Za koho Karel Schwarzenberg mluví?

13.10.2010 17:31
Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg hlásá sociálně ohleduplné "moudro", že prý pacienti chtějí vyléčit, ne ušetřit. Pokud by se touto logikou řídili i jiní, tak bychom s drahými potravinami dostali informaci, že se chceme najíst a ne ušetřit.

U benzínu, že chceme jezdit a ne ušetřit. U nájmů a výdajů na bydlení, že chceme bydlet, vařit, prát a ne ušetřit. Přesto mu za upřímnost patří dík. Touto myšlenkou dokonale vysvětluje mnohé kontroverzní kroky svých spolustraníků, ale i zástupců stran vládní koalice.

Neříká se snad, že vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá? Možná i ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) si na ministerstvu obrany říkal, že vojáci chtějí padáky a ne ušetřit a že armáda chce zbrojní techniku, ne ušetřit si možná říkal i jeho současný poradce Martin Barták (ODS). Nebyly v duchu této logiky realizovány i předražené dopravní stavby?

Ani bych se nedivil, že má K.Schwarzenberg v případě úspěšných podzimních voleb připravený billboard, na kterém bude stát. "Lidé nechtějí práci, důstojné mzdy, důchody a dostupnou zdravotní péči. Chtějí, aby na nich stát ušetřil.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

rudolf
Máte veľké šťastie, že v Česku je politik, ktorý sa tak dobre vyzná aj v zdravotníctve. Knieža Karel Schwarcenger svojimi radami, vyjadrovaním a hodnotením už viac krát zaujal aj ľudí z poza hraníc. Českému národu i nám za hranicami,by mohol ešte tak po otcovský dodať - "Musíte však pochopiť, že liečenie stoji peniaze a bez peňazí niet liečenia".Ľudia už dávno mali pochopiť, že zdravotníctvo a opatera pre chorých nie je pre každého rovnaká a rovnako aj dostupná. A potom, "modrá krv" si vyžaduje celkom iné postupy.V týchto prípadoch sa šetriť skutočne nedá.
pawouczech
A co zednáři pane Froste? Nebo už jsou v tom spolku s panem Knížetem?
petrschurek
Pavel Frost na to konecne prisel ale kdo stoji za rockerfelonem
pavelneduna
Je vidět, že jste nikdy nebyl vážně nemocný.
M. Víšková
Tak tohle jsou fakt kecy,zdravý člověk má tisíc přání, nemocný jen jedno....
paul
Schwarzenberg (TOP-09) mluví především za Bilderberg Group. Stejně jako Vondra (ODS) za Trilaterální komisi a Havel (podpora VV a Zelených) za Římský klub a CFR. Všechny tyto organizace řídí David Rockefeller. Takže to je stručná odpověď na otázku článku.