Začíná boj o zabránění další válce

obrazek
3.1.2020 19:24
V noci na pátek USA zabili v Iráku raketou z dronu dva důležité muže: iránského generála Kásima Solejmáního a iráckého velitele milice Abú Mahdího Muhandíse, v okamžiku diplomatického setkání obou na letišti v Bagdádu. Česká televize takřka jásá nad dovedností Američanů využít "okna" k zabití "jedné z hlav saně", jako by si neuvědomovala, že to už není vzbouření iráckého lidu proti neoliberalismu a globalizaci - a především, zaprodání své země Američanům, kteří zdevastovali jejich zemi válkou, jak probíhalo od 27.12., jež zakončili povstalci vypálením americké ambasády v Bagdádu. Ne, tyto vraždy už jsou nepřátelským aktem státu proti státům, je to akt válečný. A americká armáda také porušila podmínky svého setrvávání v Iráku.

Agenturní zpráva: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/iran-bagdad-sulejmani-lidove-mobilizacni-sily-quds-rakety-utok.A200103_023049_zahranicni_jhr? a zde je jakýsi medajlon iránského generála https://www.napalete.sk/usa-zabili-iranskeho-generala-ktory-presvedcil-putina-zachranil-asada/

Zamyšlení Terezy Soencerové nad hrou USA je temné, nejasné, a neradostné, zajímavé je se dozvědět, že takový člověk, jako Solejmani vůbec žil. https://prima.iprima.cz/komentare/komentar-terezy-spencerove-tak-trump-nechal-zabit-generala-sulejmaniho-a-co-dal?fbclid=IwAR1GXOpA-HUB4ZHme-K-MZ0rChpoaJW0vYdoVV86aA22ioRUHw2Y0I9y3lM

Americký politik Dennis J. Kucinich ví trochu lépe, jak tuhle hru hodlají USA hrát, a vydal následující tiskovou zprávu: 

Kucinich: zabití gen. Suleimani  „válečný akt“ proti Íránu; Kde je Kongres?

V pátek 3. ledna 2020 - - Dennis J. Kucinich, bývalý americký kongresman (1997–2013) a dvojnásobný kandidát na demokratického prezidenta (2004, 2008) vydal následující prohlášení o americkém bezpilotním letounu na letišti v Bagdádu, který zabil nejvyššího íránského vojenského vůdce, generála Kasim Solejmaního:

"Mimosoudní atentát na nejvyššího íránského státního úředníka představuje nezákonný válečný akt proti Íránu a riskuje odvetnou reakci, která ohrožuje americké úředníky a  vojáky po celém světě. Prezidentovi posloužili jeho poradci hrozně,  hrají nebezpečnou hru" na šachovnici Středního východu a pokračují  v diskreditačním neokonzervativním programu, který v roce 2003 zavedl Ameriku do Iráku.

Co  se vlastně děje: Neokonzervativci dlouho chtěli válku s Íránem. zabítí íránského nejvyššího vojenského vůdce ze strany USA je přímým válečným aktem, jehož cílem je vyvolat v Íránu politickou a populistickou reakci proti Spojeným státům. K této hře může vést tvrzení, že Izrael, americký spojenec, je ohrožen Íránem. Neokonzervativci mohou tuto „hrozbu“ použít jako výmluvu k „ochraně“ Izraele a vstoupit do války s Íránem --Do války, která není legální, nezbytná ani v zájmu USA nebo Izraele.

„Pentagon nazývá útok dronem, který zabil generála Suilemaniho ,obranným“ opatřením. Byl to zjevně útočný akt, který byl propočten k tomu, aby Írán vyvolal válku a USA využily geografické zranitelnosti Izraele jako výmluvy k vedení širší války.

Kongres musí utnout financování tohoto a/nebo se dovolávat zákona o válečných silách, aby si do 90 dnů vynutil hlasování, odepřel autorizování dalších takových aktů, a tím ukončit americkou válku proti Íránu a chránit region před destrukcí.

„Neověřitelné zpravodajské služby se i nadále používají pro vytvoření záminky, která by měla katastrofální účinek. Namísto spuštění naprosto zkorumpované záminky pro válku v Irámu, by se měly USA z Iráku raději konečně stáhnout, ale ony se chystají prohloubit konflikty v regionu.

"Ano, USA ztratily přes 4 432 vojáků, kteří byli přítomni v Iráku, NE kvůli Íránu, ale proto, že nejvyšší američtí představitelé lhali americkému lidu o záměru Iráku používat zbraně hromadného ničení proti Americe."

"Musí Amerika riskovat více krve a pokladů Iráku a nyní i Íránu?" Naše irácká politika vedla k úmrtím našich vojáků a více než milionu nevinných lidí, učinila svět méně bezpečným a zbavila naše spoluobčany výhody bilionů dolarů, které by jinak měly být vynaloženy pro obnovu Ameriky.

"Američané musí získat zpět svou schopnost protestovat proti bezohlednosti naší vlády při používání vojenské síly, díky níž je Amerika a svět méně bezpečné."

Dennis J. Kucinich, zatímco byl v Kongresu, vedl úsilí proti válce v Iráku. Jeho „Analýza společného usnesení o Iráku“ ze dne 2. října 2002 dokazuje, že Kongres byl upozorněn, že faktický důvod pro válku nebyl dán. Kucinich v šesti z osmi kongresů přednesl 341 zásadních projevů proti irácké válce a 155 projevů, kde varoval před eskalací konfliktu s Íránem.

Kontakt: Media@Kucinich.com

Proti možné válce s Iránem se postavila také politička Ocasio.Cortézová: https://go.shr.lc/37EJ1e1 

Trump vydává zabití Solejmáního za krok, jenž má naopak válce zabránit a vysílá do regionu 3500 vojáků. 

Hlas z OSN, že USA porušily mezinárodní právo (ovšem ta expertka je přes lidská práva): https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/osn-usa-solejmani-pravo-callamardova-utok-nalet.A200103_165401_zahranicni_jhr?

Ve skutečnosti je zde pochybnost, zda má Trump svou armádu v rukou, ale kdyby ji chtěl mít v rukou, neustkutečnil by své proklamace, jako je stažení vojáků ze základen, nepřestal by nechávat krást syrskou ropu?

Americké mírové organizace atentát odsoudily, požadují stažení vojsk ze středního východu a urychleně organizují demonstrace: http://www.czechfreepress.cz/valky/americke-mirove-organizace-pozaduji-okamzite-ukonceni-pritomnosti-americkych-vojsk-v-iraku-a-odsuzuji-vrazdu-iranskeho-generala-urychlene-organizuji-demonstrace-proti-pritomnosti-vojsk-usa-na-strednim-vychode.html

***

A to je právě ono, Izrael vidí v Iránu nepřítele, Irán se za Izraelce stará o spoustu uprchlíků z regionu a má Izraele plné zuby. Je to moderní a pokroková země,  plná mrakodrapů a automobilek, uvažovala o tom, upustit o nechávání si platit jejich ropu v dolarech   A americká politika je prošpikvoaná židovskou  lobby AIPAC, takže Izrael dostává od USA neuvěřitelné peníze každý rok, dá se, že to dělá 10,5 milionu dolarů denně (Izraeltié se starají o hasbrau, že Izrael za to dává USA jiné benefity, např. jak vyléčit jejich prezidenta z rakoviny apod.). Bez peněz amerických daňových poplatníků by Izrael nebyl vůbec významný. Ale jeho lidé jsou velmi organizovní, a v komunikaci vyhrávají u mnoha národů minimálně spor o Palestinu. Ano, sionistické lobby jsou schopny se postarat o další válku v regionu.  Naposledy, při té syrské, zstaly Izraeli za drápy Golanské výšiny. Bombarduje Damašek stále. Abyste pochopili provázanost  vlády USA a izraele - na Golanech našli ropu a Dick Cheney, protagonsta Deep State, státu ve státě, státní mafie, z něj dostal podíl. Očekávejme nejhorší. A pro dokreslení z aeronetu: "Podle izraelských médií se na odstranění Sulejmáního dohodli společně Donald Trump a Benjamin Netanyahu během společné schůzky počátkem prosince [3]. Benjamin Netanyahu se totiž před Vánoci nechal slyšet, že okamžik zúčtování s íránským režimem se blíží."

Zatím budeme mocii sledovat jak napsánov  obrázku: Než vypustí střely, vypustí pohádky, příběhy, slova. Než shodí bomby, shodí ideje. Než přepadnou zemi, spustí propagandu. Než začnou zabíjet, nastoupí manipulace. Frontová linie každého protiválečného tažení je boj proti masmediálním psychologickým operacím. Záleží na tom, co děláte!   

Kdo to říkal, že Trump je mírumilovný vůdce? A kdo říkal, že ČT je nezávislá? Nynní budete moci vybojovat i svůj boj proti tomu, jak je řízena, protože vsaDťe boty, že její zpraavodajství bude vycházet ze závěrů konfefefrence o strategické komunikaci NATO. Nápadné je, že není ani slyšet o současném konfliktu v Libyi, kde libyjský generál Haftar se snaží shodit loutkovou vládu a táhne proti Tripolisu, a Erdogan recykluje Ídlíbské džihádisty do Libye. Z Istanbulu do Tripolisu létaly včera letadla každou hodinu, ačkoliv jediná linka má létat dvakrát týdně.  Prostě - ČT zatlouká a když něco říká, tak má jiný důvod, proč vám to sdělit, než by bylo slušné. Jak říkám, chceme-li televizi slušnou, budeme se asi muset soudit, protože parlament nezaregoval ani na neuvěřitelné důkazy o veřejných a patrně legálních zpronevěrách v ČT. 

Někdy mi připadá,  že USA nepřestanou, dokud všechny národy nezatlačí nazpět do hlubokého středověku, v němž žijí již nyní mraky jejich vlastních občanů. Bylo by dobré pro ten případ mít fungující nezávislou a veřejnoprávní televizi. 

Vladimíra Vítová: Jsme v tom až po uši (na základě článku Protiproudu: Jsme se Spojenými státy svázáni pupeční šňůrou:

Tou viditelnou v NATO, v jehož vedení donedávna sloužil generál Petr Pavel. Jiní však vědí velmi dobře. Velení naší armády, která se již dávno změnila v intervenční sbor pro zájmy USA, ostatně právě „dislokovalo“ tisíc vojáků do jednotek rychlého nasazení NATO. Mají být připraveni na nasazení k bojům ve vzdálené cizině během několika dní. Dost možná dostanou příležitost padnout za cizí zájmy dřív, než tušili. Jsme v tom prostě víc, než si myslíme.///////

ANS /Aliance národních sil/ je toho názoru, že takovéto flagrantní porušení mezinárodního práva a suverenity Iráku a Iránu ze strany USA musí naše země jednoznačně odsoudit a co nejrychleji opustit vojenský pakt NATO, který je veden USA. (Viz. Čl. 13 Zakládající smlouvy NATO: Po dvaceti letech platnosti smlouvy může kterákoli smluvní strana odstoupit od smlouvy rok poté, co podá oznámení o odstoupení vládě Spojených států amerických, která vyrozumí vlády ostatních smluvních stran o každém oznámení o odstoupení.)

NATO není v žádném případě zárukou naší bezpečnosti, jak se nám to snaží vsugerovat vládnoucí establishment. Odmítáme zúčastňovat se jakýchkoliv misí po boku amerických vojáků. Naše mise v Afghánistánu, v Mali, v Iráku a dalších lokalitách rozhodně nejsou v zájmu bezpečnosti deseti miliónů obyvatel České republiky.https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Vitova-ANS-Nase-mise-rozhodne-nejsou-v-zajmu-bezpecnosti-deseti-milionu-obyvatel-Ceske-republiky-608925?fbclid=IwAR3cTYeclt0fo1DW3uyscytHybsAJjWhfqL3CF5dzol156cGBZVlPCY-57E

Ozvalo se také České mírové forum: ČMF vyzývá prezidenta a členy vlády České republiky, aby se rázně a otevřeně distancovali od agresivní, militaristické politiky Spojených států vůči Iránu. Vyzýváme reprezentanty českého státu, aby se postavili proti hrozbě další války, jejíž katastrofální důsledky pro celou tamní oblast i Evropu si lze lehce spočítat. http://www.ceskemiroveforum.com/426588629

****

V noci na 4.1.2020 v 1:15 se odehrál kousek od BAgdádu vzdušný úder na kolonu 3 aut šíitských milicí. 6 lidí shořelo, Útočník není znám, ale je víceméně jqsný. https://ria.ru/20200104/1563102956.html? 

Luboš Planá varuje před rozmáhající se sionistickou narativou: "FÓRUM 24 svou špinavostí silně konkuruje žumpě ČT. Zbabělé a zákeřné vraždění vysokých představitelů cizích zemí, sionfašistické syndikáty vždy zdůvodňují obviněním ze zrůdných zločinností, které sami po celém světě páchají. V čem hloupý David Horák vidí jakékoliv soupeření? Šlo o zákeřnou vraždu, popravu bez soudu. Kdokoliv Židovstvu brání svou zemi před rozkradením, zotročením svého národa, loupením nerostného bohatství je demagogicky a lživě označen za diktátora, zločince ohrožujícího USA, Izrael a světovou "demokracii". Zločinnost, prolhanost, proradnost, zákeřná zbabělost, vydírání všeho druhu, nerespektování mezinárodního práva, jsou základní rysy světového sionfašizmu kterými terorizuje celý svět a vede ho k apokalypse třetí světovou válkou. Sionfašistické zrůdy se zbláznily!!!https://www.forum24.cz/solejmani-mel-v-americkem-stroji-mq-9-reaper-tvrdeho-soupere/

Podobně štváčsky píše Reflex, který se raduje, že USA udělili Iránu tvrdou lekci: https://www.reflex.cz/clanek/komentare/99160/iran-dostal-zabitim-sveho-generala-tvrdou-lekci-hra-na-valku-s-trumpem-hodne-boli.html zřejmě píše pro čtenáře zfetované voyeury, kterí nejsou schopni pobrat zabíjení a válku jinak, než jako svého druhu zábavné promítání. 

****

Poprvé v íránské historii byla nad Svatým dómem mešity Jamaqran vztyčena rudá vlajka. Toto je jedna z nejvýznamnějších mešit v Íránu a je to jedno ze svatých míst v islámském náboženství. Rudá vlajka je symbolem blížící se války. V den, kdy celý Írán doprovázel na poslední cestu zabitého generála Sulejmaního na příkaz prezidenta USA Donalda Trumpa. Nebude stažena, dokud nenastane pomsta za atentát na generála Sulejmaního? .https://www.youtube.com/watch?v=emG8ldKDgm8

Trumpa opouštějí hlavní spojenci USA: v UK se vyjádřili, že válka není v jejich zájmu, ve Francii varují před nebezpečím jednostranné akce, a Německo se hrozí eskalace konfliktu: Izrael jako jediný Trumpa ocenil ! http://www.businessinsider.com/us-allies-response-trump-iran-qasem-soleimani-attack-alone-world-2020-1?

Prohlédněte si nefalšovaného amerického jestřába a příslušníka Deep State zblízka: https://www.youtube.com/watch?v=XSLc7wi7EIA&feature=youtu.be

mezinárodní reakce do sobotního rána shrnula Tereza Spencerová: https://prima.iprima.cz/ranni-kavicka-terezy-spencerove/4-1-2020-svet-pri-sobotni-ranni-kavicce-terezy-spencerove?

Jindřich Klímek: "Izrael má ve vedení všehoschopné válečníky,protože jsou staří a válčili by na mapě a s navigací"

Ladislav Větvička popsal ten hukot, jaký by nastal, kdyby byl třemi ruskými raketami na vídeňském letišti Šchwechat zavražděn český generál https://outsidermedia.cz/cesky-general-zavrazden-tremi-ruskymi-raketami-na-letisti-schwechat/

UK ale poslalo v sobotu do oblasti 50 maníků SAS (Special Air Service) pro ochranu svých civilních a obchodních zájmů, jak pravilo. https://sputniknews.com/military/202001051077948001-iraq-uk-sas-troops-iran-general-killing/ To budou asi dronaři. 

Článek z  18.6.2019 uvádí, že zástupci OSN věří, že Trump plánuje vzdušné bombardování iránských jaderných zařízení.  https://www.commondreams.org/news/2019/06/18/if-true-they-are-even-bigger-lunatics-we-realized-un-officials-reportedly-believe?utm_campa Toto děsivé tvrzení bylo rychle potvrzeno, když prezident Trump nařídil letecké útoky na Írán, a poté rozhodnutí na poslední chvíli zrušil.píše: https://medium.com/@rainershea612/before-the-u-s-empire-collapses-it-could-end-up-starting-world-war-three-8f3539ba230c - také se tam praví: "Ještě znepokojivější je, že Times také popsal, že „Dva úředníci státní správy uvedli, že věří, že pan Trump nebyl podrobně informován o krocích k umístění„ implantátů “- softwarového kódu, který lze použít pro dohled nebo útok - uvnitř ruské. mřížky (grid). “To znamená, že Pentagon a zpravodajští funkcionáři udržují prezidenta mimo dosah, pokud jde o otázky, které by mohly rozhodnout, zda dojde k jaderné válce." - ale to není míněno v pozitivním smyslu."Dokument Pentagonu uvádí, že „Použití jaderných zbraní by mohlo vytvořit podmínky pro rozhodující výsledek a obnovení strategické stability,“ prohlášení, které vyjadřuje přesvědčení, že jaderná válka s Ruskem nebo Čínou by byla vyhrávatelná." a "Další dokument Pentagonu zveřejněný v loňském roce uvádí (https://www.wsws.org/en/articles/2018/10/11/tota-o11.html), že závazek k velkému mocenskému konfliktu s Ruskem a Čínou bude znamenal drastické změny amerického hospodářského, politického a sociálního života; dokument uvádí, že s cílem připravit se na „boj dnes večer“ proti „opravdovému protivníkovi“ musí Amerika podstoupit „bezproblémovou integraci mnoha prvků národní moci - diplomacie, informací, ekonomie, financí, zpravodajství, vymáhání práva a armády“.

 Írácký parlament rozhodl, že američtí vojáci musí opustit Irák:   https://www.hlavnydennik.sk/2020/01/05/mimoriadne-iracky-premier-tvrdi-ze-odporuca-parlamentu-prijat-naliehave-opatrenia-na-ukoncenie-pritomnosti-zahranicnych-voj Trump za to pohrozil vážnými snakcemi: https://cz.sputniknews.com/svet/2020010611210471-media-irak-dnes-oznami-velvyslanci-usa-stazeni-americkych-vojsk-trump-vyhrozuje-vaznymi-sankcemi/?

Trump hrozí útokem na 52 iránských cílů, pokud se začnou Íránci mstít: https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/trump-hrozi-uderem-na-52-cilu-pokud-se-iranci-zacnou-mstit-40308875?

Z našich politiků doposud možnou eskalaci nekomentovali ODS, Starostové, trikolora, Filip simyslí, že  celý Perský záliv má důvod k válce, ale Tomio Okamura hezky řekl, že :  „Zabití Solejmáního armádou USA bude mít nedozírné důsledky. Pojem ‚obranný útok‘ je něco jako humanitární bombardování a ‚válka je mír‘. Rozvracování Blízkého východu a suverénních států je velmi nehezká záliba USA. Hrozí globální konflikt a následky bohužel poneseme všichni.“

Íránaská raketová vojska mají plnou pohotovost: https://warfiles.ru/210719-raketnye-voyska-irana-privedeny-v-polnuyu-boevuyu-gotovnost.html?

Na pohřbu Solejmáního se sešlo opravdu hodně lidí: https://www.youtube.com/watch?v=KzldnUAHIXg&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0PsLuX2iNA-EBNudAlFgFWbCgeRu3hZ-rWP9d812hXsUekUmPqkka6pgY

A na závěr nejlepší analýza vůbec, alespoň ohnedně nás, ale já si vůbec nemyslím, že odpověď Iránu bude dramatická, i když právě jejjich teleize proádějí crowdfunding na atentát na Trumpa a myslím, že už se vybralo 80 milionů dolarů. . Iránský prezident se vyjádřil jasně - Američané mají v prezidentském křesle mentálnlího retardáta. : http://www.protiproud.cz/politika/4851-pred-infarktem-paraziti-nas-uklidnuji-iran-odpovi-na-vrazdu-dramaticky-kdo-ovladne-svetovy-ostrov-americane-v-zajeti-stare-doktriny-poprve-v-nasich-republikovych-dejinach-agresory-vuci-srdci-sveta-kdy-to-zacne.htm?fbclid=IwAR27xXoSiCZkczMkodgYtmm36ccw4YrpQpjgK8dXSLmm_33gjaYl3RzKc3Q

13.2.2019 se izraleský Netanjahu vyjádřil, že chce válku s Íránem. Doufejme, že pro něj dopadnou blbě jak volby tak soudní procesy. https://www.newsweek.com/israel-wants-war-iran-netanyahu-1330704?fbclid=IwAR2woI2mTHo1TjnVfCOu0PfmeeOPMRfYwXelf7VChZz9j0CSAmYozT-KI3E Míla Šimčáková: " Izrael touží po Velkém Izraeli a USA jim to schválili už v roce 2008. Kissinger to objasnil v roce 2013 v rozhovoru pro Alfreda Heinze"

Ladislav Větvička: "Podle zpravy Eliho Magniera, renomovaneho novinařa přitomneho na dnešni tiskovce irackeho premiera k cele akci došlo takto:

„Spojene staty požadaly irackeho premiera o zprostředkovani vyjednavani s Iranem. Iracky premier požadal Sulimana, aby přijel a sdělil mu, co mu chce stryček z Ameryky sdělit. Suliman, kery pravě pobyval v Syrii, sednul na klasicky komerčni let do Bagdadu. Amerycky stryček si počkal, až Suliman přistane v Bagdadu, byl vyzvednuty autama přimo u letadla a směřoval na schuzku s premierem.Na tu už se ovšem nedostal, bo v okamžiku, když vuz zpomalil u prvniho letištniho kontrolniho stanovišťa, došlo k vřelemu objeti od jeho ameryckeho stryčka…“

Tomu teda řikam dyplomacie…https://www.ladikvetvicka.cz/index.php/2020/01/05/jeste-vetsi-svinstvo-nez-se-clovek-dozvi-z-ceske-medyjozumpy/?"

Peter Staněk: Přiznejme si, že jsme další stát USA: https://www.youtube.com/watch?v=I2vZcnFIJvA&feature=share&fbclid=IwAR0hkh2MqkIkaqt7CebizJCznVgb7mQhUvIsIy8bXmy1jp5tCfQ-jaxb73o

Proíránští hackeři napadli web americké vlády: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-spojene-staty-prezident-donald-trump-vrazda-smrt-iran-kasem-solejmani-hackersky-utok-hacker-hack.A200106_093634_zahranicni_dtt?

Slovensko stáhlo z Iráku svých 7 vojáků a odcházejí i Němci: https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/clanek/slovensko-docasne-stahlo-z-iraku-svych-sedm-vojaku-odchazeji-i-nemci-40309097

7.1.2020 USA chtějí válku, odmítli rokování s ministrem Iránu (zpráva z 31.12.2019  jednání o íránském jaderném programu): http://www.czechfreepress.cz/valky/usa-chcu-vojnu-odmietli-rokovanie-s-ministrom-zahranicia-iranu.html

Ĺuboš Blaha: "Jak nepodobně se staví neoliberálové k této vraždě a ke kauze Skripal! 

Trump Iráku vyhrožuje sankcemi a odmítá stáhnout vojáky: https://ac24.cz/-/trump-usa-neopusti-irak-pokud-jim-nevratite-miliardy-za-leteckou-zakladnu-a-hrozi-velkymi-sankcemi

USA umístí 6 bombardérů B52 na ostrůek Diego Garcia v Indickém oceánu 2300 mil od Íránu: https://www.foxnews.com/world/us-deploys-b52-bombers-indian-ocean?

Americká základna v Itálii - Aviano - je ve stavu poplachu a připravuje se na střetnutí s Íránem: https://www.ilgazzettino.it/nordest/pordenone/base_usaf_venti_guerra_allerta-4962375.html

 8.1.2020 Měl se odehrát zvláštní noční útok írábských revolučních gard na americkou základnu, ale ouha tady se poněkud liší výpovědi, íránci tvrdí, že zabili 80 lií, Američané zase, že   nikoho! https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/clanek/iran-se-chlubi-nocnim-utokem-nafackovali-jsme-americanum-zabili-jsme-80-vojaku-40309225?

8.1.2020 Oblast u iránské jaderné elektrárny Bušehr zasáhlo zemětřesení. Geoinženýrství a HAARP? 

Tuším 7. ráno spadlo  u Teheránu ikráte po startu ukrajinské cestoní letadlo Boeing. Kanada nyní operuje s videem letadla hořícího ve vzduchu a tvrdí, že bylo sestřeleno, irán to popírá. A já mám alternatiní vysvětlení: Všude po světě nyní stojí letgdla boeign 737 Max 8 na zemi na špalkách,protože Boeing ani po roce neodstranil chybu umělé inteligence, ale ukrajinský kokot toto letadlo poslal do vzduchu.  (íce info o závadě v blogu Umělá inteligence zabíjí už i masově). @redtailsforever ovšem zpravuje, že nešlo o letadlo 737 Max 8,nýbrž o letadlo 737-800. Myslím ošem, že závada umělé inteligence není ani v tomto případě vyloučená.  11.1.2020 Íránci přiznali, že je to jejich vina, letadlo letělo blízko jejich citlivého protiraketového zařízení. Nehoda, odpovědníbudou pohnáni před soud. 

PAvel Sántay: USA by měly být vyloučeny z NATO z důvodu hrubého porušování článku 1 Washingtonské smlouvy. 

FB smazal link Vladimíry Vítové: 

Rusko uvedie do pohotovosti nový pluk: Ide o špeciálny raketový systém!
Avangard rakety
Ruská armáda uvedie tento týždeň do bojovej pohotovosti prvý pluk vyzbrojený novým nadzvukovým raketovým systémom Avangard. Oznámil to dnes ruský minister obrany Sergej Šojgu.

24. DECEMBER 2019 18:27

Na koncoročnom zasadnutí predstaviteľov rezortu, na ktorom sa zúčastnil aj prezident Vladimir Putin, zároveň oznámil prezbrojene troch iných raketových plukov systémami s mobilnými medzikontinentálnymi balistickými raketami Jars a zavŕšenie rozmiestňovania laserových systémov Persvet medzi päť divízií strategických raketových síl k 1. decembru. Dodal, že ruské strategické jadrové sily medzitým získali päť nových, zdokonalených raketových bombardérov.

Šojgu
Zdroj: twitter
Podľa Šojgua získala ruská armáda v roku 2019 celkove viac než 6500 kusov nových alebo modernizovaných zbraní. "Všetky ciele vytýčené v akčnom pláne ministerstva obrany a pláne obrany štátu na rok 2019 boli splnené,"uviedol minister.

Ruský rozpočet na obranu bude podľa Šojgua v roku 2020 deviaty najvyšší na svete, čo predstavuje pokles oproti roku 2019, keď bolo Rusko ôsme v poradí, alebo roku 2018, keď bolo siedme.

Prezident Putin na utorkovom zasadnutí vyhlásil, že výzbroj ruskej armády musí byť "lepšia" ako výzbroj "zahraničných náprotivkov". "Nie je to akási šachová hra, kde by nás mohla uspokojiť remíza. Je to vecou vojenskej organizácie štátu,"citovala jeho slová agentúra TASS.

Putin

Zdroj: Pavel Golovkin
Podľa Putina je Rusko pripravené pracovať na nových dohodách o kontrole zbrojenia, ale kým sa tento proces nezačne, bude pokračovať v posilňovaní svojich jadrových síl.

Šojgu v rámci zasadnutia obvinil Spojené štáty z vývoja raketových systémov, aké zakazovala Zmluva o likvidácii rakiet stredného a kratšieho doletu (INF), a to v čase, keď bola ešte v platnosti. Vyjadril predpoklad, že "ďalším krokom bude rozmiestnenie týchto rakiet v Európe a na Východe".

Autori: TASR, sid

https://plus7dni.pluska.sk/auto-a-hi-tech/rychlejsie-nez-zvuk-tieto-zbane-mozu-ohrozit-planetu-liderstvo-ich-vyvoji-nepatri-usa?fbclid=IwAR2ZZdq7jUwK45m6jDEHxA41oNvSfnS5qyCGZzIpnsqoQ8JARf5CE3O-qyI

USA odmítají opustit Irák a ohánějí se práívy božích bojovníků!! https://www.reformy.cz/usa-zavrhuji-zadost-irackeho-premiera-o-zahajeni-rozhovoru-o-odchodu-vojsk-je-nasim-pravem-jakozto-bozich-sil-abychom-zustali/?

USA pohrozily Iráku, že jej připraví o prostředky z prodeje ropy: https://cz.sputniknews.com/svet/2020011211236700-wsj-usa-pohrozily-ze-pripravi-irak-o-pristup-k-prostredkum-z-prodeje-ropy/

20.1.202 A už tio máme tady, aneb co prorokovala Tereza Spencerová, se také stalo: když nechali zavraždit jednoho politika, zkusí to i s dalšími:: Pompeo vyhrožuje Putinovi vraždou dronem: https://www.veteranstodaynetwork.com/2020/01/18/lunatic-pompeo-threatens-putin-with-drone-assassination/

17.2.2020 Připravte se na boj s Ruskem, řekl nový velitel NATO pro Evropu: https://ac24.cz/-/zpravy-ze-sveta/7940-pripravte-se-na-boj-s-ruskem-rekl-novy-vrchni-velitel-nato-takto-na-jeho-slova-zareagoval-kreml

2.3.2020 V USA potvrdili možnost zaútočit na Rusko z Evropy! Podle amerického odborníka je přeměna zařízení Aegis Ashore v Rumunsku a Polsku z obranné pozice proti íránským balistickým střelám na útočné proti Rusku „velmi snadná”, která vzhledem k dispozici námořních a leteckých raket NATO může zkomplikovat ruské obranné plány proti útoku z evropského směru. Taková konverze porušuje Smlouvu o odstranění střel středního a malého doletu (INF).ČR musí neprodleně opustit NATO a rázně se distancovat od agresivní politiky U$A, pokud nechceme, aby na naši hlavu dopadaly jaderné bomby jako odvetný úder za americkou agresi! https://ceskoaktualne.cz/2020/03/armada/usa-potvrdili-moznost-zautocit-rusko-evropy/

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: Irák, Írán, Izrael, Libye, Sýrie, Trump, USA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

Konečně jsem pochopila lekci z ekonomie, oni schválně drží lidstvo ve vynucené askezi a chudobě, protože jen tak si zajsití, aby s vidinou trochy peněz pro ně další lidé ochotně pracovali, Protože na tom nechtějí být tak mizerně, jako zbytek světa. Jinak by toto možné nebylo. Jde o způsob vydírání. Prostě ta viditelná mizérie většiny je důvod, proč se jim podaří kdykoliv a kdekoliv koupit si každého, koho pro uskutečnění svých plánů potřebují. 

klokan

  ,,Hnusí se mi tento svět ve kterém vládne člověk

                                                     nad člověkem

A ještě víc se mi hnusí lidstvo 

                                        které s ním nechce zúčtovat

Ale ze všech nejvíc se mi hnusí

     má vlastní bezmocnost zúčtovat s jeho vrahy ..."

                                           Vítězslav Nezval. Duch zkázy.   

     Imperialistické USA tímto dalším brutálním dupnutím do ustanovení mezinárodníha práva, včetně nerespektování Charty OSN nám vlastně daly najevo, že nejen Jižní Ameriku, ale i zbytek zeměkoule, považují za svůj zadní dvorek. Na řadě by samozřejmě bylo, ze strany VS OSN  tomuto gangksterskému státu udělit důraznou důtku s výstrahou, vyloučení z této organizace. Tato úvaha se samozřejmě jeví jako naprostu iluzorní, když OSN vlastně zastává úlohu poslušného mopslíka tohoto hlavního světového agresora, který s ním manipuluje dle vlastní úvahy. Lze odůvodněně předpokládat, že zanedlouho my obyčejní lidé na vlastní kůži pocítíme výhody našeho členství ve válečném paktu NATO, v němž doposud USA představuje roli hegemona. Přičemž našim paplášům, kteří nás bez našeho svolení do něj zatáhli, muselo být již tehdy zřejmé o co kráčí, tedy přinejmeším, abychom se stali zdrojem zisků pro vojensko průmyslový komplex USA. Zatím marně vyhlížíme, že by se kromě některých arabských zemí, zvedl protest lidu proti samozvanému světovému četníkovi. Jakoby lidstvu byl lhostejný vlastní osud.  Perfektní pojednání od paní Amiourové představuje jednu z mála perliček, výzvy k obnovení boje lidstva za zachování míru proti běsům války. Jde o to, aby vydání těchto perel nepředstavovalo jen jejich házení sviním (tedy samozřejmě těm člověčím).