považuje takovou kritiku za trestuhodnou.

*****

 další reakce - na tato slova ve sněmovně:  http://www.psp.cz/eknih/2013ps/stenprot/026schuz/s026195.htm Jurij Kuznětsov: Takže podle Miroslavy Němcové mě podporuje Ruská federace. Blbka ve sněmovně je nebezpečná, kdyby třeba byla obyčejnou uklízečkou, tak by mi její hloupost nevadila.Nebo nejde o hloupost, ale o záměr? Echo atd. nepsali o serverech podporovaných Ruskou federací. Jediný, u koho to je prokázané je Hlas Ruska (nyní Sputnik). Psali o pro-ruských webech, webech šířících ruské lži atd.Prostě debil nedokáže pochopit rozdíl mezi "pro-ruský server", "server šířící ruské lži" a "server podporovaný Ruskou federací." A to nepočítám dost podstatnou informaci, že řada webů na tyto seznamy nepatří. Jednou fakt v tom "plynu" možná skončím - a to jsem si z toho donedávna dělal srandu.Jedna z možností obrany občanů by byla, kdyby Němcová dobrovolně skočila z útesu.

****

Petr Cvalín: Dovedete si představit, že toto by nám dělalo premiérku a Schwarzenberg prezidenta? : viz předmět interpelace premiéra Němcovou: http://petrcvalin.blog.idnes.cz/c/456908/pokud-mluvime-o-ohrozeni-demokratickych-principu-tak-se-obavam-ze-tato-doba-nastala.html 

*****

Zemanovu cestu kritizoval i US velvyslanec Shapiro, pročež mu byl Hrad uzavřen a prezident se vyslovil, že nejsme žádný protektorát, čímž ho odkázal do patřičných mezí.http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5791-uz-i-veteran-z-bileho-domu-si-vsima-jak-zeman-rekl-schapirovi-ze-nejsme-protektorat Následující zábavný kousek si vychutnete jako já:

 Velvyslanec Schapiro: "Mé dveře zůstavají otevřené prezidentovi i všem občanům České republiky." Celé prohlášení velvyslance z 5. dubna 2015 si můžete přečíst zde http://1.usa.gov/1Ik9gH2

Juraj Seman: Pane velvyslanče, nestihl jsem VAši diskuzi na FB... Zjistil jsem to až teď. Avšak zalíbilo se mi vaše vyjádření ohledně otevřených dveří všem,jak prezidentu,tak i občanům. Před ještě několika lety jsem mě lákala možnost poznat USA a zkusit v nich třeba i chvíli pracovat a žít... Jelikož jsem ale opatrný,začal jsem zjišťovat jak to v USA vlastně je... Zjistil jsem,že se v USA vyskytuje hodně rasismus, otrokářství a i mafie. V otrokářství vládne mafie Polská. Poznal jsem že USA jsou zemí prorostlou rouzsáhlou kriminalitou,násilím a korupcí. Podobný model je právě aplikován i v naší zemi. Co se mi však nelíbí je přímo hysterie ohledně vstupu cizinců na území USA, kde získat vízum legální cestou bývá velmi náročné avšak pomocí korupce jde celkem snadno. Ale teď k naší zemi... Nelíbí se mi že dle vyjádření organizátorů "Pražského majdanu" jste jeho iniciátory a sponzory. Dle jejich veřejného vyjádření stojí za jejich financováním CIA. Z mého pohledu tato akce měla za cíl vyvolat podobnou válku mezi lidmi jako na Ukrajině, což by USA dalo záminku pro vstup do naší země a vytvoření vojenkých základen. Jinak celkem nemám nic proti průjezdu spojeneckých transpotrů přes naše území, pokud je skutečně spojeneckým, tudíž jde o vojáky a techniku více států a transport je realizován standartně po kolejích. Tudíž nedávný transport Vašich plně ozbrojených vojáků našim územím není běžným průjezdem spojeneckých vojsk ale pouze demonstrací síly a pokus o zastrašení našich občanů. Jak sami velitelé přiznali,šlo o transport demonstrativní a ve spojení s našimi lidu neloajálními politiky záměrně mediálně podporovaný. (není tajemstvím že hodně našich politiků je loajálních spíše USA,než naší zemi, což dokazují i tím,jak jí škodí)Naši občané byli médii varováni,že vaši vojáci mohou v přípqadě i náznaku útoku na transport byť jen hozením vejce,použít zbraně a také že toho bylo již minulosti použito. Dále bylo zdůrazňováno,že vojáci USA mohou ve všech zemích beztrestně páchat jakékoli zločiny a nepodléhají jurisdikci žádného státu,krom USA. Přijde Vám to jako férové spojenectví? Mě tedy ne... Jinak rád využiji Vaší veřejné nabídky otevřených dveří... Rád si s Vámi některé sporné věci proberu a klidně i veřejně. Můžeme hovořit otevřeně a bez cenzury.

 To by však nebylo v Čechách, aby Schapirova aféra neměla dohru mířenou proti Zemanovi: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zemane-omluv-se-velvyslanci-USA-a-vrat-nam-tim-cest-pise-Marjanovic-z-MF-Dnes-369620 a http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pane-velvyslance-Schapiro-mezi-nami-jste-vzdy-vitan-pisi-Cesi-ambasadorovi-USA-v-reakci-na-Zemana-369617 a http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Schwarzenberg-se-rozkrikoval-u-Veselovskeho-Americky-velvyslanec-nic-neprovedl-Zeman-nam-to-v-USA-zkazil-369747

9.4.2015 Vláda zatím cestu Zemana do Moskvy nepodpořila: http://tn.nova.cz/clanek/pojede-zeman-do-moskvy-za-sve-vlada-cestu-nepodporila.html 

"Za normálních okolností by vzápětí po Schapirově vyjádření následovala nóta našeho ministerstva zahraničí směřovaná vládě Spojených států, a kdyby se jednalo opravdu o země, které by si zakládaly na vzájemných korektních vztazích, musel by Schapiro neprodleně odcestovat do USA na takzvané konzultace. Po nich by následovala omluva z americké strany a možná i stažení Schapira z mise a nahrazení jej někým, kdo lépe rozumí smyslu diplomacie a nechápe jej jen jako velmocenský diktát vůči vazalskému území. Nic takového nenastane, právě proto, že Spojené státy touto sebereflexí zřejmě nepřekypují." Více v komentáři Petra Žantovského.  http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/zeman-vs-schapiro-aneb-prvni-vystrely-nove-valky/ 

 Prezident vrací úder přímo do Bílého domu, výborně: http://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/20150409/235732.html Na přehlídku do Moskvy ovšem jede za své: http://www.kp.ru/daily/26363/3245642/ 

Laik žasne,odborník se diví...!!?

UKRAJINA VYHROŽUJE ZEMÍM,JEJICHŽ DELEGACE ODCESTUJÍ NA 9. KVĚTNA DO MOSKVY

Účast na Dni vítězství bude Ukrajinou hodnocena jako projev solidarity s agresorem.O účasti ukrajinských představitelů na událostech v Moskvě na počest Dne vítězství "v podmínkách ruské agrese proti Ukrajině" nebude a nemůže být řeč, řekl 7.dubna mluvčí ministerstva zahraničí Ukrajiny Jevgenij Perebijnis. Diplomat také prohlásil, že ukrajinské ministerstvo zahraničí pozorně "sleduje informace" o možné účasti dalších hlav států a vojenských kontingentů v Moskvě."S ohledem na ruskou agresi proti Ukrajině bude tato účast považována Ukrajinou jako projev solidarity s agresorem a zemí, která i přes svou protinacistickou rétoriku všemožně podporuje nacistické hnutí doma a je centrem pouti neonacistů z celého světa ... Taková solidarita s agresorem se může projevit na našich bilaterálních vztazích s těmito státy," řekl Perebijnis.Zdroj: Nová republika,přeložila Dr. V. Grulichová

*****

Lekce Miroslvě Němcové a slovenskému prezidentovi Kiskovi od Miloše Zemana: 

Vyjádření prezidenta republiky Miloše Zemana pro slovenské Hospodárske noviny

  

 Pátek 03 duben 2015 - 05:08:28

 

http://teplickykuryr.info/e107_images/newspost_images/zeman.jpg

 

S úctou se pokloním památce osvoboditelů.

Vzpomínám na sto padesát tisíc sovětských vojáků, kteří položili životy při osvobozování Československé republiky. Vzpomínám na dvacet miliónů mrtvých sovětských občanů, kteří se stali obětí kruté nacistické bestiality.
A také vzpomínám na slova zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, která pronesl v roce 1941 v Praze: „Čech tady nemá už koneckonců co pohledávat“.

Vzpomínám na ty obrovské oběti, které byly za naši svobodu položeny. Na ta, v mnoha případech pro nás jména neznámá, jména těch, kteří zemřeli, abychom my mohli dále žít, abychom mohli dnes mluvit svojí mateřštinou a radovat se. Pomníčky na mnoha místech po celé zemi zůstaly, je třeba ale poznamenat, že často právě teď symbolicky zarůstají travou.

Odpovědný politik nikdy nepodléhá náhlému, okamžitému mediálnímu hnutí, onomu okamžitému a rychlému proudu rázných a autoritativních slov, která za sebou nemají žádnou myšlenku a především pohled zpět, do minulosti, onen chybějící kontext, který je tak důležitý.

Mohl bych být velmi mediálně populárním politikem hlavního proudu a s pompou odvolat svou květnovou cestu do Moskvy. Jistě by to bylo ve veřejnoprávní televizi shledáno za skvělý počin. Musel bych se ale v takovém případě hluboce stydět.

Úcta, kterou k těm, kteří za náš budoucí život bojovali a zemřeli, mi rozhodně nedovolí vyjít vstříc momentálním výkřikům těch, kteří tak rychle zapomínají. Ano, jsem hrdý na to, že se 9. května pokloním památce lidí, kteří nás osvobodili.

Nejedu tedy do Moskvy kvůli přehlídce vojenské techniky, která je tak často zdůrazňována. Pečlivě jsem v tomto směru své rozhodnutí zvážil, při vědomí aktuálního dění na Ukrajině. A úcta k padlým zvítězila. Za tímto postojem si plně stojím.

Oslav v Moskvě se zúčastním jako výraz vděčnosti za to, že v naší zemi nemusíme mluvit německy, jako výraz vděčnosti za to, že dnes můžeme česky říci: „Děkuji!“.

 

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes tlačítko Kateřina Amiourová - blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

Miru mir. Máte pravdu.

klokan

     Mezi námi. Tak i prosté ženě z Vysočiny ,  se vstupem  do strany modrého opeřence, podařilo v průběhu času, postupně zaujmout  některé z prebend, nabízejících se ve vrcholové politice. Otázkou vlastně zůstává kde se v této simplexně militantní, antikomunistce a rusostrašce, podařilo  podědit  i četné inkvizitorské sklony? Teď volá po seznamech osob, které se odchýlily od jediné USA,NATOidní , Pravdy a lásky. S předpokládaným zostřováním se s současné studené války, tato dáma bude  zajisté volat po zřizování příslušných inkvizičních tribunálů, které tyto na seznamech uvedené zatvrzelé heretiky , buď přivedou na jedinou správnou cestu,  popřípadě je předloží za oběť očistným ohnivým plamenům. Blíží se šestisté výročí upálení Mistra Jana Husa a jednoho mrazí v zádech, co  všechno za ,,týpky“ se stačilo vykrystalizovat za období vládnutí současného mafiánského kapitalismu.  Mráz však nepřichází s Kremlu, ale spíše od Atlantiku. S pozdravem  Světu Mír.