Za kohože to ztratili sociální demokraté zbytek cti a slušnosti

cssd ruze
3.8.2019 14:28
Myšleno samozřejmě v politických jednáních a rozhodnutích, i když, čest a politika, no ... V každém případku stojí ale celé to mediálně a zoufalou opozicí nafouklé "krizování" zrozené (spíše by se dalo říct účelově vymodelované) na jednom chamtivci a podvodníkovi, přikradači, odkloňovači.

A jako vždy a v jakékoliv politické polízanici, kdy se chce ten pes bít, protože bijci ho nemají rádi, překáží jim, hůl se našla. Sice vše nasvědčuje tomu, že je to klacek hodně křivý, ale co už nadělat, křivému křivost nevadí.

Malinko odrostlí, ale i starší někteří, socanští svazáci ve svém urputném boji o koryta, místa u žlabu pro sebe a své nejlepší kamarády, podpořeni ale i poňoukáni opozičními některými zlořády, i o dotace a granty se třesoucími bojovníky umělecké fronty, naskočili (zase a opět) na kulhající sice už, ale kobylu, která prý má hezkou stáj a dovede tam i je.

Slovo, slib, ujištění, dokonce před svědky pronesené, zase vyšumělo, žlabůchtiví funkcionáři na to hodili bobek a zvrtávalo se, měnilo se, začal přeskupování a dělání místa pro kamarádíčky. Vždyť si to tak přáli i "ředitelé významných světových kulturních institucí", a to je, panečku, už co říct. Protože jednomu z nich slušný a poctivý ministr (což je už dnes v dresu ČSSD přímo úkazem, málem že ne přírodním) řádně začal pracovat (taky skoro úkaz) a přišel na to, že se v jeho resortu prachsprostě krade.

Lakonicky, polopaticky a jednoduše řečeno. Ani není třeba synonym, byť jich náš krásný jazyk zná přehršel.

Shrne-li se to vše, tak celé to "krizování" vzniklo kvůli jednomu chamtivci, který přijel ze svého předchozího pobytu v Německu už s pokaňkanou pověstí, kterého i tam mají za někoho, kdo se machinacemi vždy obohacoval na úkor společnosti. Že se mu povedlo u nás usednout na pohodlnou ředitelskou židli v NG a jakým způsobem, je určitě zajímavé, ale dnes už zbytečné zjišťovat.

A protože ministr, jeho nadřízený, přišel na to, že něco tam je hodně špatně s penězovodem a jeho sosáním, byl, světe div se, tuzemský občane div se konečně taky a neříkej, že je to tady normální, prostě byl ten poctivý ministr po zásluze potrestán. Odvolán, zneucťován, dehonestován, prostě byl odejit, protože šáhl na prachama nabité vedení, které bylo sofistikovaně, promyšleně zapouzdřené a kterým ty prachy proudily do nejvyšších pater státních kulturních institucí. Protože to není jen Národní galerie, ale třeba i naše Národní divadlo, kde se, zjednodušeně řečeno, podivně hospodařilo a ještě hospodaří. Jo, penězovody, černé díry, jak to příznačně označil při svém vynuceném odchodu z postu označil pan ministr.

Vedení sociální demokracie naprosto ztratilo tvář, vskutku zbytky své cti a charakteru, když potopilo svého nejslušnějšího, nejpracovitějšího a nejrovnějšího ministra a obětovalo ho za čertví jaké přísliby, ale v podstatě ho potrestalo za to, že demaskoval jednoho chamtivce, hamižníka a vlastně zloděje.

Stát to bude současné vedení ČSSD, jak se jeví, hodně. Rozpoutali zcela zbytečně a uměle kriziádu v zemi a předvedli se jako křiváci.
Budiž jim politické nebe lehké ...

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.